Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Orice ai face,nu citii asta!

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 11:13 pm

Dacă ai citit titlul şi ai ales să citeşti nu mai poţi da înapoi?De ce?O,te cuprinde curiozitatea deja,vrei să aflii mai multe.Vreau mai întâi să mă prezint.Alle,aproape 14 ani,păr şaten,ochii verzi.Puţin ciudată,bine puţin mai mult.Vreau să ştii câteva lucruri înainte să citeşti ceea ce vreau eu să-ţi împărtăşesc despre viaţa mea:
1)În timp ce citeşti vreau să nu fii atent la altceva decât la ceea ce scriu eu.
2)În cazul în care auzi un sunet ciudat,nu te speria,se hrăneşte cu frica ta.
3)Nu ştii despre cine vorbesc,nici nu ai vrea să aflii acest lucru.
4)Deja devii şi mai curios sau poate doar nedumerit.Citeş-te în continuare!
6)HaHaHa,lipseşte numărul 5.
7)Ştiu că vei scoate măcar un mic zâmbet,nu minţii,el ştie că minţi.
8)Deja cred că mă înjuri,dar nu îţi dai seama ce fac,vei afla.
9)Nu mai ai răbdare?Dacă nu ai citit tot te va vâna.
10)Te tot întrebi cine este el.Nu fii nerăbdător.
11)Mă crezi,nebună.Nu ai fii prima persoană.
12)Uite-te acum în spate.
13)Uite-te în spate nu auzi?
13)Este ultima dată când îţi spuns,uite-te în spate.
14)Mă bucur că nu ai fost încăpăţânat.
15)Bun deci nu îţi dai seama ce fac nu?
Îţi testez răbdarea,mă joc cu mintea ta,îţi controlez psihicul.
Cred că probabil mă înjuri sau răzi,dar asta este.
Suntem de acord cu 2 lucruri acum: 1)Sunt nebună.2)Trebuie să îmi încep povestea.

Bun acesta va fii începutul,eu eram pe spectru,această întâmplare a avut loc acum o săptămână,dar abea acum am decis să vă povestesc de ea,nu credeam că este aşa de importantă.
Bun,deci cred că era trecut de ora 13:00 dar nu era mai mult de 17:00,între aceste ore era sigur.Casa mea era pustie,mă afla în sufragerie,scriam nişte comentarii la poveşti,ce îmi place mie să fac :3. Aşa şi eram liniştită,ascultam muzică,ca orice om normal,bine aproape normal.Am auzit vocea viitoare mele cumnate,are o voce angelică,oricine şi-ar dorii să o audă.Aşa,numele ei este Flory.Deci am auzit-o strigându-mă cu acelaş ton serios pe care îl foloseşte când e vorba despre mine. ,,Alexandra!''.Auzind asta am decis să ies pe hol,nu era nimeni,am căutat în dormitor,bucătărie şi baie.Părea ciudat şi greu de crezut,am ieşit pe scara blocului,gândindu-mă că a ieşit să fumeze.Dar scara blocului era mai pustie decât un cimitir pe timpul nopţii.,,Doar imaginaţia mea'' mi-am spus în gând.Am revenit din nou în sufragerie unde am observat că uşa de la balcon era închisă,eu ştiam sigur că era deschisă.Bine,deja mi se făcuse puţin frică şi puţin foame,am lăsat televizorul aprins şi telecomanda pe măsuţa de cafea din cameră.Am mers în bucătărie să îmi fac şi eu un sandwitch.Gata cu mâncarea că ne îngrăşăm nu?Laughing Deci am strâns totul de pe masă şi am mers again în sufragerie,televizorul era închis,iar telecomanda era de negăsit.Apoi o bubuitură mi-a distras atenţia,venea din debara.Inima îmi bătea mai repede decât era posibil,o puteam auzii.M-am apropiat de uşa de la debara,nu am reuşit decât să formez o crăpătură între uşă şi perete pentru că atunci a intrat în casă fratele meu.Am renunţat la ideea că vreau să văd ce era acolo şi l-am întrebat pe Adi unde este Flory,când am auzit răspunsul mi s-a tăiat răsuflarea.A zic că era la muncă,am înghiţit în sec spunându-mi că eu mă duc în sufragerie,am intrat în cameră,încremenisem pur şi simplu,televizorul era aprins acum şi telecomanda pe masă.,,Îmi ies din minţi''.Am ajuns să cred că o iau rasna,am ieşit pe hol şi am trântit uşa de la debara de perete.Acolo stăteau pe jos toate cutiile pentru pantofi care le aveam şi care fusese aranjate perfect.Am închis uşa şi m-am pus în pat,de atunci nu mi s-a mai întâmplat nimic.

Nu cred că o iau razna,nu încă,dar e ceva care mă urmăreşte..şi mă tem că nu este ceva bun.
Cine doreşte să mă creadă bine,cine nu bine.Nu oblig pe nimeni,doar cei care au trăit şi ei anumite întâmplări paranormale,mă vor înţelege.
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 11:18 pm

Faaaaaaaaaaaa Surprised de cine vorbeai la inceput? o.O si povestea e interesanta,chiar...prea interesanta... :twisted: :]] :SB:
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeMier Sept 10, 2014 11:22 pm

Prefer să te fac curioasă,nu cred că ţi-ai dorii să ştii.
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeJoi Sept 11, 2014 12:14 am

Da ? Nu . Nu mai dorm la noapte.Okay.
Sus In jos
TheSweetDeath29
Membru
Membru
TheSweetDeath29

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 12/12/2014
Varsta : 25
Localizare : Nu in RAI,deci in IAD :((

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeSam Dec 13, 2014 8:56 am

Si mie mi-sau intamplat chesti asemanatoare...
Sus In jos
Actimel666
Incepator
Incepator
Actimel666

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 24
Data de inscriere : 14/12/2014

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeDum Dec 14, 2014 12:58 pm

Okay
Nu e ca și cum păţesc și eu chestii din astea și mor de frică. Foarte bun inceputul :3
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 299
Data de inscriere : 06/03/2014
Varsta : 23
Localizare : Inside my head

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeLun Dec 29, 2014 5:38 pm

Okkey, asta e foarte ciudat. o.O Poţi să mă crezi sau nu. Depinde de tine. Dar am avut şi eu o întâmplare foarte asemănătoare cu asta.
Era dimineaţă, parcă vara, nu mai ştiu sigur ora. Ştiu doar că dormeam şi brusc m-a trezit vocea unchiului meu , strigând "Alexandra" pe un ton foarte serios, chemându-mă. Nu am răspuns.Am mai stat vreo 5-10 minute în pat şi după m-am dus să întreb ce vrea, crezând că ăsta era motivul pentru care mă strigase. (Unchiul meu stă în vecini) M-am dus în sufragerie, în bucătărie, în dormitorul mamei şi nu era nimeni. M-am dus pe sală (aşa îi spun eu camerei care dă afară, acolo e uşa de la intrare, e un loc bine amenajat). Acolo era tata şi mamaimea. M-am trântit pe canapea cu ideea de a deschide televizorul. Dar mai întâi l-am întrebat pe tata  "M-ai strigat?" , gândindu-mă că poate nu era Nicu(ala îl cheamă pe unchimiu) cel care m-a strigat, cu toate că exact vocea lui era cea pe care o auzisem. Inevitabil tata mi-a spus "Nu, de ce?". După asta am amuţit vreo 2 minute apoi l-am întrebat " A fost Nicu pe aici?" şi el mi-a răspuns că " Nu, dar de ce întrebi?" şi eu i-am zis "Nimic, lasă".
Ştiu că poate părea absurd dar gândul mi-a sărit imediat la treaba aia că dacă îţi auzi numele strigat şi nimeni din încăpere nu te strigă, înseamnă că te-a strigat Satan.
E foarte ciudată coincidenţa asta o.O
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeSam Ian 24, 2015 4:58 pm

E soooper ..☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️⊙ω⊙
Atata doar ca ai unele greseli gramaticale .. :x :x :scratch:
:SHH:
:SB: :SB: :SB: :S+: :SBB:
Sus In jos
Cioby
Expert
Expert
Cioby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 140
Data de inscriere : 08/02/2015
Varsta : 25

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeDum Feb 08, 2015 5:38 pm

nu-mi place. Scuze

Argument simplu : Nu este horror.
Sus In jos
Varg.
Incepator
Incepator
Varg.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 30
Data de inscriere : 10/08/2014
Varsta : 23

Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitimeLun Feb 09, 2015 3:41 pm

Eu am păţit ceva asemănător la mare.Stăteam în camera de hotel si cineva mă strigă "Alexandru".Era o voce necunoscuta, de femeie.Am cautat în ambele camere şi în baie, dar nimic.Sunt unii ce zic ca nu e de groază.Dar ce ar fi dacă ar paţi şi ei aşa ceva?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Orice ai face,nu citii asta! Empty
MesajSubiect: Re: Orice ai face,nu citii asta!   Orice ai face,nu citii asta! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Orice ai face,nu citii asta!
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
»  Iubirea dezlega orice blestem?.....
» Păi..ăsta-s eu.
» Asta sunt eu!
» CE INSEAMNA ASTA????!!!
» Asta sunt eu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: