Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Night,vanatorul de fantome

In jos 
AutorMesaj
DBE
Incepator
Incepator
DBE

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 29
Data de inscriere : 06/07/2014
Varsta : 21
Localizare : Pe cer cautand victime

Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMar Iul 08, 2014 8:46 pm

Capitolul I

Numele meu este Night.Am parul negru,ochii albastrii,sunt inalt si putin palid.Am 23 ani si sunt un vanator de fantome,totodata si un vrajitor care foloseste magia runelor.Calatoresc prin lume extermind fantomele neprietenoase ca Bloody Mary.Exact am zis Bloody Mary.Este un caz destul de dificil,dar nu voi renunta.Rareori dau de demoni.Este mai dificil sa ii extermin dar ma descurc.La urma urmei nu degeaba am si un ajutor.
Light este ajutorul meu.La fel ca mine are 23 de ani.Are are parul blond si ochii albastrii.La fel,este inalt,slab si putin palid.El este un exorcist.Nu e la fel de priceput la exterminat fantome,dar e as in exorcizarea demonilor.
In momentul asta suntem inr-o cafenea fitioasa din Los Angeles,discutand cu un client.
-Cum spune-am,am gasit prin casa tot felul inscriptii ciudate ca mai apoi sa aflam ca sunt amenintari,spune domnul Brooks,clientul nostru.
-A facut ceva ca sa de-a de inteles ca acele avertizari sunt serioase?,am intrebat eu.
-Da,de obicei cand inram intr-o camera din casa si inchidem usa,el o deschide si imediat simtin cum cineva ne inpnge afara din camera.
-Si daca usa e incuiata?intreaba Light
-Pur si simplu o descuie.
-Si cam cat timp estimati dumneavoastra ca iar lua sa o descuie.
-De obicei ii ia in jur de 10 minute,dar atunci toate bateriile din casa se golesc instantaneu.
-Altceva?intreaba Light
-Inafara de asta,incearca sa ne opreasca din activitatile pe care le facem de obicei in casa precum:cititul,uitatul la televizor,stat pe calculator,gatit.
-Inteleg,zic eu,Ne vom ocupa noi de tot,dar asa cum am mai spus va trebui sa parasiti casa pentru o perioada pana scapam de fantoma.
Ne luam la revedere de la domnul Brooks si plecam la hotelul unde ne cazasem sa ne luam ce ne trebuia pentru urmatoarea noapte.
Asteptam pana se face seara si se lasa intunericul si plecam spre casa domnului Brooks.
-Aia clar nu e o simpla fantoma,imi zice Light
-Asa e,ii raspund eu,stocheaza energie ca sa poata sa ii de-a afara intr-un mod violent daca nu merge cu frumosul.
-Daca nu rezolvam problema asta atunci familia Brooks va trebuii sa se mute din casa,zice Light
Ajungem la familiei Brooks,o vila cu trei etaje piscina si teren de bascket.
-Buna seara!ne saluta domnul Brooks
Ii raspundem dupa care domnul Brooks si familia lui pleaca si ne lasa sa ne facem treaba.
Intram in casa,avand grija sa inchidem usa fara sa o incuiem.Dintr-o data auzim o voce care ne zice <>Apoi usa se deschide larg si o rafala de vant ne inpinge spre ea,dar noi ramanem ferm pe pozitii.Apo recit o vraja care sa ne proteje pe amandoi"perp-raido-opila-tiwas-ehwas-kaunan-teiwas-isaz-ehwas".
Dupa care spun:
-Nu vom pleca de aici pana nu dispari.Ai doua variante:ori pleci de buna voie ori vei fi exterminat.
Se aude un hohot de ras dupa care,brusc se face extrem de frig de si afara erau 30 de grade.
-Presupun ca nu vei pleca de buna voie,spune Light
Dintr-o data se aude o explozie din bucatarie.Mergem sa verificam.Se pare ca aragazul din bucatarie explodase distrugand toata bucataria mai putin cele 13 cutite care pluteau atintite spre noi.Dupa care auzim inca un hohot de ras si...

Sper sa va placa primul capitol.Vreau sa stiu daca vreti si traducerea la vraji pe viitor.
 :SP: 
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMar Iul 08, 2014 9:38 pm

Da. E misto. Pune next. (Si poti pune si traducerile la vraji)  :SB: 
Sus In jos
DBE
Incepator
Incepator
DBE

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 29
Data de inscriere : 06/07/2014
Varsta : 21
Localizare : Pe cer cautand victime

Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re:Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMier Iul 09, 2014 1:25 am

Capitolul II

Dupa auzim iar un hohot de ras si cutiitele zboara cu viteza spra noi.Light sare in fata mea si striga:
-Protego!!!!
Invocand astfel un scut care ne protejeaza de cutite.Din spatele nostru auzim:

-Nu veti scapa vi de aici!!!!!
Ne intoarcem si cea ce vedem ne lasa socati.
Night,vanatorul de fantome Images?q=tbn:ANd9GcSNw0LHUeHmOhnoyzckUAz0kpEhKU8RI9yw2DDKqkuLETNDCbyb
Privind in ochii aceia rosi mi-am vazut cel mai mare cosmar.Apoi fantoma dispare brusc.Dupa ce ne-am revenit am observat ca in timp ce noi ne priveam cele mai groaznice cosmaruri se facuse dimineata.Tresar la auzul telefonului.Era domnul Brooks.Ii raspund:
-Alo,domnule Brooks?
-Buna dimineata domule Night!Am sunat sa vad daca sa rezolvat "mica"problmema,
imi spune prin telefon domnul Brooks
-Ma tem ca sa mai complicat putin treaba,dar nu va faceti griji ne descurcam.
-In regula,atunci va las sa va faceti treaba.

Inchid telefonul si incep sa vorbesc cu Light.Am decis sa punem capcane cu rune prin toata casa,iar inainte de lasarea serii sa facem o vraja de protectie tripla.In mod normal faceam vraji de protectie triple in cazul in care era ori o fantome de gradul SS+ ori un demon de gradul N(normal),iar noi dadusem de o fantoma de gradul S+special.Cea ce insemna o fantoma de grad S + o abilitate de grad SS+.Asa ca toata ziua am pus capcane cu rune,iar cu putin timp inainte de lasarea serii am pus un cerc magic format din runele:"perp-raido-opala-tiwas-ehwas-kaunan-teiwas-isaz-ehwas   tiwas-raido-isaz-perp-laguz-ansuz"care inseamna protectie tripla.
Se lasase seara iar noi stateam in sufrageria de la etajul 1.Dintr-odata se facu ingrozitor de frig peste tot.Se auzeau sunete ciudate din dormitorul de la etajul 3.Din fericire tot dormitorul era inconjurat cu rune asa ca fantoma era prinsa in cursa.In timp ce urcam spre etajul 3 se facea din ce in ce mai frig si o ceata groasa se lasase in casa.Cand am ajuns la etajul 3 ne-am dat seama ca tot etajul era inghetat.Umblam usor ca sa nu alunecam pe ghiata.Am intrat in dormitorul unde era fantoma.Ne astepta.

-Iti mai dam o sansa,zic eu,ori pleci de buna voie...
-...ori iti ei adio de la viata de apoi
,completa Light.
Fantoma rase,dupa care disparu.Un fior ma trece pe sina spinarii.Fantoma sparse regulile absolute ale runelor.
-Se pare ca magia runelor este inutila impotriva acestei fantome,spuse Light,de data asta stai deoparte Night,ma ocup eu de aici.
-Ai dreptate Light
,raspund eu.
Deodata incepura sa se auda sunete ciudate de la parter.Coboram,sunetele ciudate deveneau tipete.Ajungand la parter ne dam seama ca sunetele se aud dintr-o baie.Light deschide incet usa.Baia era stropita toata cu sange,sangele unei menajere nevinovate care acum statea ciopartita in zeci de bucatele pe podeaua baii.Un val de manie ne cuprinde si pe mine si pe Light.Iesim din baie si ne ducem sufragerie.Alt val de manie insotit de unul de tristete ne cuprinde pe amandoi la vederea sufrageriei.Era o imagine ingrozitoare.Toata sufrajeria era scaldata in sange.Cadavrele servitorilor stateau pe podea mutilate si ciopartite.Pe toate cadavrele era scris cu sange:E vina voastra.Atunci nemaiputand suporta invoc o sabie recitand:

- Sowilo-ansuz-berkanan-isaz-ehwas

Light la fel de furios isi scoase si el sabia de exorcist din teaca.Apoi amandoi incepem sa provocam fantoma,dupa 10 minute in care o strigam apare in sfarsit.Cu o miscare fulgeratoare Light injunghie fantoma.Stiu ce ganditi.Cum de a putut sa o faca.Motivul,dragii mei cititori,este pentru ca fantoma era pe jumatate demon.Acum revenind la poveste.Light injunghie fantoma cu o miscare fulgeratore.Eu ma grabesc imediat sa ii tai capul.Asta ar fi trebuit sa o extermine,dar din cauza ca luase sufletele servitorilor ucigandui,acum avea nu doar una,ci mai multe vieti.Asa ca lupta a continuat pana in zori timp in care noi continuam sa exterminam fantoma,iar ea la randul ei aruncand cu mobila spre noi.Rezultatul final fiind bineinteles victoria noastra.Dar din auza ca nu exterminasem fantoma in momentul in care sa aratat prima data,asta a dus la moartea unor oameni nevinovati.
La o luna dupa aceasta primim un email de la prietenii nostrii din liceu cum ca ar vrea sa formam o echipa de vanatori de fantome si ca daca suntem de acord sa ne intalnim cu totii la cafeneaua X din Paris pe 25 august.

Sper ca va placut capitolul.Acum,am nevoie de 4 personaje pentru restul capitolelor.Si anume: 3 fete si un 2 baieti.
Cine vrea sa se ofere sa scrie comentarii astfel:
Nume:
Varsat:(20-24maxim)
magie:
descriere fizica:
descriere morala:

Deci inca odata sper ca va placut capitolul si  :SP: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeLun Iul 14, 2014 8:55 pm

Imi place mult contrastul dintre groaza si intriga. Fiorii simtiti de personaj i-am simtit intr-o oarecare masura si eu.
Personaj nu-ti voi oferi  🇳🇴 
Sa pui next!
Sus In jos
FlamiN
Incepator
Incepator
FlamiN

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 17
Data de inscriere : 15/05/2014
Varsta : 27
Localizare : Sub clar de luna

Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMier Iul 16, 2014 2:09 pm

Nume: Vlad
Varsta:21 (nascut pe 1.ianuarie)
magie: Mental (citeste mintile si ataca victima cu propriile sale amintiri si defecte)
descriere fizica: Ochi albastri, 1.80 inaltime, saten.
descriere morala: inteligent, neinduplecat, irezistibil, puternic, drept.
Defect: Mila

Abia astept  :SN: !!!
Sus In jos
Myrru
Incepator
Incepator
Myrru

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 47
Data de inscriere : 22/08/2013

Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMier Iul 16, 2014 3:00 pm

Nume:Bella
Varsta:20
Putere:pot bloca fantoma(demonul)pentru 10 minute
Defect:ma poate secatui de energie
Descriere:par negru lung pana la brau,cu suvite rosii,ochi verzi,tupeista cuajoasa si de obicei sadica si cam nebuna
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeMier Iul 16, 2014 4:08 pm

nume: Rose;
varsta: 20;
putere: daca il ating dusmanul isi va vedea cel mai mare cosmar al sau (asta doar daca eu vreau asta) si scut de protectie;
defect: daca nu beau coca-cola regulat imi scade puterea;
descriere fizica si imbracaminte: http://cdn02.cdn.justjaredjr.com/wp-content/uploads/headlines/2013/10/sarah-hyland-project-pink-charity-lunch.png si inaltime 1,60;
descriere morala: greu de impresionat, cand vreau ceva il obtin, nu ma dau batuta niciodata, tupeista, amuzanta, competitiva si dura.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitimeSam Aug 29, 2015 5:54 pm

Poveste blocata!
nu a fost continuata....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Night,vanatorul de fantome Empty
MesajSubiect: Re: Night,vanatorul de fantome   Night,vanatorul de fantome I_icon_minitime

Sus In jos
 
Night,vanatorul de fantome
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Fenomene Stranii - Vanatorul de Fantome Toate partile (subtitrat in Romana)
» Ceea ce probabil nu stiai despre fantome (+ initiere in observarea de fantome)
» Vanatorul bestiei
» Vanatorul bestiei
» Devil's Night

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: