Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....

In jos 
AutorMesaj
Gabryyella
Veteran
Veteran
Gabryyella

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 231
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 23
Localizare : În Lumea de Dincolo. Scriu poveștii pe Spectrul Realităţii.

Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... Empty
MesajSubiect: Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....   Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 6:40 pm

Povestea asta este despre o fata indragostita de un vampir.........
Deci sa incepem......
Eu sunt Vanessa si an 17 ani, locuiesc in Chicago, si am un frate pe nume Jermy de 16 ani. Acum stau in pat si citesc o carte, numita " Legendele Vampiriilor", dar nu trebuie sa o vada tata, pentu ca el este vanator de vampirii, si ma-r omora.... In fine, acum a venit si momentul de a pleca la liceu, si evident ca trebuia sa-l iau si pe fratele meu.
Cand ajung in fata liceului, ma intalnesc cu cele mai bune prietene ale mele, Camelia si Rebecka. Camelia avea parul saten, lung si drept, ochii ei erau caprui, iar Rebecka, avea parul blond, lung, cret si ochii caprui......
Atunci eu plec la dulapuri sa-mi iau cartea de istorie, prima ora....si Rebecka imi spune: - Vanessa, tu ai auzit vestea cea noua?
Eu:- Care veste? spun eu scotandu-mi din dulap cartea.....
Rebecka: - Vestea ca vine un coleg nou in liceu....
Eu: - A vestea asta, da, nu prea imi pasa.....
Rebecka: - Cum sa nu-ti pese, dar tu ai spus ca nu iti place sa fii singura....
Eu: - Da, dar nu la cenul ala de singura ma refeream....
Iar atunci am plecat grabita la ore.
Dupa ce am intrat in clasa si ma-m pus in banca mea, observ ca urma sa stau singura in banca.
Iar atunci se sunase de ora, si vad proful intrand in clasa si prezentand noul coleg.....
Proful: - Buna ziua, de azi vom avea un elev nou, iar numele lui este " Tyler".
Iar atunci, el sa asezat langa mine, neavand un alt loc.......
Dupa ce se termina orele, eu plec in padure ca sa ma mai linistesc, dar acolo il vad pe Tyler, si ma ascumd.......
Dupa ce ma apropii mai mult observ ca are sange la gura...... si incerc sa fug, dar apare in fata mea, si imi zice: - Ce faci tu aici?..
Eu: - Incerc sa ma linistesc, mereu vin aici.....Dar tu ce faci, incerci sa omori oamenii? Auzi, trebuie sa pleci, pentru ca daca te gaseste tata o sa te omoare....
Tyler: - De ce lui tatal tau nu-i plac vampirii?
Eu: - Nu el vaneaza vampirii, si o sa te omoare....
Tyler: - Eu orcum nu plec....
Iar atunci se aude un zgomot, si in cateva minute apare un varcolac, care o zgarie pe Vanessa, dar Tyler o salveaza....
Eu:- Mai salvat?.........
Tyler: - Si ce ai vrea sa fac?....
Eu: - Dar credeam ca vampirii ucid oamenii.....
Tyler: - E, poate alti, dar eu nu....
Atunci eu plec acasa cu gandul la Tyler, ma gandeam "Daca il omoara tatal meu?"
A doua zi....
Ma trezesc la fel si plec la liceu cu gandul la Tyler, daca va muri din cauza tatalui meu?
Pe drum o intalnesc pe Camelia, ea era a doua cea mai populara din liceu, si imi spune: - Vanessa, ce sa intamplat, ca pari mai trista decat in alte zile?
Eu: - Nu sa intamplat nimic, doar ca nu prea am invatatla istorie.
Iar atunci ajunsem in liceu, unde il vad pe Tyler, el era inalt, avea parul negru si ochi negrii. Eu ma duc la el si il intreb: - De ce nu ai plecat, ti-am spus ca te va omora tata.....
Tyler: - Acum nu pot sa vorbesc, ne intalnim dupa ore in padure..
Dupa ore.....
Merg in padure, la Tyler unde discutam de diferite chestii....
Iar dupa ce am terminat eu am plecat acasa....
Dupa o luna....
Eu si cu Tyler ne-am dat seama ca ne indragostisem unul de altul, dar era o problema mare din cauza tatalui meu....
Nu vroiam sa-l omoare....
Dar aceea zi a venit....
Eu eram in padure cu Tyler cand il vad pe tata ca vine spre noi, dar eu iam spus: - Tata, ce cauti aici?
Tata: - Ce caut aici? Ei bine am venit sa-l omor pe vampirul ala...
Si atunci tata a indreptat un lemn ascutit catre Tyler, dar eu iam spus: - Nu, tata, sa nu il omori, pentru ca suntem impreuna....
Tata: - Ce, " impreuna" cu un vampir?.......
Iar atunci el, ma luat acasa fara sa-i faca nimic lui Tayler......
Cand am ajuns el mi-a spus sa ma despart de el, dar eu ia-m spus, ca daca il omoara pe el, ma omor si eu......, dar el nu credea....
Si intr-o zi.....
Cand tata era in padure, eu si cu Tyler ne aflam tot acolo.....
Iar cand tata ne-a vazut, a venit la Tyler sa il omoare,dar eu am avut un cutit la mine si iam spus: - Tata, daca il omori, ma omor si eu odata cu el....
Iar atunci, tata vazand ca puteam sa iubesc un vampir, el imi spune: - Vanessa, acum vad ca tu chiar il iubesti pe acest.....vampir si daca chiar il iubesti, eu nu il mai omor, si de acum renunt la vanatul de vampirii....
Si in momentul aceela, am vazut ca tata nu si-a pierdut imima.....
Dupa o saptamana....
Eu ii cer o favoare lu' Tyler, si aceea de a ma transforma intr-un vampir,.....asa ca el nu este de acord....
Dupa un an....
Eu am avut un accident, si eram pe moarte, iar tata statea la marginea patului meu si plangea......., dar atunci a venit Tyler si ia spus tatalui meu: - Daca vreti ca fica dumneavoastra sa traiasca, atunci trebuie sa ma lasati sa o transform in vampir.....
Tata a fost de acord, pentru ca mai aveam 2 zile zi muream, medici nu au mai putut face nimic.....
Iar atunci Tyler imi daduse sangele lui, sa-l beau pentru a ma transforma in vampir.....................................................................


Nu stiu daca mi-a iesit asa de tare, dar  :SP:  si sa nu mai imi ziceti sa dau next pentru ca acesta este toata povestea..... SI :SP: SI :SP: SI :SP: SI :SP: SI :SP: SI :SP: .....................
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... Empty
MesajSubiect: Re: Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....   Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 8:07 pm

E dragut dar, ca un vampir sa transforme un om in vampir il musca (vampirul pe om) nu ii da sa bea sangele lui. Ai mai citit povesti cu vampiri?
Sus In jos
Gabryyella
Veteran
Veteran
Gabryyella

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 231
Data de inscriere : 30/06/2014
Varsta : 23
Localizare : În Lumea de Dincolo. Scriu poveștii pe Spectrul Realităţii.

Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... Empty
MesajSubiect: Re: Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....   Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 8:15 pm

Da, :lol!: dar eu mai stiu cand un om moare cu sangele vampirului in corp, atunci devine si el vampir, si am vrut sa scrimb transformarea, dar .....In fine, el nu trebuia sa o muste pe ia, pentru ca el nu beia sange uman si ar fi putut sa o omoare...... Sad Sad Sad  :lol!: 
Dar multumesc pentru parerea ta........... Razz Razz Razz Razz Very Happy 
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... Empty
MesajSubiect: Re: Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....   Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 8:27 pm

E draguta povesta dar trebuia la Povesti Scurte....
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... Empty
MesajSubiect: Re: Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....   Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Iun 30, 2014 8:29 pm

nu stiam de a doua varianta si da trebuia pusa la povesti scurte
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... Empty
MesajSubiect: Re: Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....   Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitimeLun Iul 20, 2015 12:59 am

Poveste blocata!
Motiv: Nu s-a mai postat de un an
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... Empty
MesajSubiect: Re: Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....   Nu puteti fii inpreuna!....., dar..... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nu puteti fii inpreuna!....., dar.....
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: