Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Povestea lui Jena I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Povestea lui Jena I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Povestea lui Jena I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Povestea lui Jena I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Povestea lui Jena I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Povestea lui Jena I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Povestea lui Jena I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Povestea lui Jena I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Povestea lui Jena I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Povestea lui Jena I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Povestea lui Jena I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Povestea lui Jena I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Povestea lui Jena I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Povestea lui Jena

In jos 
AutorMesaj
starcool
Incepator
Incepator
starcool

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 18
Data de inscriere : 18/05/2014
Localizare : Galati

Povestea lui Jena Empty
MesajSubiect: Povestea lui Jena   Povestea lui Jena I_icon_minitimeDum Mai 18, 2014 3:08 pm

''Noptile de primavara sunt intotdeauna lungi, lungi si racoroase, fara pic de lumina si zgomot, mai ales daca traiesti intr-un mic satuc din Dakota de Nord . In general noptile sunt tacute, doar un fior de gheata si cate un urlet de coiot mai fac "deliciul" urechilor . Geamurile obisnuiesc sa fie impietrite si aburinde mereu , iar majoritatea oamenilor se asteapta sa ii priveasca cineva prin ele, chiar in toiul noptii .
Dar sa trecem de la descrierea anosta a unui satuc aproape parasit din Dakota la o familie tanara si fericita sosita de curand in acest mic satuc prafuit. Erau tineri si voiau sa-si intemeieze o familie cat mai curand. Jena - o femeie inalta si subtirica de vreo 26 de ani, bruneta si cu ochii de un sclipitor albastru era casatorita oficial cu Jake - un barbat de vreo 27-28 de ani, inalt, suplu, unii ar zice chiar musculos, blondin si cu ochii negri ca taciunele- de 2 luni, totusi erau impreuna inca de mai bine de 4 ani . Formau un cuplu frumos ,insa de-ar fi stiut ce ii astepta , nici n-ar fi pus satul acesta in palmaresul lor...
De ceva timp tot cautau o casa pana cand , cunostiinta unei foste matusi de-a Jenei a decis sa se mute si sa vanda casa cu un pret foarte mic, fie avea nevoie de bani, fie .... Jena s-a intalnit pe loc cu Doamna Copperfinger [cea care vindea casa] ca sa discute despre contractul vanzare-cumparare insa... Doamna Copperfinger arata ingrozitor , ochii sangerii si bulbucati, fata palida si desfigurata de riduri , parul rar , cu un inceput de chelie , corpul sau cocarjit aproape incolacit, iar in spate avea o cocoasa ce semana a portal catre lumea de dincolo... Jena se ingrozi .
-Asculta fetito, zise batrana, ori vrei ori nu vrei casa ?! Crezi ca mai am de gand sa stau aici , mai bine mor sub pamant decat in casa aia !! Nu ma lua tu pe mine cu contracte si aiureli, sunt batrana, oricum o sa mor , la ce imi mai foloseste un contract?
Jena se ingrozi de vocea groasa si funebra a batranei , se gandea ca ar fi posedata, asa ca nu insista prea mult :
- Deci mi-o dati in custodie sa inteleg??
- Da fatoo !! Ma mai bati mult la cap cu ea ... [vorbind ca pentru sine] oricum ai sa regreti amarnic ca te-ai mutat aici, o sa iti blestemi zilele pana in fundul iadului ... si rase malefic .
- Ciudata baba.... zise Jena un pic speriata .
Cum era de asteptat cuplul era fericit. Se mutasera intr-o casa mare spatioasa , intr-o stare excelenta. Jake nu intelegea de ce a renuntat baba la casa, mai ales la un pret asa de mic :
- Sa fiu sincer , cred ca soarta ne-a suras in sfarsit ! zise sarutand-o cu foc pe Jena.
Continuara sa se giugiuleasca pana seara tarziu , adormira goi si fericiti, imbratisati si mai indragostiti ca niciodata .

Pe la 3 noaptea , un zanganit infernal se auzi pe holul casei . Intunericul imprastia aburi de groaza pe coridorul ingust. Un muget insoti zanganitul . Jena se trezi inlemnita . Se uita spre Jake, dormea linistit, de parca toate zgomotele acestea erau doar in capul ei . Isi lua repede capotul si iesi pe hol .
Cobori in sufragerie. Scarile parca respirau sub picioarele sale. Toata vesela din bucatarie zanganea. Pe peretele din fata bucatariei se prelingeau picaturi mari de apa . Jena se apropie . Tensiunea din venele sale crestea, mai-mai ca stateau sa explodeze. Atinse peretele. Deodata se auzi un ras diabolic in spatele sau. Se intoarse . O namila neagra statea in spatele sau , ii respira in ceafa . Jena era ingrozita , clipi pentru o clipa. Namila disparu . Broboane de sudoare ii curgeau siroaie pe fata . Un instinct ciudat o napadi. O gheara uriasa ii intoarse capul catre perete . Deschise ochii . Din perete curgeau siroaie... de sange . Incremeni pentru a nu stiu cata oara . Gheara nu exista . Dar totusi ceva ii apasa pieptul, iar inima avea sa-i iasa de-acolo obligat-fortat . Monstrul o tortura.
Jena gasi un strop de curaj. Fugi cu viteza luminii pana in camera sa . Se cuibari in pat , langa Jake . Dar un fior ii trecu ca un fulger prin sira spinarii . Trase cearsaful dupa fata sotului. Sangele curgea nestingherit. Mainile si picioarele ii erau sectionate. Ochii ii erau explodati, sange negru si inchegat curgea din ei . Jena tipa din toti rarunchii sai cu lacrimi de groaza pe fata :
- Vino si ia-ma pe mine !! Nu pe el ! Te conjur , demonule !! Ia-ma pe mine !! plangea ingrozitor .
O voce macabra rase isteric :
- Hahahahahaha!! Tu asta vrei, muritoareo, sa-ti vinzi sufletul?! Da-mi-l ! Esti a mea acum !!!
- Nuuuuuu....
- Jena, Jena !! Revino-ti ! zise Jake. Ai visat iubito ! Trezeste-te !
- Jake, Jake , esti bine slava Domnului ! plangea Jena.
- Oh, iubito ! Ai avut doar un cosmar , culca-te la loc . Si Jake o stranse in brate mai tare ca niciodata .
Jena se linisti, dar observa ca pe mana stanga avea un semn ciudat, un fel de inima combinata cu un craniu . Il atinse , dar incepu sa sangereze puternic, iar durerea era sfasietoare. Luase batista de pe noptiera patului. Isi bandaja mana si adormi agitata in bratele sotului sau .
Dupa acest incident altele mai stranii nu s-au petrecut. Lunile treceau totusi una dupa alta mai tensionate ca niciodata. La inceput erau mai linistite , Jake se purta exemplar cu Jena , dar dupa ceva timp , incepu sa bea . Aproape in fiecare seara venea beat si se rastea la Jena, apoi isi cerea iertare ... insa totul continua in ziua urmatoare.
Burtica Jenei continua sa creasca. Era insarcinata in 5 luni . Cu toate acestea, ea nu era foarte fericita , ba chiar era ingrijorata de starea lui Jake . Acesta se degrada de la o zi la alta.
Dupa alte 3 saptamani , Jena ramasese singura acasa. Jake bantuia prin sat dupa ceva de baut. Jena aproape ca-l blestema pentru comportamentul sau bizar. Dragostea dintre ei aproape ca se risipise .
Televizorul palpaia vehement. Jena parea captata intr-o alta lume. Lumina slaba a TV-ului ii accentua cutele adanci ale fetei. Jena imbatranise mult in aceste luni. Sarcina, casa, diavolul din ea o nenorocea atat de tare incat ai fi zis ca femeia de 26 de ani nu mai exista, ci doar o baba scofalcita de 50 de ani ii luase locul. Parul sau brunet incaruntea, iar ochii sai de un superb albastru erau mai palizi si mai gri ca niciodata. Ai fi zis ca mai are putin si orbeste. Semnul de pe mana stanga sangera un pic cate un pic aproape in fiecare zi . Cu cat zilele treceau mai repede , cu atat semnul sangera mai tare. Parca era stabilit pentru un termen anume.
Deodata afara se auzi un urlet groaznic. Jena se trezi din visare. Urme de sange se vedeau pe trotuar , in lumina crepusculara a serii . Jena se aproprie de geam . Geamul era ciobit intr-o parte, aburit, aproape inghetat, desi nu era deloc frig afara. Se uita mai atent. Incerca sa distinga ceva in negura aceea , dar era imposibil. Semnul sangera mai tare , si mai tare...
O fata hidoasa , sangeranda , cu ochii in totalmente cusuti aparu in fata geamului cu un strigat de moarte. Jena tresari . Se sperie . Casa incepu din nou sa se cutremure si sa fosneasca. Iesi afara . Jena vazu cainele vecinilor latrand chinuit. Era disecat de ghiarele diabolicei siluete. Brusc aceasta se intoarse cu chipul sfartecat catre ea. Jena o rupse la fuga prin curte.
Dupa 10 minute de chin si alergatura Jena se opri sa rasufle. Gheara cea neagra o apuca de gat. Biata Jena deabia mai putea respira . O durere naucitoare ii zdruncina pantecul . Monstrul ii voia copilul. Jena se lupta din tot sufletul ca sa scape.
Intr-un final , reusi. Fugi disperata in casa . Inchise usa cu zavorul. Tipetele fioroase ale fiarei rasunau de-afara. Aceasta zgarma cu ghiarele usa masiva de lemn a casei. Urla ca o apucata. Jena era terifiata , dar nu renunta. Copilul era tot ce mai avea. Dupa o ora de teroare, jivina renunta.
Jake, nu se intoarse in seara aceea. Jena dormi neintoarsa, tulburata de toate incidentele, totusi reusi sa adoarma.
Alte 3 luni trecura, trecura ingrozitor de incet. Incidente stranii se intamplau aproape in fiecare saptamana, peretii sangerau, diavolul cu chip de monstru ii cotrobaia prin somn .
Jena se simtea din ce in ce mai sleita de puteri , Jake aproape ca ajunsese un cadavru viu. Nu mai putea face absolut nimic. Insa Jena trebuia sa nasca.
O moasa de la dispensarul comunal trecu la insistentele vecinilor acasa la familia Creig [familia Jenei] . Aceasta intra pe usa chiar in momentul in care Jena intrase in travaliu.
Din fericire, Jena nascu un baietel complet sanatos , brunetel cu ochii aurii. Era frumos ca un ingeras. Il puse la sanul ei sa suga. Acesta incepu a-i bea laptele mamei, lacom.
Intre timp , moasa pleca. Ii acordase ajutorul necesar si pleca nepasatoare. Jena era atat de bucuroasa incat uita pe loc toata tortura provocata de aratarile sinistre. Copilul era linistit.
Semnul de pe mana stanga a Jenei sangera mai mult ca niciodata . Se umplu patul de sange. Era oribil. Se uita in ochii copilului. Erau vineti si insangerati. La gurita sa mica se adunasera spume involvurate. Copilul parca turbase.
Diavolul aparuse in spatele copilului. Spuse cu o voce cruda si ironica:
- S-a implinit ceasul . Da-mi sufletul !
- Nu !! Orice iti dau dar lasa-mi copilul, fa-l sanatos !
- Naivo, nu am venit pentru tine ci pentru el , el este fiul meu cel adevarat! Da-mi-l ca sa nu te omor!
- Diavol spurcat ce esti, lasa-mi copilul in pace ! Te conjur !
Doar un ras diavolesc se mai auzi : - Hahahahaha!!!
Copilasul muri in bratele mamei . Aceasta incepu a-l boci disperata. Era degeaba. Monstrul castigase.
Deodata usa se tranti cu un sunet asurzitor de perete. In pragul acesteia statea doamna Copperfinger, mai desfigurata ca niciodata.
Saraca Jena ii ceru disperata ajutorul insa aceasta se apleca pana in podea. Din cocoasa sa parea ca are sa iasa ceva. Se misca impulsiv si ritmic. Sangele zbura peste tot. Din cocoasa babei iesi monstrul desfigurat. Jena fugi cu copilasul mort in brate . Scarile parca aveau cuie infipte in ele. Picioarele Jenei nu se mai deosebeau de niste bucati de carne sfasiate. Alerga ca o nebuna pana in dormitor.
Dar nu, Jake zacea mutilat in pat alaturi de sticla sa pretioasa de gin. Era in asa fel asezat, incat cadavrul sau parea ca sta linistit in varful patului si se bucura de acea nenorocita sticla de gin . Era exact asa cum il visase Jena in prima noapte cand se mutasera in acea casa blestemata. Monstrul se apropia cu un ranjet sfidator de ea. Jena era paralizata de frica, astepta doar sa moara.
Monstrul intra in corpul sau. Ii facu sa-i plesneasca toate venele si arterele din corp impreuna cu organele vitale. Jena numai era acum decat un maldar de carne.
Spiritul deposeda trupul neinsufletit. Rase batjocoritor si pleca intr-un nor de praf negru:
- Acum, urmatoarea mea victima...Hahahahahahaha!!

........... ''
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Povestea lui Jena Empty
MesajSubiect: Re: Povestea lui Jena   Povestea lui Jena I_icon_minitimeMar Mai 20, 2014 5:12 pm

Baga :SN:
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Povestea lui Jena Empty
MesajSubiect: Re: Povestea lui Jena   Povestea lui Jena I_icon_minitimeMar Mai 20, 2014 8:31 pm

foarte creeepy ... are o continuare? :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce: :bounce:
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Povestea lui Jena Empty
MesajSubiect: Re: Povestea lui Jena   Povestea lui Jena I_icon_minitimeMier Mai 21, 2014 11:32 am

Neeetxx Very Happy
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Povestea lui Jena Empty
MesajSubiect: Re: Povestea lui Jena   Povestea lui Jena I_icon_minitimeLun Sept 07, 2015 11:32 pm

Poveste blocata!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povestea lui Jena Empty
MesajSubiect: Re: Povestea lui Jena   Povestea lui Jena I_icon_minitime

Sus In jos
 
Povestea lui Jena
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» -Povestea- cu noi ca personaje ;
» povestea lui Rue
» Povestea mea
» Povestea mea
» Povestea mea!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: