Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Spiritul Malefic I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Spiritul Malefic I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Spiritul Malefic I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Spiritul Malefic I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Spiritul Malefic I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Spiritul Malefic I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Spiritul Malefic I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Spiritul Malefic I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Spiritul Malefic I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Spiritul Malefic I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Spiritul Malefic I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Spiritul Malefic I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Spiritul Malefic I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Spiritul Malefic

In jos 
AutorMesaj
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Spiritul Malefic Empty
MesajSubiect: Spiritul Malefic   Spiritul Malefic I_icon_minitimeVin Mai 16, 2014 4:48 pm

Acum 3-4 ani eram la mine in cartier cu cativa amici de ai mei.Si intr-o zi de plictiseala am inceput sa spunem "povesti de groaza" care ce stie. Am tinut-o asa ca 2 zile pana cand toate povestiile sau epuizat si nimeni nu mai avea ce sa spuna, pana cand mie mi-a venit o idee , stiam eu ca exista carti cu asemenea povesti si m-am interesat unde si am aflat ca la universitate la anticariat am fost tot grupul sa cautam, dar din pacate nu am gasit carte cu povesti si am gasit altceva, am gasit o carte cu farmece se numea " jocul cu focul" si inca o carte care iti explica cum se face spiritism. Am luat noi cartea am citit pana acasa ce era de citit adica ce era mai interesant am mai citit si putin in scara blocului "bineinteles cu voce tare sa aduda toti amici mei" dcupa ce am citi cartea mi-a venit mie o idee , presupun ca va imaginati ce fel de idee. sa incercam si noi sa facem spiritism, au fost toti de acord si am adus eu o lumanare si din intamplare probabil am gasit un ban super ciudat pe jos ca si asta ne trebuia , ne-am dus in spatele blocului unde era intuneri ca deja se facuse seara am facut un cerc mare pe nisip si am luat cu totii pozitia turcului , in carte scria in timp ce facem asta sa ne gandim la o persoana moarta , dar eu din ce auzisem trebuia sa ne gandim la o persoana care , cand traia sa fi avut un suflet bun, sau la o persoana care nu ne-a iubit foarte mult zis si facut eu am vorbit cu amici mei si le-am spus sa ne gandim la bunicul meu mort care nu l-am cunoscut ca nu fusese o pers. rea si nici nu avea cum sa ma iubeasca foarte mult ca nu ma cunoscut dupa ce am aranjat ce era de aranjat am inceput cu toti sa ne concentram la bunicul meu (care nu conteaza cum il cheama) . dupa un min banu a inceput sa se miste si trei dintre prietenele mele au vazut ceva ingrozitor. o fata foarte urata care era in spatele meu si radea pervers, bineinteles ca nimeni nu am crezut si ne-am lasat pagubasi. mie mi-a fost rusine sa spun ca banul care il tinem pe nisip si il atingeam usor cu buricele degetelor sa miscat singur si uite asa ne-am dus la casele noastre. a doua zi cele trei prietene ale mele m-au sunat disperate ca au visat ceva interesant(ca si mine de altfel) un barbat (foarte frumos fetelor) imbracat in alb ne-a spus ca : "cine vrea sa continue ce a inceput sa o faca cine nu sa renunte acum pana nu e prea tarziu" eu le-am spus ca acelasi vis am avut si eu identic chiar. dupa aceea ne-am intalnit afara si ne-am bus la unul dintre amici nostri si ne-a lasat sa continuam la el care avea o masa foarte potrivita pentru ce aveam noi de facut . in fine am intrat toate 4 la amicul meu in camera si intre timp au venit si restul prietenilor nostri le-am povestit ce am visat toate si au renuntat. numai eu si prietenele mele am ramas ( sa le spunem la fete O,C si B.) Eu si fetele ne-am asezat in jurul mesei si am continuat sa facem ce facem si cu o seara inainte ne-am concentrat si lafel banul a inceput sa se miste am vazut iar chipul aceela urat cu ochii rosi si zambet pervers si imediat dupa l-am vazut pe barbatul aceela frumos din vis si ne-a promis ca ne ajuta. iar ne-am speriat si am terminat pt. ziua aceea . ziua urmatoare eu o,c si b ne-am dus la amicul nostru si ne-a spus ca nu mai vrea sa facem la el pt. ca aseara cand a vrut sa intre in dormitor sa se bage la somn i-a vazut capul lui satana in camera si radea lafel ca fetita aceea perversa l-am inteles si l-am sfatuit sa aduca un preot in casa. Mai tarziu in aceeasi zi ne gandeam unde sa mergem si pana la urma am hotarat sa mergem pe bloc ca nimeni nu avea cum sa ne deranjeze si ne-am continuat treaba am vazut multe foarte mult timp , spiritul care l-am chemat noi fara sa stim a vea o putere asupra noastra de eram gata gata sa ajungem toate 4 la balamuc, dar cred ca e cazul sa sar peste amanunte si sa va spun partea interesanta ca intr-o zi cand eram pe bloc si incercam sa trimitem spiritul inapoi m-a prins prietenele captive, poate nu crede-ti dar efectiv erau ca niste legume le prinsese psihic si mi-a spus ca daca il las sa intre in mine le da drumu la fete si ce era sa fac l-am lasat nu va puteti imagina cum am fost in acea zi ma uitam urat la toata lumea maraiam si urlam la prietenele mele, am scapat pana la urma ca am luptat cu psihicul contra spiritului aceela . incerca la un maoment dat sa ne faca se ne omoram , prietena mea B a vrut sa se taie singura , O a vrut sa se arunce in fata masini si eu cu C am vrut sa ne aruncam C de la etajul 9 si eu de pe bloc , am avut experiente de care nu cred ca voi uita niciodata , am fost la biserica poate ma ajuta preotul dar nu ma primit nici macar nu ma lasat sa i-i explic despre ce este vorba ma dat afara din biserica si mi-a spus " Stiu ce ai facut dar nu am cum sa te ajut pe cine ai adus tu inapoi numai tu poti sa il trimiti " dupa aceea m-am dus la vrajitoare, aia ma dat afara din casa si mi-a spus sa nu mai calc la ea in casa ca nici e nu are cu ce sa ma ajute ca este treaba mea, credeti-ma ca 1 am a fost cosmar pt mine si rietenele mele ajunsesem sa vb singure pe strada sau sa vedem fel si fel de lucruri care pana atunci nu credeam ca exista . pana la urama am luptat asa cum ne-a invatat acel barbat frumos din visul nostru: sa ne folosim imaginatia cat se poate de mult si vom castiga si il vom trimite inapoi si asa am facut am dus toate 4 o lupta psihica de care nu credeam ca poate exista. si cam asta este. ganditi-va ca a fost un am de zile din viata mea si a celor 3 prietene ale mele.
Sus In jos
Mada❤
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Mada❤

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 309
Data de inscriere : 06/06/2014
Varsta : 24
Localizare : ai grija in spatele tau cu un cutit in mana

Spiritul Malefic Empty
MesajSubiect: Re: Spiritul Malefic   Spiritul Malefic I_icon_minitimeVin Iun 06, 2014 4:12 pm

Super tareee dar prea lunga nu nu am spus sincer sa stii nu e lunga... :*
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Spiritul Malefic Empty
MesajSubiect: Re: Spiritul Malefic   Spiritul Malefic I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 2:22 am

Foarte interesanta..si ma cam pune pe ganduri..a si apropo..nu prea cred ca este reala povestea..nu vei putea niciodata sa faci spiritism afara..doar intr-un loc inchis in care sa nu intre nimeni altfel spiritul se va speria si va pleca..ma rog si mai sunt cateva detalii..dar e ora 2:22 mii lene sa scriu tot=]]
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Spiritul Malefic Empty
MesajSubiect: Re: Spiritul Malefic   Spiritul Malefic I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 8:36 am

Am inventat unele chesti
Sus In jos
Miss Death
Membru
Membru
Miss Death

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 07/06/2014
Varsta : 27
Localizare : in umbra cu un cutit in mana

Spiritul Malefic Empty
MesajSubiect: dragut   Spiritul Malefic I_icon_minitimeSam Iun 07, 2014 12:35 pm

imi place povestea dar e mult prea lunga
Sus In jos
Continut sponsorizat





Spiritul Malefic Empty
MesajSubiect: Re: Spiritul Malefic   Spiritul Malefic I_icon_minitime

Sus In jos
 
Spiritul Malefic
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Porcul Malefic
» Alter egoul malefic
» Spiritul Bun
» Spiritul din umbra
» Spiritul "Nemuritor"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: