Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Ghinionul Lui Ivy

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
DrAcUsOr
Veteran
Veteran
DrAcUsOr

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 179
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 22
Localizare : In Cautarea Lui Dracu!

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 2:24 pm

Ok
Sus In jos
DrAcUsOr
Veteran
Veteran
DrAcUsOr

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 179
Data de inscriere : 21/04/2014
Varsta : 22
Localizare : In Cautarea Lui Dracu!

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 2:25 pm

Pune next că e tare povestea
Sus In jos
♕ DramaQueen
Avansat
Avansat
♕ DramaQueen

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 93
Data de inscriere : 27/02/2014
Localizare : On a fucking rainbow seeing unicorns and smoking some weed :3

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 3:31 pm

@MaR¥u$: Lasa-mi linkul de la fic-ul tau, ca eu nu stau sa iti pescuiesc topicul.

@Ale cool:
Mda.. sa spunem. Ai modificat tu ceva pe acolo, dar nu ai tinut cont de tot ce am spus eu pe acolo in legatura cu replicile si asa mai departe. Nu spusesem neaparat sa editez postul ala, ci sa ai grija pe viitor la ce scrii, dar sa trecem acum la partea a doua ca ea e mai de actualitate, nu?!

Ai trecut putin cam repede prin ceea ce s-a intamplat. Am inteles ca au fost daramati. Dar cum? Masina care ii urmarea sa izbit in ei sau cum?!
Nu stiu pe ce tipar ai facut tu vampiri (spun asta deoarece fiecare isi poate face un anume tipar pe care creaza vampirii intelegi la ce ma referi comparand vampirii din Tvd, Twilight saga si Supernatural, dar ideea e ca nu ar fi trebuit sa isi vindece bratul repede? Zic si eu, nu trebuie sa iei asta in nume de rau Thinking?

Citat :
Mihai era bine, el nu avea nimic rupt spre deosebire de mine.

Citat :
nebun si ma inpis
Ce o facut?! Laughing

Citat :
Ce suneti sa va zic cum e castelul?
spuneti*
Noi nu spunem nimic. Daca tu vrei sa ni-l prezinti bine, daca nu vrei... tot bine. Ideea e ca ar fi fost mai indicat sa prezinti castelul facand ca personajele sa treaca prin fiecare camera, sa se intample ceva sau ceva de genul.
Ai spus ca ne prezinti castelul dar nu ai facut-o. Ai spus doar ceva de aripa in care personajul tau isi face veacul si atat. Ai trecut mai apoi la scoala unde merg si mai apoi la familie. Hotaraste-te odata ce vrei sa descrii ca nu poti sa le faci pe toate trei odata.

Citat :
eu am propia
Eu*. Litera mare ca e inceput de propozitie.

Citat :
singura pers. cu care vorbeste
Nu mai fa prescurtari din astea.

Citat :
vorbeste. Si probabil
Citat :
nostru. Si el are
Daca tot ai pus propozitie noua, nu pune "si" la inceputul ei. Daca ai pus "si", atunci nu fa propozitie noua. Tu le-ai combinat pe cele doua si ti-a iesit o varza.

Citat :
Acum ma duc la doctor sa vad daca imi da ghipsu asta blestemat jos.
Asa cum am spus mai sus, nu stiu tiparul pe care ai facut tu vampiri deci nu o sa ma leg de faza cu vindecatul, dar nu vreau sa spun decat ca eu una nu mai inteleg deloc ce face personajul tau. Nu ai spus la inceput nimic despre a pune un ghips sau ceva si mi se pare putin cam ciudata modalitatea de a trece atat de brusc de la descriere la actiune. Fa si tu o trecere ceva mai fina, nu atat de brusca.

Citat :
- Buna ziua, domnule doctor!
- Buna ziua, Printesa!
Bila alba pentru ca nu ai mai scris cu "Nume: replica" :>
Printesa cu p mic pentru ca e un rang, nu un nume.

Citat :
- Multumesc! La revedere!
I- am last bani si am plecat.
Am selectat asta ca sa iti spun ca nu ai spus nimic despre faptul ca isi da (mai bine zic doctorul ii da) ghipsul jos.
Fiind printesa iar doctorul fiind in subordinea ei, nu prea inteleg de ce i-ar fi lasat bani.

In concluzie e ceva mai bine decat prima parte, deci felicitari Smile
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 3:39 pm

multumesc si apropo MA STRADUIESC!
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 3:45 pm

Si inca ceva... era in devenire... nu avea puteri pe deplin... lipseau. De aceea s-a dus la doctor
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 4:58 pm

Ale cool a scris:
Pun next la 2 pareri! Si adaug  3 personaje. Scuze daca e prea scurt si pentru greseli dar am mana in ghips

Pot intra in poveste? Si inca ceva: insanatosire grabnica si next!
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 5:04 pm

mersi si inca 2 personaje
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 8:14 pm

- Printesa doriti ceva?
- Daca ai putea sa pregatesti masa cu felurile preferate ale lui nati e perfect. Si dupa baia! Si cheamo pe Nati.
- Imediat printesa.
Stateam in camera mea si ma gandeam: " De ce fac diferente intre noi? Doar pentru ca nu vrea sa fie regina nu mai conteaza! Dar am p idee nu stiu daca tine dar incerc..." Nu apuc sa ma intorc si vine Nati.
- Hei! Ai treaba cu mine?
- Da... Defapt vreau sa te intreb ceva...
- Spune!
- Tie iti place de Filip?
- E dragut si... oricum cred ca are iubita.
- Nu am vorbit cu Mihai si nu e adevarat...
- As vrea sa merg la el dar nu pot.
- Nu trebuie sa mergi. E aici!
- Ce?
- E o sedinta la care particip si vine si el. Dute si pregateste-te!
- Mersi merisi
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 8:14 pm

scuze ca e scurt dar ma duc la contro la medic si nu am timp
Sus In jos
Ale
Spammer
Spammer
Ale

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 532
Data de inscriere : 27/10/2013
Varsta : 23
Localizare : In patutul meu cald si moale de unde nu ma va putea lua NIMENI O.O

Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 23, 2014 8:22 pm

Boon,sa incep:

Citat:
,, felurile preferate ale lui nati e perfect."
Stii ca numele se scrie cu litera mare,nu?

Citat:
,, cheamo pe Nati."
E cheam-o.

Citat:
,, Dar am p idee nu stiu daca tine dar incerc..."
Dar am O* nu p, si puteai ca intre tine si dar sa pui o virgula.

Citat:
,,Dute si pregateste-te!"
Stii ca du-te are cratima?

Citat:
,,Mersi merisi"
Nu ar fi stricat un mic semn de punctuatie acolo,si se scrie mersi,nu merisi =))


Dialogul e cam 97% in poveste. Si P.S:Stiu ca nu ai avut timp+ai mana in ghips,dar eu doar critic.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Ghinionul Lui Ivy   Ghinionul Lui Ivy - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ghinionul Lui Ivy
Sus 
Pagina 2 din 9

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: