Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Chinurile Mayey!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 3:37 pm

baga next acum si  :S+: 
Sus In jos
† Dew †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Dew †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 426
Data de inscriere : 05/11/2013
Varsta : 25
Localizare : In intuneric...

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Apr 24, 2014 4:07 pm

Pune next!!
Sus In jos
blkthereaper93
Spammer
Spammer
blkthereaper93

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 768
Data de inscriere : 15/04/2014
Localizare : Bucuresti

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mai 03, 2014 5:51 am

ne mai bagi next?
Sus In jos
Ale♥
Spammer
Spammer
Ale♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1266
Data de inscriere : 15/04/2014
Varsta : 105
Localizare : Neverland

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mai 03, 2014 10:08 am

Deci :SB: si :SL: pentru ca e :SD: asa ca pune :SN: si din partea mea ai :S+:
Sus In jos
.Essence.
Avansat
Avansat
.Essence.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 88
Data de inscriere : 26/04/2014

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mai 03, 2014 10:19 am

O mica greśealà
'inebunit'
Sau innebunit?
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Iul 20, 2014 11:57 pm

[color=deeppink][size=28]
CAPITOLUL 3

In mai putin de 20 de minute cei trei se aflau in fata unui cabinet in care Maya era asteptata de psiholog.
- Intra Maya,te asteptam aici,spuse mama fetei.
Maya intra in cabinet convinsa ca doctorul o va face nebuna daca ii va povestii totul,dar oricum nu avea de ales.Statea pe un pat
nu tocmai confortabil si se simtea ca la spital.

- Buna Maya,eu sunt Jake,am auzit ca ai avut de povestit cateva lucruri interesante,eu le voi nota si le voi asculta cu atentie.
- Mda,sigur,faci cum vrei,tu doctor,eu pacienta nebuna.
- De ce nebuna? Imi poti povesti tot ce te framanta,ii spuse Jake.
- Cum as putea sa-ti povestesc tie tot? Nici nu ma vei crede,ba mai mult, vei spune ca sunt nebuna.
- Maya,spune-mi ce ai si sa vedem daca iti putem rezolva situatia. Sunt sigur ca te pot ajuta!
- Ma poti ajuta? Bine! De unde sa incep? De la varsta de 4 ani am fost diagnosticata cu schizofrenie,acum am 9 ani si sunt prea matura pentru
varsta mea,bunica imi oferea iubire,intelegere,ma asculta si ma pazea de tot ce era rau in casa aia.Acum ea este moarta,iar eu sunt singura in casa aia!
Sti cum e sa te lupti in somn?Sa nu te poti trezi dintr-un cosmar care pe zi ce trece devine realtate?Nimeni nu ma crede si nimeni nu stie prin ce trec,ce vad,
ce simt!M-am saturat ca voi toti sa ma credeti nebuna!Toate lucrurile astea sunt reale,fantome,demoni,tot!Eu ii simt,ii vad,iar ei ma vor pe mine din cauza
puritatii!Eu duc o lupta grea in care nimeni nu ma poate ajuta,nici tu,nici mama,nici tata,nici nimeni!Cat timp bunica mea era in viata ii tinea departe de mine,
creease un fel de scut pentru a nu ma putea atinge,iar acum ca ea nu mai este,vor veni dupa mine,vor gasi o portita prin care sa iasa la suprafata!
- Cine maya?
-Cine? Demonii,sunt 6,bunica mereu imi povestea despre ei,sunt rai...foarte rai,dar ma asculta cineva? Nimeni!...si incepu sa planga...
- Maya,calmeaza-te,uite,ia un pahar cu apa si aceasta pastila,te va ajuta...
- Pastila?! Nu am nevoie de nici o pastila! Am nevoie de ajutor si intelegere.
- Dar vreau sa te ajut!
- Nu ai cu ce,lasa-ma in pace cu pastila ta! fata ii arunca pastila si cana cu apa iesind in fuga din cabinet.
- Maya stai...spuse Jake intr-un final,dar fata deja era urcata in masina parintilor.
- Domnule docror,ce sa intamplat? Ce a spus? Ce are? intreba mama lui Jake
- Doamna,fata dumneavoastra sufera,ea nu primeste destula iubire,iar cosmarurile pe care aceasta le are o afecteaza,am sa va prescriu niste pastile,o vor calma si
va avea un somn mai linistit.
- Sigur,ii spuse femeia.

Odata luata lista medicamentelor femeia se urca in masina langa barbat si ii spune sa mearga spre casa cat mai repede.

- Maya,ce inseamna asta? De ce ai fugit asa? Ce e cu comportamentul asta violent?Noi incercam sa te ajutam.
- Duceti-ma acasa!
O sa ajungi acasa,iar eu si tatal tau vom pleca la farmacie,vei avea de facut un tratament.
- Da sigur.

Ajunsi in casa Maya coboar far a spune ceva si se duce direct la ea in camera unde ii priveste pe fereastra pe parinti,cum plecau.Fata iar se puse pe ganduri si isi imagina
tot felul de lucruri stranii,pe care ar vrea sa le incheie odata pentru totdeauna.Idi aminti de podul casei in care nu avea voie sa intre dupa spusele bunicii,dar acum,eram moarta,
asa ca ce putea pierde? Iese din camera ei si se indrerapta spre pod,ajunsa in fata usii aceasta o deschide si inauntru erau.......

 :SN:  la 3-4 pareri
 :SP: 
scuze daca e  :SS: 
Sus In jos
Diana1994
Avansat
Avansat
Diana1994

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 80
Data de inscriere : 15/08/2013
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iul 21, 2014 2:58 am

Ce este interzis,tenteaza..
 :SN: 
Sus In jos
♕ DramaQueen
Avansat
Avansat
♕ DramaQueen

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 93
Data de inscriere : 27/02/2014
Localizare : On a fucking rainbow seeing unicorns and smoking some weed :3

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Iul 21, 2014 11:31 am

Buna :3.
Nu stiu daca ne cunoastem, sper ca nu, eu sunt DQueen si sunt aici ca sa ma urasti :3
Deobicei cand spun asta cel pe care-l comentez nu ma mai uraste atat de tare Very Happy
NOTA* Scriu asta in timp ce il si citesc, ca nu cumva sa uit ceea ce am de scriz, asadar daca ceva din ceea ce o sa cititi aici si se regaseste in ceea ce au spus si alti membrii, sa nu ma detestati... prea tare.

Let's start :3
Incepem cu titlul ca asa se cuvine :3
Chinurile Mayei*
Nu prea stiu cum sa iti explic aici, dar iti spun sigur ca "Mayei" e corect.

In capitolul 1, am observat ca apesi prea mult pe Enter.... in timpul unei propozitii si iese putin cam urat aspectul fic-ului tau.

Citat :
Cine era Maya?
Parinti fetei faceau tot ce puteau pentru ca Mayei sa nu-i lipseasca nimic,familia,tocmai se mutase intr-un cartier in care lumea
nu era prea prietenoasa,fara copii,lumea ii privea intr-un mod ciudat pe parintii fetei si pe ea.Maya nu stia cum e sa se joace cu o persoana reala,
pentru ca singurele ei prietene erau spiritele,parintii niciodata nu credeau in spusele fete,ziceau ca e nebuna si ca nu trebuie bagata prea mult in seama la capitolul
''Spirite''. Maya se obisnuise cu familia ei pe la 4 ani cand cei doi aflasera de boala fetei,de atunci au tratat-o altfel,de parca ar fi fost o straina,inafara de lucrurile cumparate care nu-i
lipseau din camera,dar cu ce folos,iubirea nu se poate cumpara...
Maya isi iubea bunica,aceasta credea in spusele fetei,in povestile ei...o intelegea,o iubea si o asculta de fiecare data,pentru Maya aceasta femeie ii era mama.
Ai inteles ce am facut aici? Ca sa nu mai explic in prea multe cuvinte.

Citat :
Bunica : Maya,draga mea,dupa ce mor sa nu uiti de toate astea,sa nu te duci orice ar fi.
Maya : Bunico,nu vreau sa mori!
Nu stiu cat de noua esti si probabil ca o sa repet asta la fiecare fic pe care o sa il comentez...
Nu mai scrie, te rog, am folosit te rog, tehnica asta de a scrie (Nume: Replica) sau orice alta chestie care e asemanatoare cu asta (ex: Replica (nume) sau Initiala numelui : Replica etc). Stiu ca toti scriu astfel, iar eu am spus de nu stiu cate ori chestia asta, dar mi se pare urat sa citesti un fic si sa vezi asa ceva.

Citat :
Draga mea,dute
Du-te*
Minusul din matematica il folosesti in gramatica acolo unde nu trebuie Very Happy

Citat :
coboara scarile pana in camera bunicii sale si.......
Unu la mana, daca tot pui puncte de suspensie ca sa creezi suspans, foloseste doar trei, atat cat sunt ele: trei
In al doilea rand, gaseste sa creezi suspans in alt mod decat cu puncte de suspensie.

La capitolul doi vedem din nou aceasi problema pe care am intalnit-o si la prima parte (vezi primul comentariu scriu de mine)

Dupa ai o groaza de dialog si in mod ciudat nu am inteles foarte bine. Nu mai lasa rand liber dupa fiecare replica, mai ales ca au o continuitate. Rand liber lasi cand vrei sa delimitezi doua paragrafe care nu mai au nici o legatura, sau in cazul meu sa delimitez doua idei diferite.

Citat :
- Nu inventez nimic si nu merg nicaieri! Tipa Maya cat putu de tare,dar nimen n-o baga in seama..
Thumbs up :>
nimeni*

Citat :
lucruri,ce a facut?
ea nu putea accepta moartea bunicii.
Propozitie -> semn la sfarsitul propozitiei -> litera mare la inceputul urmatoare propozitii
Ai priceput?

Citat :
Adoua zi
A doua*

@Ale: Respect :>
@blkthereaper93: Daca asta inseamna descris bine pentru tine, atunci nu cred ca vreau sa intru in detalii.

Revenind:

Citat :
am auzit ca ai avut de povestit cateva lucruri interesante
Ai avut? Serios? Suna de parca le-o spus deja cuiva din afara familiei si doctorul le-a auzit dar nu prea bine. Cred ca acolo era un "ai de"

Citat :
- Mda,sigur,faci cum vrei,tu doctor,eu pacienta nebuna.
Asta e asemanatoare cu "Eu Tarzan, tu Jane." Rolling on the floor

Citat :
Sti cum e sa te lupti in somn?
Stii*

In mod normal as spune ca nu era nevoie ca Maya sa isi deschida sufletul atat de tare in fata unui strain pe care nu il cunoaste decat de vreo cinci minute, dar avand in vedere varsta frageda a personajului inteleg.

Mda... nu prea stiu ce sa mai spun... Am cam spus totul pana acum si sper ca acest post sa nu te descurajeze si sa te lasi de scris caci spre deosebire de altii ai o idee cat de cat buna pentru fic Smile
Sus In jos
Meow :3
Incepator
Incepator
Meow :3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 46
Data de inscriere : 08/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Otaku's world

Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 09, 2014 12:59 pm

Next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Chinurile Mayey! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Chinurile Mayey!   Chinurile Mayey! - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Chinurile Mayey!
Sus 
Pagina 2 din 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: