Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 ~Cavalerii Mortii

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeSam Mar 29, 2014 11:17 pm

Capitolul 1 : Situatia prezenta
~Cavalerii Mortii  13ztpmx
Simt lacrimile cum curg pe obraz . Nu mai stiu nimic despre conditia mea , despre fizicul meu sau despre lumea de afara . Este pur si simplu intuneric , mult prea mult intuneric . Stau ghemuita cred ca rezemata de un perete si suspin in soapta . Am pierdut numarul zilelelor si a noptilor . Crapatura dintre ziduri abia ma ajuta si mie frica . Oare sunt murdara ? Oare m-ai arat la fel ? Nici macar nu pot invoca focul ca sa pot face putina lumina .
Eu : - Mai esti ?
- Sunt .. dar .. nu stiu ce sa fac .
Snow era intr-o parte a camerei , nu foarte departe . Dar la ambii ne este frica sa ne miscam . Cateodata auzim niste zgomote ciudate , ca de o fiara care vrea sa ne ucida asa ca stam ascunsi in intuneric fara sa scoatem vreun sunet . Imi strang tare picioarele adunate si pipai incet podeaua . La fel de rece ca atunci cand ne-am trezit aici .
Eu : - Cred ca innebunesc stand aici .
Snow : - Nu spune asta ! Il satisfaci , ii oferi ceea ce isi doreste .. Crezi ca pentru mine cum este ? Am fost manipulati ca niste papusi ! Si despre ceilalti .. ce naiba sa mai spun si despre ei ? Taramul de Jos este sub stapanirea unchiului mei . Victor cine naiba stie ce face acum . Cred ca se distreaza distrugand sate si omorand oameni inocenti .
Eu : - Asa cum am facut si eu , am spus oftand . Mie dor de prajiturile Alessei , mie dor de rasetul Mihaelei , de criticele Alexandrei . Si la naiba , mie dor chiar si Night si de Alex ! Intotdeauna aveau ceva de spus . Si acum si Anna , cine stie ce se v-a intampla in continuare . Unde sunt Ignis si Ice ?
Snow : - Intr-un loc sigur alaturi de cei Antici .
S-au auzit pasi . M-am tras si mai in spate , stand rezemata la maxim de peretele ud din spatele meu . Respir cu greu , simtind pe cineva langa mine . In fata mea s-a conturat o usa . S-a deschis incet iar lumina ma orbeste .. In fata statea Victor mandru cu doua bolurile din care ieseau aburi .
Victor : - O doamne , cum aratati ! Lui Neon o sa ii placa asta , a spus el ironic .
***
In partea celalta a taramului , s-a ridicat o casa imensa facuta din piatra , ascunsa bine in padure , acolo unde m-ai era un strop de verdeata . Aerul este imbacsit , saturile aparent inca mai locuite iar deasupra Castelului Rosu era un nor imens negru . Dar in acea padure , in acea casa mai erau singurii care puteau salva Taramul de Jos :
Miha : - Si noi ce facem acum ? Au trecut 3 luni de cand doi dintre noi sunt disparuti iar Anna abia si-a revenit din coma !
Adriana se plimba dintr-un colt al camerei in altul . Living-ul este destul de mare si frumos amenajat .
Ale : - Trebuie sa recunoastem ca suntem niste ratati uriasi ..
Alex : - Nu si daca vom face ceva in privinta asta . Trebuie sa ii gasim pe cei doi semi-demoni .
Night : - Ce vrei sa spui ? s-a rastit fantoma care abia a intrat in camera .
Alex : - Spun ca trebuie sa ne apropiem de zona lui Neon . Suntem obligati sa vedem daca Ignis si Ice mai sunt acolo ! Macar ei doi ..
Azira : - Dragul bunicii , tu de unde sti despre acesti demoni ?
Alex : - Uite Azira ..
Azira : - CUM MI-AM SPUS ?!
Alex : - Bu-bu-bunico .. Suntem multi si trebuie sa vedem daca demonii mai sunt acolo ..
Ale : - Si cine va merge ? Cine isi va risca viata ?
Adriana nu a vorbit pana acum deloc , ingrijorata de starea lui Anna care se afla la etaj ingrijita de fratele Mihaelei si matusa Alexandrei . Bulin statea si el pe un scaun si asculta conversatia .
Bulin : - Regina si fratele ei au fost alungati de pe tron . Nu putem face nimic !

--------------------------------------------------------------------------------
Imi pare rau , dar credeti-ma ca sfarsitul sezonului 2 nu l-am facut cum trebuia si acum .. sezonul 3 Neutral


Ultima editare efectuata de catre Andra in Sam Mar 29, 2014 11:32 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeSam Mar 29, 2014 11:21 pm

nu cred e sez 3 baga next acum
Sus In jos
Libely
Veteran
Veteran
Libely

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 277
Data de inscriere : 01/03/2014
Varsta : 22
Localizare : Where ever you go

~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeSam Mar 29, 2014 11:28 pm

sezonul 3 :> vreau Next, pt ca imi place :>
Sus In jos
Lore
Expert
Expert
Lore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 12/03/2014
Varsta : 24
Localizare : Wonderland

~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeSam Mar 29, 2014 11:41 pm

Am citit si sez 1 si 2 si trebuie sa spun ca ai evoluat foarte mult. Daca ai compara primul capitol al primului sezon cu acesta s-a observa clar o mare diferenta. Acum naratiunea ta e mult mai cursiva. Chiar mi-a placut acest capitol, in special descriere.
Mno astept next :3
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeDum Mar 30, 2014 12:00 am

Andii, ai evoluat extraordinar, asa cum a spus si Lore. Ai o imaginatie incredibila si reusesti sa surprinzi detalii pe care initial nu le bagi in seama, insa mai tarziu, au o importanta foarte mare. Ce sa mai.. Esti extraordinara! :SN:
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeDum Mar 30, 2014 12:50 am

SEZONUL 3 :shock: ? BAI ANDI ASA TE VREAU :PCUVINTE DE LAUDA NU MAI AM PUR SI SIMPLU,DAR HAI CA MAI AM CATEVA.ESTI SCRIITOAREA MEA PREFERATA DE PE FORUM,AI NISTE POVESTI GENIALE!! CUVINTELE ASTEA SPER CA SPUN MULTE Smile HAI CU NEXT-UL ESTE SUPER-EXTRA-MEGA-TARE!!!!
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeDum Mar 30, 2014 9:45 am

Andra a scris:

Alex : - Uite Azira ..
Azira : - CUM MI-AM SPUS ?!
Lol Laughing)) Bunica e si rea
Si Andi a bagat season 3 si e bine si vrem next si hai odata!
 :lol!: :lol!: :SN: :SN: :SD: 
Sus In jos
Anna
Veteran
Veteran
Anna

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 181
Data de inscriere : 27/07/2013
Varsta : 24
Localizare : In spatele tau :P

~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeDum Mar 30, 2014 1:01 pm

A aparut insfarsit sezonul 3 Razz neext andi next Very Happy
Sus In jos
Victor
Veteran
Veteran
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 192
Data de inscriere : 16/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Pitesti

~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeDum Mar 30, 2014 10:23 pm

Uuuu Sezonuuul 3.. Ooo yaah babyy,next :3 :3  :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SB: :SB: :SB: :SB: :SB: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitimeDum Mar 30, 2014 10:34 pm

Stiam eu ca Dumnezeu ma iubeste si ca imi va asculta rugaciunea pe care o spun in fiecare seara ! STIAM ! In sfarsit a aparut Sfantul Iertator Sezon 3 ! Razz Andra, pune NEXT acum ca de nu te jupoi ! :SN:  :SN:  :SN:  :SB:  :SB:  :SB:  :study:  :study: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





~Cavalerii Mortii  Empty
MesajSubiect: Re: ~Cavalerii Mortii    ~Cavalerii Mortii  I_icon_minitime

Sus In jos
 
~Cavalerii Mortii
Sus 
Pagina 1 din 6
 Subiecte similare
-
» Masina mortii
» Sunetul morţii
» Mana mortii!
» Ziua Morții
» Tabara mortii

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: