Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 ~Moarte si Iubire~

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 25, 2014 9:30 am

Neeex Andi ! Razz
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 25, 2014 10:04 pm

Atunci : ~ Trecutul
Ma uit la persoana care se afla inconstienta si fara suflare in fata mea .Cu membrele rupte si strivite de pamant , aflata intr-o balta de sange cu ochii deschisi si albastri .. Asta sunt eu . Ma privesc . Pardon , imi privesc cadavrul . O pala de vant trece usor printre copaci , printre tufisuri si in final prin parul fetelor si a baietilor din grup care isi tineau mana la gura ca sa nu tipe . Eu nu-l mai simtem .. Nu mai simt nimic , nici macar pamantul de sub picioarele mele . Am ramas la fel : imbracata intr-o fusta cu carouri , jeaca de piele si acel tricou .
- Cheama politia repede ! zbiera Anna .
Unul dintre baieti si-a luat telefon . Se puteau auzi sunetul tastelor tastate cu viteza si mana tremuranda a baiatului . Este clar : Sunt moarta .. Motivul ? Nu cred nici macar o clipa ca legatura de haine a baietilor care era foarte bine stransa s-a desfacut asa din senin .
- Lola este moarta si pe cine credeti ca voir da vina parintii ei si autoritatile ?
- Serios ? Pe voi asta va intereseaza ? am spus eu sarcastic . Nici macar nu ma aud
S-au auzit doar cateva cuvinte la telefon : '' Waverly Hills , este un cadavru de fata ! VENITI REPEDE ! '' Si dupa a inchis . Toti , inclusiv Kevin au fugit pe marea poarta a gradinii sanatoriului , lasandu-mi corpul in urma .
Nu mai ezit nici macar o secunda si alerg spre grup . In acel moment , cand am vrut sa trec de poarta de fier , nu am mai reusit .. Nu pot trece deloc ! Sunt .. blocata aici ? Imi vad fostii prieteni fugind spre masina cu care am venit ..
- Imi pare rau ..
Ma intorc in spatele meu . Josh , tipul de dinainte a reaparut .
- De ce ? intreb speriata .
- Ai fost omorata de cineva caruia nu ii putem rosti numele .. Lola , acum esti una din zecile de suflete prinse in acest loc al mortii numit Waverly Hills .. Puteam sa te salvez , dar nu am reusit ..
- Se spune ca destinul fiecaruia este scris pe un perete imens din Nean . Asa imi spunea sora mea cand eram de vreo 10 ani .. spuneam eu plangand . Destinul meu este sa fiu prinsa intr-un sanatoriu ?
~ Acum : Prezentul - Dupa 3 ani
Merg grabita pe holurile cladirii vechi . Ma uit in fiecare camera formata numai din acei pereti aproape daramati . Niciunde .. Unde se poate ascunde ?  
Etajul 2 mi se pare cel mai sumbru , chiar daca stau de ceva timp aici . Insa , nici pana in ziua de astazi nu am fost la subsol , acolo unde toti spun ca se afla cel rau .
- Sunt aici .. Vino si gaseste-ma Lola !
Vocea venise din culoarul stang , exact la inceputul scarilor . Alerg inspre acea directie . Nu stiu daca sa urc sau sa cobor ..
Mai bine merg la etajul 3 , acolo nu prea imi petrec timpul . Cine stie ce surpriza imi face ?
- Vino aici .. si silueta a intrat in perete .


Ultima editare efectuata de catre Andra in Mar Mar 25, 2014 10:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 25, 2014 10:09 pm

Asa au facut aia?Au fugit pur si simplu?Nesimtitii...
 :SD: :SD: :SN: :SN: :SL: :SL:
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Mar 25, 2014 10:30 pm

BAI ANDI CE FACI MA ? VREI SA MOR,DE CIUDA Laughing CA FACI NISTE POVESTI EXTRAORDINARE SI EU NU Laughing FOANTOME GENUL MEU Wink HAI CU NEXT-UL ESTE SUPER-EXTRA-MEGA-TARE!!!
Sus In jos
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 3:20 pm

Oare ce surpriza iti face ? Razz Laughing Andra .. de nesimtitii aia nu am ce zice , dar de talentul tau am Smile  :SB: Esti extraordinara si ai niste povesti geniale .. Razz  :SN: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 3:35 pm

Hai cu nextul!
Sus In jos
Biia
Expert
Expert
Biia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 107
Data de inscriere : 13/12/2013
Varsta : 22
Localizare : Deva

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 5:56 pm

neext
Sus In jos
Bo
Avansat
Avansat
Bo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 50
Data de inscriere : 03/03/2014
Varsta : 25

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 10:05 pm

DAAAA....NEEEXT(mi-ar placea s-o vad pe Lola razbunandu-se pe "nesimtiti") :SD: :SD: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 29, 2014 10:44 pm

Înaintez grăbită spre uşa camerei din faţa mea . Oare ce mă aşteaptă ? Josh intotdeauna imi pregăteşte o surpriză . Păşesc pe holurile lungi ale sanatoriului . Cine ar fi ştiut ca locul acesta poate să fie chiar aşa de rău ? De când am murit , singurul lucru bun care mi s-a întâmplat este prietenul-fantomă pe care il am . Atât . Locuiesc printre gunoaiele de la parter , am cunoscut aproape toate celalate spirite din clădire - care nu sunt in toate mintile - şi cam atât .
Îmi furişez privirea printre uşa de fier şi perete . Josh era acolo stând pe un pat făcându-mi semn să intru . Camera aceasta este diferită faţă de celălalte : in primul rând are un pat cu o saltea , geamul nu are gratii si este iluminata , mai sunt si câteva flori .
- Ce sunt toate acestea ? întreb eu mirată .
- M-ai demult m-ai tot bătut la cap ca vrei o camera numai a ta . Scuze dar nu ti-am îndeplinit-o .. Este si camera mea . Este a noastra Lola !
Am chiţăit de fericire şi alerg spre braţele lui . Nu vă puteţi da seama cat de fericită sunt : am crezut ca imi voi petrece o eternitate aici dar defapt , totul devine mai bine . Ma uit in jurul meu . Este aşa de minunat . Ceea ce ma atrage este insa lumina puternica a soarelui care nu am m-ai vazut-o de ceva timp .
Am inteles ca exista un blestem asupra acestui teritoriu . Prin anii 1965-1966 acest sanatoriu era functional iar doctorul pacientilor era in toate mintile . Josh a fost unul dintre cei mai tineri pacienti care au existat vreodata aici . Mi-a spus ca a fost aici adus pe nedrept , din cauza mamei sale care il credea un nebun . Cum sa vezi un nebun la acest baiat ? Sa revenim. . Se zvoneste ca aici a fost o poarta deschisa spre cealalta lume . Un demon a intrat in Waverly Hills si a controlat doctorul . In 66' , toti pacientii au fost ucisi prin moduri inexplicabile iar cadavrele lor au fost arse in fata sanatoriului , in plina strada . Nici nu vreau sa fi trait in acele vremuri . Daca mai multe suflete intra in Hills , cineva va muri in numele acelui demon . De data aceasta eu am fost . Nimeni nu il poate opri .. Nimeni nu poate rupe blestemul . Doar atunci cand acea creatura dispare , sufletele vor fi eliberate .
- Dar unde este doctorul ?
- La subsol . Demonul i-a luat infatisarea si doreste una noua . Cine stie ce va face . Dar noi macar suntem in siguranta .
Stau pe pat leganandu-mi usor picioarele ba in fata , ba in spate . In acel moment , Josh m-a bagat in sperieti . Statea nemiscat , cu urehea sprijinita de usa .
- Ce s-a intamplat ? intreb eu apropiandu-ma de el .
A deschis repede usa si a fugit de-a lungul coridorului .
- A intrat cineva ! O finta umana !
- POFTIM ?
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Mar 30, 2014 9:40 am

Vine demonul???Trebuie sa stiu daca e el!
 :SL: :SL: :SN: 
Sus In jos
Continut sponsorizat





~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ~Moarte si Iubire~   ~Moarte si Iubire~ - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
~Moarte si Iubire~
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Iubire dupa moarte
» Iubire de varcolac
» Adevarata mea iubire
» Iubire Interzisa
» o iubire sangeroaza

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: