Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Hotelul demonului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul
AutorMesaj
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 7:22 pm

Gandi: Hmm... Trebuie sa ma gandesc.
Alexandra: Si noi ce facem?
Gandi: O sa imi chem fratele si cu sora mea... Bianca si Cosmin. O sa va duceti sa trageti de timp pana cand eu o sa il antrenez pe "Mirel" sa isi atinga limita puterii.Ce ziceti?
Alexandra: Pare o idee buna.  Dar unde sunt acestia 2?
Gandi: Nu trebuie sa ii cauti! Ii voi aduce aici.

In timp ce zicea asta... a facut nu stiu ce fel de semn din maini si a inceput sa apara 2 cercuri. Intr-unul Bianca, si intr-altul Cosmin.Dupa primele vederi... Cosmin era un fel de ninja si Bianca avea 2 fete. Nu stiu de ce.

Eu: De ce are fata aceea 2 fete?
Gandi: Ea este jumatate demon, jumatate inger.
Eu: Si nu ar trebuii sa fie jumatate rea?
Gandi: Asa ar trebuii...dar ea poate sa controleze puterea rea si sa o transforme in buna.
Eu: Tare! Mi-ar trebuii si mie asa ceva! As fi in centrul atentiei la toti:)) (incepand sa rad)
Gandi: De fapt... Aceasta este un chin pentru ea... Gandeste. Ce sa ii fie prieten unui jumatate-inger-jumatate-demon.
Bianca: Fratele meu are dreptate... Este dureros cand te uiti in oglinda si vezi aceasta imagine oribila.
Alexandra: Imi dau seama.
Eu: Bla bla bla... Nu putem mai bine sa trecem la actiune ? Deabea astept sa o bat p-aia care mi-a omorat prietena.
Alexanda: Stii ca nu esti pregatit, nu ?
Eu: Stiu... doar mi-ati spus odata deja.
Cosmin: Pai daca stiai... de ce ai mai zis asta?
Eu: Pai deabea astept acea clipa ma... Nu iti prea place sa gandesti nu?
Cosmin: Romana nu a fost puncul meu forte Very Happy
Bianca:  Haide, nu va mai certati.
Eu:  Deci plecati odata... Sa ma antrenez si eu.
Alexandra: Mergem?
Cosmin: Hai! Deabea astept sa tai niste capete.
Bianca: Tipic Cosmin: Bataie.

Dupa aceasta convorbire... ei au plecat si eu cu Gandi ne-am inceput antrenamentul nostru special.A durat extrem de mult...cam vreo 2 saptamani,dar cred ca a functionat(parerea mea). Dupa acel antrenament...am stat un pic de vorba cu Gandi.

Eu: S-a  terminat?
Gandi: Da.
Eu: Pfiu... Credeam ca nu se mai termina.
Gandi: Laughing Zici ca asta a fost un chin? Sa vezi ce o sa urmeze...
Eu: Adica?
Gandi: Nu am voie sa zic in viitor.
Eu: A. Ok.
Gandi: Fi atent. Acestea sunt ultimele mele indicatii.Ai grija ce faci si ai grija de prietenii tai. Sunt mai de pret decat diamantele.
Eu: La ce vrei sa te referi, pentru ca eu nu am inteles.
Gandi: Nu vreau sa iti stric surpriza.
Eu: Cred ca ar trebuii sa plec.
Gandi: Ahh... Era cat pe ce sa uit... Iubita ta iti trimite un "pupic". Nu prea inteleg traditiile voastre cu saruturile si altele.
Eu: Mai bine sa nu stii.
Gandi: LA ce vrei sa te referi?
Eu:La nimic.
Gandi:Ok... Dute si ai grija de tine,da ?
Eu: Am plecat! Ne vedem mai tarziu !
Gandi: Bye-bye!



Oare ce va urma? Pun next la urmatoarele 2 pareri!
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 7:44 pm

1.Sunt sora cu Cosmin? Te omor!
2.Am doua fete? Doar daca am spus ca vreau sa fiu jumatate inger jumatate demon nu inseamna ca trebuie sa am doua fete!
3.Pot controla puterea rea si sa o transform in buna? Asta imi place!
4.Eu nu ma pot imagina cu doua fete! Poate gasesti o poza ca sa stiu cum arat!
5.In ciuda acestor lucruri, vreau next!
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 8:22 pm

PEntru ca am cautat pentru tine, am dat de altele care fac parte din poveste

Hotelul demonului - Pagina 9 Aoxx (Gandi)

Hotelul demonului - Pagina 9 39xy (Bianca) As dori sa spun ca nu prea am gasit jumatate, insa iti poti imagina daca acestia 2 se unesc iese ceva frumos (zic eu)

Hotelul demonului - Pagina 9 34jp (Cosmin), cel care ma urmareste,i-am pus si lui ceva care sa se mandreasca
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 8:28 pm

Eeeee, asa mai vi de acasa! Very Happy Vreau next!
Sus In jos
kosy200
Membru
Membru
kosy200

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 22/03/2014
Varsta : 23

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: NExt   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeJoi Mar 27, 2014 8:42 pm

Baga next Smile
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 28, 2014 12:50 pm

one: chiar ca bataia e tipic mie
two: Ba da ce sunt eu, puscarias?
three:next sau mori
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 28, 2014 9:06 pm

Nu prea vreau sa mor , asa ca i-a de aici

Gandi:Drum bun!
Eu : Bye-bye!


Mi-am luat ramas bun de la prietenul meu, si am plecat catre Pamant.Acolo unde mi-a fost omorata prietena. Am zburat ca vantul si ca gandul...cand intr-un final am dat de univers (De ce?).Acolo erau mai multe planete "Pamant'. Dupa care am primit un mesaj telepatic (Ciudat.)

Gandi: Aaa! Am  uitat! Daca vrei sa ajungi pe pamant trebuie sa gasesti planeta potrivita.Exista o ghicitoare care numai un adevarat geniu poate sa o desluseasca.

Eu ... nefiind un geniu...incepeam sa o dau pe cotite sa scap basma curata.Adica... sa il intreb pe Gandi alta scapare. Insa vezi sa nu imi dea un raspuns bun.Zicea ca alta scapare nu mai este.eu, oftand, l-am intrebat ghicitoarea.El a spus ca sunt 2 pentru a ghici cea necorespunzatoare.Si a inceput sa zica.

O-i de stii tu oare vest?
Sau o-i spune oare est?
Caci, ghici ,ghicitoarea mea
Sa ai grija, nu mai sta...
Caci atentie la culoare
Tre s-o vezi pe fiecare


Eu: Wtf???????Ce intrebare este asta?Deci... sa stam sa gandim...Zice est si vest? Inseamna stanga si dreapta. DEci una dintre aceste 2 trebuie sa fie...Si mai zice culoarea...Trebuie sa fie albastru si maro. Dar aceea este albastru si negru...Inseamna ca aceea este!!

Dintr-o data am inceput sa tip ca planeta cea rea este cea din stanga. Apoi dintr-odata a disparut...A doua ghicitoare a urmat:

Chiar o  spune 3-sud-est?
Chiar ca aia nu e vest.
Chiar acum o zic chiar lata...
Si-o mai zice inc-odata.

Eu: Ei haide... Asta este prea de tot...Cum sa rezolv asa ceva?
Gandi: Eu de unde sa stiu? Nu is chiar cel mai destept din univers.
Eu: Ok... Sa vedem... 3-sud-est? Zice ceva de dreapta... Dar oare ce o fi? DAr oare inc-odata? Oare nu are legatura cu ghicitoarea anterioara? Zice de est si de vest. Inseamna ca cea corecta este cea din mijloc.

Mi-am tras aer in piept... si am inceput sa tip ca planeta cea corecta este cea din mijloc.Dintr-o data , o voce mi-a raspuns ca este adevarat. Apoi m-am indreptat catre Pamant., din greseala, am ajuns in  Japonia Laughing si am vazut ca toate blocurile erau daramate , nici un om pe strada, etc... Ziceai ca a venit apocalipsa. Am incercat cu chiu cu vai sa iau legatura cu Alexandra sa vad unde era ea.Dar stai sa vezi ce chestie. Imi zicea: "Bip, bip, bip. Asta se putea intampla unui amator, insa mie nu prea cred deoarece am exersat cu Gandi aceasta putere.Incepeam sa imi fac griji asupra ei, dar dintr-o data am primit raspuns ca este sclava Vianei impreuna cu toti ceilalti.Mi-a spus locatia, astfel incat eu sa pot ajunge acolo.Deodata, mi-au aparut niste haine ciudate, dar totusi faine.Am primit un mesaj ca alea sunt un dar de la Namek, prietenul meu care nu l-am mai vazut de mult.am inceput sa zbor cat de repede am putut, insa a durat 1 ora ca sa ajung  din Japonia in Romania. De ce asa de mult? Pentru ca cateodata incepeam sa incurc drumul si asta ma facea sa ajung mai tarziu. Am ajuns si am facut in asa fel incat sa mi fac o intrare spectaculoasa.Cum am facut asta? Cand prietenii mei au fost intemnintati,eu am spart un perete si mi-am facut  intrarea , urmand replica mea:

Eu: Pana aici ti-a fost, Viana!
Viana: OO!! Si crezi ca ar trebuii sa ma sperii? Sunt cea mai puternica fiinta din cate au existat vreodata si din cate vor exista.
Eu: Ei bine, asta o sa fie doar un vis: Ai fost cea mai puternica fiinta, dar de acuma nu vei mai fi...
Viana: Of... Tu chiar stii sa enervezi lumea...
Eu: Si ce vrei sa fac? Sa te pup?
Viana: Las' ca mai vorbim noi...


 :SP:  si o sa pun  :SN:  daca  :SL:
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeVin Mar 28, 2014 9:13 pm

Next
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Mar 29, 2014 11:40 am

adica sunt in temnita? baga next sau te vei fi cel din temnita
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitimeSam Mar 29, 2014 11:19 pm

Nu mai am idei. Ma poate ajuta cineva ?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hotelul demonului - Pagina 9 Empty
MesajSubiect: Re: Hotelul demonului   Hotelul demonului - Pagina 9 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Hotelul demonului
Sus 
Pagina 9 din 11
 Subiecte similare
-
» Somnul Demonului
»  Hotelul Ross
» Hotelul Cismigiu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: