Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Venom, .♕”.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
psychotyc bitch.
Expert
Expert
psychotyc bitch.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 114
Data de inscriere : 26/02/2014
Localizare : in hell

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeMier Feb 26, 2014 2:45 am

E aproap 3 noaptea, mă plictisesc și da, scriu totul pe loc căci cred că am vreo 3-4 ani de pauză de la povești/ficuri, cum m-am mutat pe RPG. Sunt foarte deschisă la critică, îmi doresc să o primesc, incusiv sfaturi constructive.
So enjoy:

Apăsă lama cuțitului pe palmă. În casă era curent, o ușă deschisă, geamul la fel, iar șemineul singura sursă pală de lumină cum lemnele erau aproape pe terminate. Privii sângele de un roșu aprins cum se prelinge pe metal cu o viteză mai înceată decât a bătăilor inimii care o auzea apropiindu-se tot mai mult. Făcu imediat cuțitul să dispară, iar dunga roșie din palma sa dispăru de asemenea, ca și cum nu ar fi fost vreodată existentă.
- Eveline... se auzi o voce groasă, bărbătească, iar un bărbat bine făcut pătrunse pe ușa care fusese închisă, încruntându-se. De ce ți geamul deschis ? O să răcești... o apostrofă ca pe o copilă, iar ea răse delicat. Desculță se îndreptă spre geam și îl închise, întorcându-se apoi spre el.
- Bănuiește cineva ceva? îl întrebă cu un zambet dulce pe buze, iar el, naiv, nu văzu otrava din spatele lui.
- Nu, nimeni nu știe că ne-am căsătorit, îi răspunse imediat privind mâinile ei albe cum îi dau jos sacoul și îl desfac cravată.
- Nici nu vor afla....continua pe un ton mieros, ispititiror și își puse pama caldă pe pieptul lui, mișcând-o în sus și în jos.
Bărbatul, îmbătat de prezența ei își presă buzele pe pielea ei fină, sărutând cu grijă fiecare porțiune, mâinile sale strângându-i șoldurile tare. Mării la un moment dat ochii când o durere puternică îi cuprinse cutia toracică. Cuțitul de mai devreme era înfipt acum în pieptul lui. Îl  scoase mecanic din el, privindu-l cum pică pe spate și se lasă inundat de valul roșu care îi înconjura acum corpul inert.
- Mulțumesc pentru avere... îi trimise ea un ultim sărut în aer. Își mută privirea la șemineu, focul devenind tot mai mare, până cuprinse întreaga încăpere. Totul va părea un tragic accident...
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeMier Feb 26, 2014 3:45 pm

:SB: :SB: :SB:  Nu am cuvinte . Ai descris fiecare faza extraordinar . Cum femeia pregatise cutitul , cum l-a facut '' sa dispara '' si dupa cum si-a omorat barbatul . Super povestea !!  :SC: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeMier Feb 26, 2014 10:01 pm

Ai inceput foarte bine!!!Astept nextul....dar nu mult timp!!!! Very Happy
Sus In jos
psychotyc bitch.
Expert
Expert
psychotyc bitch.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 114
Data de inscriere : 26/02/2014
Localizare : in hell

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 1:02 am

Mulțumesc. ^___^

Senzația de arsură era puternică. Nu era acel gen de arsură pe care o simțeai pe gât după ce consumasei alcool tare, ci ca și cum ai fi fost ars cu adevărat, cu foc. Cuprinsă de aceea căldură interioară dureroasă trupul ei începu să se zbată, arătând ca un pește pe uscat sau ca un bolnav de epilepsie ce are convulsii.
- Șșșș... se auzi un glas veninos, dar plăcut
- Ce îmi faci? întrebă pe o voce slabă, încercând să se ridice din patul cu așternuturi albe și reci. Unde sunt? continuă, căzând la loc pentru că nu avea destulă putere.
- Aproape nimic, scumpo. Doar un analgezic ca să poți dormi... îi zâmbi, băgându-i acul de la seringă sub piele.
- Dar abia m-am trezit... vru să protesteze slab însă imediat după ce lichidul îi ajunse în sânge pleopele îi căzură pe ochi.
Aruncă seringa și se duse în colțul camerei, la chiuvetă, să își spele mâinile sidefii. La foarte scurt timp ușa fu împinsă și înauntru intră altă domnișoară îmbrăcată tot ca o asistentă.
- E mort? întrebă sec, dar nu primii pe moment niciun răspuns. Eveline !
- Da, este... replică în cele din urmă, închizând apa de la robinet și întorcându-și chipul lipsit de expresie spre ea. Iar ea nu trebuie să știe...
Cealaltă femeie doar aprobă mecanic cu capul, venind mai aproape de pat și verificând temperatura fetei.
Sus In jos
† Neon LIGHT †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Neon LIGHT †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 437
Data de inscriere : 29/10/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe pamant

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 2:34 am

Scuze,dar nu inteleg ce legatura ars prima parte cu a doua?
Nu pot spune ca a doua parte nu este la fel de buna ca prima,chiar este foarte buna,dar ar trebui macar ceva sa se lege intre cele doua parti.
♠♥♦♣
Sus In jos
psychotyc bitch.
Expert
Expert
psychotyc bitch.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 114
Data de inscriere : 26/02/2014
Localizare : in hell

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeJoi Feb 27, 2014 4:16 pm

Pare că nu au legătură pentru că amândouă sunt vagi. Pe parcurs se va înțelege ce și cum. Ideea e că totul se învârte în jurul personajuui principal Eveline.
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeSam Mar 01, 2014 4:20 pm

Deci,am catvea obiectii la tine.
1)Prea tare.
2)Nu e nici mult dialog nici prea putin.
3)Descrierea e una foarte buna.
4)Vreau next .
Suze a fost ca o parodie a ta,nu o lua de rau,deci baga next e tare Laughing))
Sus In jos
psychotyc bitch.
Expert
Expert
psychotyc bitch.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 114
Data de inscriere : 26/02/2014
Localizare : in hell

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeVin Mar 07, 2014 12:38 am

merci. defapt m-a amuzat pozitiv comentariul tău. xD
îmi pare rău că a durat să postez, dar am fost plecată din localitate.

- Eveline, într-o zi o să fii prinsă, îi spuse pe un voce tristă, uitându-se la trupul fetei care stătea în pat, aproape inertă.
- Nu e adevărat, Nika. O am în sânge... nu voi fi niciodată prinsă, e la fel ca la tata...zâmbi ea amuzată, trecându-și degetele lungi prin părul blond de pe fruntea tinerei, înlăturându-l.
Rozalia își mușcă buza cu putere, apoi veni mai aproape de ea, îmbrățișând-o din spate.
- Ea nu o să devină vreodată ca și noi...rosti pe un ton foarte sec, distant.
- Ba da, după noaptea asta va deveni exact ca noi. După toate dozele care i le-am administrat genele ei se vor schimba... și va fi ca o a 3a soră pentru noi.
- Nu o va înlocui vreodată pe Jane...
- Nu, dar ne va ajuta să fim mai puternice.
Buzele Dominikăi zvâcniră violent. O iubise pe Jane, ea cea lipsită de suflet. Și după moartea roșcatei devenise docilă, iar Eveline rămăsese cea diabolică și lipsită de scrupule. Îi mângâie brațul alb și îi prinse bărbia, întorcându-i capul. Privii la trăsăturile ei frumoase și zâmbi slab, mușcându-și iar din buza care acum sângera.
Eve clătină din cap când o văzu. O șterse și își apropie capul de al ei, sărutând-o scurt. Nu îi păsa câtă lume murea în jurul ei atunci când obținea ce dorea.



author note: da, știu că e mult dialog în partea asta, așa mi-a ieșit. și ca proprie critică nu am folosit cine știe ce descriere, dar nu prea am avut unde.

și că tot e la modă să pui poze cu personaje, voi pune cu cele 3 care vor apărea mai des, care sunt pricipale.

tipa blondă de pe pat
Venom,  .♕”. DiannaAgron-Laughing
Nika
Venom,  .♕”. Tumblr_m3hk50XEG71r3xqobo4_250
Eveline
Venom,  .♕”. Tumblr_mivs2eMHHT1r0yw29o3_250
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeVin Mar 07, 2014 3:28 pm

Astept next
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitimeDum Mar 09, 2014 11:03 am

Super Tare !! Abia astept nextul :X
Sus In jos
Continut sponsorizat





Venom,  .♕”. Empty
MesajSubiect: Re: Venom, .♕”.   Venom,  .♕”. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Venom, .♕”.
Sus 
Pagina 1 din 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: