Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

  Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)

In jos 
AutorMesaj
Gabitza_RO
Incepator
Incepator
Gabitza_RO

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/02/2014
Varsta : 29
Localizare : Dambovita, Titu

            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMar Feb 25, 2014 12:28 pm

Aiden (Din Beyond: Two Souls)

Salut astazi o sa va spun ceva paranormal ce m-i sa intamplat cand eram mic, dar si cand eram mare, o da ma numesc Gabi.
 Aiden este fratele meu, este un spirit, este o parte din mine, nu se poate desparti din mine are o legatura de suflet(Nu serios chiar este o parte Laughing
                                           
                                     Capitolul 1
                                       Detalii
                                   
Ma-m nascut pe data 1994, 7 noiembrie. Aiden este fratele meu, este spirit si la nastere am fost despartiti, iar el a fost omorat. Mama mea a fost bagata in coma de catre armata pt ca au facut teste pe ea si apoi au anesteziato toata viata. Desigur eu nu am stiu ata pana candva, dar acu totul a trecut si o sa-ti povestesc totul. Eu am puteri paranormale pot sa misc lucruri, sa sparg, sa posedez, sa omor, etc. Decand eram mica am fost adoptad de
o familie mama mea adoptiva ma iubia mult insa tatal meu nu prea ma iubie si mereu o inlatura pe mama mea de mine. Intr-o noapte am facut cunostinta cu el (Aiden), iar ursuletul meu a prins viata si tot se misca la fel si robotul meu si toate jucariile mele. Lustra si luminile au inceput sa s-e stinga sau sa se aprinda desigur el nu stia cine sunt eu, dar cu timpul ne-am cunoscut si totul a mers bine mai putin cand cineva imi facea rau aiden ii speria sau chiar mai rau incerca sa-i ucida.

            :SP:  :SP:  :SP:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMar Feb 25, 2014 3:31 pm

Stiu jocul si l-am terminat de doua ori :lol!:  :lol!:  Dar nu ai vrea sa schimbi unpic ideea povesti ? Adica sa nu scri chiar ce s-a intamplat in Beyond . Ma rog , daca vrei Very Happy
PS : Nu vreau sa semene cu o alta poveste de pe forum , sper ca nu ai inteles-o gresit ..
Sus In jos
Gabitza_RO
Incepator
Incepator
Gabitza_RO

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/02/2014
Varsta : 29
Localizare : Dambovita, Titu

            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMar Feb 25, 2014 7:01 pm

HEI ! O SA CAM EDITEZ PUTIN CAPITOLUL 1 PT CA AM GRESIT CEVA FRATELE MEU NU ERA AIDEN SI SA ZICEM CA O SA FIE ''ASTER''
!! Smile Smile Smile
Sus In jos
Gabitza_RO
Incepator
Incepator
Gabitza_RO

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/02/2014
Varsta : 29
Localizare : Dambovita, Titu

            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMar Feb 25, 2014 7:04 pm

Capitolul 1 = Nou !!!
Detalii

Ma-m nascut pe data 1994, 7 noiembrie. Aiden este fratele meu, este spirit si la nastere am fost despartiti, iar el a fost omorat. Mama mea a fost bagata in coma de catre armata pt ca au facut teste pe ea si apoi au anesteziato toata viata. Desigur eu nu am stiu ata pana candva, dar acu totul a trecut si o sa-ti povestesc totul. Eu am puteri paranormale pot sa misc lucruri, sa sparg, sa posedez, sa omor, etc. Decand eram mica am fost adoptad de
o familie mama mea adoptiva ma iubia mult insa tatal meu nu prea ma iubie si mereu o inlatura pe mama mea de mine. Intr-o noapte am facut cunostinta cu el (Aster), iar ursuletul meu a prins viata si tot se misca la fel si robotul meu si toate jucariile mele. Lustra si luminile au inceput sa s-e stinga sau sa se aprinda desigur el nu stia cine sunt eu, dar cu timpul ne-am cunoscut si totul a mers bine mai putin cand cineva imi facea rau aiden ii speria sau chiar mai rau incerca sa-i ucida.
Sus In jos
Gabitza_RO
Incepator
Incepator
Gabitza_RO

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 13
Data de inscriere : 24/02/2014
Varsta : 29
Localizare : Dambovita, Titu

            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMar Feb 25, 2014 7:14 pm

Capitolul 2
Intalnirea

Este sambata seara si ma intalnesc cu o fata de varsta de 19 anii, pe nume Jodi ,iar devenim prieteni. Ea dupa un timp imi arata puterile pe care le are ca ale mele, desigur daupa ce am devenit de incredere si eu ii ara puterile mele. Suntem de aceas varsta, iar ea are un psiholog care in scurt timp a devenit tatal ei si care a studiato ani si ani la rand. Ea era foarte nefericita dar acu* ca are 19 are voie prin oras cu mine si cu catva prieteni, desigur pe care-i stie de incredere tatal si ea. Ea este foarte dragura si totus sufera din cauza traumei, dar eu si prietenii o incurajam tot mai mult . Dupa un timp nu ne-am mai intalnit, iar anii au trecut an, dupa an, dupa an si iar anii cei grei in zapada dar intr-o zii dumnezeu a facut minunea sa ne rentalnim la un SuperMarket. Era cazuta in zapada si aproape inchetata, imediat ce am vazuto am loato in apartamentul meu si i-am facut un ceai. Dupa ce s-a trezit mi-a spus de tot ce sa intamplat in ultimea vreme si ca i-am lispsit Smile . Dar mi-a spus si despre Aiden , iar eu la fel iam spus despre Aster. Aiden si Easter au devenit prierteni.
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMar Feb 25, 2014 9:38 pm

Astept next
Sus In jos
psychotyc bitch.
Expert
Expert
psychotyc bitch.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 114
Data de inscriere : 26/02/2014
Localizare : in hell

            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeMier Feb 26, 2014 2:21 am

Okay, sunt plăcut surprinsă, fiindcă acesta e prima poveste de pe forumul ăsta pe care am citit-o și a avut narațiune+descriere fără dialog exasperat, felicitări pentru asta. Singurele ”probleme” sunt de natură gramatică...sunt mâncate unele litere și bagate aiurea cratime sau chiar să lipsească. Sfatul meu e ca înainte să postezi o parte să o recitește de 1-2 ori să-ți corectezi greșelile. În rest... ideea pare interesantă, sunt curioasă să aflu despre ce e vorba în continuare, deci aștept următoarea parte.

psychotyc bitch
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitimeVin Sept 04, 2015 8:32 am

Poveste mutata la povesti de groaza scurte
Sus In jos
Continut sponsorizat





            Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) Empty
MesajSubiect: Re: Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)               Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Aiden ( Din Jocul Beyond: Two Souls)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Unrested Souls
» jocul "happy"
» City of Souls 1 Cartea blestemata
» ”Apa, un portal spre moarte” Cap. 1. Cenușiu.
» City of Souls 2 Cosmarul Devine Realitate

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: