Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Casa de peste drum... I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Casa de peste drum... I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Casa de peste drum... I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Casa de peste drum... I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Casa de peste drum... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Casa de peste drum... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Casa de peste drum... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Casa de peste drum... I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Casa de peste drum... I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Casa de peste drum... I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Casa de peste drum... I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Casa de peste drum... I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Casa de peste drum... I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Casa de peste drum...

In jos 
AutorMesaj
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Casa de peste drum... Empty
MesajSubiect: Casa de peste drum...   Casa de peste drum... I_icon_minitimeSam Feb 08, 2014 5:23 pm

Barlad,cartierul Podeni,strada Alexandru Ioan Cuza,o casa ce se afla langa a mea,e fix peste drum...Acea casa este in constructie de vreo cativa ani buni,de cand eram eu mica micuta.Unii cred ca aceasta este bantuita ,iar eu...nici nu stiu ce sa mai cred.Odata,unchiul meu mi'a povestit ca in acea casa au murit 2 oameni intr'o iarna,intr'o seara de decembrie mai exact, cand ei aprinsera focul in camera din soba iesea tot mai mult fum,iar usa era blocata deci ei nu aveau cum sa iasa,asa ca au murit asfixiati.Acea moarte s'a descoperit a 2'a zi dimineata,cand au venit in vizita la ei niste veri de'ai lor.Acestia au fost inmormantati crestineste,iar dupa un timp,in acea cas a s'a mutat alta familie formata din 2 tineri de vreo 30 de ani,ce aveau o fata de vreo 5 ani.De la vreo cateva zile de cand se mutasera cei 3 au inceput sa se auda zgomote ciudate,pozele sa cada de pe pereti...Cei 2 parinti au chemat preotii pentru a da cu aghiazma in casa,pentru a alunga spiritele rele...dar tot degeaba.Dupa vreo saptamana,fetita simtea intr'o noapte ca ceva o trage de picioare sub pat,asa ca tipa cat putu de tare.Auzind'o,parintii sai s'au indraptat spre camera fetitei,iar fantoma observand acest lucru disparu.Parintii o luara in breate,iar fata inspaimantata le povesti tot.Mama sa spuse:
-Trebuie sa plecam de aici urgent!Nu luam nici bagaje,nici nimic,ne intoarcem maine dupa ele!Ceilalti 2 erau de acord,numai ca atunci cand sa iasa pe usa,aceasta se bloca iar camera se umplu de mult fum desi nu ardea nimic acolo.Deodata se auzi tipatul fetitei...si al tatalui sau.Fetita fusese injunghiata de mai multe ori in inima iar barbatului i s'a taiat gatul.Deodata,fumul a disparut,iar femeia,cu greu se ridicase,si vazandu'i pe cei 2 intr'o balta de sange,se aproprie plangand spre ei.Cuprinsa de durere,si vazand ca usa era deschisa,se dusese la ea in camera lua pistolul si briceagul,se duse inapoi in camera,i'a impuscat pe cei 2 in cap,si'a taiat venele de la maini si,de asemenea se impusca in cap.
Acum,in acea casa locuieste o alta familie de cativa ani...Oare de ce nu li s'a intamplat nimic?Oare sa fi fost rude cu cele 2 persoane?Numai ei si Dumnezeu stiu...
Sus In jos
EcLiPs3
Incepator
Incepator
EcLiPs3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 43
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 23
Localizare : In mintea ta langa temeri!

Casa de peste drum... Empty
MesajSubiect: Re: Casa de peste drum...   Casa de peste drum... I_icon_minitimeSam Feb 08, 2014 10:24 pm

Mda..Tocmai acum am vazut ca esti din Barlad!Acolo sunt foarte multe spirite ce nu-si gasesc pacea.Dar hai sa-ti spun un lucru.De ce le-ar face rau 2 batrani unui cuplu?Nu te-ai gandit ca i-a omorat si apoi s-a sinucis sa nu ajunga in puscarie?Povestea asta ma pune pe ganduri..Am 2 teorii:
1.acei batrani aveau ceva cu acei oameni.
2.Acum nu se mai intampla nimic deoarece spiritele bune(fetita,tatal si mama)impiedica spiritele rele sa le faca rau locatarilor.
Nu prea cred deoarece cum am mai spus,fantomele nu-ti pot face rau fizic,ele se hranesc cu frica ta.
Pace :!:


Ultima editare efectuata de catre EcLiPs3 in Sam Feb 08, 2014 10:26 pm, editata de 1 ori (Motiv : nu mai conteaza..am scris ceva gresit:))
Sus In jos
Mary
Spammer
Spammer
Mary

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 564
Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Bârlad

Casa de peste drum... Empty
MesajSubiect: Re: Casa de peste drum...   Casa de peste drum... I_icon_minitimeDum Feb 09, 2014 8:09 am

bine bine,dar eu nu am spus niciodata ca povestea este in totalitate adevarata...casa pare a fi in contructie,este fix langa mine dar nu stiu daca a murit cineva acolo sau nu...in povestile mele exista mereu ceva adevarat,fie ca e de groaza,fie ca nu,insa nu este totul adevarat.ma rog,unele da,sunt in totalitate adevatate,dar nu si aceasta
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casa de peste drum... Empty
MesajSubiect: Re: Casa de peste drum...   Casa de peste drum... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Casa de peste drum...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Drum interzis 2
» Aparitia din drum
» Wrong Turn-Drum Interzis
» Peste tot!
» Peste 4 zile

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: