Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Demoni pe pamant

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
† Neon LIGHT †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Neon LIGHT †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 437
Data de inscriere : 29/10/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe pamant

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 4:33 pm

Next. Smile
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Demoi pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 8:18 pm

:SN: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 8:30 pm

Vai ce imi place ideea asta ! Ar fi fost si mai interesant ( parerea mea ) daca Aylin ar fi fost un dezertor demon care este de partea luminii acum . Asta a fost o ideea de a ea pentru o cumpunere , dar Alex pune next te rog !!  :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SL: :SB: :SB: :SB: :S+: :S+: :SC: 
Sus In jos
TheMasterOfShadows
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheMasterOfShadows

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 339
Data de inscriere : 24/11/2013
Varsta : 23
Localizare : Departe de tine...

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Ian 28, 2014 8:47 pm

A...W...E...S...O...M...E...!!!
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 01, 2014 9:16 pm

Capitolul II-Surpriza din Sicilia

...Deci vroiam sa lup cu demonii,poate scriu o carte si ma fac bogat,nu vreau sa fiu chiar manager ca tata,dar ma rog poate o sa merg pe urmele lui,dar mai intai scriu o carte!
Eu:Dar nu poti merge in asa haine.
Aylin:Nu sunt proasta sa imi dau seama de asta,am si eu haine ascunse aici in padure,asteapta o clipa...A plecat nustiu unde,se afunda in padure...Am asteptat vreo 10 minute si apoi a venit.Era imbracata intr-o camasa alba si pantaloni albastri,pe scurt era imbracata elegant,dar inca purta sulita cu ea...
Eu:Si cu sulita cum faci?
Aylin:Am...da,am uitat ca am nevoie de ea...
Eu:Ei bine plecam la piata si cumparam si noi ceva undite ,un sac pentru ele,ca sa bagi sulita printr-e ele.
Aylin:Parca nu aveai bani,ai spus ca parintii tai sunt betivi!
Eu:Mda...aveau ceva bani inca,asa ca i-am luat!Acum hai dupa undite.Nu as vrea sa va povestesc cum am cumparat unditele,oricum totul era plictisitor. Am plecat la avionul care pleca in Europa,mai exact in Sicilia,acolo unde se afla Hector.
*In avion,spre Sicilia*
Eu:De ce Hector e in Sicilia si nu altundeva?
Aylin: Pai,asa cum are si el puteri cu furtuni cu fulgere!
Eu: Okay...spuneai ca sunteti 5 ingeri,cine mai sunt fratii/surorile tale?
Aylin:Deci,semi-ingerii sunt eu,Hector,Mellisa,Helen si Marcus.Cu Mellisa treaba e mai complicata.Rudele ei au fost create ca ingeri,dar au trecut de partea demonilor,ca fiind stapani ai infernului.Mama Mellisei dorea sa repare greseala aia facuta aum vreo 500 de ani in urma,asa ca a trecut inapoi de partea noastra,iar Mellisa a devenit ingerul pamantului,nu a infernului.
Eu:Aha...iar ceilalti ce puteri au?
Aylin:Hector e ingerul furiei (a fulgerelor),Helen a naturii,e driada,Mellisa a subteranului,Marcus e ingerul aerului si eu a razboiului.
Apoi mi-a mai povestit ceva despre demoni,tralala...am ajuns apoi in Sicilia,mergeam pe o alee destul de larga,care ducea intr-un parc,acolo trebuia sa se afle Hector,dupa cum spunea Aylin.Am ajuns atunci in parc,fulgerele se vedeau in departare,deci intelegeam de ce Hector e in sicilia.Apoi am auzit un fel de strigat,am inceput sa fugim in parc.Cand am ajuns acolo,vedeam un baiat de vreo 25 de ani cum se lupta cu un alt om,dar mai inalt,imbracat in rosu,parca era o uniforma si avea pe piept o cruce invers.Se pare ca acela era un demon care se lupta cu Hector!

Next la cateva pareri!
---------------------------------------------------------------------
Mici greseli de scriere . Corectat de Andra
Sus In jos
Diana
Veteran
Veteran
Diana

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 278
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 109
Localizare : În spatele tău...

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Demoi pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 02, 2014 12:11 pm

:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SL: :SL: :SL: :SB: :S+: 
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 03, 2014 1:21 am

Super TARE !  Chiar vreau sa aud ce scrie despre Melissa !  :study: :study: :SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :SN:
Sus In jos
Cosmar
Spammer
Spammer
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 595
Data de inscriere : 31/12/2013

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 03, 2014 11:28 am

VREAU NEXT-UL ACUMA IN CLIPA ASTA!!...DC?PENTRU CA ESTE SUPER-EXTRA-MEGA-TARE!!!!
Sus In jos
XiulianX
Avansat
Avansat
XiulianX

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 89
Data de inscriere : 19/11/2013
Varsta : 24
Localizare : Oriunde o_O

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: d   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 03, 2014 6:20 pm


VREAUU NEXT ACUMM!!!
Daca nu pui next al pun pe pufy(cainelele meu de incredere)
Sa te vaneze ai grija stie sa muste ai grija cand te culci sa te uiti:
Sub pat,sub perna,in dulap,in bucatarie,sub masa,in garaj(daca ai)
Si cam atat:D:D:D:D:D :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :S+: :S+: :S+: :S+: :SL: :SL: :SL: :SL: 
Sus In jos
♥NaDiA♥
Avansat
Avansat
♥NaDiA♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 98
Data de inscriere : 03/02/2014
Varsta : 23
Localizare : Undeva langa tine! :))

Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Feb 04, 2014 9:22 am

Pune next please, îti urmaresc povestea de mult si e super tare!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Demoni pe pamant - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demoni pe pamant   Demoni pe pamant - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Demoni pe pamant
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Demoni vs. Extraterestri
» Trăind printre demoni.
» Traind printre demoni
» Iadul pe Pamant part 2
» Precum in iad asa si pe pamant

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: