Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Prea ciudat I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Prea ciudat I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Prea ciudat I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Prea ciudat I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Prea ciudat I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Prea ciudat I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Prea ciudat I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Prea ciudat I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Prea ciudat I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Prea ciudat I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Prea ciudat I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Prea ciudat I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Prea ciudat I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Prea ciudat

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 6:21 pm

Atentie! O poveste care nu mi s-a intamplat si nici nu vreau sa mi se intample.

Era o zi de vara si pentru ca e normal era cald ☀ .Eu cand vine vorba de vara imi place sa stau acasa. Si stand eu in pat am adormit :sleep: . Dar am avut un vis foarte ciudat: se facea ca stateam pe un scaun si in fata mea erau sonic si crobat ( dati search pe google daca nu-i stiti) si se luptau cu o fantoma. dar nu dura mult ca m-am trezit.
M-am hotarat sa merg la scoala sa vad daca e cineva in curtea scolii sa vad daca e cineva acolo. Se pare ca nu e nimeni. Incerca-i sa iesi dar poarta nu voia sa se deschida :affraid:  :affraid: . Dintr-o data se auzi ceva si cerul se intuneca da asa cu viteza mare, farurile se aprinsera si toti oamenii de pe strazi disparura ca prin magie si in fata mea ceva aparu care arata cam asa Prea ciudat League_of_legends___maokai_by_shabow-d4ldjol next peste catva timp

Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 6:38 pm

Urmatoarea parte mult mai lunga . Ok ?  :study: 
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeDum Dec 29, 2013 7:17 pm

Partea a doua

Ma uitam la monstru si mi s-a parut cunoscut ( deoarece era un personaj din LoL). dupa ce s-a invartit pe langa mine m-a dus in scoala intr-o clasa, dar scoala era parca alta mucegai peste tot, panze de paianjen, praf din abundenta. M-a legat de un scaun si s-a dus sa ia niste carti de magie, un cazan plin de apa si niste ingrediente. Oare eu eram un ingredient? Dintr-o data timpul s-a oprit si mi-a aparut un pokeball in fata.''

''In mintea mea''
Un pokeball??!! Pe bune?
Apoi ca sa fie si mai ciudat a aparut un smarald al haosului ( de la Sonic)
Acum un smarald al haosului?! o iau razna

Am stat sa ma gandesc la aceste lucruri si m-am gandit la asta: pokemonul meu preferat=Crobat si smaraldul haosului duce la Sonic un personaj pe care il ador.
Dupa aceste lucruri timpul a inceput sa se miste.Monstrul rosteste ceva:
-Mrrghuurg.
In acel moment mi-au trecut prin minte cuvintele ''uiteti sfarsitul''. Monstrul incepu sa vina spre mine cu un zambet malefic. Cand ajunse langa mine ceva atat de ciudat s-a intamplat: Sonic a venit pe geam si i-a dat un HEADSHOT, mai bine zis HEADKICK. Dupa Sonic a intrat Crobat. Creierul meu avea forma de bat acum.
next la cateva pareri.
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeLun Dec 30, 2013 11:30 pm

Partea a 3 a

In timp ce se luptau Sonic si Crobat cu monstul ala au aparut din senin niste plante care l-au prins pe Sonic si nu-l lasau sa se miste. Crobat a fost invins usor de creatura.
*in gand*
Frumos uite-mi sfarsitul.
Monstrul apropiindu-se de mine mi-a aratat o oglinda in care era o fata , larisa o fata care a fost data disparuta acum mult timp, si mi-a aratat cum niste plante au prins-o si au bagat-o in pamant si se pare ca asta avea de gand cu mine dar din senin o bila de energie veni spre monstru si-l lovi brutal. Se pare ca Sonic s-a facut in forma lui de Super Sonic si a reusit sa taie plantele. O lupta apriga o sa inceapa. Monstrul se duse la cazan si luo o picatura din esenta aia si o bau.Ochii lui s-au facut rosi. Sonic se duse spre el dar monstrul il lovi cu mana brutal dar stiti cum e Sonic nu se lasa niciodata. A tot incercat sa-l loveasca pe tip dar nimic nu reusea si nu stiu cum am facut de m-am uitat in ochii monstrului si am vazut teroare de am impietrit de frica.Dintr-o data se aude un BUM  :!: Ceva se intamplase si mi-am dat seama ce: Sonic fusese izbit prea tare si nu mai putea continua. ''Gata I AM DEAD ( sunt mort in engleza)'' mi-am zis in gand. Monstrul veni spre mine si nu stiu cum dar mi-am imaginat un kunaisi a venit un kunai si mi-a rupt franghia si l-a lovit pe monstru. A fost sansa mea sa scap YESS! 8) Am dat sa fug si m-am ascuns intr-un loc incare stiu sigru ca nu ma gasea in catedra !! Chiar daca era monstru nu avea voie. Si ghici ce AM SCAPAT. Dar dintr-o data in urechile mele se auzea o melodie de moarte si din cauza ei am tipat si m-a gasit monstrul. Veni in clasa dar am avut noroc si am scapat dar...
next mai tarziu
Sus In jos
† Neon LIGHT †
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
† Neon LIGHT †

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 437
Data de inscriere : 29/10/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe pamant

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeMar Dec 31, 2013 1:25 am

Nu stiu ce sa zic,imi plac partile cu monstri,dar partile cu personajele alea nu prea.Viziteaza-mi te rog povestea House of crazy si lasa-ti parerea Smile
Sus In jos
~Zale~
Incepator
Incepator
~Zale~

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 33
Data de inscriere : 30/12/2013
Varsta : 24
Localizare : Moarta

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeMar Dec 31, 2013 9:26 am

Cu personajele si dat-o in chestii ff copilaresti....mie nu imi place ...dar poti continua.
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeMar Dec 31, 2013 12:36 pm

stiu ca-i cam copilaresc cu personajele dar na e prima mea poveste
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeMar Dec 31, 2013 12:48 pm

Intradevar ciudat si foarte misto..
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeMar Dec 31, 2013 1:07 pm

Partea a 4 a

Am reusit sa scap dar m-a prins in colt. Era gata sa faca ceva cu mine dar spre norocul meu( iar incep cu personajele) Sonic se trezi si se facu Volt Sonic Prea ciudat Volt_sonic_by_pixelpower23-d4wb7cn
Iarasi vine o lupta, dar de data asta Sonic baga in mine o bila de energie. Monstrul parea ca pierde dar dintr-o data i s-a facut un semn asemanator cu craniul pe mana si i-a dat una lui Sonic de l-a lasat lat. Monstrul cu ochii negrii de data asta venea spre mine dar m-am gandit la bila aia si dintr-o data ( incep cu ninja acum, dar ninja din Naruto) simt ceva in mine si era chakra si dintr-o data m-am transformat intr-un ninja care are niste abilitati unice nu chiar unice dar totusi unice. Monstrul a adus cazanul si a baut toata potiune si dintr-o dat a devenit negru Ochii ii erau rosi si daca te uitai in ei ramaneai paralizat de frica. Atunci am inceput sa alerg pe pereti ca un ninja dar oriunde ma duceam putea sa fac un mini demon.
*In mintea mea*
Nu pot sa tot fug trebuie sa-mi folosesc tehnicile
-Kage bushin no jutsu!
Au aparut peste tot clone si o lupta a avut loc. Stateam intr-un colt pregatindu-mi miscarea speciala. Am dat miscarea in monstru da cand l-am lovit am auzit un tipat ingrozitor in minte care m-a paralizat.
*Iar acel sunet*
Dar dintr-o data o chakra verde ( pt cine se uita la Naruto e sapte cozi si stiu ca 7 cozi n-are chakras verde) a aparut si m-a scapat de acel sunet dar era prea tarziu. Monstrul deja spunea o incantatie si nu cred ca era de bine. m-am hotarat sa.......
next va veni la cateva pareri
Sus In jos
AnimeCosmin
Spammer
Spammer
AnimeCosmin

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1052
Data de inscriere : 29/12/2013
Varsta : 21
Localizare : In lumea Anime

Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitimeMar Dec 31, 2013 1:10 pm

ma enerveaza ca la raspunde imi arata nu stiu io cate randuri da cand ma uit la poveste sunt mai putine
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prea ciudat Empty
MesajSubiect: Re: Prea ciudat   Prea ciudat I_icon_minitime

Sus In jos
 
Prea ciudat
Sus 
Pagina 1 din 3
 Subiecte similare
-
» Nu sta prea aproape
» Jurnalul din Iad
» O idee nu prea strălucită
» nimeni altu'- prea multe tarfe
» Un copil mai ciudat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: