Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Satanismul si demonii I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Satanismul si demonii I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Satanismul si demonii I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Satanismul si demonii I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Satanismul si demonii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Satanismul si demonii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Satanismul si demonii I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Satanismul si demonii I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Satanismul si demonii I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Satanismul si demonii I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Satanismul si demonii I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Satanismul si demonii I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Satanismul si demonii

In jos 
AutorMesaj
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeMier Noi 13, 2013 9:58 pm

Satan
Pentru prea multă vreme, prea multe informații neadevărate au fost răspândite despre Satan. Mulți dintre noi L-au văzut, au povesti cu El și au fost atinși de acesta în astral. Fiecare dintre noi care Îl cunosc, cad de acord în ceea ce privește înfățișarea Lui. Religiile de dreapta, pentru prea mult timp, au scris cărți despre felul în care ei *cred* că El se înfățișează, despre felul în care ei *cred* că Demonii arată; acestea nu sunt decât minciuni blasfematoare. El nu este roșu, cu coarne și coada și nici nu arată precum monștrii de Halloween. El nu are ochii roși și învăpăiați sau aripi cauciucate. Aceste descrieri sunt menite să-L insulte, să-L denigreze și să Îl hulească. În continuare sunt prezentate câteva imagini despre cum S-a înfățișat Satan celor care L-au văzut. În mod contrat etichetelor conform cărora Satanismul ar fii “întunecat,“ Satan apare îmbrăcat într-o robă albă și strălucitoare.Mulți dintre noi Îl văd adesea și au, de asemenea, o relație foarte apropiată cu El. Este frumos.

- Ziua lui este Luni

- Culorile lui sunt albastru, roșu și negru.

- El este Zeul Sumerian EA, de asemenea cunoscut sub numele de ENKI, care înseamnă ”Domn al Pământului”. El mai este cunoscut și ca Malek Ta’us.

- Animalele care îi sunt sacre: păunul, șarpele, capra, dragonul și corbul.

- Numerele lui sunt 2, 11 și 4. (666 este simbolic Erei Vărsătorului, eră în care El va domni din nou).

- Semnele sale zodiacale sunt Vărsător și Capricorn.

- Planetele sale sunt Uranus și Venus (Luceafărul de dimineață).

- Direcțiile sale sunt atât Sud cât și Est.

- Ziua anului care este cea mai importantă pentru El, este 23 decembrie, momentul în care Soarele atinge un grad în Capricorn. Capricorn este al 10-lea semn zodiacal, și cu primul sau grad, fac 11. Prima zi după Solstițiul de Iarna este ziua Lui personală, și ar trebui respectată de fiecare satanist dedicat (aceasta mi-a fost dictata în mod personal, de către Satan însuși).
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeMier Noi 13, 2013 10:55 pm

Sincer, mi se pare interesant, dar nu imi place cum ii spui inainte "El" cu E mare, de parca ar fi un Dumnezeu, in fine. Am mai auzit chesti de genul: "satan e cel mai frumos om din lume, o fi prostila asta frumos, pe dinafara, dar pe dinauntru, e un spurcat! UN NEINSEMNAT! Sincer, mie imi displace, si numele lui (oricare ar fi: lucifer, baphomet etc) imi provoaca scarba! Poate sa arate ca mine si ca Justin Biber, si sa-mi dea averea pamantului, mai bine raman cum sunt, decat sa primesc ajutor de la spurcatul asta! Scuze ma luat valul, nush in cine crezi tu, in doua coarne sau in Dumnezeu, imi este indiferent, nu te pot obliga eu sa crezi in Dumnezeu sau in ce mai stiu eu ce. Imi pare rau pt cuvintele spuse.
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeMier Noi 13, 2013 11:50 pm

Dragutza chestia asta cu asta cu cornite.
Aaaa si bulina123 tie iti place de justin tampitu in tot satu?
Sus In jos
LeonG
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 333
Data de inscriere : 01/11/2013
Varsta : 24
Localizare : ...

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeMier Noi 13, 2013 11:52 pm

a si inca ceva satanu asta s-a infatisat in fata noastra cu chestii din astea ex :explodeaza trenu , moare ala
iar Dumnezeu ce a facut ne-a creat si ne-a lasat de izbeliste sa ne mancam unii pe altii pana ce unul ramane si se mananca singur si ramana planeta noastra un infern total
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Noi 14, 2013 3:30 pm

Bulina123 a scris:
Sincer, mi se pare interesant, dar nu imi place cum ii spui inainte "El" cu E mare, de parca ar fi un Dumnezeu, in fine. Am mai auzit chesti de genul: "satan e cel mai frumos om din lume, o fi prostila asta frumos, pe dinafara, dar pe dinauntru, e un spurcat! UN NEINSEMNAT! Sincer, mie imi displace, si numele lui (oricare ar fi: lucifer, baphomet etc) imi provoaca scarba! Poate sa arate ca mine si ca Justin Biber, si sa-mi dea averea pamantului, mai bine raman cum sunt, decat sa primesc ajutor de la spurcatul asta! Scuze ma luat valul, nush in cine crezi tu, in doua coarne sau in Dumnezeu, imi este indiferent, nu te pot obliga eu sa crezi in Dumnezeu sau in ce mai stiu eu ce. Imi pare rau pt cuvintele spuse.
Singurul in care cred e Dumnezeu...nu cred in Satan sau cum ii spune.Da am copiat informatia de pe un site dar e pentru a va arata voua ce cred unii despre el...in viitor voi pune si despre spiritism si demoni.Repet inca odata:EU CRED IN DUMNEZEU SI NU SUNT SATANIST.
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeJoi Noi 14, 2013 5:18 pm

Alex, eu te cred, nu am zis ca, crezi in dublu coarne, inteleg informatia este chiar interesanta! Aa si LeonG, nu, nu imi place Justin rahatel, il urasc, dar alt exemplu nu mia venit in minte Smile
Sus In jos
Aleister Crowley
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 148
Data de inscriere : 24/04/2013
Varsta : 25
Localizare : In Iad,vrei sa vi si tu?

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeVin Noi 15, 2013 6:45 pm

Auziti,ia lasati-l voi pe Lucifer in pace,ce aveti cu el?
Sus In jos
Bulinaandrei
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Bulinaandrei

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 328
Data de inscriere : 04/09/2013
Varsta : 24
Localizare : drunkland

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeVin Noi 15, 2013 6:47 pm

Nu il las in pace! E urat si mia furat inghetata firar oarnele lui sa fie! Lucii! Stiu unde stai! Very Happy
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeSam Noi 23, 2013 9:06 pm

Satanismul Spiritual

Satanismul Spiritual, ca și ”Satanismul Tradițional”, se diferențiază de Satanismul LaVeyan. Noi suntem conștienți de existența lui Satan/Lucifer ca ființă reală. Noi nu suntem atei. În ciuda discrepanțelor majore, Biserica lui Satan, fondata în 1966 de către Anton Szandor LaVey, în prezent adoptă o atitudine ateistă în ceea ce privește zeitățile externe, iar pe Satan îl văd doar ca pe un ”arhetip”.

În lumina ‘noilor’ cunoștințe, care au fost dobândite în urma a sute de ore de studiu profund, am descoperit următoarele:
1.  Satan este Adevăratul Dumnezeu Creator.
”YHVH” de asemenea cunoscut ca ”iehova” de către cei înșelați, este o entitate fictivă. ”YHVH” reprezintă cele patru elemente și de asemenea cele patru direcții, în sistemul popular evreiesc de magie, care este disponibil publicului larg.

2.  Personajul ”Iisus Hristos” este fictiv și a fost creat prin adaptarea a mai mult de 18 legende păgâne despre Zei care au fost spânzurați de copaci  – la fel ca și Odin -  și care mai apoi au înviat; în legendele originale, aceasta descrie operația alchimică a transformării sufletului prin moarte și apoi înviere.
Nazarineanul este, și niciodată nu a fost altceva, decât o unealtă folosită cu scopul de a îndepărta toate cunoștințele spirituale originale și adevărate și, prin urmare, de a dezarma publicul larg de puterile lor spirituale. Omenirea a plătit cu miliarde și miliarde de dolari, cu boală, sărăcie și suferință, datorită îndepărtării acestor cunoștințe. Învățăturile și cunoștințele spirituale au fost îndepărtate în mod sistematic, sucite și corupte, cu scopul de A NE ÎNROBI PE TOȚI, ATÂT SPIRITUAL CÂT ȘI FINANCIAR. Populația a fost forțată să creadă că Nazarineanul este o entitate reală, prin asta cei din frunte au menținut controlul și au cules nespusa avuție și putere.

3. Satanismul Adevărat a precedat Creștinismul cu sute și mii de ani și are ca fundament transformarea totală a sufletului. Creștinii sunt amăgiți în a-l ”accepta pe Iisus Hristos” și de a se bucura de ”salvare”, ceea ce este în totalitate greșit. Totul în religia creștină este fals, iar noi dovedim asta cu dovezi care spulberă orice îndoială. Păcăleala creștină a ”salvării” își are originile în învățăturile alchimice, furate și corupte, în care în adevăr, fiecare individ în parte lucrează activ la transformarea sa spirituală, cu scopul de a atinge dumnezeirea.

Mulți Sataniști Spirituali Îl venerează și I se închină lui Satan/Lucifer. Alții Îl recunosc ca și prieten și nu I se închină. Noi respectăm individualismul și alegerea personală. Relația cu Satan/Lucifer ține de individ, dat fiind faptul că Satanismul valorifică gândirea liberă și individualismul.

Satan este acela care aduce cunoașterea. Scopul Satanismului Spiritual este de a-i învăța pe adepți cum sa aplice această cunoaștere în vederea transformării sufletelor lor și atingerea dumnezeirii, precum a fost intenția originală a Dumnezeului nostru Creator, Satan.


*Nu sunt satanist,informatia e de pe un site care a fost creat de un satanist.
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitimeDum Feb 23, 2014 8:08 am

Interesant.....
Sus In jos
Continut sponsorizat





Satanismul si demonii Empty
MesajSubiect: Re: Satanismul si demonii   Satanismul si demonii I_icon_minitime

Sus In jos
 
Satanismul si demonii
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ~Demonii din noi~
» Demonii moderni!
» Dan Bittman - Și îngeri au demonii lor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Altele-
Mergi direct la: