Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Păzitorii

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 34 ... 38  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeSam Mar 08, 2014 7:10 pm

Capitolul 5 : Incearca de a reusi

Baltazar : - Am disperata nevoie de voi din cateva motive : Marte este destul de puternic incat sa ma ajunga . Trebuie sa ii intram in suflet si sa scoatem tot intunericul din el . Al doilea motiv .. trebuie sa raman ascuns .
Am ramas uimita . Baltazar statea in fata noastra si a spus aceste cuvinte fara nicio grija . Inteleg ca el a trait mult , este mult mai intelept decat noi dar asta este nebunie curata .. Sa intri in sufletul unei persoane . Marte mi-a spus despre asta de cateva ori cand eram in mica sa tabara .
Aqua : - Si cine poate sa faca asta ?
Baltazar : - Numai Sarah poate sa faca asta : este singura care s-a apropiat indeajuns de tare de el incat il poate atinge mai mult decat fizic . Problema este  ca , in orice moment el poate muri . Daca moare , Lucius va fi nervos si nu va cruta pe nimeni .
Aqua : -  Dar arma blestemata ?
Baltazar : - Arma blestemata spui tu .. Draga mea , crezi ca mi-am lasat fratii sa moara degeaba . In urma lor am facut ceea ce a vrut Lucius . Arma blestemata a pamantului : Buzduganul .
Vernus : - Ce ai facut ? Nu esti in toate mintile ? Se spune ca esti cel mai intelept Pazitor al tuturor timpurilor !
Vernus era foarte suparat . Cele doua fete erau mirate la reactia fratelui lor .
Eu : - Dupa parerea mea , Baltazar a facut cel mai bun lucru . A reusit sa faca singura arma care Marte nu mai reuseste sa o produca . Doar cand buzduganul acela va fi distrus se va putea face altul .
Chiar daca noi incercam sa purtam o discutie normala , simteam cum cineva statea in tufis si ne asculta . Dupa tufele de trandafiri si bujori , doi ochi verzi se aratau . Ma apropii sfioasa incercand sa nu speriu fiinta .
Aqua : - Beatrice , ce am vorbit noi doua ?
Vocea lui Aqua a perturbat ‘’vanatoarea’’ mea . Dintre flori a iesit o fata imbracata intr-o rochie alb cu negru si cu parul roscat . Destul de frumoasa ca fizic iar la varsta era ca mine .
Eu : - Beatrice nu ? Eu sunt Sarah . Dupa cum am vazut , cred ca esti ..
Bea : - Protejata Pazitoarei Apei . Intocmai , spuse pe un ton calm . Am venit chiar acum 2 zile . Tu esti fata ratacitoare care i-a vazut pe EI ?
Eu : - Ei fiind ?
Bea : - Clanul Negru ..
Mai multe imagini asemanatoare cu niste flash-uri mi-au aparut prin minte . Mi-o amintesc pe Viviane , pe Alkasius si pe Anastasia . Stai un pic .. Ana stia ca dormeam in noaptea cand venise la Marte , dar totusi nu m-a atacat .
Baltazar  : - Peste o saptamana , armata lui Lucius ne va ataca .
Avararis : - Poftim ?
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeSam Mar 08, 2014 7:49 pm

:SL: :SL: :SL: :SN: :SN: :SD: :SB: :SB: :face: 
Sus In jos
Alexy si Byby
Spammer
Spammer
Alexy si Byby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1107
Data de inscriere : 21/01/2014
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti

Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeSam Mar 08, 2014 9:28 pm

Next :face:
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeSam Mar 08, 2014 9:31 pm

:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: De-abia așteptam nextul ăsta Razz Laughing) :SN: :SN:
Sus In jos
Daria_yo
Avansat
Avansat
Daria_yo

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 04/03/2014

Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeLun Mar 10, 2014 8:17 pm

:SB: :SB: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SD: :SL: iubesc povestea asta
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeLun Mar 10, 2014 9:25 pm

Pune NEXT ca de nu ...  :SK:  Smile  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SN:  :SL:  :SL:  :SL:  :SL:  :SB:  :SB:  :SB:  :SB:
Sus In jos
criss
Membru
Membru
criss

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 11/03/2014
Varsta : 24

Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeMar Mar 11, 2014 9:02 pm

:SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SB: 
Sus In jos
BiancaWolf
Veteran
Veteran
BiancaWolf

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 28/12/2013
Varsta : 27
Localizare : In iad.. Vrei sa vii? :>

Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeMier Mar 12, 2014 9:41 pm

Nexttt sau mori!
Sus In jos
3rikTheErik
Avansat
Avansat
3rikTheErik

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 61
Data de inscriere : 13/03/2014

Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Mar 13, 2014 7:15 pm

[NEXT] ca mor ~©®~ <3
Sus In jos
BiancaWolf
Veteran
Veteran
BiancaWolf

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 153
Data de inscriere : 28/12/2013
Varsta : 27
Localizare : In iad.. Vrei sa vii? :>

Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitimeJoi Mar 13, 2014 10:28 pm

Nexttt odataaaa
Sus In jos
Continut sponsorizat





Păzitorii  - Pagina 30 Empty
MesajSubiect: Re: Păzitorii    Păzitorii  - Pagina 30 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Păzitorii
Sus 
Pagina 30 din 38

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: