Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 No name >_< -e de groaza

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Aleister Crowley
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 148
Data de inscriere : 24/04/2013
Varsta : 25
Localizare : In Iad,vrei sa vi si tu?

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: No name >_< -e de groaza   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMar Sept 03, 2013 9:05 pm

Personajele le veti decoperii pe parcurs,dar avan in vedere ca si eu sunt un personaj,sa ma prezint,sunt Andreea am 15 ani,nu am multi prieteni si un vorbesc prea mult pentru ca mi-e frica sa nu zic vre-o prostie + imi plac povestile de groaza.

O zi obisnuita de vacanta,eram cu mama prin magazine, am cumparat ce ne trebuia si am plecat acasa. Dupa ce am ajuns :

Mimi :Hei,Andreea,te lasa mama ta sa mergem aman2 prin oras?
Andreea (Eu) : Nu stiu,ma duc s-o intreb,asteapta aici.
Mimi : Ok.
Eu : Mama,ma lasi sa merg in oras cu Mimi?
Mom : Doar voi doua?
Eu : A pai da.
Mom : Bine,dar sa aveti grija si sa nu stai mult.
Eu : Ok.
Merg sa ma-mi iau geanta si merg la Mimi.

Eu : Minune,mama m-a lasat,unde mergem de data asta,in parc?
Mimi : Eu ziceam sa mergem sa ne plimbam prin locurile cu mai multa lume,piete,centru s.a.
Eu : Bineee,ciudaaat,ce mai asteptam.
Mimi : Ok sa mergem.

S-au plimbat mult timp,pana au ajuns cam pe la marginea orasului unde era un fel de piata,si la marginea ei era o cladire cu 5 etaje. Acea cladire era cam ciudata,era construita din caramizi negre,si era foarte vechee,desii ferestrele nu erau sparte sau chestii de genu.(ca un amanunt,era deja seara).

Eu : Mimi,se face tarziu ar fi cazul sa mergem acasa.

Mimi se uita in timpul asta cu ochi goi spre cladirea aceea si incepe sa fuga spre ea.

Eu : Mimi,unde te duci?

Incep sa fug dupa ea sa vad ce are de fuge inspre cladirea aia,si eu as fi vrut s-o explorez dar m-as fi intors maine. In fine,ajungem in fata cladirii si Mimi intra in ea. Eu deja gafai,ma iau ametelile,pentru ca n-am voie sa alerg deobicei.

Eu :Hei, asteapta-ma! Mimi!

Ok mi-am mai revenit,o sun repede pe mama

Eu : Alo
Mama : Da
Eu : Mama vezi ca o sa dorm la Mimi,sa nu-ti faci griji,totul e in regula.
Mama : Bine,atunci,ne vedem maine. Pa!
Eu : Pa!
Si am inchis telefonul.

Bai,cand am intrat inuntru am avut parte de o surpriza, erau doi baieti care se chinuiau sa urce scarile si s-au uitat ciudat la mine.

Ca o paranteza,o descriere a scarilor din piatra(erau aproape distruse, unele trepte lipseau si celelalte trepte care abea rezistau erau cu bucati lipsa)(era si o bara ruginita de care cica trebuia sa te ti ca sa nu cazi)

Eu la inceput am crezut ca sunt fantome dar se pare ca m-am inselat wofff.

Eu : Hei baieti ati vazut cumva o fata care a intrat aici?
? : Nu dar noi il cautam pe prietenul nostru care a intrat aici ca nebunu! Apropo eu sunt Florin si el e George si il cautam pe Marian.
Eu : Eu sunt Andreea si o caut pe prietena mea Mimi care a intrat aici.

Florin : Ok .

Bun deci am reusit cumva sa urcam scarile si ne-am pus pe explorat locul ala care era din ce in ce mai intunecat...Erau multe usi acolo dar erau incuiate!!! >_< Iar cand in sfarsit am gasit noi 3 o usa care s-a deschis am inlemnit dupa ce am vazut ce era inauntru...

Sfarsitul prime parti!

Daca e de kkt sau daca merita s-o continui voi sa-mi spuneti!
Sus In jos
lunabella490123
Membru
Membru
lunabella490123

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 6
Data de inscriere : 28/08/2013

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: Re: No name >_< -e de groaza   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 1:10 pm

iti spun sa continui sun cu cei 29 de prieteni afara stam pe mini laptopul meu tiau citit povestea si zic sa o continui si ele :farao: :farao: :bounce: :bounce: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :face: :face: :face: :face: :face: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!: Very Happy Very Happy Very Happy :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: sss   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 1:43 pm

Next!
Sus In jos
Aleister Crowley
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 148
Data de inscriere : 24/04/2013
Varsta : 25
Localizare : In Iad,vrei sa vi si tu?

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: partea a-2a   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 1:54 pm

Erau mai multi copii cam de varsta noastra acolo printre care si Mimi,ce era cel mai ciudat era ca incaperea arata destul de bine si copii stateau pe perne si ascultau de o femeie care....era grasa si palida.
Se vedea clar ca e fantoma mai si lucea un pic + avea o rana la gat de forma ( stiti atunci cand taiati o rata de cascaval in felii) si o fata bun deci iti era scarba sa te uiti la ea.Statea langa o fereastra si ne-a spus :
Fantoma : Bine ati venit!! Luati loc!

Am facut cum ni sa zis,Hell,s-a uitat la noi cu o privire de aia sadica si un zambet de ala au,deci era un zambet ironic sadic si foarte scarbooos in curgeau balele pe podea,apoi a inceput sa vorbeasca iar:

Fantoma : Eu am murit,acum e randul vostru! Va voi lua pe rand!

Dupa ce a zis asta eu eram ceva de genu : Panica,panica, panica si wofff inainte sa-mi termin gandul a luat-o pe Mimi si am vrut s-o ajut dar nu m-am putut misca,chiar am incercat dar imi
era si frica...
A cuprins-o din spate cu bratele si sa s-a aruncat pe geam... nu pot sa cred....Mimi nu mai e ...m-au luat fiorii...ce sa fac? ce sa fac? daca eu sunt urmatoarea?
Copii au inceput sa-si revina si sa plece dar,eu simteam ca ma scufund,ca,cad in gol si dupa ce am simtit podeaua am inceput sa plang.Mi-am revenit repede pentru ca m-am gandit ca poate Mimi e acum intr-un loc mai bun ca asta. (Inapoi in prezent)

Florin : Hei,vi?
Eu : Acum vin.

Dupa ce am reusit sa coboram scarile m-am dus sa vad unde a cazut tttrupul lui Mimi dar nu l-am gasit,frate deci e incredibila fantoma asta,ia pana si trupurile.

Eu :Pffffff,incredibil!
George si Florin erau si ei cu mine.
Eu : Hei,voi v-ati gasit prietenu?
George : L-o fi omorat inainte. (Dupa ce spune asta se cutremura un pic) Sunt sigur de asta pentru ca pe mine mai ia cu friguri de fiecare data cand cineva spune adevarul.
Florin : Bun,si ce facm acum,o sa fim urmatorii de pe lista neagra a fantomei,ma cam amuza cand zic asta.
Eu : Pai uite cum facem,ii gasim pe restul copiilor cati erau acolo, 10?,si stam impreuna ca sa nu ne omoare fantoma,ce ziceti?
Florin : Ba,sa sti ca e buna idea asta,dar nu cunoaste pe niciunu.
George : Hai fa sa incecam sa-i gasim.

Asa, deci, am cautat peste tot prin imprejurimi dar nu i-am gasit pe nici-unu si cand m-am uitat la ceasul de la mana Fuck era 3:33 (ora la care se intampla chestii paranormale).A apaut babornita si iar a inceput sa vorbesca cu vocea ei ca de monstru:
Fantoma : Cautati cat vreti,i-am ucis pe toti,doar voi ati mai ramas,dar va mai las sa traiti un pic sobolanilor!
Sus In jos
Aleister Crowley
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 148
Data de inscriere : 24/04/2013
Varsta : 25
Localizare : In Iad,vrei sa vi si tu?

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: Re: No name >_< -e de groaza   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 1:56 pm

O parere pozitiva si va pun si next.
Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: ssss   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 1:58 pm

Fb. Next!! Te astept si la povestiiile mele!
Sus In jos
Aleister Crowley
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 148
Data de inscriere : 24/04/2013
Varsta : 25
Localizare : In Iad,vrei sa vi si tu?

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: partea a3-a   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 3:03 pm

Fantoma a plecat era 3:34,off ar fi cazu sa merg acasa si ce-o sa-i spun mamei ca am sa dorm la Mimi,ei bine sper sa doarma cand ajung eu acasa si daca nu va dormii?,ce problematic.
Eu : Baieti,vedeti ca eu am plecat acasa,poate ne vedem maine. (In gand meu: Poate? de ce am spus asta? putin probabil sa ne mai vedem vreodata.)
George : Ne vedem maine tot aici ca sa vedem ce facem.Ce ziceti?
Florin : Ok.
Eu : Bine...

Si asa am plecat in fuga spre casa si mi se parea un pic ciudat,parca trebuia sa fie mai multa lumina pe strazi,in fiine,am ajuns acasa,norocu meu mama dormea.M-am grabit sa ma laud cu norocu meu,ca am dat de tata care iesea din bucatarie,las repede ghiozdanu jos,o mai,m-a vazut!Tata era somnoros deci nu m-a bagat in seama,o fi crezut ca-s fantoma ok bun derulam un pic si ajung la partea interesanta care se intampla dimineata :

Eu : Neata mama,am venit ieri seara acasa de la Mimi.
Mama : Cine'i Mimi? o prietena de-a ta? De ce nu mi-ai zis de ea?
Eu : Mimi e cea mai buna prietena a mea,n-ai cum sa nu-ti amintesti de ea,vine mereu pe aici.
Mama : Aduci straini in casa la noi?
Eu : Mimi nu e o straina!O cunosti (in gandu meu : Wtf?De ce nu-si aminteste mama de Mimi? -_- Ciudat!!!) Si nu,nu aduc straini in casa.(In fine aflu eu ce se intampla pana la urma)

Am luat micu dejun si m-am dus inapoi  la blocu ala sinistru si dragut totodata :3 , stau un pic pe acolo si apar si baietii.Stam si noi la o vorba.
George : Hei,vi s-au intamplat chestii ciudate de cand cu fantoma? Mie da.
Florin :  Mie imi zici,cand veneam in coace simteam ca-s urmarit ma treceau fiorii ce Draku.
George : La mine s-a intamplat ieri cand fugeam spre casa,am simtit cum m-am lovit la picior de ceva ma durea frate stii si simteam cum curge sange,ba si cand am ajuns acasa ma uit la picior si vad ca n-am nimic la el in pielea ta.Ba deci simt ca inebunesc.

Eu : Daca ziceti ca voua va vine sa inebuniti ia ascultati aici! Deci stiti de prietena mea Mimi?
Florin : Da ce-i cu ea?
Eu : Cand i-am pomenit mamei de ea,a inceput sa ma intrebe cine este s.a. zici ca i-ar fi fost greu lu mama sa-si aminteasca de ea,parca Mimi n-ar fi existat pt ea.Pe bune.
George : E na.
Eu : Zic adevarul.
Florin : Si ce facem acum?
Incepe sa se inoreze.
Eu in gandu meu (O firar,nu cred ca asta e un vant normal si de ce nu-i nimeni pe strada?-_- , a aparut iar babornita ,ura ce sa zic -_-)
Fantoma : Pregateste-te sa mori! Iti voi stege existenta.... ( avea o coasa in mana, aaa moartea cu coasa,da ultima fraza mi-a raspuns la intrebare)(de aia nu mai stia mama de Mimi,pt ca ii sterse existenta babornita)(e de rau)

Sus In jos
Ave Andreea
Expert
Expert
Ave Andreea

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 125
Data de inscriere : 28/08/2013
Varsta : 27
Localizare : Constanta

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: ssssssssssssssssssss   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 3:09 pm

tare. ce tare!!Sad
Sus In jos
Iulia
Expert
Expert
Iulia

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 131
Data de inscriere : 19/08/2013
Varsta : 21
Localizare : undeva departe de cosmaruri :/

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: Re: No name >_< -e de groaza   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeMier Sept 04, 2013 10:27 pm

Vreau next XD e prea mistoo >.< scuzatima ca nu am prea mai intrat dar eram (sunt)pesepsita Sad( ai nu ma lasa maicamea la pc ..dar totusi stau pe tel Very Happy dr orkm e misto povestea Razz :oops: Razz :o Razz 
Sus In jos
Aleister Crowley
Expert
Expert
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 148
Data de inscriere : 24/04/2013
Varsta : 25
Localizare : In Iad,vrei sa vi si tu?

No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: Re: No name >_< -e de groaza   No name >_< -e de groaza I_icon_minitimeJoi Sept 05, 2013 12:13 pm

Pai o sa pun next azi :">
Sus In jos
Continut sponsorizat





No name >_< -e de groaza Empty
MesajSubiect: Re: No name >_< -e de groaza   No name >_< -e de groaza I_icon_minitime

Sus In jos
 
No name >_< -e de groaza
Sus 
Pagina 1 din 5
 Subiecte similare
-
» Iarna de groaza
» O noapte de groaza
» Poveste de groaza 5
» Poveste de groaza 2
» O comedie de groaza!!!!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: