Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» hello
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

» Attack on Titan (AoT)
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 12:30 pm Scris de Hanamura

» Doctor Who(1963-???)
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMar Sept 29, 2020 11:11 pm Scris de Sarah chan

» BTS :3
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeLun Sept 28, 2020 9:13 pm Scris de Crystal Snow

» Ohayo
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeDum Sept 27, 2020 8:15 pm Scris de Kahlan

» [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeDum Sept 27, 2020 4:08 pm Scris de Sarah chan

» Buna ^^
[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeDum Sept 27, 2020 3:34 pm Scris de Crystal Snow

Recent Members
See more
In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Discord
Afilieri
Image hosting by giphy
Youtube
Instagram

[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo

In jos 
AutorMesaj
Sakumo
Fondator
Fondator
Sakumo

Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 23
Localizare : Wonderland

[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo Empty
MesajSubiect: [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo   [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMar Sept 08, 2020 6:04 pm

Hell Girl : Jigoku Shoujo

[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo Latest10

Genuri : Mystery, Horror, Psychological, Supernatural

Data aparitiei :Oct 5, 2005 to Apr 5, 2006

Descriere : Ați auzit de Jigoku Tsuushin (Corespondența Iadului)? Cei cu o ranchiună puternică pot accesa acest site misterios la miezul nopții, permițându-le să scrie numele oricărei persoane și s-o trimită în Iad. Ai Enma, Fata Iadului, nu va judeca dacă cel ales să fie trimis în Iad merită sau nu pedeapsa. Ea doar va îndeplini cererea. Nu se știu prea multe despre această fată, doar faptul că îndeplinește sarcinile cu ajutorul unor păpuși de paie și al însoțitorilor ei. Există totuși un preț pentru astfel de cerere. Cel care trimite o persoană în Iad, este condamnat la o viață de apoi tot în Iad.

Link MAL : https://myanimelist.net/anime/228/Jigoku_Shoujo

Trailer :

[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo Vd0XDBi

Kahlan apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Alex.
Moderator
Moderator
Alex.

Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 21
Localizare : Brasov

MesajSubiect: Re: [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo   [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeMier Sept 09, 2020 6:26 pm

Băăăă, l-am vazut pe Animax când eram mic Surprised Nici nu mai țin minte subiectul, că au trecut atâția ani, dar mă speriam rău când apărea tipa din Iad și lua oamenii cu ea. Vremuri bune...

Kahlan apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Kahlan
Membru
Membru
Kahlan

Data de inscriere : 24/09/2020
Varsta : 26
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Re: [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo   [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeJoi Sept 24, 2020 6:29 pm

Doamne ce imi mai placea animeul asta. Chiar imi este dor sa ma uit la el sau la alte animeuri de pe Animax.
Sus In jos
Crystal Snow
Incepator
Incepator
Crystal Snow

Data de inscriere : 23/09/2020
Varsta : 25
Localizare : Anywhere

MesajSubiect: Re: [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo   [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeSam Sept 26, 2020 7:05 pm

Inca am momente cand imi apar in fata ochilor scene din anime si nu stiu de unde le stiu. Mi-a marcat destul de tare mintea, avand in vedere ca l-am vazut pe la 8-9 ani.

[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo QvxuznG
Sus In jos
Sarah chan
Incepator
Incepator
Sarah chan

Data de inscriere : 21/09/2020
Varsta : 26
Localizare : RPG

MesajSubiect: Re: [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo   [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitimeDum Sept 27, 2020 4:08 pm

Nu stiu ce varsta aveam atunci cand l-am văzut, dar trebuie sa recunosc ca nu m-ar deranja sa il revad caci Enma Ai era choar preferata mea si pot spune ca aveam crush pe tipul din poza, cel tanar desigur ( nu stiu cum il mai chema).
Imi placea mai ales fraza ei onainte de a duce sufletul in iad : Ippen shidemiru? ( nu stiu daca am scris corect)

[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo Img_2010
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo   [Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo I_icon_minitime

Sus In jos

[Anime] Hell Girl : Jigoku Shoujo
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ DIFERITE CATEGORII ★ :: Anime-
Mergi direct la: