Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Telefonul pierdut I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Telefonul pierdut I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Telefonul pierdut I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Telefonul pierdut I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Telefonul pierdut I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Telefonul pierdut I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Telefonul pierdut I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Telefonul pierdut I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Telefonul pierdut I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Telefonul pierdut I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Telefonul pierdut I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Telefonul pierdut I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Telefonul pierdut I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Telefonul pierdut

In jos 
AutorMesaj
Sakumo
Fondator
Fondator
Sakumo

Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 23
Localizare : Wonderland

Telefonul pierdut Empty
MesajSubiect: Telefonul pierdut   Telefonul pierdut I_icon_minitimeMier Sept 02, 2020 1:43 pm

Era o seară de vineri sau sâmbătă, mă jucam cu niste prieteni în apartamentul meu înainte să plec la un club din oraș. Unul dintre prieteni a chemat Uber-ul, țoți eram destul de beți, râdeam, făceam zgomot cu caterinca noastră tipică. Am ajuns la club, nu voi uita aceea noapte. La un moment dat, i-am cerut numărul unei fete cu care vorbeam, mi-am bagat mâna în buzunar să îmi iau telefonul, am realizat că nu îl aveam la mine. Am verificat toate buzunarele ca să fiu sigur, am încercat să îmi aduc aminte pe unde am mers prin club, am întrebat fiecare barman daca cine a adus un telefon pierdut. Nu îmi amintesc nici măcar dacă am folosit telefonul în timpul în care am ieșit. Am ieșit afară din club cu unul dintre prieteni să folosim telefonul lui ca să mă sune. Cineva a răspuns, nu a zis nimic, am zis :

- Salut, de unde ai telefonul ăsta?

Se auzea doar cum respiră, am întrebat dacă era și el la club, moment în care mi-a închis. M-am uitat la prietenul meu și am încercat să sun din nou, de data asta am ales mesageria vocală. Am încercat cu aplicația Find My Iphone, dar aparent aveam aceea caracteristică dezactivată pentru oarecare motiv. A fost o experiență ciudată, nu era nici o cale prin care să mă mai pot distra știind că telefonul meu a fost furat. Prietenii mei mi-au zis să mă îngrijorez de asta mâine, să merg la secția de poliție și să le cer ajutorul pentru a localiza telefonul. Am mers acasă devreme în aceea seară, am pus câteva feli de pâine în toaster înainte să adorm. Și am găsit telefonul pe podea în bucătărie, nu avea nici un sens, l-am ridicat și am verificat ultimele apeluri, și cineva a răspuns, apelul având durata de 25 de secunde. Cineva a fost în apartamentul meu și a răspuns la telefon, asta era clar. Am început să caut în tot apatamentul, țipam pentru ca oricine ar fi fost ascuns să iasă de unde se ascunde. Desigur, asta putea avea legătură și cu starea de beție, am băut destul de mult în seara aia. În final am sunat la poliție, dar având în vedere că nu era nici o dovadă de intrare forțată, și nici locuri să te ascunzi în apartament, nu au putut face mai mult decât un raport. Nimic nu părea să lipsească din apartament, dar mergând să mă culc în aceea seară, știind că cineva a fost în apartamentul meu sau chiar mai rău, posibil să fie încă aici cu mine e probabil cea mai inconfortabilă noapte din viața mea.

Poveste tradusă de @Sakumo

Telefonul pierdut Vd0XDBi
Sus In jos

Telefonul pierdut
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: