Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Destiny I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Destiny I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Destiny I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Destiny I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Destiny I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Destiny I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Destiny I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Destiny I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Destiny I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Destiny I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Destiny I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Destiny I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Destiny I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Destiny I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Destiny I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Destiny I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Destiny I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Destiny I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Destiny I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Destiny I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Destiny

In jos 
AutorMesaj
Alle
Spammer
Spammer
Alle

Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 20
Localizare : Într-un loc lipsit de viaţă.

Destiny Empty
MesajSubiect: Destiny   Destiny I_icon_minitimeVin Aug 21, 2020 4:55 pm

Capitolul I

Il priveam zvarcolindu-se pe iarba plina de roua, ochii ii erau mici ca margelele, privirea sa plina de ura si disperare imi hranea setea de sange. Probabil nu s-ar fi asteptat sa fac asta, insa niciodata nu trebuie sa lasi garda jos. In scurt timp iarba capatase o culoare rosie, i-am infipt tepusa si mai adanc in zona plamanilor, asteptam niste raspunsuri. A scos un mic scancet si a incercat sa imi spuna ceva, pare ca ii era cam greu sa se exprime cu o bucata de lemn infipta in piept.
- De ce nu ma omori? a soptit
-Mai intai as vrea sa ma distrez.
-Suntem in Londra, strazile nu pot fi goale la nesfarsit, cineva te va vedea.
-Asta crezi tu. am spus in timp ce scoteam tepusa pentru a o infige in inima
Inainte ca tot trupul sa ii arda ultimele sale cuvinte au fost : ,,Lucifer te va captura cu sau fara ajutorul nostru!"
Nu pot nega aceste cuvinte, mai ales in Londra, un oras ce gazduieste sute de creaturi ale noptii, probabil ca sunt urmarita la fiecare pas, dar pana a ma captura, tata va trebui sa isi reaminteasca ca niste vampiri nu vor reusi sa duca o lupta cu mine pana la sfarsit.
Cu toate astea mereu m-am intrebat cum ar fi daca ar afla oamenii de existenta noastra, despre dementori, vampiri, demoni si toate celelalte creaturi, sau ,,monstri" cum suntem numiti de oameni in carti si filme. Probabil am fi tinuti in captivitate si pusi sa ne luptam unul cu altul pana unul dntre noi moare. Nici macar nu vreau sa imi imaginez!

Parasesc parcul si ma indrept diresct in apartamentul meu unde plina de bucure ma astepta Heather, colega mea de apartament.
- Inca unul? intreaba ea plictisita
- Da, chiar credea ca este indeajuns de puternic incat sa ma poata prinde.
- Oare cand va realiza tatal tau ca nu vrei sa lupti cu Logan?
- Niciodata, el crede ca pana la urma voi obosi din a fugi si ma voi intoarce inapoi cu o atitudine umila  gata pentru o lupta pana la moarte.
- Dar pe el l-au gasit?
- Nu stiu..
M-am retras in camera mea, nu stiam daca fratele meu a fost gasit, cert este ca la fel ca si mine, nici Logan nu isi dorea sa luptam, nu ne doream puterea, ne doream doar o eternitate linistita, bantuind printre fiintele umane incercand sa ne ducem traiul pe cat de decent se putea, dar desigur ca asta este imposibl atata timp cat tatal nostru este constant pe urmele noastre trimitand-si ucenicii sa ne aduca inapoi.
Si ce ma bucur ca o am pe Heather, cea care de ani de zile a fost alaturi de mine, a luptat cot la cot cu mine pentru libertatea mea.
Pe Heather am salvat-o acum 15 ani de un grup de oameni care incercau sa o ucida, avea doar 12 ani atunci, nu stia ce putere se ascunde in ea, nu stia sa o controleze si sa o ascunda, fusese parasita de parinti la nastere sau asa credea atunci, pentru ca dupa atata timp tindem amandoua sa credem ca de fapt parintii ei au fost ucisi de haita. Micuta lupoaica nu ar fi avut nicio sansa de scapare. Cu timpul am invatat-o sa isi controleze transfomarea si furia, am reusit sa ne ascundem amandoua de oameni trainind chiar printre ei. Ea a fost recunoscutoare si a luptat alaturi de mine, desi la inceput cand era doar un copil neajutorat credea ca ii voi face rau, dar acum dupa atata timp nimic nu ne mai poate desparti.

- Lilith!!
Tresar auzindu-i vocea, eram prinsa in ganduri si vocea ei ingrijorata m-a facut sa fug repede in living.
- E totul ok? o intreb
- Uite ce am gasit ! In sfarsit am gast o posibla urma!

Intoarce ecranul laptopului spre mine, era un articol vechi despre doi oameni gasiti morti in padurile din California care in mod misterios in timpul autopsiei au prins forma unor , ahh ,,creaturi", exact cum ne numesc oamenii. Biata de ea de atata amar de vreme isi cauta parintii, sperand ca poate intr-o zi va reusi sa afle macar motivul mortii lor.

- Ce spui de asta? Poate insemna ceva nu? Poate sunt ei! Scrie clar ca s-au transformat in lupi, voi incerca sa le aflu numele.
- Nu stiu ce sa zic..ii raspund cu scepticism, ar putea fi alti doi lupi..
- Da, dar pot incerca sa le aflu numele ! Sa aflu despre ei, poate fi o pista, trebuie sa aflu intelegi?
- Cum consideri tu, ma anunti daca vrei sa plecam intr-o calatorie in California sa imi pregatesc bagajul.
A inceput sa rada, stia ca mie imi plac calatoriile si ca abia asteptam sa plec din Londra, unde sunt vanata la orice pas.
- Ma intorc inapoi in camera, o sa incerc sa ma odihnesc, incearca sa nu te stresezi prea tare, poti cauta si maine.
- Cu cat  gasesc ceva mai repede cu atat este mai bine!
Am zambit si m-am intors in pat, stiu cat isi dorea sa afle, probabil ca si eu daca as fi fost in locul ei as fi ars de nerabdare sa gasesc chiar si cea mai mica urma care sa ma aduca cat mai aproape de adevar si de ceea ce s-a intamplat cu adevarat.
M-am gandit si eu de multe ori sa il caut pe Logan, dar fiind frati gemeni, gandim si la fel, daca ar fi vrut sa fie gasit de mine, ar fi venit de buna voie, insa eu una sunt de parere ca  atata timp cat suntem departe unul de altul, tatalui nostru ii este mult mai greu sa ne prinda, daca am fi amandoi in acelasi loc, am fi o prada usoara...si nu vrem asta. Sper doar ca el este bine unde este, cu siguranta este un luptator mult mai desavarsit decat mine si ar fi infinit mai greu sa il prinzi pe el, asta daca nu lasa garda joc pentru ca acesta este cel mai prost obicei al lui  

Imi era foarte dor sa scriu si chiar ma bucur ca forumul este inca aici..voi incerca sa fiu cat se poate de activa, sper sa va placa ce am scris pana acum si sper ca nu mi-am pierdut antrenamentul

They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️

Sakumo apreciaza acest mesaj

Sus In jos
Sakumo
Fondator
Fondator
Sakumo

Data de inscriere : 19/12/2011
Varsta : 23
Localizare : Wonderland

Destiny Empty
MesajSubiect: Re: Destiny   Destiny I_icon_minitimeVin Aug 21, 2020 9:50 pm

Bine ai revenit Alle, e cam mort pe aici dar sper ca incet cu incet sa se posteze mai mult, din cate vad nu ti-ai pierdut antrenamentul, ne auzim.

Destiny Vd0XDBi
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 21
Localizare : Brasov

Destiny Empty
MesajSubiect: Re: Destiny   Destiny I_icon_minitimeLun Aug 24, 2020 4:47 pm

Nu ți-ai pierdut antrenamentul. Mă bucur să citesc din nou ceva scris de tine. Aștept continuarea
Sus In jos
Continut sponsorizat

Destiny Empty
MesajSubiect: Re: Destiny   Destiny I_icon_minitime

Sus In jos

Destiny
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: