Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Ferecat I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Ferecat I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Ferecat I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Ferecat I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Ferecat I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Ferecat I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Ferecat I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Ferecat I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Ferecat I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Ferecat I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Ferecat I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Ferecat I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ferecat I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Ferecat I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Ferecat I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Ferecat I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Ferecat I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Ferecat I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Ferecat I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Ferecat I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Ferecat

In jos 
AutorMesaj
Mary
Spammer
Spammer
Mary

Data de inscriere : 02/02/2014
Varsta : 20
Localizare : Bârlad

Ferecat Empty
MesajSubiect: Ferecat   Ferecat I_icon_minitimeMier Iul 01, 2020 10:37 pm

Prolog

Unu.

Și-i permite să fugă.

Doi.

Și-i urmărește pașii – rapizi, dar nu suficient.

Trei.

Și un țipăt scurt răsună în liniștea nopții, cufundându-se în întuneric.

Privi indiferentă trupul lipsit de viață. Față de început, când abia ucise primele ființe, sângele care acum îi înconjura victima nu trezi în ea nici măcar cel mai mic sentiment, fie repulsie sau vinovăție. Își întoarse capul spre dreapta când auzi glasurile unul grup de tineri apropiindu-se, aflați la doar câteva blocuri distanță. Se părea că trebuia deja să plece, așa că luă trupul de pe asfaltul rece în brațele ei subțiri și îl analiză pentru o secundă.

Ai fost o vrăjitoare frumoasă. Păcat că doar asta a fost de tine.

Iar dintr-un salt ajunse pe acoperișul unei clădiri. Începu să sară de pe un bloc pe altul, în timp ce sângele dispărea în urma ei sub forma unui praf viu colorat. Carapacea fără suflet pe care o purta în brațe începu, după cum era obișnuită, să se transforme încet în miliarde de particule strălucitoare, lăsând o mică perdea în urma ei și care putea fi văzută doar de ființele cu puteri supranaturale. Continuă astfel până când, în cele din urmă, trupul pe care îl ținea se risipi de tot, lucru care nu dură mai mult de câteva minute. Odată ce își simți brațele libere, se opri pe un felinar. Ținându-și spatele drept și părul fiindu-i răvășit de adierea vântului, privi orașul adormit în care a stat în ultimele trei luni, seară de seară vânându-și fiecare pradă până la ultima. După cât de ocupată a fost, fără urmă de răgaz, nu era o idee rea să își petreacă toamna printre cumpărături și oameni dornici de distracție. Simplul gând îi aduse un zâmbet ștrengar în colțul buzelor rozalii în timp ce făcu o piruetă scurtă.

Coborî de pe felinar, aterizând pe asfaltul rece cu grația unei pisici. Decise să meargă încet până la garsoniera pe care o închiriase când a ajuns în Paris, având în vedere că era la câteva străzi distanță și orice pericol din oraș dispăruse. Cu mâinile în buzunarele hanoracului subțire, privi în jurul ei și realiză că nu își permise timpul de a analiza și de a se bucura de împrejurimi așa cum și-ar fi dorit. Lucru care era de înțeles, din moment ce venise acolo mai mult pentru a curăța orașul decât să se distreze. Simțind prezența aceluiași grup de tineri de mai devreme, se uită cu coada ochiului în stânga ei. Pe o bancă luminată slab de un felinar, câțiva tineri băieți stăteau și o priveau cu ochii mari, citindu-se în ei atât surprinderea cât și adorația. Pufni ușor disprețuitor în sinea ei și își continuă drumul. Nu era dezgustată de privirile care i se aruncau, din moment ce se obișnuise cu mult timp în urmă, însă nu înțelegea de ce atrăgea atât de multe. Arăta ca un  om obișnuit, comun; deci care era acel ceva ce reușea să ademenească privirile tuturor într-o secundă?

Prinsă între gânduri, abia realiză când ajunse în fața ușii sale, fără a-și da seama de momentul în care a pătruns în bloc și a urcat cele patru etaje. Intră în garsonieră și închise ușa cu piciorul, își prinse părul într-o coadă simplă și se așeză pe patul aflat lângă geam, închizându-și ochii. Era una dintre serile în care adora că s-a îmbrăcat în trening.

L? își auzi inițiala numelui rostită de o voce ușor răgușită. Fără a-și deschide ochii murmură un "Hm?" leneș printre buze și rămase la locul ei. Observând că nu primește niciun răspuns, oftă și-și ridică pleoapele. În garsonieră nu se afla nimeni, cu excepția unui craniu apărut de nicăieri care atârna de tavan, legat de o panglică pentru cadouri. Pufni ușor ironic zărind funda care era pe craniu și-și dădu ochii peste cap. Serios? Se ridică și îl luă de acolo, analizându-l. Pe spatele craniului, cu litere ale alfabetului rus, un singur cuvânt era trecut: Seattle. Scotocind prin memorie, își aminti să acolo se îndreptau, câțiva ani în urmă, frații ei mai mari.

Se așeză din nou pe pat. Privi spre fereastră, soarele având încă puțin până să răsară. Oftă lung și își închise ochii resemnată.

Și eu care voiam să mă bucur de Parisul secolului XXI...

Să citim și să dansăm; aceste două distracții nu vor face niciodată rău lumii.
Sus In jos
DedeDali
Sfătuitor
Sfătuitor
DedeDali

Data de inscriere : 23/06/2019
Varsta : 21
Localizare : Brasov

Ferecat Empty
MesajSubiect: Re: Ferecat   Ferecat I_icon_minitimeMier Iul 01, 2020 10:57 pm

UHUUUUUU, deja imi place mult, merge sa se intaleasca cu fratii sexosi???? Mmm, abia astept sa vad care este treaba, un inceput promitator. NEXT

“Remember, today is the tomorrow you worried about yesterday.”
Sus In jos
Alex.
Moderator
Moderator
Alex.

Data de inscriere : 26/07/2013

Ferecat Empty
MesajSubiect: Re: Ferecat   Ferecat I_icon_minitimeVin Iul 03, 2020 9:56 pm

Primul alineat și cineva a murit deja Laughing Mi se pare că protagonista e un vânător de ființe supranaturale sau de vrăjitoare, nu sunt sigur, dar ar fi o idee buna. Continua, ai început bine Smile
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

Data de inscriere : 20/03/2015

Ferecat Empty
MesajSubiect: Re: Ferecat   Ferecat I_icon_minitimeLun Aug 24, 2020 4:45 pm

M-ai adus în punctul în care nu-mi vine să comentez : )) Știi prea bine ce părere am despre povestea asta și de cât timp o aștept. Așa supărată sunt că ai șters-o de atâtea ori și m-ai lăsat cu buza umflată și m-ai făcut să aștept după ea așa mult timp, încât a trebuit să te fac să îmi aștepți comentariul (și-așa nenecesar), ca să simți puțin din ce am simțit eu în ultimii... doi? Ani? Eu zic să pui mâna pe treabă odată și să mă hrănești cu ea de data asta așa cum trebuie.
Sus In jos
Continut sponsorizat

Ferecat Empty
MesajSubiect: Re: Ferecat   Ferecat I_icon_minitime

Sus In jos

Ferecat
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: