Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
O nouă viață I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
O nouă viață I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
O nouă viață I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
O nouă viață I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
O nouă viață I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
O nouă viață I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
O nouă viață I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
O nouă viață I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
O nouă viață I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
O nouă viață I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
O nouă viață I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
O nouă viață I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
O nouă viață I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
O nouă viață I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
O nouă viață I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
O nouă viață I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
O nouă viață I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
O nouă viață I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
O nouă viață I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
O nouă viață I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

O nouă viață

In jos 
AutorMesaj
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

O nouă viață Empty
MesajSubiect: O nouă viață   O nouă viață I_icon_minitimeMier Noi 18, 2015 10:13 pm

O nouă viață Uqrv7rO

Cap. 1: O zi încărcată

De azi încep o nouă viață, un nou stil de viață: am reușit asta printr-un proiect internațional. Totul se va schimba.. Aseară, în jurul orei 9:30 pm, Berlin, am reușit să ajung la unele dintre cele mai renumite scolii de arhitectura de pe Terra. Adevarat, am ajuns aici mai putin corect,nimic ilegal, ceva care tine mai mult de moral, dar pana la urma totul este corupt, nu…?
Incepand de la politica pana la viata unui muncitor ce isi ingrijeste familia.
Chiar si asa. Sunt mandru ca am ajuns aici. Acum pot fi indrumat de niste adevarati profesionisti. Totusi ma gandesc ca o sa lucrez cu niste oamenii cu parul carunt, probabil cu varsta de peste 40 50 de ani.
Momentan ma axez pe despachetarea bagajelor. Totusi ajunsesem in cel mai mare oras din Germania, urmand sa stau acolo o scurta perioada de timp. Am fost cazat la un complex de apartamente. 
                De cum am intrat in bloc, am simtit ceva, era atat de superb, un loc unde modernul se combina cu miedevalul, nu, mai bines pus ca se imbina cu clasicul. Imi car bagajele, care apropo deveneau din ce in ce mai grele. In timp ce invart cheia usii, aceasta se deschide, un val de aer si de….un miros placut imi inunda fata, este atat de perfect. Aceasta armonie si acest sentiment placut. Patul era cumva asezat langa geam, ma asez pe el, dupa ce mai dau un tur al camerei, si incep a despacheta hainele, probabil mai exista un coleg sau o colega deoarece mai era un pat si foarte logic, arata oribil. Cel putin mie, imi venea sa plang de la atat ras, seamana cu patul unui vechi prieten de al meu…Acelasi mod in care sta patura pe jumate pe pat si cealalta parte pe jos, iar cearsaful parea sa iasa in relief.
Cum obisnuiam si acasa, ma duceam ca de obicei cu o carte veche,care era preferata mea si o citeam de cate ori se putea, in timp ce imi beam ice coffe-ul, este asa placut sa o citesti in timp ce bei ceva... Citeam si…:
,,Mai intai au fost paginile, pe ele au fost desenate, iar lumina s-a reversat asupra desenelor care au prin viata…’’
Urma un murmur al unei fete:
-Ai auzit, s-a transferat un nou elev, probabil un alt copil rasfatat cu parintii bogati!
-Ca de obicei, nu ca ar fi un lucru nou. Ii raspunse a doua fata cu o voce plictisita
-Umm, mda ca de obicei sunt pus intr-un anumit grup de elevi…
                E destul, ma duc in camera si ma inchid in mine, ignorand vorbele altora, se pare ca s-a raspandit destul destul de repede aceasta barfa…peste tot in drumul meu auzeam asta.
-Mai taceti! Imi ziceam in soapta, dar as fi voit sa tip, in timpul asta imi muscasem buza, incat se observa cum sangele isi face drum pe pielea fetei mele.

Totusi ce caut eu aici…? Stiu ca maine ma vor astepta multe alte probleme, stiu ca voi da ochii cu multe altele, ma asez langa usa, o inchid si cad incetisor sprijinundu-ma de usa. Lacrimile incep sa-mi cada incetisor de pe fata. Urasc locul asta, am avut o zi rea, nimic nu merge cum trebuia, desi am o reputatie…o reputatie proasta… Nu am facut cea mai buna impresie. Stiu ca nu am ce cauta aici, locul meu este acasa, mancand ramen si uitandu-ma la televizor cu patura in cap… De ce imi fac sperante degeaba? Viata mea ar fi perfecta si daca nu as fi aici…
.................................
work work work

Va ador O nouă viață Grinfaceplz
Sus In jos
50Bani
Avansat
Avansat
50Bani

Data de inscriere : 11/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Constanta

O nouă viață Empty
MesajSubiect: Re: O nouă viață   O nouă viață I_icon_minitimeJoi Noi 19, 2015 9:54 am

Bai interesant.... mai ales ca genul asta de poveste nu ai mai scris pana acum..sau nu am vazut eu. Next!
Sus In jos
H o e s t
Avansat
Avansat
H o e s t

Data de inscriere : 24/05/2015
Localizare : Norvegia

O nouă viață Empty
MesajSubiect: Re: O nouă viață   O nouă viață I_icon_minitimeJoi Noi 19, 2015 7:15 pm

Ar fi fost mai okay să vorbești mai mult despre ce-a făcut ca acea zi să devină una oribilă, puteai să detaliezi mai mult, să găsești mai multe motive, ar fi avut mai multă logică

Mă cam deranjeaza partea cu "cea mai renumită școală de arhitectura de pe Terra", există școli de arhitectură și în afara Terrei?Că mie cam asta-mi sugerează ideea asta. Puteai spune simplu: "din lume"...
Oricum, ideea-mi place, aștept o continuare.

C'mon baby raise your knife
Welcome darling to my sacrifice
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

O nouă viață Empty
MesajSubiect: Re: O nouă viață   O nouă viață I_icon_minitimeVin Noi 20, 2015 5:57 pm

Uuu , draguut Ano :3
Spre sfarsit se resimte o tristete care e comuna in povestile tale ,dar ideea chiar imi place , totusi cum a spus si Stefan ,puteai sa detaliezi mai mult motivele care au facut acea zi atat de oribila.
Oricum imi place.
[

NEXT.
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 18
Localizare : Acasa.

O nouă viață Empty
MesajSubiect: Re: O nouă viață   O nouă viață I_icon_minitimeDum Noi 22, 2015 1:10 am

Povestea e draguta, imi place! Cred ca ar fii momentul sa bagi next, no? Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat

O nouă viață Empty
MesajSubiect: Re: O nouă viață   O nouă viață I_icon_minitime

Sus In jos

O nouă viață
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: