Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Demonii moderni!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Konyko666
Incepator
Incepator
Konyko666

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 16/11/2015
Varsta : 34
Localizare : Pe Luna

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Noi 20, 2015 7:31 pm

Se vedea pe fata lui Edythe ca era obisita.Toti eram posomorâți,eram distruși si epuizați."Cioc,cioc,cioc" se aude in usa."Intra" striga Aron cu o voce obosita.Pe usa intra o bătrâna,era drăguța dar si misterioasa.
-Mătușă Keya!striga Aron fericit
-Hey,Aron,copii,am simțit ceva ciudat.Aron ți-am zis sa nu faci rituale.
-Scuze ca intrerup,dar cine este femeia asta Aron?spune Sarah curioasa
-E Mătușa mea.
După ce am mai vorbit aripile mele se zbăteau peste tot.Matusa lui Aron le-a legat si aripile s-au potolit.Deci de acolo avea Aron uneltele.Oare ce puteri avea Mătușa lui Aron?
-Esti un demon!spuse Mătușa
-Da.
-Ferește-te de Sekaito Jonny!spuse ea
Cine e Sekaito Jonny?De ce sa ma feresc de el?De unde știe Keya toate astea?
-Trebuie sa plec.spun eu
Deschid geamul tai frânghia cu care mi-au fost legate aripile si imi iau zborul.Simteam aerul rece pe obrajii mei calzi si am plecat într-un loc unde sa nu ma găsească nimeni.
Va continua...
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Noi 20, 2015 9:49 pm

Mi-am auzit numele personajului!!!!!!!!!!!!!!!! cum il observ cu ochhii in fata! Deci nu mai comentez ca mi-am auzit numele. Astept next!


Va ador Demonii moderni! - Pagina 2 Grinfaceplz
Sus In jos
Konyko666
Incepator
Incepator
Konyko666

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 16/11/2015
Varsta : 34
Localizare : Pe Luna

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Noi 20, 2015 10:06 pm

Hoo ma,ușor!


Hello from the other side! Spectrul Realitatii

Demonii moderni! - Pagina 2 Mvrq5d
Sus In jos
Konyko666
Incepator
Incepator
Konyko666

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 16/11/2015
Varsta : 34
Localizare : Pe Luna

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 21, 2015 9:04 pm

După vreo 3-4 ore de zburat simt ca mi se rup aripile.Intru intr-o pădure deasa si întunecata.Ma asej pe un copac dărâmat si observ ca pe mâna stânga in apare un tatuaj cu niște aripi.Nu ma prea interesa.Eram obosit.Nu stiu cum o sa mai merg la scoala acum.Langa mine se aseaza Sara o fata mică si blonduță cu ochii gri-albăstrui.
  -E nasol sa fii demon?spuse ea curioasa
  -Da foarte.Tu ce esti?
  -Eu sunt jumătate demon jumătate zâna.
Era frumoasa aripile ei erau negre si gri.Ea era îmbrăcată in negru si alb.Iar ochii ei sticloși se uitau adânc in sufletul tau.
   -Știi cumva cum sa scap de aripi pentru un timp?
    -Da,trebuie sa te gândești ca nu le mai ai.
Am încercat si chiar nu mi-am mai văzut aripile.Apoi au apărut din nou.
   -Trebuie sa plec.Ne mai vedem.
   -Paa.
Si mi-am luat zborul.Acasa am ajuns foarte repede,chiar instant.Aripile erau foarte puternice.Cand ajung acasă primesc un mesaj:"Michael unde esti?"e de la Edythe."Pai am adormit"spun eu."Aaa,Ok pa".Am mai exersat technica de "distrugere a aripilor" si am observat ca imi dispare si tatuajul.
Va continua...


Hello from the other side! Spectrul Realitatii

Demonii moderni! - Pagina 2 Mvrq5d
Sus In jos
Konyko666
Incepator
Incepator
Konyko666

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 16/11/2015
Varsta : 34
Localizare : Pe Luna

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 21, 2015 9:57 pm

Dupa ce m-am trezit m-am concentrat si am reușit să-mi fac aripile sa dispară.Apoi am plecat la scoala.Ma simțeam mult mai bine decât in zilele precedente si ma gândeam doar la Sara,era atât de frumoasa.Imi era frica sa nu imi observe cineva aripile.Sau sa pierd controlul.La scoala am fost primul.Colegii mei au venit pe rând.Dupa ce mai discut câte ceva cu niște colegi apare diriga:
-Copii,astăzi vine o colege noua,Sara.spune diriga
-Buna eu sunt Sara.
-Cunoști pe cineva de aici?intreaba diriga
-Da,pe Michael.
De unde imi știa numele?
-Atunci vei sta cu Michael.
Eram foarte fericit si emoționat.Se pune lângă mine si zise:
-Hey,imi prezinți scoala in pauza?
-Da.
Noi avem pauza de 2 ore așa ca pot sa îi prezint scoala.Plus ca parterul si etajul 1 erau plecate in excursie,deci nu erau idioții de a9-a
si era bine.
După ce se suna de ieșire încep sa ma plimb cu ea prin toată scoala.Dupa ceva timp dam ce aia de a8-a:
-Hey,Michael are iubita!spune unul dintre baieti
Apoi unul dintre ei m-au împins in perete si chiar cand sa ma lovească ceva ia ars.Era un scut din flăcări.M-am ridicat si i-am uitat in ochii lui si era sa leșine.Apoi am mers in clasa si am mai vorbit.Dupa ore am mers pe un teren izolat.Nimeni nu ne vedea,nimeni nu era acolo așa ca ne-au apărut aripile si ne-am luptat cum am putut.Ea a început cu o mică Flacăra pe piciorul meu drept apoi eu si tot așa.
-Esti un luptător foarte bun!spune ea
-Mersi!
Ma suna Aron:"Indragostitule hai in pădure cu Sara.".De unde știa el de asta?Nu mai contează.Apoi am mers intr-o pădure.
-Am un plan!spune Aron
-Pentru ce?intreb eu
-Pentru Jonny,Selmin,Ana si Tim.spune Sarah
-De ce?intreb eu
-Pai ei sunt împotriva ființelor supranaturale.spune Edythe
Va continua...
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 21, 2015 10:28 pm

Astept next, asteppt nexttt, Ai auzit???? auzit-a-mai????? Vreau next. Uhmm, a fost interesant. ciudat, nu inteleg de ce 2 parti in asa scurt timp, dar merge Smile


Va ador Demonii moderni! - Pagina 2 Grinfaceplz
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 22, 2015 1:11 am

Povestea e ok pana acum, soo next!
Sus In jos
Konyko666
Incepator
Incepator
Konyko666

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 12
Data de inscriere : 16/11/2015
Varsta : 34
Localizare : Pe Luna

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 22, 2015 9:28 am

Am stat si m-am gândit la Sara si la Sarah,semănau mult.Oare de ce?
Aripile mele cresc si tot cresc,nu stiu cum pot sa continui asa.
-Gașca,am sa va spun ceva.
-Ce Miky?
-Am sa imi tai aripile...
-Poftim?Nici sa nu te gândești!
Sara pune mâna pe mine si spune:
-Nu te supăra dar si eu sunt in potriva ființelor supranaturale si defapt eu sunt Selmin.
Cand am auzit asta am atins-o si am ars-o eram distrus si foarte suparat.Macar nu a auzit planul nostru.Aron a pus iar o pătura pe jos pentagrama,lumânările,cartea si o pana de vultur,cred.
-Iara facem ritualuri?spun eu
-Da,asta ne va face mai puternici.spune Aron
-Trebuie sa vina si Laria!striga Sarah
-Chemati-o!
După ce am vorbit cu ea eu ma duc sa o iau.
-Hey,Michael cei cu aripile alea?
-Hai in spate.
Era ușoară.Am facut tot felul de lucruri si a fost drăguț.Pe teren am mai vorbit si Laria a scris pe o foicica ce își dorește apoi a aruncat foicica in foc.Ne-am ținut din nou de mâna si a început.Eram putin speriați dar si Fericiți.Laria era putin speriata.Dupa ce am terminat Laria avea o durere insuportabila de spate.Era obosita asa ca am dus-o eu acasă.Cand am ajuns la mine animăluțul meu vorbea:
-Dă-mi de mâncare.Te rog.spuse câinele
-Aaa,bine!
Dupa ce l-am hrănit m-am pus la somn.Abia aștept sa vad aripile lui Laria.Dar ma gândeam si la Sara.Bine ca maine îi sambata.
După ce m-am trezit ma duc sa mănânc si apoi ma duc la Aron.Chiar cand sa deschid usa intra Jonny:
-Ce naiba vrei?spun eu
-Pe tine!
Apoi cu privirea lui ma adoarme si ma duce într-un loc.
Va continua...
Sus In jos
[Leg] Green Angel
Veteran
Veteran
[Leg] Green Angel

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 246
Data de inscriere : 07/03/2014
Varsta : 25
Localizare : La batut Tzigani :D

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 22, 2015 9:37 am

Superb Very Happy Baga n3xt ca te tai Very Happy


Sunt in spatele tau, cu un cutit in mana, gata oricand sa te dobor.Dar nu o fac, deoarece astept momentul prielnic...Demonii moderni! - Pagina 2 Ef5KXPq
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 22, 2015 10:28 am

Ahmmm au fost unele parti prea.... prea ilogice, far merge. Astept next Smile


Va ador Demonii moderni! - Pagina 2 Grinfaceplz
Sus In jos
Continut sponsorizat





Demonii moderni! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Demonii moderni!   Demonii moderni! - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Demonii moderni!
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» ~Demonii din noi~
» Satanismul si demonii
» Dan Bittman - Și îngeri au demonii lor

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: