Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Salt in timp I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Salt in timp I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Salt in timp I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Salt in timp I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Salt in timp I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Salt in timp I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Salt in timp I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Salt in timp I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Salt in timp I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Salt in timp I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Salt in timp I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Salt in timp I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Salt in timp I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Salt in timp I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Salt in timp I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Salt in timp I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Salt in timp I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Salt in timp I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Salt in timp I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Salt in timp I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Salt in timp

In jos 
AutorMesaj
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

Salt in timp Empty
MesajSubiect: Salt in timp   Salt in timp I_icon_minitimeDum Noi 15, 2015 1:12 am

‘’Este rece, inca obisnuiesc sa ma plimb. Obisnuiesc sa imi intind mana si ma uit la acel frumos cadou. Nu am putut pastra promisiunea facuta fratelui meu mai mic. Obisnuiesc sa ascult inregistrarile prietenilor mei, nu, de fapt al camarazilor mei dragi…. De fapt nici nu stiu ce caut aici. Stiu doar ca imi este dor de voi…’’(Vreme timpurie)

Cautam sa ma refugiez undeva peste noapte era aproape asfintitul. In acea zi era destul de rece, mai important este sa imi gasesc prietenii. Ahh,cei 2 mereu au probleme, sigur s-au pierdut cu , iar cu Akimiseru prin preajma ar fi si logic. Probabil ca in seara asta voi dormi afara, inca nu am gasit un han ieftin…si nici numai am destui bani. Totusi este destul de dragut sa stai pe acele drumuri impietrite si sa stai la lumina felinarelor. De fapt, ma intreb, cum se  aprindeau acele lampi in fiecare seara?
Ahmm, acum ma pot gandi la un mod de a-mi salva satul de catre regat. Daca am fi avut destui bani… Urasc acele taxe…Multi prieteni mei au fost ucisi sau au fost pusi sa munceasca mai rau ca sclavii…
Saracul copil, a ocupat tronul la 6 ani, dupa ce tatal sau s-a imbolnavit grav si a murit, desi conducerea cu adevarat o are unchiul sau, care acum distruge tot ce a facut fratele lui decedat. Sper doar sa reusesc, sa strang destui bani pentru copiii de la orfelinat…acei copii merita ceva mai bun, decat sa fie ucisi sau omorati cu grija pentru organele lor sanatoase si scumpe.
Trei zile mai tarziu…
Nu imi gasesc prietenii si nu pot face singur destui bani pentru sat.
Spre dezamagirea mea si in seara asta o sa dorm in natura, pot observ lumina, care dispare incet in spatele stanciilor. Era asa frumos acel amurg, portocaliu…sangeriu…
Maine este o noua zi, trebuie sa lucrez pentru prietenii mei mai micuti din sat….Trebuie sa fiu odihnit pentru maine, caci voi cauta sa muncesc pentru ei….Poate de data si cu ceva noroc voi gasi.
Imi iau asternuturile si le strang incetisor pentru a le punde in rucsacul meu.
Ma uit in oras dupa ceva care sa arate c-ar cauta lucratori, in timp ce merg pe strazile destul de aglomerate, observ un mic anunt. Trebuia sa fac mai multe chestii, dar zic sa incerc, adica parea in regula si adevarat:
,,9:30………. Sunt infocat, in sfarsit lucrez.
11:13……….Aici sunt niste persoane foarte dragute, dar imi transmit o monotonie in mod continuu
16:00…….Totul devine din ce in ce mai greu, dar cand ma gandesc ca e pentru cei dragii mei, Devine totul mai usor
17:56……Simt ca totul e prea greu, nu imi vine sa cred ca este asa greu. Imi vine sa renunt.
18:10…….Sunt oboist, in sfarsit pot sa iau o pauza.
18:40……Acum totul este mai usor si aerul acesta, este asa…este asa dulce..asa diferit fata de cel de pe pamanturile in care traiam eu.
19:20……Ma duc un loc unde sa dorm, sper sa gasesc un loc linstit…Oare prietenii mei sunt bine?

19:50…….Yeii, azi am facut multi bani. Daca o sa castig mereu atatia bani o sa traiesc bine aici si o sa pot plati singur acele taxe pentru fiecare persoana din sat.’’
---------------------------------------
Amm, sper sa nu fie greseli. Corector tampit de la word -.-
Pai da astept pareri daca va place o.o

Va ador Salt in timp Grinfaceplz
Sus In jos
Gabi
Expert
Expert
Gabi

Data de inscriere : 22/07/2015
Localizare : Romania is my City

Salt in timp Empty
MesajSubiect: Re: Salt in timp   Salt in timp I_icon_minitimeMier Noi 18, 2015 3:09 pm

Imi place povestea dar cumva te-ai inspirat putin dintr-un anime?
"Saracul copil, a ocupat tronul la 6 ani, dupa ce tatal sau s-a imbolnavit grav si a murit, desi conducerea cu adevarat o are unchiul sau, care acum distruge tot ce a facut fratele lui decedat." mi se pare destul de cunoscuta partea asta Very Happy

Salt in timp RGSa2fX
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015

Salt in timp Empty
MesajSubiect: Re: Salt in timp   Salt in timp I_icon_minitimeMier Noi 18, 2015 3:29 pm

Sincer. Este un shake de anime uri. Ma gandeam sa fac povestea si apoi sa zic anime urile. In speranta ca o sa atrag cativa pasionati de anime. Sau de ai face pe altii sa isi schimbe parerea despre anime. Dar nu are rost. Oricum nu o citeste nimeni. Dar daca tot te-ai bagat. Poveste blocata!

Va ador Salt in timp Grinfaceplz
Sus In jos
Continut sponsorizat

Salt in timp Empty
MesajSubiect: Re: Salt in timp   Salt in timp I_icon_minitime

Sus In jos

Salt in timp
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: