Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Putrefacție. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Putrefacție. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Putrefacție. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Putrefacție. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Putrefacție. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Putrefacție. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Putrefacție. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Putrefacție. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Putrefacție. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Putrefacție. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Putrefacție. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Putrefacție. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Putrefacție. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Putrefacție.

In jos 
AutorMesaj
H o e s t
Avansat
Avansat
H o e s t

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 73
Data de inscriere : 24/05/2015
Varsta : 24
Localizare : Norvegia

Putrefacție. Empty
MesajSubiect: Putrefacție.   Putrefacție. I_icon_minitimeSam Noi 14, 2015 8:52 pm


         De ce continui să ai impresia că vreau să mă schimb, să fac ceva cu viața mea? De ce ai impresia că voi avea o viață, că voi avea o familie, că voi lua decizia să-mi caut un loc de muncă decent? De ce ai impresia că mă poți controla, că-ți sunt subordonat? De ce ai impresia că-mi poți lua și-mi poți interzice tot ceea ce-mi place? Cât crezi că mi-ar lua să pun capăt? Lasă-mă să fiu indiferent, nu vreau să plând, nici să râd sau să zâmbesc, că n-are rost, vreau doar să fiu indiferent. Nu-mi pasă de viitorul meu, nu-mi pasă dac-am să fiu singur sau înconjurat de familie și prieteni. Nu-mi pasă dac-am să locuiesc într-un castel sau într-o cutie într-un parc rece și mizerabil. Vreau doar să se sfârșească tragica perioadă în care ne aflăm, mă vezi marcat, mă vezi abătut, însă continui să-mi dai ordine, să-ncerci să mă conduci, să mă controlezi. Las-o baltă...

         Trist privesc cum moartea-nvăluie pământul, cum frunzele cad și-odată cu ele cad și stropi calzi de sânge. O dată cu sunetul vântului se-aud urlete disperate, strigăte de ajutor, explozii, focuri de arme, sirene ale poliției și urlete ale protestanților. -Ce se-ntâmplă? Unde se va ajunge?... -La moarte, aici se va ajunge, căci altfel pacea nu va veni, doar moartea e cea ce-nchide gura, doar moartea-i cea care-ți leagă mâinile, care te imobilizează. Când cineva întreabă: "Când va fi pace" așteaptă-te să auzi din mulțime: "Când nu vom mai fi noi", căci atât timp cât noi, oamenii, mișunăm și invadăm acest pământ, pacea nu-și va face niciodată simțită prezența. Unde-i moarte, hoție, durere, protest pacea n-are cum să fie, nici măcar în mintea celui mai inocent copil, nici măcar într-o icoană dintr-o biserică.

         O doresc, o doresc atât de mult, vreau liniște, vreau siguranță, vreau să ies fără să-mi fie frică de urmări, să-mi fie frică de faptul c-aș putea să mor, deși m-aștept la asta, mă aștept zilnic, la orice oră, orice minut, orice secundă să mor, să ma sting încet pe patul unui spital sau să mi se oprească brusc inima în mijlocul străzii... Vreau să mor astfel, nu ucis de mâna altuia, vreau să mor de bătrânețe, plin de gânduri și amintiri, nu în floarea vârstei, plin de arsuri și gloanțe. Vreau să-mi scot copiii, dac-am să-i am, în stradă fără să-mi fie frică să-i văd morți la două ceasuri după, vreau să-i las să se plimbe, fără a-i căuta apoi la morgă. Vreau să fie bine, să fie liniște...

         Nu sunt doar un număr într-un registru, nu sunt doar un individ în societate, nu sunt doar un nume dintr-o listă de alte zeci de mii. Sunt eu, liber, tânăr... Păcat că mor încet, simt cum viața cum tot se scurge din mine, nu mă mai simt puternic, mă simt ca o piatră. Mă simt mort și trist...

         Pentru ce m-am născut? M-am născut să putrezesc, să mor, ăsta-i scopul meu...
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Putrefacție. Empty
MesajSubiect: Re: Putrefacție.   Putrefacție. I_icon_minitimeSam Noi 14, 2015 9:08 pm

Ahmm -.- am apasat pe macro-ul de la mouse, acum trebuie sa scriu din nou.
Deci e frumoasa aceasta idee care ai voit sa o transmiti, unele teme ale povestii sunt mai usor de dedus, unele mai greu. Adica la inceput ma gandeam daca pot sa descifrez tot ce vrei sa transmiti, ma gandeam ca e ceva mai profund decat as putea sa simt eu Smile Oh si penultimul paragraf, mereu m-am gandit la asta. Si sunt de acord, dar din pacate de multe ori se intampla ca unele persoane sa ramana in istorie doar ca niste registre.
Bun deci, singura chestia care nu mi-a placut din text, a fost un cuvant care nu mi-a placut si acela este morga. Stiu e foarte corect si bun, dar vreau sa zic ca merita sa pui un alt cuvant mai demn de sentimentele transmise inainte.
Mereu mi-a placut ca fata de povestile mele care mereu ajung sa fie triste,la tine se evedentiaza aproape foarte clar unele sentimente, tu transmiti acel sentiment drag de regret si iubire.
Sincer sunt bucuros ca am intalnit o persoana ca tine, chiar daca nu prea se poate sa discut cu tine.
Umm, textul imi place mult, seamana cu modul de scriere pe care il incerc eu sa il evoluez Smile
Pai, nu stiu daca exista next, dar sper sa faci unul Smile
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 22
Localizare : Hell

Putrefacție. Empty
MesajSubiect: Re: Putrefacție.   Putrefacție. I_icon_minitimeSam Noi 14, 2015 9:21 pm

Nu știu ce să comentez..
Am putut face legătura cu situația actuală din lume. Nu știu ce să mai zic.. Mi-a plăcut mult, nu cred că am mai citit ceva de genul. Mă bucur că ai făcut relație cu lumea reală.. O lucrare reușită și scrisă cu suflet. Respect.
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 396
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 23
Localizare : Craiova

Putrefacție. Empty
MesajSubiect: Re: Putrefacție.   Putrefacție. I_icon_minitimeSam Noi 14, 2015 9:27 pm

Imi place tema abordata , face referire la situatia actuala in care suntem , si nu ma refer doar la noi ca tara , popor , ci toata lumea.
Nu stiu de ce , dar la inceput aveam impresia ca nu o sa inteleg nimic , la cat de grea de cap sunt , dar spre uimirea mea am inteles totul mai bine decat m-as fi asteptat, am simtit emotia , sentimentul transmis si chiar mi-a placut.
Nu am nimic de reprosat , foarte bine scrisa , la fel ca toate povestile tale.

Exista next ? Daca da , il astept cu mare drag Smile
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Putrefacție. Empty
MesajSubiect: Re: Putrefacție.   Putrefacție. I_icon_minitimeSam Noi 14, 2015 9:28 pm

Inițial nu am vrut să las comentariu, din motive total irelevante, dar până la urmă am făcut-o. Așadar o sa mă limitez strict la compoziția și structura poveștii. Este scrisă foarte bine, descrierea este mai mult decât bine pusă la punct și ai reușit să transmiți ceva prin ea. Asta contează, până la urmă. Bravo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Putrefacție. Empty
MesajSubiect: Re: Putrefacție.   Putrefacție. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Putrefacție.
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: