Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Dragă Sofi..

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 20
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeLun Oct 05, 2015 8:28 pm

Dragă Sofi..
Azi de dimineață când m-am trezit am avut un simț să mă uit să văd dacă ești lângă mine.. Dar nu erai. Probabil că m-am obișnuit cu prezența ta, cu mirosul tău ce mă inunda în fiecare dimineață, îmi aduc aminte de parcă ar fi fost ieri.. Ahh, dar ce vorbesc aici, tu erai încă aici dacă eu nu ... făceam ce-am făcut. Pot să îți spun că și acum stau în pat cu poza ta în mână și îmi ceream mii de scuze cu lacrimi în ochi. Nu mai suport durerea care a pus stăpânire pe sufletul și inima mea.. Aș minți dacă aș spune că te vreau înapoi. Nu, dragă Sofi, nu te vreau înapoi, nu vreau să te întorci în viața mea. Vreau să pot da timpul înapoi să nu fi făcut de prima dată aceea greșeală pe care o regret și acum. Să știi că, chiar și acum mai am momente în care, mă pun la masă  cu o farfurie în plus pe care o poziționez în fața mea și spun "Poftă Bună, Sofia." Da, iubito, și eu cred că am înnebunit.. și eu cred că o iau razna tot mai mult pe zi ce trece. Am rămas singur.. am rămas fără putere.. Însă păstrez o amintire, ce îmi dă speranță.. Aceea amintire e cu tine iubito. Am început să fiu distant cu restu' , o vreme n-am primit căldură.. c-am avut inima frântă iubito.. și-am bandajat'o cu ură.. Acum, e ora 05:55 dragă Sofi, eu trebuie să plec la lucru.. doar mă știi, niciodată nu am fost ordonat sau punctual.. o să vin și mai târziu să îți mai povestesc lucruri despre ce mă frământă...

Next la câteva păreri..

Topic corectat de Mihaela.

''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 24
Localizare : Romania

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeLun Oct 05, 2015 9:01 pm

Boon, ideea povestii este foarte buna Laughing , putin cam scurta dar plina de emotii.. Grozav Mona, Astept next.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeLun Oct 05, 2015 9:14 pm

Ok, mona o da in sentimental si faptul ca am  pus comm e canu sunt ca tine mona, eu nu astept ceva in schimb, oricum prim partea asta mi-a placut Smile
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMar Oct 06, 2015 1:52 pm

Mona a revenit! Smile Mi-ai facut ziua mai buna

Ideea povestii imi place ,totusi mi se pare ca ne-ai introdus prea direct in poveste , sa speram ca doar mi se pare ,nu?In fine m-am zapacit de tot Laughing

Ai descris sentimentele,ai forumlat frumos , n-am ce comenta momentan
Next si fa capitolele mai lungi draga fosta nevasta <3
Nu glumesc , Next Rolling on the floor
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMier Oct 07, 2015 1:22 am

Oaaa ce sentimente placute se ascund in acest frumos incepuut <3
Felicitari Mona, astept sa citesc NEXT-ul. Demult nu am mai citit o poveste sentimentala asa draguta Smile
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

Data de inscriere : 18/12/2013
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeSam Oct 10, 2015 8:59 pm

(https://www.youtube.com/watch?v=nIgUyjcUGpg Ascultati in timp ce cititi.) Dragă Sofi.
Bună draga mea Sofia, am revenit cu vești. Unele mai proaste ca altele. Sofia, îmi este atât de dor de tine, nu știu ce să mai fac să putem fii din nou împreună. Astăzi, am ascultat de multe ori melodia noastră, și m-am uitat la filmul nostru preferat, mai știi Sofia de ce îți plăcea? Fiindcă era de dragoste. Mai știi că voiai ca și relația noastră să fie ca în filmul acela? Ah, parcă și acum îmi sună în minte, cuvintele care mi le-ai spus la terminarea filmului. *Te Iubesc, 3 metri deasupra cerului.*

Of, Sofia, oare de ce? De ce timpul nu ne-a vrut împreună? Destinul ne-a despărțit, iubire, dar tu rămâi în inima și sufletul meu orice ar fi. Sper să nu mă înlocuiești prea curând, eu sunt sigur ca nu voi face asta. Draga mea Sofi, nu am destule cuvinte să spun cât de tare mă doare..sau cât îmi lipsești de mult...atât de mult.. Dar știi Sofia, speranța moare ultima, la mine încă nu a murit, eu sunt sigur că ne vom mai întâlni cândva.. Mai târziu, dragă Sofi, sună mai bine decât niciodată. Știm amândoi asta, știu că vrei să fim iar noi doi, și eu vreau asta..Dar, ceva ne desparte draga mea Sofi..Urăsc momentul ce ne-a separat. Dacă părinții tăi nu se băgau ..era mult mai bine.. Îi urăsc, iubito, iartă-mă, dar chiar îi urăsc, și mă urăsc și pe mine.. Nu înțeleg cum se poate, ca intr-un om atat de inferior sa fie atata ura, dezamagire si durere ? Oare cum? Tu esti fericita iubito? Daca as putea ti-as scrie mereu iubire.. mereu..
Dar, draga mea, daca ti-as spune ca 1+1 fac 3 mai crede?
Daca ti-as spune ca îngeri traiesc pe Pamant, ca ploaia se naste din palmele mele, ca iubirea e un joc de creta cu stele, ca fluturii sunt copii ai Regelui Soare, ca nimeni niciodata nu moare. Mai crede?
Inchide ochii si crezi, lumea asta nu e ceea ce vezi.
Universul se afla in inima ta, deschideti doar sufletul sa pot intra.
Si aminteste-ti mereu sa imi scri pe cer
" SUNT FERICITĂ, TE IUBESC, NU MĂ MAI TEM " ...

NEXT LA CATEVA PARERI!

Topic corectat de Mihaela.

''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeSam Oct 10, 2015 10:18 pm

Frumos mona mi-a placut... Smile Bravo Very Happy
NU am ce comenta
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 19
Localizare : Hell

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeDum Oct 11, 2015 10:01 am

Frumos. Mi-a plăcut sfârșitul la partea a doua probabil cel mai mult. Ai pus multă imaginație și a ieșit ceva genial. Ai niște greșeli de punctuație, dar nu sunt foarte multe. Și „Te iubesc 3 metri de-asupra cerului” este chiar la temă, având în vedere că la sfârșit ai mai zis ceva de cer. Aștept continuarea, povestea e foarte reușită. Smile

♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️
I never liked you. I never will. I will hate you until I die ✟ ☻
Dragă Sofi.. Rc2zg3n[/size]
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeLun Oct 12, 2015 3:05 pm

Un capitol genial , ai descris foarte frumos iar ideea este superba.
Este ceva ce rar spun dar Nu am ce critica.
Mi-a placut foarte mult.
Next Heart
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat
Mya:3

Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 26
Localizare : in lumea cosmarului

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitimeMar Oct 13, 2015 8:30 pm

descriere extraordinara, melancolica si sentimentala. ador povestea sub forma de scrisori Lovestruck

Dragă Sofi.. 2zid3rr
Sus In jos
Continut sponsorizat

Dragă Sofi.. Empty
MesajSubiect: Re: Dragă Sofi..   Dragă Sofi.. I_icon_minitime

Sus In jos

Dragă Sofi..
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: