Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ

In jos 
AutorMesaj
Mya:3
Avansat
Avansat

Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 26
Localizare : in lumea cosmarului

SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ Empty
MesajSubiect: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMar Sept 22, 2015 11:16 pm

Te-ai simțit vreodată urmărit...? De cineva care parcă s-ar ține după tine și te privește fix cu niște ochi îngrozitori de te-ar dori mort? Te-ai simțit că te scufunzi, că acea urmărire devine din ce în ce mai intensă, aproape sufocantă? Îți face inima să bată cu putere. Transpiri. Nu îndrăznești să întorci capul. E aproape... Se apropie atât de mult încât îi simți răsuflarea în ceafă. Un răsuflat greoi și rece ce îți dă senzații de spaimă și friguri pe șira spinării. Închizi ochii sperând că nu e totuși nimic... și dispare.
Ora 12.30 am, trecut de miezul nopții. Stai la calculator sau la TV din lipsa de ocupație, stingi respectivul obiect și te ridici liniștit să te așezi la birou. Aprinzi o lămpița și te apuci de teme, citit, lecturat, mă rog. La un moment dat auzi scârțâituri. Te întorci, dar remarci că geamul e închis... Liniște... Îți vezi de treabă.. Câteva momente mai târziu... sunete ușoare, dar enervante... Cauți cu privirea prin cameră...nimic! Iarăși la treaba ta. Începi să te scufunzi în teme, lectură. Devii capturat de asta, dar auzi o trosnitură de mobilă. Te întorci tresărind-nimic, dar apoi, când te întorci la masa să-ți reiei activitatea, începi să auzi pocnituri în lemn ca și cum ar bate cineva nervos cu degetele în lemn. Încremenești.. începi să respiri greoi. Începi să te întrebi ce se întâmplă și încet apare spaima. Iarăși, simți în spatele tău, exact aceeași prezență apropiindu-se.. Îi simți răsuflarea. Un șir de aer rece se strecoară prin pielea ta de parcă ar fi lăsat cineva geamul deschis, pielea se face de găina, iar spaima și teroarea se intensifică cu fiecare secundă care trece. Ceva te îndeamnă sa te uiți, dar groaza e mare. Închizi ochii și întorci capul brusc. Rămâi încremenit. Nimic. Pare liniște preț de un moment. Când te întorci din nou cu fața la lămpiță răsuflând ușurat, niște gemete înfundate sparg tăcerea ușoară și mormântală. Atunci înțepenești. Sudoarea curge șiroi pe tâmple. Auzi cum gemetele cresc în intensitate. Curiozitatea te-ar împinge să întorci privirea să vezi ce e, dar teroarea te împiedica. Frica e la cote maxime. Inima bate nebunește, dar dacă te-ai întoarce ești sigur că ți s-ar opri. Corpul îți este invadat de un tremur insuportabil. Lămpița de pe birou pâlpâie. Clar, e ceva în spate ce se apropie cu fiecare centimetru gemând. E chiar lângă scaunul biroului tău. Se aude târându-se și... gemând de durere, de văicăreala... Oftezi și până la urmă întorci încet capul tremurând continuu, iar când în final ajungi în unghiul cel mai clar... o vezi pe EA.
EA

Topic corectat de PaoloDeni

SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ 2zid3rr
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeMier Sept 23, 2015 7:32 am

UUmm, avand in vedere ca mai 2 minute si trebuie sa plec la scoala, bravo ano Rolling on the floor
Deci povestea a inceput bine pana putin mai departe de mijloc unde totul s-a domolit, desi nu e asa.
Povestea e destul de buna, seamana ca unele genuri de povesti care le scriu si eu.

Va ador SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ Grinfaceplz
Sus In jos
CrimeProof
Incepator
Incepator
CrimeProof

Data de inscriere : 07/07/2015
Varsta : 18
Localizare : Ejti nebun ? Vrei sa stii ? Nu.Eu nu vreau sa stiu ce stii tu

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeJoi Sept 24, 2015 6:58 pm

Ar fi trebuit sa fie ceva mai plin de actiune.Doar ai povestit ce se intampla.Si nu mai folosi in exces acelasi cuvant.In povestea ta am observat ca se repeta de multe ori aceleasi cuvinte
P.S. : Corectorii si Criticii sa nu sariti pe mine, eu doar mi-am expus parerea Very Happy
Sus In jos
Avansat
Avansat

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeJoi Sept 24, 2015 7:04 pm

se poate sa fi repetat si imi cer scuze pentr asta. incerc sa imi reintru cat mai repede in forma, n'am mai scris de un an si mi'e putin cam greu. mai am nevoie de exercitiu

Sus In jos
H o e s t
Avansat
Avansat
H o e s t

Data de inscriere : 24/05/2015
Localizare : Norvegia

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeJoi Sept 24, 2015 9:27 pm

Urmatoare intrebare este strict legata de titlu. Senzatie de gheata? Ce se presupune a fi "senzatia de gheata"? Nu prea are logica.

C'mon baby raise your knife
Welcome darling to my sacrifice
Sus In jos
Avansat
Avansat

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeJoi Sept 24, 2015 9:43 pm

Ehem, e vorba de acel frig, senzatia aia de raceala pe care o ai cand ti se face frica. Very Happy Laughing simti ca ti se face frig, te infricosezi si se face piele maciuca Laughing cam la asta m'am gandit. cum am mai spus, am revenit dupa un an de pauza , inca nu mi-am intrat asa bine in mana. niste sfaturi ceva ar fi de mare ajutor Very Happy

Sus In jos
Cena
Veteran
Veteran
Cena

Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 18
Localizare : ?

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeVin Sept 25, 2015 9:04 am

Bun deci ideea povesti e interesanta ,ai incercat sa introduci o senzatie de teama,si mi-a placut ,ai putea sa scrii mare si colorat ca sa fie mai frumos ,imi place mult cum ai terminat ,povestea e buna e in genul lui ano Laughing imi place mult si credema ca te inteleg ca trebuie sa iti intri in mana si iti spun si ce ai putea face ,citeste alte povesti ,uita-te la filme de groaza ca sa te inspiri atunci cand iti vine vrreo idee noteaza-o si cand aduni mai multe ,imcearca sa le combini intr-o poveste ,eu asa fac ,sper ca te-am ajutat Very Happy Smile Razz

Save me from myself. Don't let me drown
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeVin Sept 25, 2015 10:12 am

Mi-a placut mult,nu ai trecut direct la actiune si asta e bine,capiolul a avut mister dar si o descriere foarte frumoasa si bine scrisa,exprimarea a fost foarte buna ,seamana putin cu genul de povesti pe care le scrie Ano,ai descris sentimentele personajului foarte bine.
Ai numai cuvinte de lauda din partea mea.
Sus In jos
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

Data de inscriere : 18/06/2015
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeDum Oct 04, 2015 3:30 pm

Imi place mult. Dupa parerea mea, genul asta de povesti sunt cele mai reusite.
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 19
Localizare : Hell

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitimeDum Oct 04, 2015 7:12 pm

Captivant. Mi-a plăcut descrierea sentimentelor personajului amănunțită. De asemenea ai păstrat misterul de la începutul până la sfârșitul poveștii.
Bravo

♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️
I never liked you. I never will. I will hate you until I die ✟ ☻
SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ Rc2zg3n[/size]
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ   SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ I_icon_minitime

Sus In jos

SENZAȚII DE SPAIMĂ ȘI GHEAȚĂ
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: