Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Noi Vampiri I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Noi Vampiri I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Noi Vampiri I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Noi Vampiri I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Noi Vampiri I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Noi Vampiri I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Noi Vampiri I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Noi Vampiri I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Noi Vampiri I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Noi Vampiri I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Noi Vampiri I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Noi Vampiri I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Noi Vampiri I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Noi Vampiri I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Noi Vampiri I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Noi Vampiri

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 22
Localizare : Germania

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 12:31 am

Bună ziua, să începem...
Personajele: Taylor, Elena, și Ştefan:
Eram într-o excursie la Miami. După un drum de 17 ore ne-am cazat la un hotel de cinci stele. Bineînțeles, noi fiind vampiri, ne-a luat foamea și aveam sânge în pungi, deci nu era nevoie să omorâm oameni Laughing . Era 2:00 a.m. Ne-am culcat pentru că dimineața ne așteaptau multe, așa că ne-am trezit la 08:00 a.m.. Dimineața m-am trezit primul și m-am dus să îi trezesc și pe ei. Ștefan și Elena erau iubiți. ”Scularea băi!” , spun eu, la care Ștefan oftă: „Pleacă mă de aici!”.  „Hai sus că ne așteaptă multe” , spun eu. Zis și făcut! Ne-am făcut cafea și am discutat puțin. „Opaa! ora 13:00!”, zise elena, la care noi „WTF?!, așa repede trece timpul?!”. Elena zice: „Haideți! Am fost la un mall de acolo, ne-am făcut poze și etc.” Zise Elena că îi venea la baie. A mers la baie, iar eu cu Ștefan am așteptat-o treizeci de minute și n-a venit. Ne-am panicat și ne întrebam ce o fi pățit. Am dat o fugă până la baie. Oops! Acolo erau pete de sânge ce făceau o dâră până afară. De acolo nu am mai văzut pete. „Hmmm..suspect. ” , zic eu către Ștefan. „Am dat de belea! Unde poate fi?!”
Next la 2 păreri prima mea poveste.. Oare a murit Elena?  Pun Next la două comentarii.

-=-=-=-=-=-=-==-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
Corectat de: Gina
Corectare: greșeli gramaticale,de exprimare,de punctuație; plasare diacritice.
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 12:33 am

Nu fac acțiunea repede e prima mea poveste. ♡
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 12:38 am

poveste nu e foarte buna dar esti incepator inteleg actiune se petrece extrem de rapid, inca putin si va teleportati...
Poveste vamipri nu foarte originala... au fost si cateva greseli gramaticale. dar a fost destul de bine. Bravo . Next

Va ador Noi Vampiri Grinfaceplz
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 1:02 am

Mulțumesc mult pentru că mă susți dar sunt și pe tel povestea eu o scriu nu o copiez și n-am mai văzut de mult serialul și nu mai știu multe.Sper să ne înțelegem. .

-------------------------------------------------------------------------------

Partea a doua stearsa, Edit ano!
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 1:10 am

Poți să ștergi partea a doua te rog
Sus In jos
George.
Incepator
Incepator
George.

Data de inscriere : 13/09/2015
Varsta : 19
Localizare : Finlanda

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeDum Sept 20, 2015 5:56 pm

Nu prea este un subiect original, dar e ok. Stiu ca ai postat la povesti scurte, dar ai putea sa scrii putin mai mult, daca te-ai baza pe descriere si nu ai mai sari atat de mult peste detalii, nu s-ar mai petrece nici actiunea asa de repede. Next, daca mai pui. Smile
Sus In jos
Cena
Veteran
Veteran
Cena

Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 18
Localizare : ?

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeLun Sept 21, 2015 8:37 am

Bun deci actiunea se petrece prea rapid ,cum a zis si Ano mai aveti putin si va teleportati ,atunci cand vorbeste un personaj se pune linie de dialog ,ce e asa de greu Waiting ?Ar trebui sa scri mare si colorat asa e mai atractiv ,ideea povesti mi se pare ok dar ai putea sa o faci mai complexa ,oricum pentru ca e prima ta poveste e chiar ok ,astept next .

Save me from myself. Don't let me drown
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeLun Sept 21, 2015 2:18 pm

Se foloseste si vorbirea indirecta, dar nu e gresita, dar e putin mai obositoare decat varianta cu dialog

Va ador Noi Vampiri Grinfaceplz

Ultima editare efectuata de catre . in Lun Sept 21, 2015 3:55 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 19
Localizare : Hell

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeLun Sept 21, 2015 3:51 pm

Georgică, ți-am corectat eu povestea. Ai foaaarte multe greșeli gramaticale,de exprimare, de PUNCTUAȚIE! Greșeli grave! Nu sunt critic, dar vreau să îți spun că povestea ta este foarte întortocheată. Nu pui punctele când se termină propoziția, iar asta îl face pe cititor foarte confuz. De asemenea, sari foarte repede de la un subiect la altul. Nu folosești aproape deloc descrierea, iar asta tot este o problemă gravă. La „Ștefan” , câteodată nu îi pui litera „Ș” , iar câteodată o pui. Povestea în sine nu este foarte originală, dar înțeleg aceasta fiind prima ta poveste. Nu am pus linii de dialog, însă am însemnat cu ghilimele replicile personajelor. Ție îți propun să faci la fel. Aștept continuarea și sper să nu mai faci aceleași greșeli! Succes!

♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️
I never liked you. I never will. I will hate you until I die ✟ ☻
Noi Vampiri Rc2zg3n[/size]
Sus In jos
Alex.
Moderator
Moderator
Alex.

Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 21
Localizare : Brasov

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitimeLun Sept 21, 2015 4:02 pm

Băeți, membrul e nou și aparent e fără experiență în scris... cred că ar fi cazul să îi dăm toate sfaturile și criticile altă-dată...
Sus In jos
Continut sponsorizat

Noi Vampiri Empty
MesajSubiect: Re: Noi Vampiri   Noi Vampiri I_icon_minitime

Sus In jos

Noi Vampiri
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: