Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Nu te plimba noaptea pe strada!

In jos 
AutorMesaj
~DiiDy~
Membru
Membru
~DiiDy~

Data de inscriere : 07/03/2015

Nu te plimba noaptea pe strada! Empty
MesajSubiect: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeVin Sept 18, 2015 7:26 pm

Bună, mă numesc Alexandra și am 15 ani. Astăzi am să vă spun o poveste compusă de mine, dar care are și un sâmbure de adevăr. Nu vreau să scriu cu diacritice, dar vă rog să mă iertați dacă am greșeli de ortografie. Deocamdată o să încep cu ceva ușor, nu de groază. O să fac asa cum trebuie care începe cu o viață normală.

Într-o zi de iarna, eu, Maria, Alex, Andreea și Dani am mers prin oraș. Luminile erau aprinse prin oraș.
- Și... Ce mai faceți? a întreabat Maria
- Păi... Eu mi-am cumpărat azi ceva haine. Am crescut și mi-au rămas mici, a zis Dani.
- Eu nu-demult m-am trezit, spuneam eu. Alex,tu? Ce ai pățit?
- Eu nu am făcut nimic interesant, pe acasă. Și nu, nu am nimic înafară că sunt plictisit.
- Haideți să mergem în curte, ziceam eu.

În curte era o pisică neagră.
- Pui,pui,pui! "scuipă" Maria.
- Ce ai tu? Ai hiv? a zis Dani.
- E un obicei, mama m-a învățat. Pisicile negre aduc ghinion și ca să eviți ghinionul trebuie s-o scuipi așa cum am făcut eu.
- Pffff!... îmi dădeam eu o palmă peste față.
- Ce e? a întrebat Maria.
- ...Nimic.

Am ales de comun acord să  jucăm "Ascunsa". Alex a numărat , l-am pedepsit pentru că era abătut și ca să se învioreze. Noi ceilalți ne-am ascuns. Maria s-a dus aproape de oraș, nu știa că putea fi puțin periculos noaptea, singură.

Alex a avut de numărat până la 110. Acum a terminat, în sfârșit.
Noi toți ne-am "scuipat", dar, Maria, nimic. Nu era nici-unde. Noi ne-am speriat puțin pentru ea și am întrerupt jocul pentru puțin timp.
Dacă vreți să știți unde e Maria,comentariu,.scuze că partea asta a fost scurtă. Vor fi de acum încolo luuuungi de tot. Promit  Kiss

Topic corectat de Paolo Deni.
Plasare de diacritice.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeVin Sept 18, 2015 9:19 pm

Umm poveste nu e foarte conturata nu da nici multe detalii, dar sper sa pui partii mai lungi deoarece inca nu se incadreaza aici.
Umm, merge pentru un nou venit pe spectru Smile
BAFTA LA SCRIS
ano asteapta next

Va ador Nu te plimba noaptea pe strada! Grinfaceplz
Sus In jos
bLacK^anGeL
Membru
Membru
bLacK^anGeL

Data de inscriere : 18/09/2015
Localizare : In IAD, te astept.

MesajSubiect: Re: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 2:19 pm

Astept :SN: :SN: :SN: :SN: :SN: :SN:

Very Happy Very Happy Very Happy
-----------------------------------------------------------
Minimul de cuvinte pentru a posta un mesaj este de 4.
Emoticoanele nu se iau drept comentariu.
~ Te rog ca data viitoare sa pui minim 4 cuvinte in comentariu, pentru a-ti exprima parerea despre poveste!
Ema
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 2:19 pm

Hm, te sfatuiesc sa introduci mai multa descriere si actiune. Incearca sa nu te mai repeti si ai grija la exprimare. Astept next!
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMar Sept 22, 2015 3:18 pm

Ok..deci, partea a fost prea scurta iar daca asa o sa fie si urmatoarea trebuie mutata la "Povesti de groaza-Scurte" ai citit regulamentul,nu? Sper ca da...
Actiunea e foarte grabita iar descriere nu este aproape deloc,exprimatrea a fost foarte...sa zicem  ca nu a fost prea clara iar in multe locuri nu ai formulat prea frumos.Am vazut  greseli de toate formele si culorile,gramaticale,de exprimare..etc

Trebuie sa introduci mai multa descriere si actiune pentru ca altfel povestea nu o sa fiu una prea buna.

Astept next.

P.S.: PaoloDeni, la sfarsitul capitolului ai spus "Topic corectat de Paolo Deni.
Plasare de diacritice."

Unde pana mea sunt diacriticele!?
Sus In jos
Gabi
Expert
Expert
Gabi

Data de inscriere : 22/07/2015
Localizare : Romania is my City

MesajSubiect: Re: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMar Sept 22, 2015 4:35 pm

Te sfatuiesc sa faci partile mai lungi si sa pui mai multa descriere gen puteai sa descri cum e orasul si sa ne spui de ce era asa de periculos.
Este cam seaca povestea, incearca sa o faci putin mai interesanta dar pentru o incepatoare sa ziceam ca este cat de cat ok...
Next

Nu te plimba noaptea pe strada! RGSa2fX
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitimeMar Sept 22, 2015 4:37 pm

PaoloDeni am vazut ca ai indreptat problema cu diacriticele.
Ma bucur ca ai inteles greseala si sper sa nu se mai repete. Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Nu te plimba noaptea pe strada!   Nu te plimba noaptea pe strada! I_icon_minitime

Sus In jos

Nu te plimba noaptea pe strada!
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: