Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

O noapte in camera infernului(reala)

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Ema
Veteran
Veteran
Ema

Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca

O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O noapte in camera infernului(reala)   O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Oct 07, 2015 1:06 am

Faza cu oglinda o am si eu, vaaai... Sau cand ma spal pe fata am impresia ca atunci cand inchid ochii e cineva care ma priveste si ii deschid si intra sapunel in ochi si... da Laughing
Frumos, eu te cred! Daca ai nevoie sa vorbesti cu cineva chestiile astea, imi poti spune, te ajut cu drag cu ce pot Smile
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat

Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 26
Localizare : in lumea cosmarului

MesajSubiect: Re: O noapte in camera infernului(reala)   O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2015 12:41 pm

Scuzati intarzierea,am avut mici probleme, dar tot am citit povestile voastre si o sa acord commuri Very Happy la cele vizionate, dar mai intai continuarea asa cum am promis. Repet si aceasta parte este REALA am patito anul trecut sincer m-a luat cu fiori cand am corectato. Nailbiting Multumesc tutoror pentru commuri pareri si sfaturi. Kiss Iata continuarea

PARTEA A DOUA
20 iulie 2014

Au trecut 3 zile de cand bunica din partea mamei a incetat din viata. Imi aduc aminte cum era ea pe patul de moarte, ofilita precum o floare uscata si pielea galbena exact ca ceara de lumanare. S-a stins strangundu-mi mana si cu ochii intredeschisi. I-am inchis eu ochii cu podul palmelor.De cand am avut experienta urata din 2006 si multe altele am ezitat sa merg singura in apartamentul ei. In decursul zilei de 20 iulie in anul 2014,anul trecut, am mers la o plimbare prin parc impreuna cu sora mea la rugamintea ei. Ea ramasese mostenitoare a locuintei, eu nu am vazut nimic de la cea batrana, dar tot am tinut la ea..Am dat ocol parcului si bulevardului din oras si astfel s-a facut 9 si ceva seara. Sora mea si-a amintit ca spalase niste paturi si rufe la bunica-mea acasa si le avea pe sarma. M-a rugat s- 0 insotesc pana la locul cu pricina sa le adune de pe culme si a vrut sa-i tin companie ca ii era teama sa stea in apartament singura. Mi-am dat seama de ce si de aceea am acceptat. Am mers pana la locuinta bunicii mele. La intrare a aprins becul de la usa ,dar pe hol era bezna. A lasat usa la intrare deschisa, iar ea a intrat in camerei celei batrane unde era balconul dupa rufe. Eu am asteptat pret de cateva clipe in dunga usii,dar ceva apoi m-a indemnat sa intru. Cred ca cel mai probabil acea curiozitate de a vedea “daca sufletul intradevar circula dupa moarte” si voiam  sa vad daca sufletul bunicii mele era prezent oarecum. In hol era bezna, la fel si in camera din fata intrarii , care era sufrageria. Acolo se afla o oglinda in marime naturala astupata cu o patura. Geamul avea draperiile trase. Cat timp sora mea astrangea rufele de afara eu am patruns incetisor in sufragerie. De cum am intrat,am simtit-o. Era o atmosfera extrem de grea si de rece. Era la fel de tensionata de parca statea un criminal cu ganduri ucigase acolo. M-a cuprins un fior rece pe sira spinarii. Am vazut o umbra usoara care se tot plimba agiatata de-a lungul incaperii, de colo pana colo, dar s-a oprit in mijloc cand mi-a simtit prezenta in intuneric. Si ca un om suparat care ridica capul din pamant, am simtit cum sunt urmarita...mai degraba privita. Mi s-a facut pielea de gaina, dar nu mi-a fost teama pe moment. A incremenit si apoi s-a indreptat spre mine ca un vant rece si m-am dat putin inapoi. Era semnul ca trebuie sa plec. Am iesit din apartament si am asteptat pe scari la parter. In 5 minute vine si sora mea buimaca si cam speriata, a inchis totul in graba si m-a intrebat ca de ce n-am asteptat-o sus. Pe chipul ei s-a citit o spaima, dar nu  a vrut sa-mi spuna ce patise. Ne-am intors fiecare la casele noastre. Noaptea am adormit tarziu M-am trezit de cateva ori, odata la 1.22 , la 2.20 si ultima oara la 3.07. Dupa 3 dimineata am adormit imediat, dar...nu era somnul meu..era un somn provocat, ca al unui somnifer. In timp ce dormitam , am visat pe bunica mea. Obiceiul spune ca in fiecare dimineata timp de 40 de zile rudele tamaiaza mormantul defunctului. Se facea in vis ca bunica mea era pe patul de moarte si ma tot chema la ea. Eu eram in pragul usii si as fi vrut sa intru sa vad ce doreste, dar n-am apucat sa fac decat un pas fiindca m-a apucat un baiat brunet de mana si a tipat la mine  sa nu merg la ea. Eu am insistat ca trebuie sa merg sa vad ce vrea, dar el m-a tras cu forta dincolo de usa. Bunica atunci s-a ridicat de pe pat si a inceput cu o moaca ingrozitoare sa pluteasca efectiv cu picioarele atarnate de parca era spanzurata si sa ranjeasca. Baiatul ala a facut un gest cu mana si a inchis usa inainte de a veni a batrana. Si m-am trezit transpirata si cand m-am uitat la ceas era trecut de 4.30 cand s-a auzit primul cantat al cocosilor...si asta nu e tot....

O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 2zid3rr
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: O noapte in camera infernului(reala)   O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2015 5:39 pm

Pai, mya vezi ca esti la povesti scurte, povestile sau partile nu trebuie sa intreaca 25 de randuri o.o, deci mai multa grija sau daca vei continua cu parti luni roaga pe cineva modarator/presedinte/admin sa mute poveste la povesti de groaza lungi, cat despre poveste e cam ciudat, destul de normal, avand e vedere ca e reala Smile Pai merge, deci astept next deodata ce ai zis ca asta nu e tot =__
Sus In jos
Avansat
Avansat

Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 26
Localizare : in lumea cosmarului

MesajSubiect: Re: O noapte in camera infernului(reala)   O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2015 6:56 pm

iti multumesc ano Kiss de comm, dar cred ca voi pune punct aici, iar pentru urmatoarele parti o sa fac topic separat pentru ca ma indepartez mult de continut si titlul nu s-ar mai potrivi aici. o sa fac topicul la povesti lungi Very Happy

O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 2zid3rr
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: O noapte in camera infernului(reala)   O noapte in camera infernului(reala) - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos

O noapte in camera infernului(reala)
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază :: Povești de groază - SCURTE-
Mergi direct la: