Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 The Walkers: Haunted Memories

In jos 
AutorMesaj
TheMasterOfShadows
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheMasterOfShadows

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 339
Data de inscriere : 24/11/2013
Varsta : 23
Localizare : Departe de tine...

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Sept 17, 2015 11:00 pm

,,Memoriile sunt doar niste simple imagini, niste proiectii ale creierului nostru. Ele sunt proiectii ale trecutului, acela fiind bun, sau rau. O memorie este lucrul care te bantuie, atata timp cat vei trai. Dar oare ce se intampla atunci cand acumulezi prea multe memorii ? Ce se intampla atunci cand devii bantuit de ele ? Vor ce inepe sa te domine ? Sau le vei domina tu, atat timp cat nu e prea tarziu...,,

Lumea, asa cum o stim, a incetat sa mai existe. Toate amintirile frumoase, legate de ea, s-au naruit. Oamenii au inebunit... se omoara pentru fel si fel de resurse, altii, ba chiar se mananca intre ei. Totul s-a dus dracu... intreaga lume s-a dus dracu...
Eram un om obisnuit. Eram la fel ca tine, cel ce imi asculti povestea, cumplita. Aveam o viata, prieteni, familie, copii... acum tot ce mai am, sunt amintirile despre cum i-am pierdut... unul cate unul...
Totul a inceput din prima zi. La radio si la stiri erau tot felul de anunturi, ne avertizau sa incuiem usile si ferestrele, totul era o nebunie. Sa nu care cumva sa iesim din casele noastre, decat daca e strict necesar. O gramada de oameni inveliti intr-o camasa rosie de sange se plimbau si urlau de nebuni prin fata curtii noastre. Fetita mea, Emily, avea doar 6 ani. Toate zgomotele o speriau cumplit. Incercam din rasputeri sa o calmez. Doar pe mine ma mai avea. Mama ai a murit cand avea 2 ani. Din acea azi am promis sa am grija de ea, chiar si cu pretul propriei vieti, ca orice alt parinte. Coborand de la etaj, am auzit un tipat. M-am dus rapid sa verific si pe podea era sange. Usa din spatele casei era deschisa. Am atins cleanta usii, cu mana tremurand, si am iesit afara. Acolo... intr-o balta de sange... se afla Emily... muscand din ceva... sau mai bine zis, din cineva. Era oribila. Era exact ca ei. Stiam ca nu mai era Emily a mea, si eu a trebuit sa... sa...
Intreaga lume s-a dus naiba... totul e mai rau pe zi ce trece. Iata-ma azi, incercand sa supravietuiesc, in aceste ruine ale orasului meu natal. Incercand sa caut provizii, intru din greseala in camp deschis, fiind vizibil pentru toate acele aratari. M-au vazut. Maraind, s-au apropiat incet, incetisor. Eram incoltit, nu aveam scapare. Credeam ca asta imi era sfarsitul. Dar defapt, am vazut o camera de supraveghere miscandu-se, in banca de peste strada. Apoi am auzit o voce spunand prin microfon:
-Hey, tu! Da, TU! Daca vrei sa traiesti fa ce iti spun! Fugi in statia de metrou de dupa colt! E singura ta sansa!
Neavand de ales, am urmat intocmai sfatul vocii misterioase. Am intrat in statia de metrou.
-Te vad, continua sa mergi, prima usa pe dreapta, deschide-o, a spus vocea. Acum, muta tomberonul la o parte si sari in groapa! Grabeste-te!
Era o groapa destul de adanca, totusi, nu aveam de ales. Am sarit. Am cazut, am cazut si am tot cazut, parea ca si cum o sa cad la nesfarsit. Cand dindtr-o data, am atins pamantul, dar am lesinat. Cel putin scapasem de acele creaturi, pentru un moment. Oricine ar fi fost tipul ala, ii datorez viata.


VA URMA!!!
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat
Mya:3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 30
Localizare : in lumea cosmarului

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeJoi Sept 17, 2015 11:16 pm

Mi-a atras atentia titlul si ai reusit sa ma surprinzi de la primul capitol. Ai reusit ca creezi acea atmosfera de suspans si curiozitate.. ca sa fie inspaimantator de la inceput, nu pot spune ca a fost in totalitate, dar dupa cum ai scris e clar ca pastrezi ce-i mai bun pentru parcurs. next ! succes Clapping Next Dragut
Sus In jos
Cena
Veteran
Veteran
Cena

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 275
Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 21
Localizare : ?

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeVin Sept 18, 2015 8:20 am

Awesome ,deci Dragos sa stii ca am citit si prima poveste ,a fost si aia foarte captivanta si chiar ma-a placut mult ,si sunt suta la suta sigura ca si asta va fii la fel,astept next-ul cu nerabdare,deci te rog pune Next
Sus In jos
TheMasterOfShadows
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheMasterOfShadows

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 339
Data de inscriere : 24/11/2013
Varsta : 23
Localizare : Departe de tine...

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeVin Sept 18, 2015 1:35 pm

HEHE, mersi tuturor Very Happy
Sus In jos
Sunako Akazawa
Membru
Membru
Sunako Akazawa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 19/09/2015
Varsta : 34
Localizare : București

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 1:43 pm

Next pls :3 e tare pana acum...desi e un subiect clasic sper ca o sa fie interesanta
Sus In jos
bLacK^anGeL
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 5
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 23
Localizare : In IAD, te astept.

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeSam Sept 19, 2015 2:11 pm

Ma bucur ca ai inceput o noua poveste cu zm abia astept :SN:
Sus In jos
LeSinguratic
Membru
Membru
LeSinguratic

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1
Data de inscriere : 20/09/2015
Varsta : 23
Localizare : Pitesti

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeDum Sept 20, 2015 2:45 pm

Foarte frumoasa poveste. Am citit-o si pe prima si mi-a placut enorm. Deja sunt curios ce urmeaza! Pune next, te rog Smile
Sus In jos
bLacK^anGeL
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 5
Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 23
Localizare : In IAD, te astept.

The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitimeMar Sept 22, 2015 12:46 pm

Mai pui :SN:? Sad
Sus In jos
Continut sponsorizat





The Walkers: Haunted Memories Empty
MesajSubiect: Re: The Walkers: Haunted Memories   The Walkers: Haunted Memories I_icon_minitime

Sus In jos
 
The Walkers: Haunted Memories
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» The Walkers - Five Stories
» Walkers The Last Light
» Black Memories . .
» The Walkers Among Us
» The Walkers

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: