Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Povești Înfricoșătoare

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Urmatorul
AutorMesaj
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Oct 11, 2015 1:09 pm

Dragă Mona,

Am văzut când te-ai trezit dimineaţă. Nu am închis nici măcar un ochi noaptea trecută. Erai aşa de captivantă. Mi-am petrecut toată noaptea uitându-mă la tine. Nu am putut să fac nimic. Am încercat să închid ochii şi să dorm, dar tu erai acolo aşa că ochii mei au rămas deschişi. Arătai şi mai minunat atunci când dormeai. Ai rămâne surprinsă la câte lucruri poţi învaţă despre o persoană privind-o dormind. Am fost tentat să ies de acolo ca să am o privelişte mai bună, dar am rezistat dorinţei.

Am remarcat că petreci o bună bucată de timp dimineaţa în baie, îţi place să te machiezi. Cum poţi să îţi acoperi frumuseţea ta naturală în felul ăsta? Nu îţi doreşti ca toată lumea să vadă ceea ce văd eu la tine?

Când ai plecat la muncă, am ieşit din aerisire. Primul lucru care l-am făcut a fost să îţi arunc toate prostiile cu care te machiezi. Chestiile alea mă dezgustă. În felul ăsta, toţi din jurul tău vor vedea cine eşti cu adevărat.

După ce am luat nişte fire de păr din peria ta şi câteva bucăţi de unghii de la gunoi, am aruncat o privire în dulapul tău. Poţi să cunoşti cu adevărat o persoană umblând printre lucrurile ei. Am găsit un album foto ce conţinea fotografii cu tine şi alţi bărbaţi. M-au dezgustat acele poze. Desigur, am rupt în bucăţi fiecare poză. Eu sunt singurul care poate să te aibă, Mona. În rest nimeni nu are voie să se apropie de tine.

În acea seară, am hotărât să mă ascund sub patul tău şi am aşteptat să ajungi de la serviciu acasă. Când ai ajuns, am văzut că arătai puţin palidă şi te-ai dus să verifci spaţiul de aerisire. Se pare că va trebui să am mai multă grijă pe viitor. Am stat sub patul tău, liniştit am aşteptat până te-ai pus să dormi. Voiam să fiu cât mai aproape de tine pe durata nopţii. A trebuit să aştept câteva ore că să fiu sigur că ai adormit, apoi uşor m-am strecurat de sub patul tău.

Arătai absolut splendid. Fiecare parte a corpului tău era perfectă. Am rămas fără cuvinte. Pielea ta era fină ca mătasea. Trebuia totuşi să mă controlez. Am observat că te pregăteai să te trezeşti, aşa că m-am ascuns din nou sub pat, încercând să fiu foarte tăcut. Te-ai dat jos din pat şi ai privit în jur. Ţi-am simţit frica.

Nu îţi face griji, Mona. Te voi proteja. Nimeni nu te va atinge înafara de mine. Voi fi în stare să ucid pentru tine, Mona. Îmi voi da chiar şi viaţa pentru tine.

Îţi voi lăsa acestă scrisoare mâine pe birou. În acest fel, pot fi sigur că o vei primi.


Astept Pareri Astept Pareri
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 396
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 23
Localizare : Craiova

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Oct 11, 2015 5:14 pm

Natia ta Marius , esti nebun , nu gluma Rolling on the floor
Saraca Mona , e urmarita de un obsedat ,si acum s-a ascuns sub pat, cel putin spus obsedat Laughing
N-am nimic de criticat.
Next Laughing
Sus In jos
Adrii.
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Adrii.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 348
Data de inscriere : 11/12/2013
Varsta : 21
Localizare : Deva.

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Oct 11, 2015 7:51 pm

Am citit povestea aia cu o prietena si amandoua am fost ceva de genu `Ce dracu e cu omu asta? Daca ni se intampla si noua la fel?` Rolling on the floor in fine, imi place la maxim si e prima poveste din anu asta pe care am citit-o fara sa imi zica nimeni asta Rolling on the floor. Bafta, pune next, ok? Ok. :o Cool


'Acum ceva timp am dat timp timpului. Timpul n a dat nimic înapoi, iar eu cu timpu' uit.'
Make money, not friends.✔️
Sus In jos
Denisa
Veteran
Veteran
Denisa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 168
Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 21
Localizare : Sibiu

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeDum Oct 11, 2015 8:05 pm

Ba sub pat, ba prin aerisire.. Chiar ucizi? Nu mă ating de Mona, gata man,gata.Zi te rog că pui next, te rog.


Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 KTTjUhT
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 22
Localizare : Hell

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Oct 12, 2015 4:07 pm

ȘTIAM EU! ȘTIAAAM! Am zis eu că o să-i ia părul ? Laughing Dar chiar și unghiile mă? Unghiile din gunoi? o.o Zici că e dependent de marijuana. Mă întreb cum de Mona nu a căutat sub pat mai întâi Laughing Acolo este cel mai probabil loc unde s-ar ascunde cineva. E foarte mișto, Marius. Vreau doar să îmi imaginez reacția Monei când va primi scrisoare și-și va da seama că un obsedat trăiește cu ea în casă Laughing NEXT o.o


♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️
I never liked you. I never will. I will hate you until I die ✟ ☻
Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Rc2zg3n[/size]


Ultima editare efectuata de catre Gina in Lun Oct 12, 2015 6:56 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Oct 12, 2015 5:28 pm

Huoooo... Machiajele meleee Sad(( O sa mor plangand. Si albumul meu? Waiting ce ai tu cu albumul meu? Waiting
Firar a naibiii Monaa, de ce nu te-ai uitat sub pat? Probabil faceai infarct, da' trecea. Astept next Mariusa, abia astept ce reactie o sa am la gasirea biletului, Rolling on the floor)


''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Oct 12, 2015 5:37 pm

Un pedofil de 69 de ani, ce cauti tu sub pat la mona? o.o ma intreb ce vrei sa ii faci Thinking
Sus In jos
Cena
Veteran
Veteran
Cena

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 275
Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 21
Localizare : ?

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeLun Oct 12, 2015 7:42 pm

Mamaaaaaaaa Mariusca ,biata mona,si ce ai cu macheajele si cu albumul ei ,vezi ca e nevasta-mea iti dau una de zbori pe geam,las-o in pace,app. povestea e super,pune nexttttttt


Save me from myself. Don't let me drown
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2015 6:06 pm

Dragă Mona,

Astăzi, cât timp ai fost la muncă, am petrecut ceva timp pregătind o mică surpriză pentru tine. Am lăsat-o sub perna ta. Am depus un efort mare, şi sper să îţi placă la nebunie.

Când ai ajuns acasă şi ai găsit scrisoarea pe birou, am zâmbit văzând că o deschizi, aşteptam cu nerăbdare să îţi văd reacţia. A fost câtuşi de puţin interesant. Păreai să fii şocată şi îngrozită. Mâna ta a început să tremure şi parcă mai aveai puţin şi plângeai.

De ce trebuie să plângi ? Nu mă iubeşti, Mona?

Dintr-o dată ai început să fugi agitată prin casă, te-ai dus să verifici sub pat şi la aerisire. Sunt mai inteligent decât crezi, Mona. Ştiam că te vei uita în acele locuri, aşa că am găsit un loc mai bun în care să mă ascund. Nimeni nu mă va găsi aici. Te pot privi şi urmări pentru totdeauna şi nimeni sau nimic nu mă poate opri în privinţa asta.

Când te-ai dus în pat, ai descoperit surpriza. Am văzut cum ai dat perna la o parte şi ai găsit cadoul făcut de mine pentru tine.

Era un album, plin de poze pe care ţi le-am făcut. Te-am privit răsfoind rapid paginile. Îţi place Mona? Pari şocată. Mulţi oameni nu ar vedea ce simţim noi cu adevărat.Nu te-ai prins Mona? Meriţi să fii a mea. Nimeni altcineva nu te poate avea. Suntem făcuţi unul pentru altul. Suntem destinaţi să fim împreună pentru totdeauna.

Am văzut cum ai plâns până ai adormit. Noapte bună, Mona, dragostea mea şi vise plăcute.

Dragă Mona,

De ce a trebuit să faci asta? De ce a trebuit să strici totul? Când m-am trezit azi dimineaţă am văzut că îţi făceai bagajele, mi-am dat seama ce se întâmplă.

Mă părăseşti.

Cum poţi să îmi faci asta Mona? Cum poţi să strici tot ce am clădit până acum? Erai singurul lucru pe care mi-l doream în viaţa asta. Nu aveam pentru ce altceva să mai trăiesc, dar când te-am întâlnit prima dată mi-ai dat o rază de speranţă. Mi-ai dat un motiv serios să mă trezesc în zori. Acum pleci şi calci în picioare tot ceea ce am făcut pentru tine. Cum poţi să îmi faci aşa ceva Mona?

Oricum, ai subestimat dragostea pe care ţi-o port. Nu te voi lăsa să mă părăseşti aşa uşor, Mona. În timp ce m-am furişat în spatele tău cu cloroform, habar nu aveai ce va urma. Ţi-am acoperit gura cu o batistă până ai încetat să te mai zbaţi şi ai căzut incoștientă. Apoi, cu grijă te-am aşezat pe podea şi te-am înfăşurat frumos într-un covor. După asta, te-am cărat afară şi am mers direct spre maşina ta unde te-am pus în portbagaj.

Oamenii nu ar înţelege relaţia noastră. Dacă cineva ne-ar vedea, s-ar putea să ruineze totul.

Împreună, am mers în pădure. Ţi-am abandonat maşina lângă drum şi apoi ne-am continuat drumul pe jos în pădure printre copaci, până ce am ajuns la adăpostul meu. Ăsta e locul în care eşti acum. Este locul unde am stat înainte să te întâlnesc pe tine. Eu l-am construit cu mâinele mele. Este sub pământ şi intrarea este secretă, aşa că nimeni nu poate să o găsească.

Te-am dus jos şi am încuiat toate uşile în urma noastră. După ce te-am aşezat pe saltea, ţi-am oferit prima mea îmbrăţişare. Simţeam că era un vis ce devenea realitate.

Apoi, am inghițit un pumn de pastile.

Între timp ce tu te vei trezi şi vei citi această scrisoare, eu voi fi mort. Poţi să ţipi cât de tare vrei, nimeni nu te va auzi. Adăpostul de sub pământ este izolat fonic. Nu este nimeni în apropiere pe o distanţă de câţiva kilometri, aşa că nu vei fi salvată. Sunt trei uşi între această camera şi suprafaţă şi fiecare este securizată cu o combinaţie diferită. Dacă nu ştii care sunt codurile degeaba te străduieşti să ieşi, nu vei reuşi. Nu este altă cale de ieşire.

Cred că într-o săptămâna sau 10 zile vei muri din cauza deshidratării şi a foamei. Apoi, vom putea fi împreună pentru totdeauna.


Sfârșit..

Astept Pareri Astept Pareri

Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitimeMar Oct 13, 2015 6:11 pm

Haoloooo...sadiculeeeeeeee......ma laasii sa mor fara sa-l fi cunoscut pe Bieber?!!Sad((( Mi-a placut povestea, mai vreau mai vreau


''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
Continut sponsorizat





Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 Empty
MesajSubiect: Re: Povești Înfricoșătoare   Povești Înfricoșătoare - Pagina 8 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Povești Înfricoșătoare
Sus 
Pagina 8 din 14
 Subiecte similare
-
» Legende infricosatoare
» Drumuri înfricoșătoare
» Top 3 legende infricosatoare
» Cripta infricosatoare
» ~Povesti De Groaza~

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: