Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Dispariţia

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Cena
Veteran
Veteran
Cena

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 275
Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 21
Localizare : ?

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Sept 11, 2015 3:00 pm

Iti spun un singur lucru Next


Save me from myself. Don't let me drown
Sus In jos
Ana-Maria
Avansat
Avansat
Ana-Maria

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : Peste tot şi nicăieri

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Sept 20, 2015 4:47 pm

Capitolul II-James


Toţi o priveau pe roşcata ce alerga cât de repede putea şi îi striga pe Marius şi Alex cât de tare reuşea, având scrisoarea în mână. Străbătu holul plin de oameni, fără a-i păsa dacă dă peste cineva sau nu, ori dacă o credea cineva nebună de legat. Când se apropie de biroul bunului său prieten, simţi două braţe apucând-o de umeri şi oprind-o. Îşi ridică privirea acum furioasă, privind bruneta ce nu o lăsa să intre pe usa biroului.

-Sunt ocupaţi, Anneli, i se adresă Camelia. Au pe cineva în birou.

-Nu mă interesează asta. Ce, din doctor ai devenit secretar? Şi ce cauţi aici?

-Trebuia să vorbesc cu Alex despre sora sa mai mică. Este bolnavă. I-am spus să vină la cabinet, însă a vrut să vin eu aici. Mi s-a spus să aştept.

-Ei bine, eu nu o voi face, i-a răspuns dând buzna în încăpere.

Se duse tintă la biroul de lemn, în spatele căruia era aşezat bărbatul brunet, aruncând scrisoarea în faţa sa. Zâmbi plină de încredere, fără a se uita însă în dreapta sa.

-Am găsit-o. Am găsit greşeala. Marius, la naiba, acum chiar trebuie să ma ajuţi! îi spuse sigură pe sine.

Un tuset i-a atras atenţia, făcând-o să se uite în dreapta, unde pe unul dintre scaune era aşezat un bărbat. Părul îi era blond ca aurul, ochii ca de smarald şi, cu tot cu costumul închis la culoare, se putea observa trupul bine făcut. Se ridică de pe scaun, studiind-o. Avea o privire rece, care te îngheţa. "E deja frig afară-se mai uită şi ăsta aşa la tine acum?" o întrebă conştiinţa, iar ea se strădui să rămână serioasă.

-Anneli, i se adresă Alex, venind lângă dânsa, acesta este James Brown, detectiv. A venit să ne vorbească despre... Vanessa.

-Iar dumneavostră sunteţi... ? întrebă pe un glas rece.

-Anneli Blake. Sora Vanessei Blake, avocat. Ce este cu sora mea? Ştiţi ceva de dânsa? Cum ar fi unde anume este?

-Nu am nicio idee. Voiam să vorbesc cu domnii despre afacerile ilegale ce le-ar fi avut dânsa c...

-Ilegale?! sări ca arsă Anneli. Ai creier sau e gol capul tău? Sora mea lucra în această sectie, ce dracu?

-Anneli! o strigă Marius si o luă de braţ peste birou, ca aceasta să nu îi scoata ochii celui din faţa ei, cu toate că ar fi fost interesant de privit. Termină. Totul este doar o presupunere. Crezi că noi am permite să vobească astfel de una dintre voi?

-Când l-am auzit prima dată, voiam să îl zburăm pe geam. Până la urmă am stat şi am ascultat. Ai răbdare şi tu, ii zise Alex pe un ton cât de cât calm. Să mergem să ne aşezăm pe canapea mai bine, ce ziceti?

Toţi trei s-au conformat, roşcata aruncându-le câte o privire plină de furie. Era sută la sută sigură de faptul că sora ei era nevinovată, orice ar spune acel detectiv îngâmfat. Era aşezată între brunet şi roşcat, astfel încât blondul cu ochii verzi stătea în faţa lor, pe fotoliu. O studia din nou cu privirea de sus în jos, însă ea nu se lăsă mai prejos; îi urmărea fiecare mişcare. Felul în care îşi încrucişă degetele în poală, felul în care se încruntă în vreme ce se gândea, până şi felul în care respira. Deja nu îi inspira încredere, îl ura.

-Sora dumneavoastră lucrează în poliţie de câţiva ani, însă, la fel ca şi domnii aici de faţă, a reuşit să se facă remarcată printre colegii săi. Spre deosebire de ei, a preferat să păstreze tăcerea faţă de cei dinafara serviciului, spunând că nu are nevoie să atragă atenţia. Probabil vi s-a părut destul de ciudată această situaţie, dat fiind că domnii nu au dorit acelaşi lucru.

-Nu am înţeles această decizie niciodată, recunosc, însă ea a făcut multe lucruri fără sens. Acela nu a fost nici primul şi nici ultimul. Ce legătură are? îl întrebă, glasul fiindu-i ferm si glacial, exact ca al lui.

-Are o mare legătură, de fapt. Recent am aflat că începuse să lucreze la un caz pe cont propriu de vreo doi ani. Motivul ar fi fost legat de ceva personal, ceva ce s-a întâmplat în trecut. Însă pentru a putea cerceta, se pare că trebuia să păstreze totul secret, cei din jurul ei putând fi în pericol dacă ştiau. A luat legătura cu mai mulţi traficanti de carne vie, le-a intrat sub piele şi în afacerile lor. Evident, ei habar nu aveau unde lucra, dându-se drept altceva, ci doar că se întâmplase ceva grav cu nişte cuoştinţe şi dorea să se răzbune. Lor li s-a părut logic; cum altfel să se fi răzbunat, dacă nu apelând la ei? Au primit-o în afaceri destul de repede. Totuşi, mi se pare ciudat că au făcut asta. Încrederea celor ca ei nu se câştigă atât de uşor.

-I-a sedus. Sau cel putin pe cel mai mare dintre ei. Aşa îi mai prindea pe unii traficanţi de droguri, interveni Marius. Nouă nu ne convenea, însă ei i se părea distractiv. Evident, le-a şi arătat ca are destui bani. Cei ca aceştia caută asociati bogaţi, iar aici caştigă foarte bine, plus că are moştenirea de la ai săi.

-Nu a reuşit să elucideze acel caz mai repede, aşa că a preferat să rămână cât mai mult printre ei. S-a ocupat de unele afaceri, pentru a nu da de bănuit. În acel timp, nouă ne spunea că avea nişte lucruri de rezolvat cu nişte vechi prieteni sau dispărea pur şi simplu pentru câteva ore ori două-trei zile. Avea totul planificat, replică Alex. De asta nu şi-a dat nimeni niciodată seama.

-Până acum câteva luni, şopti Anneli. Trebuia să plece, însă eu nu am lăsat-o cu toate ca a insistat. Lor li s-a părut ciudat, iar a doua zi au urmărit-o. Au aflat unde locuieşte, la cine ţine cel mai mult, i-au falsificat scrisul lăsându-mi acel bileţel, pe urmă au răpit-o. De aceea am venit la voi, băieţi. Vanessa este stângace. Cel ce a scris scrisoarea este dreptaci.

-Trebuie să aflăm la ce oră au intrat mai exact în casă şi nu numai. Ştiti un medic ce ar putea păstra tăcerea? întrebă James, uimit încă de felul în care gândiră toti trei.

-Camelia! strigă roşcata, începând să alerge către uşă, fără a mai aştepta vreun răspuns din partea celorlalţi.


Scuzaţi greşelile gramaticale.


Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.
Sus In jos
George.
Incepator
Incepator
George.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 39
Data de inscriere : 13/09/2015
Varsta : 22
Localizare : Finlanda

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Sept 20, 2015 6:00 pm

Foarte interesanta povestea. Imi place modul in care scrii. Astept next. Smile
Sus In jos
Cena
Veteran
Veteran
Cena

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 275
Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 21
Localizare : ?

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 21, 2015 8:14 am

Is medic ce tare ,hihihi,va ajut cu drag,meh pune next aici ca vreau sa vad ce se intampla in continuare,puneeeeeeee nexttttt teeeeee roooooooggggg.


Save me from myself. Don't let me drown
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 21, 2015 2:24 pm

Destul de interesant Very Happy imi place, astept next, stiu ca s-ar putea sa fie greu, dar pe parcursul citirii e un fel de motonie, vrei sa transmiti sentimente, dar unule nu ies...
Oricum astept next, partea a fost chiar buna


Va ador Dispariţia - Pagina 2 Grinfaceplz
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 21, 2015 5:13 pm

Pai da si normal. Traficant de carne vie. Trebuia sa ma astept la asta venind de la tine... Aaasta-i fata mea Blushing Blushing Blushing Ok, nu stiu ce e in neregula cu mine. Dar am renuntat de ceva vreme sa ma mai gandesc la asta, o sa va dati si voi seama la un moment dat ca e in zadar. Esti foaaarte talentata, micuto, bravo! Ai niste povesti superbe, de fapt, cred ca ti-am mai spus, dar povestea ta si povestea lu' Andii ne-au facut sa ne intoarcem pe Spectru. Astept neeext pentru ca imi place, de fapt, ne place, pentru ca si eu si Dede iti citim povestile. Neeext, soro Very Happy Very Happy
Sus In jos
ZeusHere♥→★
Incepator
Incepator
ZeusHere♥→★

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 32
Data de inscriere : 27/09/2015
Varsta : 33
Localizare : bloc

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 29, 2015 7:34 pm

Next e foarte fain:)
Sus In jos
Ana-Maria
Avansat
Avansat
Ana-Maria

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 64
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : Peste tot şi nicăieri

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Oct 17, 2015 11:03 pm

Capitolul III-Arma

Era aşezată pe fotoliul din faţa geamului din sufragerie, cu ochii aţintiţi spre biroul din mijlocul camerei. Era de acelaşi maro închis, lucios. La fel de mare ca înainte, cu aceleaşi sertare pe cealaltă parte. Arăta ca întotdeauna, însă ceva lipsea. Ori, mai bine zis, cineva. Îşi închise strâns ochii preţ de câteva secunde, evitând lacrimile ce voiau să curgă.

-Anneli...

Vocea familiară ce se auzi o făcu să îşi redeschidă ochii, aţintindu-şi privirea din nou spre birou. Acolo, pe el, stătea turceşte o tânără cu părul lung până la talie, ondulat şi lăsat pe spate. Îi zâmbea blând, dar cu tristeţe, la fel şi privind-o.

-Vanessa? se auzi glasul stins al tinerei.

O privi dând dezaprobator din cap înainte de a dispărea. Fusese doar in mintea ei. O iluzie. Şi venea întrebarea: înnebunea? Sau era doar efectul cafelelor băute în acea zi? "Cofeină, grijă şi dor... Aceste lucruri trebuie să fie cauza..." îşi spuse în gând, fix când auzi o voce strigând-o. Şi-a îndreptat privirea spre cealaltă parte a camerei, unde pe uşă intra Camelia. Totuşi, nu era singură. O urma o femeie tânără, în jur de 28 de ani. Avea părul lung până la talie, ca de abanos, ochii verzi ca diamantul şi avea în jur de 1.75 m. Părea o femeie serioasă după înfăţişare, purtând o fustă până aproape de genunchi şi camaşă albă, deasupra având un sacou gri. S-a ridicat instinctiv şi, când au ajuns faţă în faţă, glasul Cameliei răsună din nou în cameră:

-Anneli, aceasta este Beatrix, o bună prietenă şi totodată un extraordinar agent FBI.

-O cunoşteam pe sora ta. Îmi pare sincer rău că a trebuit să se întâmple asta, îi spuse calm bruneta.

-Nu vorbi de parcă ar fi moartă. Mai bine daţi-mi rezultatele, replică Anneli tăios.

-Anneli, îi atrăsese atenţia Camelia. Nu vorbi aşa. Nu a vrut să sune astfel.

-Îmi spuneţi odată ce aţi găsit? întrebă deja enervată roşcata, dându-şi în acelaşi timp ochii peste cap; nu avea chef de morală.

Tânăra cu numele Beatrix îi zâmbi uşor, însă renunţă la rânjet când văzu privirea ca de Neptun a Anneliei, un fior cuprinzând-o. Nu avea încredere în dânsa şi se vedea. Se rezumă într-un final la a-i da un dosar şi a-i spune simplu:

-Se pare că cei ce au făcut asta au făcut-o foarte bine. S-au luat amprente din toată casa, în special din camera acesteia şi din sufragerie plus birou, unde ai spus că îşi petrecea... petrece timpul cel mai des, se grăbi să se corecteze când observă că Anneli nu mai avea mult şi exploda. Nu am găsit absolut nimic. Totuşi, eşti sigură...

-Nu ea a scris, i-a tăiat-o roşcata imediat. O cunosc. Deci nu ai nimic de folos să îmi spui, corect?

-Eu...

-Camelia, vreau pe cineva mai eficient. Cât mai repede, te rog, i se adresă amicei sale şi, înainte de a ieşi pe usă, spuse: Ah, şi cat mai de încredere dacă se poate. Nu am de gând să plătesc trădători.

Trânti uşa în urma ei şi se îndreptă cât putu de repede spre ieşire, pe urmă urcă în maşină. Conduse mai repede decât de obicei, încruntată. Datorită vitezei, ajunse mai repede acasă decât în mod normal, şi merse spre camera Vanessei. Nu avea încredere în acea Beatrix, iar dacă într-adevăr sora ei lucrase cu traficanţi de carne vie, trebuia să se poată proteja. Se duse spre dulapul din colţul de la dreapta de usă, scoase o cheie şi o privi preţ de câteva secunde, o altă amintire venindu-i în minte.

"M-am uitat la ea încă odată. Ochii îi străluceau, buzele îi erau uşor despărţite, iar sprâncenele puţin încruntate. Avea mâinile încrucişate şi stătea cu picior peste picior, cel drept mişcându-l uşor în aer. Era nerăbdătoare şi confuză. Sinceră să fiu, şi eu aş fi fost dacă mi-ar fi spus că are ceva de discutat cu mine, urgent, dintr-o dată. Mai ales dacă preciza că nu este neapărat ceva de rău.

-Anneli, i-am spus încet. Ridică-te, te rog. Trebuie să îţi arăt ceva.

-Ce anume?

Am zâmbit şi m-am ridicat de pe scaunul din faţa ei, făcându-i semn din cap să mă urmeze. Am auzit-o în spatele meu făcând întocmai, îndreptându-ne amândouă către un dulap vechi, din partea cealaltă a dormitorului meu, şi am scos o cheie. Am desfăcut lacătul şi am deschis dulapul de un maroniu închis, m-am dat uşor în stânga şi am privit cum expresia feţei a dus, de la confuzie şi nerăbdare, la şoc. Un mare şoc. Buzele îi formară un mic "o", iar ochii îi erau mari cât cepele. În mai puţin de o secundă, însă, chipul i se încruntă şi îşi mută privirea de la dulapul plin de pumnale şi pistoale către mine. A început să dea din piciorul drept, ridicându-şi o sprânceană. Sora mai mare încearcă să intre în acţiune, huh?

-Ascultă, m-am adresat dânsei, luând-o de mâini. Tot ce facem noi la secţie este destul de periculos. Mulţi or să vrea să se răzbune pe mine, Marius şi Alex în special, iar unii o să încerce să le facă rău celor dragi nouă. Aceste minunăţii -am continuat, gesticulând spre zecile de arme- au fost ale tatălui nostru, Dumnezeu să îl odihnească. Mi le-a dăruit înainte de a muri. Oricând crezi că este necesar, iei absolut ce armă vrei din acel loc. Iar dacă este ceva urgent, în primul sertar de la birou mai este un pumnal, crustat cu diamante. De obicei îl ţin la mine, însă îl poţi găsi uneori.

-Dar eu...

-Ştiu, ştiu, tu eşti mai mare cu doi ani decât mine, am întrerupt-o rostogolindu-mi ochii. Dar eu lucrez într-un alt domeniu. Tu aperi acuzaţii pe care eu îi aduc în faţa tribunalului. Or să mă ţină minte, aşa că mai degrabă ascultă-mă măcar o singură dată în viaţă, cu toate că nu o faci niciodată.

M-am uitat la ea încă doar câteva momente, zâmbind inocent, pe când ea a oftat într-un final. Câştigasem bătălia, însă mai era până ce câştigam şi războiul."


Deschise dulapul pe care îl deschise şi sora ei cu şase luni în urmă de faţă cu dânsa, aruncând mai întâi o privire de-a lungul tuturor acelor arme. Pistoale, pumnale... de toate felurile. Când însă se uită ceva mai jos, într-un colţ, observă ceva ciudat la lama unuia dintre pumnale. Îl luă în mână şi, când îl văzu mai bine, se cutremură.

Era acoperit de o substanţă roşie.

Sânge.


Scuzaţi greşelile gramaticale.


Vrei sa ma schimbi? Schimba-te tu primul! Tu esti doar personajul eu fac tot filmul.
Sus In jos
AlessiaAny
Administrator
Administrator
AlessiaAny

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2015
Varsta : 25
Localizare : Brasov

Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Oct 18, 2015 1:20 pm

O, ioi, soro. Imi place mult povestea si pe cuvant daca nu imi vine sa incep sa ma joc prin camera ca atunci cand eram mica, ca sunt detectiv, dupa ce citesc Laughing Nu sunt normala, stiu, dar nici tu o.o Baga next! Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dispariţia - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Dispariţia   Dispariţia - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dispariţia
Sus 
Pagina 2 din 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: