Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Zeita Timpului

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Sept 24, 2015 3:01 pm

Partea asta a fost prea scurtă, cred că ar fi fost nevoie de ceva adăihări și trebuia să dezvolți unele fragmente. Mi-a plăcut ideea cu cascada, pare tropicală Laughing Finalul a fost frumos. Aștept nexy.
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Capitolul 3 . Consecinte   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 29, 2015 12:05 pm

Intrând în casă tremurând de frică. Mi-am acoperit rana cu o cârpa. Nu trebuia să afle... nu acum!
- Aimee! I-am auzit vocea groasă strigându-mi numele.
„E nervos.. Am încurcat-o.” A fost primul meu gand.
- Vino aici! Acum!
M-am dus spre bucatarie și m-am oprit în fața lui. Ochii săi verzi străluceu de mânie și ținea pumnii strânși.
- Ai pierdut bătălia, nu?
Nu stiam ce sa spun. Îmi era frică și credeam că mă va ucide doar din priviri.
- D-d-da.. Am încercat, dar n-nu am putut.
- Te-am antrenat ani întregi! Nu e prima ta lupta, cum ai putut pierde în fața unui demon?! Cum voi putea eu să te las pe tine să conduci timpul? Nu ești în stare de nimic!
S-a apropiat de mine cu repezeciune și mi-a prins mâna stângă strângând puternic. Am strâns din dinți. Durerea era mare, de ce nu înțelegea că nu pot să fiu ca el?!
- Pregătește-te pentru antrenament. Ai cinci minute să fii pe teren.
Am fugit în camera mea și mi-am îmbrăcat hainele de luptă. Un costum mare de piele care îmi mula corpul. Culoarea era îngrozitoare. Un maro deschis și murdar.
Pe terenul de luptă bătea vântul, iar cerul părea că va cădea peste noi în orice moment, copacii erau smulși din rădăcini și cădeau violent la pământ. Un tunet ne-a lovit și ploaia a început cu picături calde. Privindu-l, am observat cum se îndreapta spre mine cu repezeciune și cu o lovitură de degete m-a lovit un fulger. Am căzut la pământ cu putere. O durere mare de cap m-a copleșit și am simțit cum sângele îmi pulsa. M-am uitat la Cronus printre gene și l-am văzut apropiindu-se de mine, apoi ochii mi s-au închis și am căzut într-un somn adânc.

Am deschis ochii și am văzut tavanul camerei mele. Oare cum de nu m-a omorât? Sau mă așteaptă altceva..? M-am ridicat pe șezute și în fața mea am văzut ceva ce părea a fi un om, dar nu avea păr și nici haine. Din gură îi curgeau bale și mă fixa cu privirea. Ochii erau roșii și înspăimântători. Și-a trecut limba slinoasă peste buze, după care se apropia de mine în genunchi și mâini. Sângele mi se urcă în cap și durerea re-apare. Am pus o mâna pe pat apoi pe a doua, nu am mai așteptat și l-am lovit cu o bulă de energie. S-a trântit de perete, din gura și nas curgându-i șiroaie de sânge. Zona lovită sângera și ea abundent. Ochii i s-au dat peste cap și au devenit albi. Ușa s-a deschis și a intrat Cronus:
- Vad că te-ai aparat, de ce ai făcut-o? Nu știai că asta ți-e pedeapsa?
- Mă omora.. trebuia să o fac..!
- Ridică-te!
M-am ridicat cu greu din pat. Durerea de cap mă omora, la fel și cea de abdomen....


Îmi cer scuze pentru greșeli și că e așa scurt. Very Happy

Corectat de Gina
Corectare greșeli de toate felurile; plasare diacritice
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Sept 29, 2015 2:23 pm

Umm, partea asta are multe greseli, deci rog un corector sa o corecteze.
Ceva nu am inteles:
Ochii verzi straluceu de manie si mainele s-au facut pumni.
Deci mainiile nu am cu sa se  faca pumni, poate sa isi stranga mana(pumn), deci intr-o parte ai voit sa transmiti anumite sentimente, pe care cel putin eu le-am inteles si am putut face conexiunea, partea cand e gata pentru antrenament a fost acea parte(adica cea de afara), mi-a placut in general
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 22
Localizare : Hell

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2015 12:08 am

Povestea în sine e interesantă, dar ai foarte multe greșeli.
În primul rând, scrii la două timpuri. Ba scrii la prezent, ba la trecut, hotărăște-te și continuă pe un singur timp!
În al doilea rând, după ce scrii dialog, tu continui cu ceea ce face personajul principal. Dacă ai terminat dialogul, ia din aliniat și scrie propozițiile, unii le pot confunda cu dialogul.
În al treilea rând, câteodată scrii niște cuvinte pe care numai tu le înțelegi.
„Geamul era deasupra lui și era acoperit de un cersas min” Ai mai avut muuulte greșeli de genul. Recitește textul după ce îl scrii Laughing
Deja îți mai spun că după ce se termină propoziția, începi una noua cu literă MAJUSCULĂ. Diacriticele nu sunt o problemă, sunt ușor de plasat, dar dacă sunt cuvinte de genul Cersas Min sau altele care au poate și diacritice, e mai greu.
Îmi place tema aleasă de tine, dar totuși, citind nu i-am simțit sentimentele fetei când a văzut demonul sau ce era ăla. Ai descris demonul și cam atât. Tu dacă ai vedea un om căruia i se întorc ochii cum te-ai simți? Rolling on the floor Păi asta să scrii și acolo. Sper să faci mai puține greșeli pe viitor. Pup și aștept continuarea! Și mai aștept explicația cuvântului Cersas Min Laughing
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Sept 30, 2015 2:56 pm

Gina, poate cuvintele alea neînțelese fac parte din... poveste, adică sânt elemente sci-fi sau ceva de acest gen...

E o idee frumoasă, dar mai ai de lucrat la ea așa cum ți-a spus Gina. Mi-a plăcut ideea cu antrenamentul și faptul că exprimi gândurile personajelor și tăirile. Aștept next.
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 01, 2015 2:29 pm

Vroiam sa scriu ''cearsaf mic" si presupun ca orice scriitoar are greseli de tastare.
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 227
Data de inscriere : 27/08/2013
Varsta : 22
Localizare : Hell

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 01, 2015 6:14 pm

Ahaa. Acum e clar Smile Am corectat să fie pe înțelesul tuturor. Eu aștept continuarea, tema pe care ai abordat-o fiind una genială Thinking
Sus In jos
Cici
Veteran
Veteran
Cici

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 259
Data de inscriere : 01/04/2014
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 01, 2015 7:12 pm

Multumesc!
Sus In jos
Mya:3
Avansat
Avansat
Mya:3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 52
Data de inscriere : 15/09/2013
Varsta : 30
Localizare : in lumea cosmarului

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 05, 2015 10:49 am

nextul in sfarsit Lovestruck este Dragut Next mult succes cu nextul si multa inspiratie
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 396
Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 23
Localizare : Craiova

Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Oct 05, 2015 12:48 pm

Umm pai s-a spus cam tot ce era de spus , momentan nu am nimic de adaugat , ideea povestii este foarte buna iar exprimarea nu a fost deloc rea.
Astept next Thinking
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zeita Timpului - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Zeita Timpului   Zeita Timpului - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Zeita Timpului
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Aleea timpului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: