Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeSam 2 Ian 2021 - 22:21 Scris de MMiauti

» Anime - Another
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeSam 2 Ian 2021 - 20:13 Scris de MMiauti

» Hi miau !
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeSam 2 Ian 2021 - 19:55 Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeJoi 24 Dec 2020 - 22:36 Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeJoi 24 Dec 2020 - 21:11 Scris de Sakumo

» Cuptorul
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMier 16 Dec 2020 - 10:17 Scris de Hanamura

» hello
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeSam 28 Noi 2020 - 14:19 Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMar 24 Noi 2020 - 17:52 Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeSam 7 Noi 2020 - 23:37 Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeVin 6 Noi 2020 - 14:13 Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMar 27 Oct 2020 - 0:57 Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeLun 26 Oct 2020 - 12:26 Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMar 20 Oct 2020 - 13:23 Scris de Hanamura

» Babysitting
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMar 13 Oct 2020 - 9:27 Scris de Hanamura

» Razboiul
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeLun 12 Oct 2020 - 15:18 Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeDum 11 Oct 2020 - 22:45 Scris de DedeDali

» School Email
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeVin 2 Oct 2020 - 17:39 Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMier 30 Sept 2020 - 22:29 Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMier 30 Sept 2020 - 15:16 Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMier 30 Sept 2020 - 15:14 Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Raluca Ionela
Incepator
Incepator
Raluca Ionela

Data de inscriere : 07/09/2015
Varsta : 21
Localizare : Unde nu te astepti

Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? Empty
MesajSubiect: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeJoi 10 Sept 2015 - 0:12

Iti aduci aminte ca atunci cand erai copil se spunea ca in momentul in care te uiti la ceas si este ora fixa se spunea ca cineva te iubeste? Ei bine, se pare ca exista mai multe interpretari ale momentelor in care te uiti la ceas exact atunci cand este ora fixa, care iti pot spune multe lucruri despre viata ta sentimentala.

Orice ora fixa pe care o surprinzi cu privirea are cateva indicii despre relatia tau sau despre o posibila noua relatie. Ce-i drept, nu toate orele fixe prevestesc lucruri bune, dupa cum urmeaza:

ora 1 – Cineva vrea foarte mult sa te cunoasca pentru ca iti apreciaza calitatile fizice

ora 2 – Partenerul tau are de gand sa te paraseasca din cauza ca a gasit pe altcineva

ora 3 – Cel de care te/ai indragostit se gandeste la tine mereu, fara sa stii

ora 4 – Cel de care esti indragostit/a te va iubi mereu

ora 5 – Cuiva drag ii este foare dor de tine

ora 6 – Cineva implicat deja intr-o relatie te doreste foarte mult

ora 7 – Cineva se gandeste in continuu la tine dar ii este frica sa iti spuna

ora 8 – Este timpul sa recunosti ca te-ai indragostit nebuneste

ora 9 – Un barbat sau o femeie cu ochii verzi, dupa caz, este in limba dupa tine

ora 10 – Persoana iubita vrea sa se casatoreasca cu tine

ora 11 – Persoana iubita nu iti te iubeste la fel de mult ca inainte

ora 12 – Va veti impaca, desi recent v-ati certat

P.s. : Este prima mea postare pe acest forum, sper sa va placa Very Happy
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 19
Localizare : Piteşti

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeJoi 10 Sept 2015 - 4:56

Hm... interesant. Nu ştiam asta. Păi .. cred că la unele ore fixe, nu o să mă mai uit. Laughing E bine pentru prima ta postare pe sr. Mai pune. Smile

Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? Hq1JQER
Sus In jos
Alex.
Moderator
Moderator
Alex.

Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 21
Localizare : Brasov

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeJoi 10 Sept 2015 - 14:51

Dar eu mereu mă uit la ceas când e ora fixă... Laughing Am o boală cu asta. Se pare că am trăiy sute  de iubiri și despărțiri și nici nu știam de ele Laughing
Sus In jos
Estelle
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Estelle

Data de inscriere : 03/07/2015
Varsta : 20
Localizare : Craiova

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeSam 12 Sept 2015 - 11:35

Interesant Thinking Nu stiam asta , ma uit foarte des la ora fixa si nu mi s-a intamplat nimic Laughing Cel putin nu inca.
Sus In jos
George.
Incepator
Incepator
George.

Data de inscriere : 13/09/2015
Localizare : Finlanda

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeDum 13 Sept 2015 - 3:31

Hm hm. Laughing Nu stiam de asta. Nu prea ma uit la ore fixe, nu am de ce. Laughing Bine de stiut, oricum. Laughing
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 20

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeLun 14 Sept 2015 - 20:15

Ce chestie O.o
destul de interesanta totusi

Va ador Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? Grinfaceplz
Sus In jos
Cena
Veteran
Veteran
Cena

Data de inscriere : 21/07/2015
Varsta : 18
Localizare : ?

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeVin 18 Sept 2015 - 9:39

Deseori m-i se intampla sa ma uit la ceas la ora fixa,deci wow

Save me from myself. Don't let me drown
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 22
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMier 7 Oct 2015 - 12:56

Numarul meu norocos: 11
Adesea ma uit la ore 1.11, 2.11, 3.11 etc
Dar sunt interesante superstitiile Smile
Sus In jos
Gina
Veteran
Veteran
Gina

Data de inscriere : 27/08/2013
Localizare : Hell

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeMier 7 Oct 2015 - 15:43

Cel mai des mă uit la 06:00 și 08:00. De ce? Pentru că la 6 îmi sună alarma și la 8 încep orele Laughing Adică sunt îndrăgostită nebunește de persoana care e într-o relație, dar mă dorește Rolling on the floor  Și 8 mai e și numărul meu norocos.. Very Happy
Mișto, chiar nu știam de chestiile astea și o să fac un screenshot pe telefon, după care îl pun imagine de fundal și când o să mă uit la oră fixă o să văd deodată ce înseamnă Laughing Sper c-ai înțeles. Mișto Razz

♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️◄●►♦️
I never liked you. I never will. I will hate you until I die ✟ ☻
Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? Rc2zg3n[/size]
Sus In jos
Denisa
Veteran
Veteran
Denisa

Data de inscriere : 14/10/2014
Varsta : 18
Localizare : Sibiu

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitimeJoi 15 Oct 2015 - 18:25

Mamă, ce interesant. Acum când văd oră fixă intru pe topicul tău și mă uit să văd ce înseamnă Laughing

Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? KTTjUhT
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?   Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ? I_icon_minitime

Sus In jos

Ce inseamna sa te uiti la ceas si este ora fixa ?
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Superstiții-
Mergi direct la: