Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon

In jos 
AutorMesaj
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

Data de inscriere : 02/06/2015
Varsta : 20
Localizare : Unde Demonii Dorm

Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon Empty
MesajSubiect: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 11:45 am

E dimineata.Sunt un vampir așa ca mi-am luat o umbrela sa o țin pe cap deoarece o sa ma ardă daca nu am umbrela. Lumea se uita la mine de parca as fi o ciudatenie.Ajung la scoala.Il vad pe iubitul meu,Alex si începem sa vorbim,si ca sa va spun,el este demonul.
-Hey Alex.
-Hei Anto,ce faci?
-Nimic,tu?
-La fel.
Evident ca știa toata lumea ca noi suntem singurii monștrii din acea scoala.El se transforma in demon noaptea,iar eu in vampir tot noaptea.
-Ne vedem diseară Anto, .
-Ok,ard de nerăbdare sa sug niște sânge.
- ,eu sa omor pe cineva.
- .Ne vedem la ore si pe la 8 .Pup iubire mica <3.
-Puup Anto .
Mergând,mergând si mergând o întâlnesc pe Megan,cea mai buna prietena a mea.
-Hei Anto,cum merge cu Alex?
-Eh,cum sa meargă,foarte bine.
-Aham.Auzi...ai putea sa ma musti si pe mine ca sa devin vampir?
-In primul rând ce ti-a venit si in al doilea rând nu funcționează decât seara deci ti-ai luat teapa.
-Vreau sa știu si eu cum este si apropo..când vrei tu.
-Ok,ok,-.-.
Peste 5 ore ieșim de la ore iar eu ma îndrept spre apartament.Am ajuns!
Îmi iau telefonul si il sun pe Alex.
-Hei Alex,vii la mine sa ma iei de acasă sa mergem la supt de sânge si omorât oameni?
-Oh da,seara noastră <3.
-Deci vii sau nu?
-Normal ca vin,iubire mica,in 5 minute,pregătește-te.
-Ok .
Ma îmbrac,ma machiez,ma incult si ies afara.A venit!L-am sărutat pe gat :>.
-Ma transform?
-Daa,stai sa ma transform si eu.
Voila <3.
-Hai sa plecam!
-OK.
-Opreste aici ca sunt luminile stinse.
-Ok.
Intru pe fereastra in forma de liliac si ma transform in vampir,apoi mușc de gat fata ce era in pat adormind intr-o poziție dragalasa.
-Ai terminat?
-Da.
-Ok,ma duc sa o omor.
-Daa.fa-ti treaba.
Intra si el ușor pe fereastra si omoară fata, strangulând-o.
Mai mergem ce mai mergem eu mai mușc 12 oameni,el ii omoară.
-Ti-a plăcut seara noastră?
-Mult.As vrea sa facem asta seara de seara.
-Daca tu vrei,o s-o facem mereu.
Next la 3 păreri.

✖Topic corectat de PaoloDeni✖
✖Plasare diacritice✖
✖Corectare greșeli gramaticale ✖

I can see you,i will test you...
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

Data de inscriere : 25/12/2014
Localizare : In spatele tau

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 12:11 pm

M-am prins ce fel de poveste vrei sa faci, deci la capitolul de "Actiune" nu pot comenta. De la titlu chiar iti vine sa o citesti. Totusi, nu m-am prea ingrozit, adica ai fi putut sa pui niste "durere" mereu cand murea cineva. Uneori nu are prea mult sens, zici ca esti vampir mereu si dupa zici ca esti doar seara. Ideea este geniala, parerea mea. Deci, astept next.

Imagineaza-ti cum ar fi viata fara curiozitati despre lumea horror.
Sus In jos
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 7:43 pm

Puii mei,nu esti lapte sa te prinzi Laughing.Apropo,cred ca next-ul va fi mai ''dureros'' sau poate sadic :>

Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

Data de inscriere : 04/07/2014
Localizare : Bacău

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 8:04 pm

Draga mea, dacă titlul conține ”dragoste”, nu înțeleg de ce ai postat povestea asta la categoria ”Povești de Groază”. S-ar putea să mă înșel, totuși, dar în primul capitol nu-i nimic horror.

În al doilea rând, într-o poveste NU se pun emoticoane, înțelegeți. Eventual doar într-o conversație prin mesaje, messenger, ș.a.m.d. Acțiunea este foarte puțin detaliată, adică, pe scurt, nu ai descriere. Numărul de rânduri nu este nici măcar 10, fiindcă dialogul nu se pune ca fiind un rând întreg.

Aș dori să văd din partea ta un capitol fără atât de mult dialog, cu o acțiune mai detaliată și descriere. Smile

Succes în continuare.

Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon 2agp4l
Sus In jos
~~Șorii~~♥
Expert
Expert
~~Șorii~~♥

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 11:02 am

Next:
-Da,este o idee foarte buna.Du-ma acasa,probabil mama este ingrijorata.
-Ok.
Am ajuns acasa,deschid usa si vad ca mama dormea iar tata se uita la televizor.Ma spal,ma duc in pat si imi pun perna pe cap visand.A doua zi,am mers la scoala si nu...nu erau decat monstrii,wtf,inseamna ca Alex i-a transformat in monstrii sau ce?Cred ca am sa ma despart de el.
-Alex,ce-i cu tine?
-Am facut o criza mare ca nu mi-ai raspuns la telefon.
-Ce?spun eu uitandu-ma la telefon si vazand ca nu am niciun apel.
-Pff,tre sa plec.
-Ia stai,tu ai pe alta?
-Nu...n..u.
-Hmm,bye.
-Bye.
Eram atat de suparata incat am facut o criza la fel ca el.Am vazut o fata,tot vampir ca mine in scoala uitandu-se urat la mine.Se uita atat de urat incat voia sa ma omoare,cel putin asa cred eu.
-Ce-ai cu mine?
-Nimic,vreau sa facem cunostinta.
-Ok,Antonia,incantata de cunostinta.
-Rebeca,incantata de cunostinta.
-Alex,stai!
-Ce?
-Vreau sa ma uit in telefonul tau!
-Ok,ia-l!
Ma uit in telefonul lui la contacte si gasesc o fata pe nume Rebeca-iubita.
WTF?Ma inseala cumva?Eram tare ametita si am cazut jos.M-am trezit intr-un scaun legata de Rebeca.
-Ce vrei?
-Sa mori ca sa pot sta doar eu cu Alex.Ai voie sa suni decat odata pe cine vrei.
-Bine,da-mi telefonul.
-Ia-l.
-Poti sa pleci te rog,vreau si eu un moment de intimitate.
-Bine.
-Alo,Alex,ce-i cu nebuna asta de Rebeca?Vino sa ma salvezi sunt legata de un scaun de ea.Mai am doar 23 de minute de trait.
-In 3 minute ajung.
A ajuns,m-a salvat,a omorat-o pe Rebeca,si am fost in continuare la vanatoare de oameni Laughing.Am luat o fata si am lasat-o in masina,iar noi doi am intrat in casa lui.
-Vrei un suc?
-Vreau sa imi explici ce era cu fata aceea.
-Cand a venit prima oara in scoala,s-a indragostit de mine asa ca mi-a zis sa ii dau telefonul.I l-am dat ca sa fiu politicos si mi-a scris in telefon,la conacte Rebeca-iubita,iar eu nu mai puteam sa sterg.
-Ok,te cred Bubu.
Ma urc pe el cu picioarele si il imbratisez.Ne urcam in pat si ne iubim timp de o ora.
-Am uitat de fata!Hai s-o luam!
-Ok,eu pregatesc scaunul.
Am luat-o si am pus-o pe scaun.
-Ce vrei sa ii faci?
-Intai s-o musc.
Am muscat-o si a ramas o urma foarte adanca in gatul ei.
-Da-mi un cutit.
-Ok.
I-am scos un ochi jucandu-ma cu el ca si cum m-as fi jucat cu o minge.L-am scos si pe al doilea,dar Alex se juca cu el.El i-a taiat mana stanga,iar eu mana dreapta.
Ne jucam si cu acestea,la picioare a continuat Alex,la insistarile mele.Eu am mutilat-o pe fata si am taiat-o pe burta.Am dus-o in magazie.
-Acum hai sa terminam ce am inceput.
-Ok.
Next la 2 pareri.

Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 18
Localizare : Acasa.

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 11:59 am

Din nou, aceleasi greseli ca si in prima parte. Doamne, nu intelegi ca intr-o poveste nu se pun emoticoane? Si ce-i cu atata dialog? Asta este o poveste, nu o sceneta, intr-o poveste trebuie sa povestesti, ca doar din cauza asta se numeste "poveste", logic no?Mai pe scurt, descriere cancel. Aceasta parte e la fel de scurta ca si prima, ma tem ca povestea ar trebuii mutata la sectiunea : " Povesti de groaza-scurte " . Si aici nu ai formulat corect propozitia: " Eram tare ametita si am cazut jos", nu suna de loc bine, pleonasm, daca tu poti cadea sus, e ok, te inteleg. Automat, puteai inlocui : cazut, cu lesinat. Si faza cu mutilatul m-a amuzat putin, deoarece ai cam exagerat, nu crezi?
Oricum, ideea povestii am inteles-o , mai mult de atat nu pot spune, ramane de vazut. Next.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

Data de inscriere : 25/12/2014
Localizare : In spatele tau

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 1:07 pm

Doris, cred ca vrea sa faca o poveste care se bazeaza pe dialog, sunt destul de multe povesti de genul.
Actiunea, de data asta pot sa o critic. Nu prea aveai ce sa pui in prima parte, dar acum puteai, mai ales la partea cu "Am luat-o pe Rebeca si am mers in continuare la vanatoare de oameni". Ai trecut de la o actiune la alta. Partea horror, e ok. Adica nu pot sa zic ca e slaba de tot. La idee te-ai descurcat, intr-un fel.

Imagineaza-ti cum ar fi viata fara curiozitati despre lumea horror.
Sus In jos
George♡☆
Avansat
Avansat
George♡☆

Data de inscriere : 18/09/2015
Varsta : 22
Localizare : Germania

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitimeMier Sept 23, 2015 6:00 pm

Cred că te uiți prea mult la filme Şorii " Laughing)) Rolling on the floor)) nu te joci cu amea?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon   Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon I_icon_minitime

Sus In jos

Povestea de dragoste dintre un vampir si un demon
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: