Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Samael, îngerul care nu m-a ucis.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
AivliSabbatic
Incepator
Incepator
AivliSabbatic

Data de inscriere : 28/05/2015
Varsta : 23
Localizare : București

Samael, îngerul care nu m-a ucis.  Empty
MesajSubiect: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 7:47 am

Capitolul 1. Partea I. Realitatea și orbul din spatele ei.
„Eu ştiu, o Arjuna, fiinţele care au fost, care sunt şi care vor fi; pe mine însă nu mă ştie nimeni.” – Krşna (Bhagavad-Gita 7:26)

Ce înseamnă mai exact aceste cuvinte?
Se poate da o definiție exactă a acestor speculații sau nu?
Pentru ce a fost creată această rasă de către „divinități” ?
Pentru ce luptăm când știm deja rezultatul final?
Demoni, îngeri, dumnezeu, satan, Mîkhā’ēl și ceilalți ce îi slăvim zilnic, le cerem îndurare fără să ne dăm seama că lor nu le pasă câtuși de puțin de milogelile noastre și cât de patetici putem să fim în ochii lor.
Omul, cea mai inferioară rasă posibilă, a reușit din nou să mă facă să-mi urăsc și mai mult prezentul cât și viitorul.
Nevăzând pic de milă pe chipul uman, am reușit să-mi formez zi de zi o armură care să mă protejeze de faptele necugetate ale acestor ființe.
Oameni incompetenți, fără să conștientizeze suferința ce a invadat această planetă, continuă să își facă traiul cât mai ușor posibil, fiind nevoiți să calce și pe cadavre pentru a reveni în cele din urmă de unde au plecat.
Povestea mea a început acum 18 ani și 2 luni, când m-am născut, restul este trecut și o să trec fără să-mi pun prea mult creierul la contribuție pentru a-mi aminti.
Eu fiind o ființă cu o oarecare diferență față de restul oamenilor, mi-am modelat sentimentele în așa fel încât să nu fiu nevoită să provoc mai multă durere decât este deja.
Am eșuat, ca oricare om patetic, am eșuat la rândul meu.
Sunt un lup, un lup ce se luptă zilnic cu acești lei încercând să-și câștige prada la rândul lui.
Haita mea m-a abandonat acum ceva timp și am încercat pe zi ce trece să-mi găsesc câte o mică „pradă” să-mi stăpânească foamea ce-mi ardea în interioul sufletului, ceea ce mă duce la prima parte dintre principiile pe care trebuia să le respect, și anume :

1) Nu respecta mila sau slăbiciunea, căci ele sunt bolile ce slăbesc puterea.

Un lup nu trebuie să-și piardă puterea, nici măcar să fie slăbită.
Lupul este entitatea divinității ce stârnește pasiune și compasiune față de persoanele ce înțeleg acea entitate. Lupul, fiind ființă spirituală cât și fizică, reușește să fie apreciat încă din antichitate.
Leul, pe lângă lup, este privitor la soare și se mulțumește zilnic cu același rezultat al „experimentului”.
De ce să nu fie mai presus decât oricine?
De ce să nu încerce să introducă această caracteristică a divinității în alt vortex, fiind sigur pe el că va obține alt rezultat sau că se va schimba radical?
Asta este diferența dintre un Leu și un Lup.
Dar, ce se întâmplă dacă într-un timp, doi lupi, de sex diferit se confruntă?
Rezultatul este devastator.
Așa l-am întâlnit pe „Samael”,cel ce mi-a învins orice armă ce aș fi îndreptat-o asupra lui.
Începutul a fost puțin ciudat din partea fiecăruia, neștiind absolut nimic unul despre persoana opusă, însă putând comunica perfect unul cu celălalt.
Nefiind nevoie de prea multe cuvinte, Samael a reușit să-mi strânească apetitul asupra lui, prin informațiile ce le deținea, unele dintre ele, nici eu nu având habar de ele.
Pe zi ce trecea vroiam să-l devorez, simțeam că înnebunesc. Vedeam cum viziunea lui asupra lucrurilor o întrecea pe a mea și mă simțeam inferioară.
Vroiam să-l devorez de informații și să-l scap de orice urmă de atașament . Momentul când mi-a mărturisit că poartă o ură față de rasa umană, a pus capac poftei mele de a-l avea. De a fi al meu, de a face parte din haita mea și dacă v-a refuza, de a-l ucide.
Concentrându-mă pe scopul meu de a-l face să simtă o atracție asupra mea, am omis un lucru destul de important...
Eu nu mi-am dat seama când am început să-l iubesc.
Am evitat la început aceste „sentimente” ce mă nelinișteau, fiind sigură că sunt doar niște amănunte minuscule. Scopul meu era altul, scopul meu era acela de a mă contopi cu el.
Este ciudat, eu urăsc oamenii, însă pe el nu-l urăsc.
Când i-am mărturisit această informație la care eu nu aveam un răspuns, el mi-a limpezit mintea spunând : „Tu poate urăști oamenii, dar eu nu sunt om”.
A avut dreptate, nu era om, el era îngerul morții.
Samael, îngerul care nu m-a ucis.  Samael_by_lordendymion

Samael, îngerul care nu m-a ucis.  Samael-worship-him_584553_2436-1376775227
Sus In jos
Morphine
Avansat
Avansat
Morphine

Data de inscriere : 30/05/2015
Varsta : 20
Localizare : Somewhere,Paradise

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 3:29 pm

Moor,ce mult îmi place cum scrii.

“Demons are like obedient dogs; they come when they are called.”
You're so...11:59

Ultima editare efectuata de catre Morphine in Sam Iun 20, 2015 3:50 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

Data de inscriere : 04/07/2014
Localizare : Bacău

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 3:43 pm

Cum a spus și Steph, ador modul în care scrii. Îmi pare rău că nu am acordat atenție poveștii tale până acum, e chiar bună. Îmi place cum te exprimi și ideea îmi pare ingenioasă.

Aștept continuarea. Spor la scris în continuare.

Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

Samael, îngerul care nu m-a ucis.  2agp4l
Sus In jos
AivliSabbatic
Incepator
Incepator
AivliSabbatic

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeSam Iun 20, 2015 6:40 pm

Vă mulțumesc mult pentru apreciere!
Faza este că totul este preluat din realitate :3
O să pun o continuare peste câteva ore. ^^

Sus In jos
AivliSabbatic
Incepator
Incepator
AivliSabbatic

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 2:18 pm

Capitolul 1. Partea a II-a. Dorința din spatele „Lupului” .

Îngerul morții, considerat adesea cu o personalitate rea, își dezvăluie în cele din urmă, adevăratul scop pentru care a fost trimis pe acest pământ străin.
Prefăcut cu chip necunoscut și cu atitudine dubioasă, Samael, s-a infiltrat ca prin minune, într-un colț din sufletul meu. El încercând să rămână acolo, după toate lucurile rele pe care i le-am făcut, încercând totuși să îl feresc de durerea ce i-o pot provoca oricând.  
Samael alege să rămână și să îndure pentru una ca mine, spunând că sunt diferită, el fiind singurul care mă poate vedea în așa mod.
Sunt puține persoane ce încă le mai consider diferite față de „oile” ce invadează acest pământ.Sunt puține …însă cele care sunt,sunt rămase acolo după ani și ani de nesiguranță, neîncredere, suferințe, întâmplări, despărțiri, împăcări, secrete și priviri aruncate precum niște săgeți ascuțite asupra mea.
Îl văd cum dorește din ce în ce mai mult să-mi facă zâmbetul să apară. După ore bune de discuții și cuvinte spuse în grabă sau nu, reușește să-mi facă maxilarul să se deplaseze, acesta schițând un zâmbet .
Samael pare fericit…
L-am făcut să fie fericit doar pentru că am zâmbit eu?
Ce fel de creatură este?
Cum de se poate mulțumi cu atât de puțin?
Un zâmbet de al meu este un lucru minuscul în ochii celorlalți, nepăsându-le prea mult de mine încât să se străduiască vreunul să mi-l provoace.
Este ca și cum ai încerca să obții un soare în mijlocul nopții, acesta degajând lumină atât de puternică încât să acopere luna ce o iubesc atât de mult.
Mă sperie…Mă sperie faptul că m-aș putea atașa prea mult de el, iar eu nu am voie să mă atașez de oricine.
Omit iarăși o chestie…el nu este oricine,el este un spirit rău,iar asta ar face bine sufletului cât și viitorului meu. Cu toate acestea, tot nu ar fi bine să mă atașez, nu ar fi bine pentru el, nu pentru mine.
De ce iubește așa un lup ca mine, care vrea doar să distrugă tot ce-i iese în cale fără ca cineva să-și dea seama…Precum un asasin profesionist, o să încerc să-mi testez puterea pe fiecare oaie ce-mi va ieși în cale, nepăsându-mi de mijloacele pe care le-am urmat pentru a-i devora sufletul.
Încep să-mi dau seama de ce am ales acest drum și ce urmări va avea..

2) Testează-ți întotdeauna puterea, pentru că în aceasta se află izbânda.

Puterea unui lup se află în faptele pe care le săvârșește cu atât de multă pasiune și dacă obține o victorie considerabilă, lupul este dornic de mai mult.
Puterea mi-o testam zilnic supunând-o la vorbele și faptele ce mi le aruncau oile din jurul meu, fără măcar să-și dea seama cu cine au de-aface.
Mă consider un spirit rău ce evoluează pe zi ce trece mulțumită lor, ei mi-au creat altă viziune asupra lumii, una rea și la care nu vreau să renunț vreodată.
Au trecut 3 zile ca 3 secunde alături de Samael, pare tot fericit pe zi ce trece. Nu știu cum sau când am reușit să fac asta, dar la dracu, am reușit. Pentru prima dată în 18 ani, cineva zâmbește cu toată forța mulțumită mie, fără să-mi ceară ceva în schimb… Astăzi am decis să-i mulțumesc.
Nu am mai mulțumit până acum nimănui pentru că nu am avut motive de a o face… El mi-a oferit atât de multe motive încât nu știu pe care să o spun prima dată. Deși aș vrea să mă distanțez de el, simt că ceva înăuntrul meu nu vrea să mă lase și trage de mine cu toate puterile să-i rămân alături. Momentul când mi-a mărturisit ce simte pentru mine, a fost precum un legământ. Un legământ ce vreau să îl respect până în momentul morții mele, până când ochii mei se vor închide și inima va avea ultima ei bătaie.
Niciodată nu mi-a păsat de părerea cuiva din jurul meu, nu am acordat atenție sau măcar puțină înțelegere cuiva pentru că nu avea rostul să o fac. Toți cei din jurul meu sunt niște lei ce vor oricând să pună stăpânire pe ce le pică în cale, însă pe un  lup nu vor pune niciodată stăpânire.
Așa i s-a întâmplat și lui Samael,el făcându-mă să-mi dau și mai mult seama de unele lucruri ce au logică în momentul când mi le explică el. Dă un înțeles al lucrurilor atât de special încât mă fascinează pe zi ce trece.
Simt că nu mai rezist mult. Vreau să-l ating, să-l sărut, să-i simt mirosul pielii și să-i văd conturul ochilor precum și cel al buzelor.Să-i gust sângele și să-i văd pupila ochilor cum se dilată. Să-i văd colțul buzelor cum zâmbește, să-i văd privirea atunci când vede ceva ce-i place, să-i văd expresiile feței în diferite momente, să-i simt căldura pălmii atunci când îmi atinge mâna, să-i văd chipul în noapte, să-i văd corpul dornic de plăcere, să-i simt căldura corpului când suntem iarna, în mijlocul pustilui, plimbându-ne ca doi psihopați peste tot, nepăsându-ne de nimic.
„Asta înseamnă să ai o obsesie față de cineva anume”. Să iei acea persoană, să pleci cu ea în altă țară, să vă găsiți acolo un loc unde să locuiți și atât. Să nu te gândești dacă o vei avea cu ce întreține. Asta înseamnă obsesie față de cineva... Vreau ca îmbrățișarea lui să-mi oprească respirația în momentul când el îmi va strânge corpul cu toată puterea lui. Nu aș simți durere, nu aș simți neplăcere, nu m-ar face să sufăr, doar m-ar face să am sentimente și mai puternice pentru el.
Nu credeam vreodată că unul ca el se va îndrăgosti de un om ca mine.
„Tu te consideri om? Eu nu te consider om”, mi-a spus într-o seară.
A avut dreptate, poate nu eram om.

Sus In jos
FaceLess
Membru
Membru
FaceLess

Data de inscriere : 21/06/2015

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 4:02 pm

Foarte interesant modul cum l-ai prezentat pe Samael, desigur este viziunea ta. "Un pradator tanjind dupa sentimente". In general pradatorii tanjesc dupa vanat. Esti o scriitoare buna, as putea spune ca acest Samael merge pe principiul "Cand vreau ceva, obtin acel ceva cu orice pret".

Samael, îngerul care nu m-a ucis.  XTiTncXsYjWtmLJc3e
Sus In jos
AivliSabbatic
Incepator
Incepator
AivliSabbatic

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeDum Iun 21, 2015 5:00 pm

Da, ai dreptate. Exact așa este Samael, când își propune ceva, obține. Și-a propus multe și am văzut cu ochii mei cum le-a obținut, de aceea este atât de special. Și ai dreptate și cu faza cu vânatul..poate nu m-am exprimat bine.. Mulțumesc pentru părere ^_^

Sus In jos
Rebecca Baciu
Avansat
Avansat
Rebecca Baciu

Data de inscriere : 18/06/2015
Localizare : Cluj-Napoca

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMar Iun 23, 2015 12:59 pm

Povetea asta mi-a deschis ochii in mai multe privinţe... E foarte bună,aştept cu nerăbdare continuarea.
Sus In jos
AivliSabbatic
Incepator
Incepator
AivliSabbatic

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMar Iun 23, 2015 1:39 pm

Mulțumesc frumos Rebeca. Astăzi cel mai probabil voi pune continuarea ^_^.

Sus In jos
AivliSabbatic
Incepator
Incepator
AivliSabbatic

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitimeMier Iun 24, 2015 9:01 pm

Înainte de citirea următoarei părți din poveste, aș dori să apăsați pe butonul de play din videoclipul de mai jos ce conține o melodie trimisă de el și care ne descrie perfect situația actuală . Vă mulțumesc !

Capitolul 1. Partea a III-a. No metter what.
Îl simt cum se îneacă în lacrimi și aș face orice posibil să-l ajut să respire, să-l îndrum spre suprafață în așa fel încât să-mi vadă mâna ce îi este întinsă lui. El pare să nu o vadă și mă aplec mai mult spre negrul abis pentru a-I întinde mâna cât mai mult posibil.
Mi-a spus că suntem indestructibili împreuna și că nimeni nu poate dărâma zidul ce l-am clădit cu atât de multă biruință, în jurul nostru.
Îl ador când zâmbește, și de cele mai multe dăți eu sunt motivul zâmbetului lui. Astăzi m-am urât mai mult ca deobicei. Astăzi l-am făcut să plângă. El, ființă fără pic de suflet, a plans precum un muritor.
Îmi este silă de ceea ce am devenit, am ajuns să-l rănesc cu fiecare mișcare și fiecare cuvânt ce îl arunc din prostie. I-am promis că voi avea grijă de sufletul lui, fiind nevoită să trec și prin foc pentru a-l proteja. Astăzi, mi-am încălcat jurământul...L-am rănit, nu am avut grijă de el.
Îi aud pulsul chiar dacă el este la sute de km distanță de urechile mele, îi simt căldura corpului ce o emană, chiar dacă în camera în care sunt acum sunt aproape 0 grade.
Îl aud cum mă strigă și simt cum îmi trec fiori prin toată șira spinării. Îl doare, îl doare mai rău ca niciodată, urlă și mă strigă cu atât de multă înfructare încât îmi vine să intru în pământ și să apar lângă el.
Să-I văd privirea dornică de răzbunare și să-I simt mâna cum îmi strange umărul din ce în ce mai tare în așa fel încât să-mi arate măcar o mica parte din durerea ce o simte el în momentul de față.
Mai avea de spus atât de multe, dar , a ieșit fără să apuc să-I spun măcar că îmi pare rău.
Am nevoie de tine…am nevoie de tine…LA DRACU, CHIAR AM NEVOIE DE TINE!
Samael, mă auzi? Poți să auzi cum glasul meu se transformă în niște urlete puternice ce îți descriu numele? Blesteme și descântece ce mi le arunc fără pic de milă, toate pentru tine, Samael!
Poți să-mi vezi privirea dornică să te nimicească? Vreau să te aud! Arată-te! Știu că mă privești și te minunezi din fiecare bluestem ce-l scuip în stânga și în dreapta. Devii mai puternic mulțumită lacrimilor mele.
Ești acolo și știu că mă simți, ai reușit să-mi arăți cum este să urăști pe toată lumea, dar să iubești în schimb, o creatură ce te distruge zi după zi.
Samael, eu sunt acea creatură ce te distruge și care îți vrea răul, sau dacă nu îl vrea, vrea să te vadă suferind. Nu știe ce este înseamnă viață și care este rostul ei…nu a știut vreodată…
Au trecut 2 ore fără să știu ceva de tine, simt cum încep să înnebunesc, îmi văd carnea cum arde, cum emană o căldură năucitoare, îmi aud repirația din ce în ce mai greoaie. Mă uit în oglindă, sunt un monstru, monștrilor li se dilată pupila când văd ceva dubios. M-am văzut și nu mi-a venit să cred ceea ce tocmai mi-a reflectat oglida. Ea reflectă un copil innocent, însă eu nu văd asta, văd un mic demon în devenire, îi pot observa chiar și conturul coarnelor cum prinde formă…

3) Caută-ți fericirea în victorie, dar niciodată în pace.

Ce poate să însemne asta?
Un singur lucru, cea mai mare victorie a mea de până acum, din momentul când m-am născut și până în această secundă, ai fost tu.
Fericirea mea era în victorie, iar tu erai și încă ești victoria mea. Mi-ai arătat cât este de minunat să te simți special în ochii cuiva. Mi-ai demonstrat că și cei ca noi, pot iubi, pot plânge, pot zâmbi și pot avea sentimente umane, totul mulțumită ție!
Multumindu-mă cu iubirea ce mi-o ofereai zilnic, am început să fiu oarbă în fața celor din jurul meu, nepăsându-mi de ei sau de părerile lor, i-am îndepărtat zilnic de mine…de tine, de noi.
O persoană necunoscută și cu care nu am avut cine știe ce dialog , mi-a spus acum ceva timp în felul următor :
Cel mai greu lucru în viață este să spui „da” sau „nu” atunci când trebuie.
Până acum 2 zile nu am înțeles rostul sau mesajul ce încerca să-l transmită aceste fraze. Neînțelegând ce și cum mă vor ajuta, am ales să le evit și să nu-mi pun prea mult subconștientul în funcțiune cu aceste baliverne.
Astăzi, în sfârșit, le-am înțeles rostul... Am înțeles unde a vrut să bată acea persoană cu fraza asta ce m-a derutat de fiecare dată.
Fuck it! Doare…Nu știu dacă o face intenționat sau din neștiință. Știu că îmi plătește cu aceeași monedă pentru că au fost momente când i-am făcut exact la fel, probabil el având impresia că-l ignor și că puțin îmi pasă de el, sau că doresc să scap definitiv de el, dar...nu a fost așa. Niciodată nu am făcut-o de bună voie..ceva în adâncul întunecat al sufletului meu m-a forțat să fac acele lucruri de care nu o să fiu niciodată mândră...Sunt o tâmpită!
Am făcut-o din nou. Am reușit a mia oară să îl fac să se simtă ca un căcat. Nu...nu am vrut…Iartă-mă.
Nici eu nu mai știu ce simt...Acum mă doare, peste 2 secunde, modul cum îl doare, mă face să vreau să-l rănesc și mai rău. Să doresc să-i simt gustul lacrimilor și să-i văd ochii cum se înroșesc de la atât de multă durere combinată cu ură.
Simt un aer care îmi îneacă simțurile, este unul putred și cu miros greu. Încerc să-l evit cât mai mult posibil , dar simt și văd cum pune stăpânire pe corpul meu.
Ce este asta? Ce mi se întâmplă? De ce este din ce în ce mai răcoare? De ce începe să-mi amorțească tot corpul?
Mi-e frică…Oare ce se întâmplă cu mine și cum pot face să scap?
Creierul începe să nu mai gândească rational și văd camera mea cea veche cum începe să se clatine din ce în ce mai rău, totul reproducând scena unui cutremur…
Dar parcă nu este cutremur… Atunci ce este? De ce mi se încețoșază privirea?
Samael, am atât de multă nevoie de tine acum…Am nevoie de tine din ce în ce mai mult….

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Samael, îngerul care nu m-a ucis.    Samael, îngerul care nu m-a ucis.  I_icon_minitime

Sus In jos

Samael, îngerul care nu m-a ucis.
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: