Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Copilul fantomelor

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 17, 2015 8:48 pm

Bravo, imi place... tine-o tot asa Dragut Next
Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 17, 2015 9:11 pm

Bravo, îmi place, ai descris chiar foarte bine, greşeli gramaticale, nu am văzut, n-am ce zice. Foarte frumos, continuă tot aşa.


Copilul fantomelor - Pagina 2 Hq1JQER
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Iun 17, 2015 9:31 pm

Multumesc mult, mult de tot!

Toni mi-a explicat ca fantomele sunt conduse de suflete rele, razvratite fata de lumea reala si convinse ca trebuie distrusa. Cand un om vrea sa se sinucida, fantomele vin si-i felicita, il primesc cu caldura sau il ajuta. Uneori, fantomele conving omul sa se sinucida sau sa fie unul dintre ele; asta explica multe dintre cazurile mele in care, un om fericit fara lipsuri se sinucide fara nicio explicatie. Si intr-un final, fantomele pot sa ''fure'' pe cineva, dar o fac cu un scop anume. Si nu oricine poate fura un copil de varsta Biancai; trebuie sa fie de varsta cu ea sau de varsta tripla. Deci ori o fantoma copil, ori un batran fantoma..
Totul suna atat de stupid. Totul suna atat de ireal. Chiar si cand scriu aceste ganduri pe noul meu telefon.
- O mincinoasa! l-am auzit pe sotul meu strigand, apropiindu-se de camera mea. Fara cuvant! A navalit aproape daramand usa si a venit val-vartej la patul meu, mi-a smuls telefonul din mana si l-a aruncat in coltul camerei. S-a dezmembrat in cele 3 parti binecunoscute.
- Hei, abia l-am cump...
Nu m-a lasat sa termin, strangandu-ma de gat si aruncandu-ma pe pat, apasandu-ma exagerat de tare.
- Mincinoasa, asta esti! o cu*va, nu meriti sa lucrezi in domeniul pe care ti l-ai ales! Nu ma meriti, scarbo!
Abia putand sa respir, cu glasul ragusit retinut de mainile lui dure l-am intrebat:
- Ce... ce-am facut?
- Cum, nu stii ce-ai facut? m-a intrebat el strangandu-ma mai tare. Nu stii cand ti-ai tras-o cu Toni aseara? Am filmarea, tar*a jegoasa! O am!!!
Mi-a dat drumul din stransoare si mi-a refacut telefonul pe fundalul gemetelor mele de durere. L-a deschis si a intrat pe YouTube.
- Priveste-ti fapta!! Priveste-o,alaturi de o lume intreaga, apoi uita-te la mine! Merit asta?
In filmare eram eu in biroul meu, iar Toni la al lui. "T...Toni", "Mh?" "Si..." " Unde vrei sa ajungi?'' chicotise si se apropiase de mine. M-am astupat fata. M-a privit zambind o vreme. Mi-am ridicat mainile si m-am apropiat de el. Eram la o distanta de cativa cm... M-a luat de mana si m-a dus inafara cadrului de filmare. Se putea auzi totusi dialogul "Am incercat sa-ti spun, dar m-ai dat la o parte. Iar acum te-ai convins singura! Ah, cat de fericit sunt!" "Ma voi increde in tine, Toni... Sunt insfarsit gata sa ma incred in tine."
Am privit scena de pe YT stupefiata.
- Iubitule...
- Nu ma lua pe mine cu d-astea!!! a tipat el la mine, vazandu-se ca abia se abtine sa ma loveasca.
- Cris, vorbeam despre total altceva! vorbeam despre Bianca, despre fantome...
Cris a inceput sa rada tare.
- Proasto, vrei sa cred ca voi doi vorbeati despre fantome? Voi femeile nu mai stiti ce scuze sa inventati, nu-i asa?
- Crede-ma, te rog! Nu ti-am facut nimic niciodata, mereu am fost fidela...
- Da, te-ai ascuns foarte bine. Stii, credeam eu ceva la un moment dat dar nu... Nu despre Toni!
- Dar nu e nimic intre mine si Toni, intelege!!
- Pleci, mi-a zis el dintr-o data foarte calm.
- Po.. Poftim?
- Pleci din aceasta casa in seara asta. Maine pregatim actele de divort.
- Dar.. Cris...
- Stii bine ca singurul motiv din care ne-am fi putut desparti era infidelitatea. Felicitari!

Sus In jos
Ambrose
Spammer
Spammer
Ambrose

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 673
Data de inscriere : 22/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Piteşti

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 18, 2015 1:51 pm

Wow. O parte bună. Ai descris totul, foarte bine, ai multe detalii importante. Din punct de vedere gramatical, nu am ce spune, iar din punct de vedere estetic, ai aşezat totul bine, în pagină. Partea aceasta, în sine, e cam dramatică, nu horror, dar ţi-a ieşit, oricum. Bravo, Ema. Continuă.


Copilul fantomelor - Pagina 2 Hq1JQER
Sus In jos
ralu10
Membru
Membru
ralu10

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1
Data de inscriere : 18/06/2015

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 18, 2015 2:42 pm

Culorile deschise pentru capitole sunt interzise .Trebuie modificat intr-o culoare mai inchisa .Este permis doar sa evidentiati unele fraze.Si schimba te rog cuvintele cu stelute in alte cuvinte sau povestea va fi stearsa . Smile Wink

Edit : Draga mea, movul este o culoare acceptată având în vedere că se citește destul de ușor. Și a făcut bine că a cenzurat cuvintele, nu trebuie schimbat nimic. Apoi, nu cred că ești în măsură să spui că povestea va fi ștearsă, având în vedere că nu iei hotărârile pe aici. În ultimul rând, te sfătuiesc să o lași mai moale cu atitudinea asta. Smile

Ele.
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Iun 23, 2015 1:19 pm

Multumesc mult, mai astept cateva pareri!
Sus In jos
Ema
Veteran
Veteran
Ema

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 272
Data de inscriere : 17/06/2015
Varsta : 25
Localizare : Cluj-Napoca

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 25, 2015 7:34 pm

~ Sau nu... Laughing

Singura in drum s-a mai intamplat sa fiu. Dar singura in drum si foarte, foarte descurajata nu! L-am sunat pe Toni si i-am povestit intreaga scena. M-a primit la el, zicand ca "nu e mana umana ce-a facut dezastrul''. Acum n-am mai avut nicio indoiala privitor la asta.
Peste 2 ore eram in patul din camera lui Toni, iar pe canapea, in aceeasi camera, statea Toni cu dosarul despre fantome in mana.
- E grav, spuse Toni ganditor dupa o lunga perioada de tacere; e foarte grav.
- Nu mi-am dat seama, sa stii! i-am raspuns nervoasa.
- Fii atenta ce scrie aici! ''Fantomele n-au dreptul sa provoace daune familiale persoanelor, decat daca fac parte din familie.''
- Ce? am marit ochii cat cepele. O fi bunica?
- Poate, poate ca e bunica...
- Dar ce treaba are bunica in viata ta?
- Ai dreptate, ea n-a avut treaba nici vie, daramite moarta...
Toni s-a ridicat instant si aproape ca a strigat:
- CAMERA DE LUAT VEDERI!
- Da, ce prosti suntem! Exista camera in birou!
- Asa, spuse Toni plin de speranta, ii putem demonstra sotului tau ca nu esti vinovata.
- Asa ma pot intoarce acasa... am spus, fericita.
*
Cand am ajuns la birou, totul era exact asa cum il lasasem, exceptand panoul de pe tabla din centrul camerei. Nu am gasit nimic, dar stiam sigur ca era miscata. Apoi eu, din greseala, am ridicat putin panoul si... am gasit. Am gasit poze multe lipite pe spatele panoului, cu mine, cu sotul meu, cu Toni si cu toti prietenii mei pretiosi. Am gasit poze cu noi in diferite ipostaze si una in mijloc cu noi toti, facuta de ziua mea, insa fiecare avea infipta in frunte cate o pioneza rosie.
- Ce este asta? o gluma foarte idioata din partea gelosilor? abia am reusit eu sa ingan.
- Fantome geloase? a intrebat Toni incet.
Am verificat camera de luat vederi. Imaginile nu se zareau, nu se miscau... Era blocata pe o singura imagine, intunecata, gri, plina de linii. Nu se intelegea nimic, pe scurt. Cedam...
- Toni, ajuta-ma! Innebunesc, simt ca nu mai pot! Nu mai am parte de odihna, de iubire din partea apropiatilor sau de mine insumi! Ajuta-ma Toni, altfel simt ca...
- Trebuia sa fie cineva din familie, nu? ma intrerupse foarte grosolan Toni, cautand repede prin dosarul de pe biroul meu.
- Da, taranule.
Toni, ignorandu-ma cauta in continuare, inversunat:
- Si daca fantoma care te bantuie deja...
- Bianca?
- A facut parte din familia ta?


Astept Pareri Astept Pareri Spectrul Realitatii Astept Pareri Astept Pareri
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 25, 2015 10:59 pm

Ema se pricepe si scrie asa de frumos,
O face intr-un stil foarte bengos. Very Happy

Bine asa, awesome story.. Imi Place Next
Sus In jos
Continut sponsorizat





Copilul fantomelor - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Copilul fantomelor   Copilul fantomelor - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Copilul fantomelor
Sus 
Pagina 2 din 2
 Subiecte similare
-
» 00:00, ora fantomelor
» Existenta Fantomelor
» copilul vampir
» Copilul curios
» Billy, copilul transformat in mutant

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: