Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Rebeliunea I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Rebeliunea I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Rebeliunea I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Rebeliunea I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Rebeliunea I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Rebeliunea I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Rebeliunea I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Rebeliunea I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Rebeliunea I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Rebeliunea I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Rebeliunea I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Rebeliunea I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Rebeliunea I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Rebeliunea I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Rebeliunea I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Rebeliunea I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Rebeliunea I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Rebeliunea I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Rebeliunea I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Rebeliunea I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Rebeliunea

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 20
Localizare : Bacău

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeDum Mai 24, 2015 8:13 pm

Capitolul I : Înapoi  în închisoare

”Bem prea mult, fumăm prea mult, cheltuim banii nesăbuit, râdem prea puțin, conducem prea repede, devenim din ce în ce mai furioși, stăm seara până târziu, ne trezim prea obosiți, citim prea puțin, ne uităm la televizor prea mult.”

Kaya’s point of view :

Mă plimb alene pe holurile liceului, căutându-mi clasa. Sper să nu nimeresc în aceeași clasă : plină cu păpușele siliconate, băieți ce se cred alfa, da’ n-au nimic în pantaloni și cel mai rău o dirigintă de tot rahatu’, care mai e și directoare.

Irisu-mi de un verde deschis înspectează împrejurările în timp ce trec pe lângă mulțimi de școlărițe cu fustă mini și păpușei care se mândresc cu cheile de la BMW sau tot felul de mașini scumpe.

Sectoarele școlii ăstea îs cam așa : eu, o parte din gașca mea și restu'. Restu'? Ce-am enumerat mai sus. Păpușele fără creier, băieți plini de ei, mai pe scurt, șmecherași ce pretind a fi ce nu-s ca să-i placă lumea. Ratați.

Gândurile mele sunt întrerupte când un corp străin, cremos, mi-a atins umărul și a împins ușor. Îmi ridic capul din pământ și mă holbez la domnișorica cu pricina. Îmi arcuiesc o sprânceană când o văd că nu se oprește. Ba din contră, ea și cea de lângă continuă să apese podeaua cu tocurile ălea de parcă tăticu’ i-a făcut observație după ce a văzut-o lingându-se cu unu’.

Mă întorc pe călcâie și o prind pe una dintre fetișcane de păr. Se pare că am nimerit-o pe blondina cu care era… Ups. Dar chiar ș-așa, continui să trag. Puștoaica se zbate, dar în zadar.

- A-Acacia… Domnișorica care s-a izbit de mine se holbează ca la felu’ paișpe. Um.. Scuze? Își ridică privirea și ochii ei ciocolatii îi găsesc pe ai mei. O păpușică speriată. Perfect.

Râd și îmi pun piciorul pe umărul blondei.

- Vezi ce se întâmplă dacă nu te uiți pe unde mergi, drăguță? Bruneta își mușcă buza inferioară și încleștează pumnul. Ce e, s-a supărat păpușica?
Vreau să îmi continui fraza, dar un sunet mai puțin  enervant ca cel de adineaori îmi atrag atenția.

Bineînțeles, școală plină de blondine. O blondă se apropie de mine cu un mers tupeist. Ochii albaștrii-verzui se fixează pe adolescenta captivă în pumnul meu. Trăsăturile și aspectul sunt asemănătoare. Puteam să jur că sunt surori, până când ajunge în fața mea și o apucă de mână pe bruneta care m-a împins.

- Sarah, parcă ți-am spus să nu-mi faci probleme și aici! Tipa își ridică tonul, iar domnișorica se smucește din strânsoarea ei. Blonda oftează și apoi își îndreaptă privirea spre mine, analizându-mă.

Wow, wow. Nu cred că i-am dat voie să mă privească în felu’ ăsta.

- Poți să-i dai drumul? întreabă și  tonul ei revine la normal.
Oh, da, bineînțeles.

-Și dacă nu vreau? răspund și îi zâmbesc ironic. Rămâne blocată un timp și tot ce face e să se holbeze la mine. Ce e, ți-a mâncat pisica limba, sau îți place prea mult aspectul meu? Îmi aranjez hanoracul negru și pufnesc, dându-i drumul puștoaicei.

Știu că n-avea nicio vină, dar de fiecare dată simt o poftă nebunească să mă iau de toți. Asta-s eu, n-am de gând să mă schimb prea devreme. De fapt, n-o s-o fac nici dacă o să-mi scrie cineva pe mormânt ”Câine bun.”

Cele trei pleacă. Pot încă să aud glasul oarecum rigid al blondei. Dacă ea crede că o altă școlăriță sperioasă o să mă calmeze, se înșeală amarnic.

Ce e cu locu’ ăsta? Se vede că n-am mai pășit de mult timp aici. S-au cam schimbat vremurile. Toți ratații au prins curaj ca să comenteze. Mai vedem noi după o lună. Îmi dau gluga jos și îmi dau capul ușor pe spate, râzând.

După ceva timp am reușit să ajung unde voiam. Minunat, am nimerit în fosta mea clasă. Jur că dacă sunt aceiași tipi fără minte, o să îi pun pe fiecare într-un dulap și o să-i las să putrezească acolo.

Am dat buzna în clasă. Liniștea era deja instalată. Profesoara roșcată își ia degetul de pe carte și își ridică ochelarii pe nas.

- Cine nu știe regulamentul școlii? întreabă fără să se uite.

- Eu. Răspund și zâmbesc fals. Cum diriginta mă vede, înghite în sec.

- Cel mai mare eșec al meu, zâmbește și îmi face cu mâna să iau loc, Kaya. Văd că te-ai întors.

Pufnesc și, în timp ce mă uit după un loc bun de privit pe geam, zăresc câțiva inși cunoscuți. Blonda care a intervenit pe hol e și ea în clasa asta. Magnific. Îmi trântesc rucsacul pe o bancă din spate și dau să mă așez, dar am surpriza ca cineva să opună rezistență.

Printre genele dese, un păpușel mă privește dezinteresat în timp ce se joacă cu pixul. Ochii albaștrii îi întâlnesc pe ai mei. De ce naiba nu se dă de pe scaunul ăsta?

- Păpușel, mută-te. Îi  zic și aștept să își miște posteriorul din bancă. Dar ca răspuns, pufnește și își dă bretonul din ochi.

- Și dacă nu vreau? zice sarcastic și dă să se ridice. Îmi pun mâna pe umărul lui și îmi încleștez pumnul. Profesoara continuă să răsfoiască manualul ăla de parcă nu s-ar întâmpla nimic.

Brunetul oftează și se dă un pas mai în spate, căzând pe celălalt scaun al bâncii. Își mută ghiozdanul de pe masa maroniu-deschis. Zâmbesc învingătoare și  mă trântesc pe scaun.

- Știi?

- Huh?

- Tocmai te-ai făcut cu un adversar. Zice și își dă bretonul pe spate.

Râd. Nu că ar fi primul, sau ceva...

Dap. Am început o nouă poveste cu membrii forumului. Sper să vă placă.
Știu că Kaya are un limbaj destul de licențios. Chiar vreau să știu părerea voastră, în cazul în care merită să mai continui.

Înscrierile pentru poveste încă sunt valabile : https://spectrulrealitatii.forumgratuit.ro/t4604-yeah-personaje

Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

Rebeliunea 2agp4l

Ultima editare efectuata de catre Ele. :) in Dum Sept 27, 2015 9:13 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

Data de inscriere : 18/12/2013
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeDum Mai 24, 2015 8:23 pm

Faină povestea . Întrebare Ele , spune-mi te rog că nu mai făcut Piți și că nu de mine ai tras pe hol ,no? .. Știam eu , next oricum.

''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
TheDizZy
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheDizZy

Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 22
Localizare : [Bistrita - Nasaud]

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeDum Mai 24, 2015 11:50 pm

Ok un inceput foarte interesant, mi-a placut ca nu ai inceput gen "buna numele meu ii cutare am varsta cutare" s.a.m.d. Ok fata rea =))) Imi place :3 Putin m-am incurcat la dialogul intre prima tipa bloda si tu, dar sunt eu mai zapacit nu-i asta problema. Hai cu next-ul nuca ^^
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

Data de inscriere : 03/01/2015

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeLun Mai 25, 2015 8:30 am

Uppp. Mi-a placut mult Laughing ma intreb cine-i brunetul ala Razz Razz Razz oricum merita foarte mult sa continui!
Ma bucur ca ai voit sa faci acesta poveste, dar sincer nu m-am asteptat ca o sa jucam de-a rebeliunea Laughing
Next!!!
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 18
Localizare : Acasa.

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeLun Mai 25, 2015 1:19 pm

Ooo, deci asa jucam Kaya, imi suna ca o provocare.... Hai ca vezi tu in seara asta, fereste-te .-.... Ok, deci pot spune ca povestea deja mi se pare interesanta si ca astept next fumeie!
Sus In jos
Kent
Incepator
Incepator
Kent

Data de inscriere : 19/01/2015
Varsta : 21
Localizare : Depinde,ori la mine ori la tine..

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeLun Mai 25, 2015 4:20 pm

Ba smr ce dura e Kaya =))). Vai tu rea-o, baga next!
Sus In jos
*Black Ang3l
Incepator
Incepator
*Black Ang3l

Data de inscriere : 19/01/2015
Varsta : 19
Localizare : Jupiter

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeMier Mai 27, 2015 6:49 pm

Povestea e frumoasa! Next, now! Razz
Sus In jos
Poisoned
Veteran
Veteran
Poisoned

Data de inscriere : 06/03/2014
Localizare : Sub tine :D

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeJoi Mai 28, 2015 8:06 pm

Cand pui next? O.O
Pune-l te rog mai repede ca nu mai am rabdare. Imi place personalitatea Kayei.
Ly. Baga next.
¤¤

Rebeliunea BWh3b0R
Sus In jos
oShiori
Veteran
Veteran
oShiori

Data de inscriere : 25/05/2014
Varsta : 27
Localizare : Pe Marte..:o3

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeVin Mai 29, 2015 6:46 pm

Îmi place Kaya:3 Şi povestea e super, aştept next. ♥

Keep Calm and Never Give Up!

Rebeliunea 410120140
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

Data de inscriere : 04/07/2014
Localizare : Bacău

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitimeLun Iun 01, 2015 7:15 pm

Capitolul II : Detenție

Kaya’s point of view :

După ce soneria de ieșire s-a auzit, am tulit-o pe ușă și nu m-am mai  uitat înapoi. De prima oară când am pășit în clădirea asta afurisită mi-am dat seama că se schimbase. Liceul era acum infectat de adolescenți fără creier cu un tupeu dat naibii. Erau peste tot : pe holuri, fetișcanele răsfoiau reviste de modă sau cu staruri din filme p*rno. În curte, ratații încercau să impresioneze majoretele –puștoaice siliconate lipsite de inteligență- arătându-și pasiunea pentru sporturi de tot rahatul, cum ar fi fotbalul.

Nu e că nu-mi place fotbalul sau ceva, dar în ultimul timp toți mucioșii care primesc de ziua lor mingi semnate, echipamente scumpe  și alte porcărioare de la părinți se dau mari pe teren, de parcă ar face o carieră de viitor din asta.

Am ieșit din liceu în pași rapizi. Trebuie să ies în maxim cinci minute din curtea școlii. Ca de obicei, poarta era închisă. M-am uitat în jur de două ori: nici o urmă de vreun paznic. Cum poarta avea un sistem destul de ușor de manevrat, mi-a luat în jur de câteva clipe să ridic bara de metal.

- Pleci undeva, domnișoară?

Fi-rar. Rămân nemișcată o vreme, până o idee îmi invadează mintea. Mă întorc pe călcâie și zâmbesc cât de drăguț și fals pot.

- Știți, d-domnule paznic... Directoarea m-a trimis să îi iau niște chestii de la chioșc. Mint și fac câțiva pași în spate.

Bărbatul se uită suspicios la mine, ridică din sprânceană și apoi își dă ochii peste cap. Dacă omulețul ăsta de un metru și o flegmă n-ar fi paznicul liceului, aș sări direct gardul și m-ar durea în pix dacă ar vedea. Da’ înălțimea bătrânului ăstuia e invers proporțională cu viclenia de care a dat mereu dovadă. Deci dacă trec de el, sigur o să trec și de directoare... Cumva.

Dă afirmativ din cap și îmi face semn cu mâna să ies, iar eu dau din cap și părăsesc incinta liceului, ieșind pe poartă.

În aproximativ zece minute eram acolo. O vedeam deja. O roșcată înaltă, cu un corp de viespe stătea sprijinită de un copac bătrân. Prin lentilele roșii mă privea nerăbdătoare și bătea rapid din picior. Privirea îi era calmă, deși puteam să jur că era nervoasă.

Și pun pariu că dacă n-ar fi știut cum stă treaba sau dacă ar fi fost o păpușă fără creier și-ar fi arătat enervarea și s-ar fi luat de mine. Dar, presupun că, în calitate de mâna mea dreaptă, știa cine face regulile aici.

Și știa că eram singura persoană din gașcă care ar fi putut să le încalce.

- Yo. M-a salutat, dar a așteptat să ajung în fața ei și mi-a întins pumnul. Cât aveai de gând să mai întârzii?

Îi accept gestul și mă rezem de trunchiul copacului.

- Cred că școala aia e singurul loc unde nu faci tu regulile. Continuă și își lasă mâna pe umărul meu.

- Nu încă. Zic și îi zâmbesc ironic. Lasă asta, Demonio, ai adus paiele ălea?

Roșcata oftează și se scotocește prin buzunarul blugilor, după care scoate un pachețel legat cu sfoară. Zici c-ar fi ilegale. Pufnesc și rup ambalajul, luând între două degete paiul obișnuit. L-am așezat între buze și l-am aprins cu o brichetă de-a roșcatei.

- Nu pot să vă înțeleg pe voi, fumătorii. Arysa se uita la mine gânditoare.

Trag fumul în piept și îl țin acolo câteva secunde, apoi îl las liber în bătaia vântului, uitându-mă cum se risipește.  Nu-mi pasă că roșcata nu suportă fumu’. Dacă ești în gașca mea, trăiești după cum am eu chef.

- Lasă asta. Du-te și reunește gașca. După ce scap am ceva de discutat. Îi zic și îi suflu fum în față.

Arysa tușește și ridică dintr-o sprânceană. Râd și o bat pe un umăr, făcându-i semn să plece. Roșcata dispare din peisaj cu mașina primită cadou.

**

Ora de mate a decurs mai mișto decât în alte dăți. Nu de alta, dar am trecut peste ea. Dintre toți profii de aici, cel mai mult mă dezgustă Mathiens, cățelușa directoarei.

Stau rezemată de gardul din spatele liceului și mă holbez plictisită la cer, în timp ce aprind al doilea pai.

- Domnișoară Kaya.

Pe bune, de ce tre’ să mi se întâmple numai mie asta? Cum se face că tot timpul își închid ochii când îi văd pe boboci lingându-se pe coridoare sau când ratații se iau de ăia de paișpe ani?

- Văd că mi-ai reținut numele, duduie. Nici măcar nu mă străduiesc să mă întorc.

Profesoara tușește cu dezgust și apoi liniște. Ce-i, s-a dus la directoare deja? Visele-mi sunt spulberate când Mathiens își bagă mâna printre gratii și îmi întinde un bilețel.

- Pentru ce-i ăsta?

- Detenție.  Poate pentru că fumezi în timpul programei școlare, pe domeniul liceului?

Râd și arăt cu degetul la gardul care înconjoară liceul.

- Duduiță, sunt în afara curții. Zic și zâmbesc învingător, dar profesoara nu face nimic decât să șteargă ceva de pe bilet și mi-l dă înapoi.

- Atunci pentru chiulul de la ore. Îmi întoarce același zâmbet și se scuză, spunându-mi să mă prezint la detenție de la 18:00.

Hei. Deci aici este și continuarea, sper să vă placă. ^-^
Știu că acest capitol a fost mai... sec. Dar e un fel de introducere pentru următorul, dacă pot spune așa.
Aștept părerile voastre!

Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

Rebeliunea 2agp4l

Ultima editare efectuata de catre Ele. :) in Dum Sept 27, 2015 9:14 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Continut sponsorizat

Rebeliunea Empty
MesajSubiect: Re: Rebeliunea   Rebeliunea I_icon_minitime

Sus In jos

Rebeliunea
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: