Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile de groază, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”

AcasaPortalCăutareÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Ultimele subiecte
» Dincolo de Oglinda - Un alt "Eu"
Viața se schimbă. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 10:21 pm Scris de MMiauti

» Anime - Another
Viața se schimbă. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 8:13 pm Scris de MMiauti

» Hi miau !
Viața se schimbă. I_icon_minitimeSam Ian 02, 2021 7:55 pm Scris de Sakumo

» A Christmas Story
Viața se schimbă. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 10:36 pm Scris de Sakumo

» Trei povesti scurte
Viața se schimbă. I_icon_minitimeJoi Dec 24, 2020 9:11 pm Scris de Sakumo

» Cuptorul
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMier Dec 16, 2020 10:17 am Scris de Hanamura

» hello
Viața se schimbă. I_icon_minitimeSam Noi 28, 2020 2:19 pm Scris de Sakumo

» A Pizza Delivery
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Noi 24, 2020 5:52 pm Scris de Sakumo

» Short Horror Stories
Viața se schimbă. I_icon_minitimeSam Noi 07, 2020 11:37 pm Scris de Sakumo

» Diferite superstitii
Viața se schimbă. I_icon_minitimeVin Noi 06, 2020 2:13 pm Scris de Hanamura

» Ouija [Halloween Story]
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Oct 27, 2020 12:57 am Scris de Hanamura

» Cazul Lukacs Dalma
Viața se schimbă. I_icon_minitimeLun Oct 26, 2020 12:26 pm Scris de Hanamura

» [Portofoliu] Crystal Snow
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Oct 20, 2020 1:23 pm Scris de Hanamura

» Babysitting
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Oct 13, 2020 9:27 am Scris de Hanamura

» Razboiul
Viața se schimbă. I_icon_minitimeLun Oct 12, 2020 3:18 pm Scris de Sarah chan

» Zoom Call
Viața se schimbă. I_icon_minitimeDum Oct 11, 2020 10:45 pm Scris de DedeDali

» School Email
Viața se schimbă. I_icon_minitimeVin Oct 02, 2020 5:39 pm Scris de Mihai

» Ice dancer in the garden of love [YYH FanFiction]
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 10:29 pm Scris de Crystal Snow

» Hey prieteni ^^
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:16 pm Scris de Eloise

» Dezastrul din San Andreas
Viața se schimbă. I_icon_minitimeMier Sept 30, 2020 3:14 pm Scris de Sarah chan

Staff Online
Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Daca nu ai acces la cont

In cazul in care esti un membru vechi care si-a uitat parola, intra pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou administratorului Sakumo.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

Viața se schimbă.

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 20
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeLun Mai 11, 2015 4:01 pm

-Abia aștept să plec Maia . spun eu puțin supărată.
-Și eu draga mea , vom pleca de aici curând . spune ea nesigură.
-Mda , mai e puțin . spun eu oftând.

Poate vă întrebați cine sunt și cu cine vorbesc . Păi , eu sunt Diana , însă prieteni îmi spun Dia . Am 16 ani ochii căprui , iar părul meu este blond . Probabil vreți să știți cu cine vorbeam . Păi vorbeam cu cea mai bună prietenă a mea Maia . Eu sunt orfană , mama și tatăl meu au dispărut după nașterea mea , așa că eu am rămas în grija bunici până la vârsta de 6 ani , când bunica mea a murit de bătrânețe . Așa am ajuns eu aici , orfelinatul din San Diego . Nu știu cum este să ai o familie , o mamă sau , un tată . Îmi doresc foarte mult să împodobesc bradul cu familia mea , cu prietenele mele și cu o soră . Pe care mi-o doresc de la 6 ani . Sunt aici de 10 ani , și în fiecare vară ne lasă să plecam , însă trebuie să ne întoarcem în 15 septembrie . La fel în fiecare an , de când sunt aici am cunoscut multe fete , dar și băieți . Însă nimeni nu m-a interesat , decât colega mea de cameră Maia . Este ca o soră mai mare pentru mine , ea are 17 ani . Mai are de stat doar un an aici . Să trecem peste asta și să revenim în preznt . Suntem pe data de 1 Iunie , iar aici e mare agitatie , toată lumea e pregătită să părăsească orfelinatul , și să meargă „acasă” . Eu mereu merg la o vecină de-a bunici mele . Este o doamnă puțin mai învârstă , 61 de ani mai precis . Are grijă de mine de la moartea bunici mele , Doamna Mara , pe numele ei , este o femeie minunată , abia aștept să o văd .
Îmi fac bagajul și cobor scările care par a fi noi . Doar ele mă împiedicau să merg spre libertate . Ies pe poarta orfelinatului , unde mă întâlnesc cu Maia .

-La revedere Maia , ne vedem în toamnă. Spun eu zâmbind .
-Pa Dia . spune ea chicotind.

Am luat primul taxi pe care l-am găsit și m-am îndreptat spre Doamna Mara . Nu am văzut-o de un an , îmi lipsește , abia aștept să ajung la ea . După un drum de 10 minute , am ajuns însfârșit la destinație . Am plătit taximetristului și am cobrât din mașină . Am stat preț de câteva secunde la ușa decorată cu niște inimioare colorate . Ciocăn la ușă și îmi deschide Doamna Mara . Cu zâmbetul până la urechi o iau în brațe strângândo tare .

-Intră , scumpa mea . spune ea cu zâmbetul pe buze.

dau din cap aprobator , și intru . Îmi las bagajele jos și mă duc în bucătărie , de acolo venea un miros grozav . Ajunsă acolo am văzut o plăcintă care arăta delicios .

-Vrei o felie? mă întreabă D-na Mara politicos.
-Da , vă rog. spun eu deja salivând.

După ce am mâncat , am mai stat la povești cu D-na Mara , și am urcat în camera mea . Era la fel cum am lăsato acum un an . Mi-am despachetat bagajul , care nu era foarte mare . Și m-am dus să fac un duș . M-am băgat în duș , și am lăsat apa să îmi învăluie corpul . Am stat 30 de minute acolo , iar după am ieșit . M-am îmbrăcat în pijamale , și am coborât la cină . După ce am terminat de mâncat , am strâns masa . Cineva a sunat la ușă.

-Mă duc eu . spune D-na Mara .
-Nu , vă rog , lăsați-mă pe mine. Spun eu zâmbind.

Deschid ușa și în fața mea apare.

Next la câteva păreri sincere.

''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
TheMasterOfShadows
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheMasterOfShadows

Data de inscriere : 24/11/2013
Varsta : 19
Localizare : Departe de tine...

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeLun Mai 11, 2015 9:52 pm

Povestea in sine e buna, dar te-as sfatui sa faci next-urile viitoare putin-putin de tot mai mici, pentru ca majoritatea membrilor s-ar putea plictisii citind si nu vor citi pana la capat.

:SL: :SN: :SL:
Sus In jos
DarkParadise
Incepator
Incepator
DarkParadise

Data de inscriere : 25/03/2015
Localizare : Maybe in hell.

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeLun Mai 11, 2015 10:38 pm

Nu, mie imi place. Chiar si daca ai face next-urile mai mari, eu tot as citi. E super povestea. Si sa pui repede next ca e prea mult suspans, da? =]] Continuaa :3
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

Data de inscriere : 04/07/2014
Localizare : Bacău

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Mai 12, 2015 12:28 pm

Drăguță idee. Însă, ai grijă la repetiții. În loc să tot repeți ”spun, spune” ș.a.m.d, poți folosi diferite verbe : zice, strigă, șoptește, ai înțeles tu.

Apoi, văd că ai unele locuri unde, după punct, scrii cu literă mică. Acest lucru este valabil doar când vine vorba de dialog, într-o propoziție interogativă, din câte știu eu. Btw, înaintea virgulei nu se lasă spațiu, ci numai după cuvântul următor și virgulă. ^^

Aștept next.

Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

Viața se schimbă. 2agp4l
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Mai 12, 2015 4:48 pm

Am deschis ușa și în fața mea apăruse un băiat.Mă holbam la el ca la un BMW.La un moment dat sunt trezită din transa mea chiar de acel băiat care îmi atrage atenția.

-Heii, pot să intru?! zice el sarcastic.
-Sigur. spun eu timidă.

După ce a intrat am închis ușa și l-am urmat în bucătărie . Ajunsă acolo am putut auzi o conversație dintre d-na Mara și acel necunoscut . Intru timidă în bucătărie și mă așez la masă.Las capul în jos ascultând ce vorbesc cei doi.

-Alex, ea este Diana. mă prezină d-na Mara politicos.
-Nu mă interesează cine e ea mătușă.spune el nepăsător.

O iau la fugă pe scări vrând să mă duc în camera mea . Ajunsă acolo închid ușa după mine, și mă îndrept spre dulap . Mi-am luat pijamalele , dând să mă îmbrac cu ele . Îmi dau bluza jos rămânând în sutien , însă când mă întorc îl văd pe Alex stând în fața ușii.
Țip acoperindu-mă cu o bluză , și mă rușinez toată.

-Aratai mai bine înainte. zice el sarcastic.
-Ce cauți aici , ieși afară din camera mea. spun eu oarecum speriată.
-Camera ta?! asta e camera mea. spune el mirat.

Atunci am putu auzi cum urcă d-na Mara.Se uita la noi foarte mirată , crezând că s-a întâmplat ceva deoarece eu eram în sutien și Alex doar în boxeri . Ah pătrățelele alea , e atât de....Nu Diana , nu te vei îndrăgosti de el , nu e genul tău.Dar e atât de drăguț , nu.

-Mătușă asta e camera mea. spune Alex nervos.
-Alex , asta este camera Dianei acum , nu am știut că vei veni. Zice d-na Mara.
- Nu e nici o problemă, îmi voi aduna lucrurile și voi dormi pe canapeaua din sufragerie .spun eu rușinată.

Mi-am adunat lucrurile într-o valiză micuță găsită în casă , și am coborât în sufragerie.Urmată de d-na Mara care era îngrijoretă .

-Copliă , vei dormi în camera de sus , eu voi pleca câteva zile .
-Unde? întreb eu curioasă.
-Am ceva treburi de rezolvat. zice ea plecând în bucătărie.

O urmasem până în bucătărie și m-am oprit în spatele ei.Punându-mi mâinile la piept am întrebat-o.

-Mă veți lăsa singură aici?! întreb eu deja rușinată.
-Nu vei fi singură , va fi și Alex aici. zice ea zâmbind sarcastic.

Tocmai atunci Alex își făcu apariția. Se ștergea cu un prosop alb în cap , părul lui era atât de drăguț , chiar și ud . Nu , Diana încearcă să te controlezi cu fantezia asta prostească .
Atunci l-am putut auzi pe Alex spunând.

-Deci , vom rămâne numai noi doi? întreabă el neglijent.
-Da , așa că te rog frumos , să te comporți ca atare cu Diana. zice d-na Mara.

Și se pare că rămasem singuri , doamna Mara plecase să își facă bagajele . Voi rămâne doar eu și Alex , doar noi singuri. Oh doamne ce bi..păcat ce păcat.Am început să spăl vasele , și am urcat sus în camera mea.Acolo l-am văzut pe Alex stând întins în pat.
Nu am zis nimic doar am intrat încet oprindu-mă în fața uși , privindu-l. După ce ma observat , s-a ridicat din pat și sa apropiat de mine.M-a împins în ușă și s-a apropiat de mine.A dat să mă sărute și eu la fel dar sa oprit . S-a dat la o parte începând să zâmbească. După mi-a spus.

-Diana , Diana , Diana , așa ușor te lași la cineva pe care abia l-ai cunoscut. zice el ieșind din cameră.

M-am trântit în pat începând să plâng . Cum am putut să fiu atât de proatsă. Oare îl plac?!sunt îndrăgostită de el?!nu Diana , te rog nu , nu poate să îți placă Alex.Gândindu-mă am adormit.

Next la câteva păreri

Sus In jos
Alex.
Moderator
Moderator
Alex.

Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 21
Localizare : Brasov

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeMier Mai 13, 2015 9:16 pm

Îmi place povestea ta, e frumoasă şi interesantă. Se vede că ai evoluat la scris. Aştept continuarea Very Happy
Sus In jos
TheDizZy
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheDizZy

Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 22
Localizare : [Bistrita - Nasaud]

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeMier Mai 13, 2015 10:38 pm

Este o poveste frumoasa, cred ca ai inceput bine. Imi plac povestile de dragoste. ASculta sfcaturile care ti le-au dat membri, o sa te ajute mult. Next Razz
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeJoi Mai 14, 2015 4:33 pm

M-am trezit dimineața și m-am dus să fac un duș. După 30 de minute de stat sub duș , am coborât în bucătărie și am pregătit micul de jun . Se pare că Alex nu se trezise încă . Am pus totul pe o tavă găsită în  dulap și am urcat sus spre camera lui Alex . Am bătut la ușă și am auzi un „Intră!” , era cam sec , cred că l-am trezit.Am deschid ușa încet și am intrat . Am stat preț de câteva secunde uitându-mă la Alex care fuma o țigare pe balcon . Am lăsat tava pe noptieră și am dat să plec , însă cineva ma prins de încheietură . Când m-am întors era Alex , se uita la mine după care mi-a zis.

-Mersi. zice el somnoros.
-Cu .. cuplăcere. spun eu bâlbâindu-mă.

Ies din camera lui Alex , și cobor înapoi în living unde găsesc un bilețel . Pe el scria „Diana , eu am plecat pentru câteva zile cu niște treburi în străinătate , nu știu exact cât o să stau însă v-am lăsat niște bani în dulap , iar mâncare aveți în frigider.Sper să vă ajungă . Cu mare drag Mara.” . Deci ea nu glumea cu plecarea , și deci am rămas singură cu Alex .

-Așa se pare. spune Alex care stătea în spatele meu.

Upss. Se pare că am gândit cu voce tare . L-am văzut intrând în bucătărie , așa că eu am urcat sus în cameră . Mi-am făcut puțină curățenie și m-am îndreptat spre baie . Deschid ușa și îl văd pe Alex doar în boxeri . Închid ușa repede și m-ă lipesc de perete , stând cu inima în dinți. Au trecut câteva minute bune și eu nu m-am dezlipit de acel perete . Am mai stat puțin și l-am văzut pe Alex ieșind și îndreptânu-se spre mine .

-Nu știi să bați? spune el nervos.
-Sc..scu..scuze. zic eu bâlbâindu-mă mai rău ca data trecută.

Se îndepărteză de mine , moment în care fug în camera mea și încep să plâng. Îmi înfund capul în perină lăsând lacrimile să o ude în totalitate . Alex a intrat în camera mea și m-a întrebat.

-Ce ai? ce crezi că dacă plângi mă impresionezi? zice el vrând să pară rău.
-Nu. Atunci am izbucnit. Pentru că tu ești un nerecunoscător , ai o mătușă care te iubește , ai o mamă și un tată . Ceea ce eu nu am , și nici nu o să mai am vreodată pentru că sunt orfană.spun eu cu lacrimi în ochii.
-Diana. eu , eu nu am știu. Îmi pare rău.
Nu spun nimic doar stau și mă uit la el cu lacrimile stând să cadă pe obrazul meu .
-Uite , ca să mă pot revanșa . Diseară am fost invitat la o petrecere , vrei să vi cu mine?
-Serios?spun eu mirată.
-Da , și nu accept un refuz. zice el zâmbind.
-Ok , la cât. Spun eu ștergându-mi lacrimile.
-La 20:30 să fi gata.
-Ok.

După asta Alex a ieșit din camera mea . M-am uitat la ceas și am văzut că este 17:30 , nu prea mai am timp. Fug repede să fac un duș și după vin înapoi în camera mea căutându-mi ceva de îmbrăcat. Am găsit o rochie credm și mi-am luat niște tocuri de aceași culoare . Mi-am făcut părul cu ondulatorul și m-am uitat la ceas din nou. Era 20:25 . M-am machiat repede , însă simplu , doar cu fond de ten și tuș negru și rimel . Am coborât în curte unde l-am văzut pe Alex stând pe o mașină superbă neagră fumând.
Mi-a deschid ușa de la mașină și am luat-o din loc.

Next la câteva păreri.

Câteva poze cu personajele:
Diana
Viața se schimbă. N5cwl

Alex
Viața se schimbă. 295bi1y

D-na Mara
Viața se schimbă. 29z5ydi

Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 18
Localizare : Acasa.

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Mai 19, 2015 12:32 am

Deci ador genul asta de povesti :>! Insa am sa-ti reprosez ceva...Actiunea parca se petrece cam repede si zic totusi sa faci partile mai lungi, nu cred ca ar strica. Si ce bunoc e Alex, ouuui :> . O bat pe Diana! Sa-l lase in pacee! =))) Next cat mai repede!
Sus In jos
TheDizZy
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
TheDizZy

Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 22
Localizare : [Bistrita - Nasaud]

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitimeMar Mai 19, 2015 10:28 am

Da, actiunea se petrece putin cam repede o.o Inearca sa detaliezi ori ce lucru marunt. Si cred ca Alex apare cam mult in toate scenele Rolling on the floor si pe la spatele tau o.o Mai adauga personaje Smile
Greselile nu sunt treaba mea deci hai cu next-ul ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat

Viața se schimbă. Empty
MesajSubiect: Re: Viața se schimbă.   Viața se schimbă. I_icon_minitime

Sus In jos

Viața se schimbă.
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ :: Povești-
Mergi direct la: