Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 ♥Moartea Celor 5♥

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Apr 17, 2015 11:39 pm

Faina, vreau sa vad cum mai decurge aceasta poveste, si serios putere esti op


Sunt Mort.
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Apr 17, 2015 11:39 pm

Sper sa am si eu =3


Sunt Mort.
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Apr 20, 2015 11:32 pm

♥Moartea Celor 5♥ CAP III.

Am plecat cu aceea fată Bliss , și am ajuns acasă la ea . Nu prea îmi plăcea ideea de a merge cu cineva necunoscut , și nici să stau departe de sora mea nu îmi plăcea . Dar nu am de gând să dau înapoi acum , am mers prea departe , și am să renunț cu totul la ea cu timpul . M-am așezat pe canapea și am dat drumul la televizor . Mă simțeam ca la mine acasă . O văd pe Bliss cum vine spre mine cu două castroane , unul era cu popcorn ceea ce îmi indica că o să ne uităm la un film , iar celălalt era cu Chips-uri , ceea ce nu îmi prea indica nimic . Am dat drumul la un film de dragoste , însă ne-am plictisit repede de el , așa că am pus unul horror . Au trecut 30 de minute de când filmul a început . La minutul 33:3 Lumina s-a stins , ușile sau trântit cu putere , iar geamul din fața noastră s-a deschis lăsând la iveală un „ceva” care se holba la noi cu un zâmbet malfic pe față . Am ănceput să țip ca o descreierată , și am sărit în spatele canapelei urmată de Bliss . Nu se mai auzea nimic , preț de câteva secunde a fost o liniște totală care a fost spartă de Bliss .

-Stai aici! Mă duc să văd dacă mai e cineva. Îmi spune ea puțin speriată.

Nu am zis nimic însă am ascultat-o și m-am ghemuit cu capul pe genunchi . Am închis ochii așteptând un semn de la Bliss . Au trecut 20 de minute , iar ea nu s-a întors , deja încep să îmi fac griji . M-am ridicat în picioare , și am mers pe holul lung și întunecat , care ducea spre living . În încercarea mea de a scoate un cuvânt pe gură dă greș . Frica ma cuprins din toate punctele de vedere , creierul meu avea 1000 de idei în el . Idei întunecate , care mă speriau până și pe mine . Într-un final am ajuns în living unde am văzut-o pe Bliss întinsă pe podea . „Fuck” îmi zic eu în minte . Mirosea a cadavru în putrefacție , însă dacă Bliss a murit , nu are cum să vină mirosul de la ea , fiindcă un cadavru nu se împute atât de repede . Mă întorc cu fața în spate , să pot să fiu sigură că acel cineva a plecat și că sunt în siguranță . Mi-am întors capul și atunci am văzut negru în fața ochiilor , am primit o lovitură puternică în cap .

Mă trezesc legată de un scaun . Mi-am întors capul și am putut observa că și Bliss era legată la fel ca și mine . Se trezea . Măcar nu sunt singură aici . Cineva coboară scările de la pivnița în care eram ținute . Eram speriată , confuză și furioasă . Aceea putere neagră revenea , „Oprește-te!” îmi spun în gând . Dar nu se oprea . Până la urmă un băiat și-a făcut apariția în camera îngustă . Se holba la mine ca la un BMW , avea același zâmbet malefic ca și prima dată când l-am văzut în geam . Am vrut să vorbesc , să zic ceva , dar gura mea era legată nu o eșarfă .

-Vrei să zici ceva , no? Spune el sarcastic.

Nu am zis nimic deoarece nu puteam , însă îi mai trăgeam câte o privire ucigătoare . La un moment dat mi-a desfăcut eșarfa de la gură . Mă uitam la el cu scârbă , dar și cu furie .

-Cine ești? întreb eu frustrată și cu vocea tremurată.
-Sunt Kai , cred că ai mai auzit de mine . Zice el zâmbind ca un tâmp.

Nu am mai zis nimic deoarece nu aveam chef să omor pe cineva acum . Am închis ochii și i-am deschid în secunda a doua spunându-i .

-Sper că realizezi că pot scăpa de aici , și te voi ucide . Zic eu nervoasă.
-Nu mă vei ucide . Zile el sigur pe el.
-Aaa , da?! Și de ce nu aș face asta? Zic eu confuză.
-Pentru că eu sunt ...................

Ok , deci cum eu ador să vă la în ceață . Mdaa , ăsta este next-ul mult așteptat . Sper să vă placă și scuzați-mi eventualele greșeli Gramaticale . Next la câteva păreri.



''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Apr 21, 2015 1:25 pm

cu aceea fată
cu acea fată

, și am ajuns
Nu era necesară virgula.

, și nici să stau
Din nou, nu era necesară virgula.

, și am să renunț cu
Mno, din nou. Nu știu de ce ai pus virgulă din moment ce ai pus și. Se mai pune câteodată virgulă înainte de și, dar cazurile astea nu aveau nevoie de virgulă.

malfic
malefic

ănceput
început

, și am sărit în
Virgula nu era necesară.

Nu am zis nimic însă am ascultat-o
Virgulă înainte de însă.

În încercarea mea de a scoate un cuvânt pe gură dă greș
Corect:În încercarea mea de a scoate un cuvânt pe gură a dat greș

ma cuprins
m-a cuprins

Mă întorc cu fața în spate
Deci, aici am râs puțin Laughing)
Corect ai fi putut să scrii: M-am răsucit pentru a privi în spate.


ochiilor
ochilor

Cineva coboară scările de la pivnița în care eram ținute
Cineva cobora scările în pivnița...

Aceea putere
acea putere

dar gura mea era legată nu o eșarfă .
cu o eșarfă

i-am deschid în secunda a doua
i-am deschis în secunda următoare

Zile el sigur pe el.
Zise el sigur pe el

-Pentru că eu sunt ...................
Erau de ajuns trei puncte de suspensie

Deci, din punctul meu de vedere ai prea multe greșeli. Trebuie să remediezi acest lucru dacă dorești ca povestea ta să fie într-adevăr o poveste frumoasă.
Capitolul a fost ok, nu am nimic de comentat la adresa descrierii, dialogului sau narațiunii. Dar totuși..nu ar strica să mai adaugi ceva descriere. Nu vreau ca în următoarele capitole să grăbești acțiunea.
Aștept next.


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Apr 21, 2015 1:32 pm

Interesanta povestea ta. Mi-ar placea sa citesc si nextul.
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Mai 04, 2015 11:20 pm


 -Nu mă vei omorî pentru că sunt fratele tău.
 
 Am stat preț de câteva minute holbându-mă la acest nebun. Eu am doar o soră , de unde a apărut și ăsta . Nu clipeam și nu făceam nici măcar o mișcare. Până la urmă el a rupt tăcerea.

  -Te-am lăsat cu gura căscată nu? întrebă el vrând să pară amuzant.
  -Am doar o soră , pe care o cheamă...
  -Stasya, fusesem întreruptă de Kai care, se uita în gol.

  Am tras o privire în spatele meu , și am văzut-o pe Stasya cu Bliss. Ele două...
Stai, ce?! Poftim!? Cum!?! Puțin lipsesc și uite câte pierd...
Stasya se apropie cu lacrimi în ochii către Kai , și îl strânse în brațe cât putu de tare. Se pare că ea știa de el . Dar de ce eu nu știam că avem un frate.

  -Kai! chiar tu ești? întreabă Stasya uimită.
  -Da surioară, răspunde aproape plângând.
  -Kai! strigă Bliss din spate.

  Când Bliss îl văzu pe Kai îi sări în brațe sărutându-l. Au trecut patru ore de când eu stau legată și ei încă stau la povești. Nervoasă, mă dezleg și înaintez spre ei cu ochii deja negri. Simțeam cum magia îmi acapara fiecare părticică a corpului. Am strâns ambii pumni până am dat de os. Eram atât de furioasă fiincă eram dată la o parte, și nici nu știam că am un frate. Iar Bliss... ce legătură are cu asta? Am luat-o pe Stasya și am împins-o într-un copac din afară. Se pare că lovitura a fost mortală. Leșinase. M-am întors la Kai și la Bliss ....


Next la câteva păreri scurte . Scuzați-mă că e scurt , pană de idei.


''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 13, 2015 2:36 pm

Altă parte care mi-o plăcut și care m-a impresionat . Ai avut câteva greșeli .

Citat :
Ele două , stai ce?! cum ?!

Trebuia literă mare după semnele de punctuație .

Citat :
desleg
dezleg*

Citat :
ambii pumnii
pumni* cu un singur i .

Citat :
Și Bliss ce legătură are cu asta .
Și Bliss ce legătură are cu asta ?*

Cam astea sunt . Aștept next .
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Mai 15, 2015 4:56 pm

  Ok, ţi-am editat unpic structura textului, am corectat câteva cuvinte pe care le-a menţionat şi Mihaela şi am mai lucrat unpic la aspect. Am văzut că ai folosit acest [h4]. Nu am nici o idee ce-i asta, însă te voi ruga să nu-l mai foloseşti. Deranjează ochiului în caz că foloseşti o culoare gen violet. Cât despre celălalte mai deschise nici nu vorbesc..Sau poate mi se pare numai mie -.-
 Oricum am citit şi părţile anterioare deci te rog să pui următoarea parte Razz.
 PS: În caz că nu-ţi convine noua ''înfăţişare '' a acestei părţi, scrie-mi în mesaj privat şi-l voi readuce cum era. Dacă vrei să îţi editez şi celălalte părţi, la fel: mesaj privat :study:.


♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 N2oj7l
"Omului îi trebuie un vis ca să suporte realitatea" - Sigmund Freud.
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mai 16, 2015 10:58 pm

Mă întorc la Kai și Bliss. Cred că și-au dat seama că nu îmi mai pot stăpâni corpul așa că au încercat să mă pună la pământ . Dar la câți nervi aveam nu cred că puteau să o facă . L-am luat pe Kai de gât și l-am ridicat la nivelul peretelui . L-am aruncat vreo 10 metri de casă . Mi-am întors privirea spre Bliss , când am vrut să o ating o mână mi-a prins încheietura . M-am întors pentru a vedea cine e . Era Alex . M-a luat și m-a trântit de perete . Magia m-a cuprins mai mult ca înainte . Mă simțeam mai puternică , mai invincibilă , mai supărată . M-am îndreptat spre Alex , l-am luat de o mână și l-am trântit pe podeaua rece . Am luat ce am prins prima oară în mână și l-am lovit puternic de nenumărate ori . Inconștient sau mort a rămas întins pe jos . Acum urmează ultima mea martoră la toate astea . Bliss . M-am uitat în jur , Bliss nu era , unde era Bliss?!Am căutat-o în toată casa , dar fără speranță , dispăruse . M-am întors în pivniță , i-am adunat pe toți cei trei inconștieți sau morți , și i-am legat de un stâlp de electricitate . Se pare că își reveneau . Stasya s-a trezit dar încă nu era conștientă că era legată împreună cu fratele și iubitul ei .Sa uitat la mine cu o oarecum teamă . Privirea ei îmi străpungea inima , dar magia tot nu dispărea . M-am așezat pe iarbă și am început a face vraja.

-Phesomathos strgeia , ultima morta , phesomathos strageia , ultima morta .

Ochii mei se făcură roșii .Îi puteam observa cum mă priveau cu frică . După ce vraja a fost făcută , m-am ridicat și am privit cum toți ard . Da , cum ați auzit , toți ardeau în fața mea și eu nu făceam nimic . Plăcerea era mai puternică decât suferința . am putut auzi cum Stasya încerca să-mi spună ceva.

-Kai . Nu .. Kai , nu e fratele .. nu e fratele ..tau G .
-Atunci , cine e?

Stasya nu a mai apucat să îmi spună fiindcă murise arsă . Am reușit să îl salvez pe Kai care era numai umpic atins de flăcări . Alex a murit primul . L-am luat pe Kai , iar magia dispăruse . Am plecat în casă încercând să uit că mi-am omorât sora și pe iubitul ei. ajunsă în bucătărie , i-am dat lui Kai niște apă și mâncare . Mi-a povestit după tot c am făcut . Am căzut în genunchi de durerea pe care o simțeam atunci . Sufletul și inima mea erau făcute bucăți , Stasya era tot ce mai aveam pe lume . Și eu am omorât-o . Cu Bliss nu știu ce sa întâmplat . A dispărut , cred că mă urăște . Defapt sunt sigură că mă urăște .Mă doare , și nu știu ce să fac . Dar încă nu știu cine este Kai defapt .

Next la câteva păreri . Mă scuzați dacă e prea scurt și de eventualele greșeli gramaticale .



''Tell me, tell me do you need me?
Tell me, tell me do you love me?''
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mai 16, 2015 11:31 pm

Ai omorât-o pe sors'sa O.O ?!?! Pune next Mona! Pune next!


♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 N2oj7l
"Omului îi trebuie un vis ca să suporte realitatea" - Sigmund Freud.
Sus In jos
Continut sponsorizat





♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: ♥Moartea Celor 5♥   ♥Moartea Celor 5♥ - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
♥Moartea Celor 5♥
Sus 
Pagina 2 din 3
 Subiecte similare
-
» Eu si Moartea !
» Eu si Moartea
» Moartea Alba
» Moartea din cimitir
» Moartea noptii de ajun

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE FINALE ★ :: Povești blocate-
Mergi direct la: