Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Jurnalul de dinainte de moarte.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Urmatorul
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeLun Mar 23, 2015 9:24 pm

Ai auzit de next?
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeLun Apr 13, 2015 8:36 pm

M-am ridicat și mi-am îndreptat orizonturile către camera de zi. În încăpere răsuna o melodie enervantă ce îți rămânea întipărită în cap.
Toți pacienții aveau câte o activitate, unii jucau șah, alții se jucau table, unii nu făceau nimic, pur și simplu stăteau. Asta aș putea și eu să fac..să stau.
Luce stătea pe un fotoliu privind către un televizor de pe perete. Se uita la Tom și Jerry.
La prima vedere părea o fetiță simpatică care a trecut prin multe. O fetiță puternică.
Dar se pare că nu este așa.
O priveam atent, eram hipnotizată de imaginea ei din profil.
Când mi-am dat seama că o priveam insistent am observat că și ea și-a rotit capul către mine.
Atunci televizorul a început să bâzâie, iar pe ecran se aflau puncte albe și negre.
-Asistentă! Mă pot juca cu, Patty?
Întrebarea ea mi-a provocat un gol în stomac, dar răspunsul asistentei a fost asemenea unui cuțit în inimă.
A spus că Luce se poate juca cu mine.
Mai de grabă m-ar tortura decât să se joace.
Fetița s-a apropiat de mine. Avea același rânjet care-mi provoca teamă.
M-a apucat de umeri și m-a împins pe canapea.
Am fost surprinsă de forța de care dădea dovadă.
-Deci...
Când era gata să-și continuie propoziția am auzit o voce feminină strigându-mi numele. Era Justina.
Aceasta a alergat către mine și m-a strân în brațe/
-Cine este ea?
Vocea lui Luce a sunat ca un mârâit, se oftica când se întâmpla ceva ce ea nu dorea.
-Salvarea mea.
Pe chip mi s-a întipărit un zâmbet.
Justina mi-a povestit câte sfori a tras și câte amenințări a folosit doar pentru a mă scoate de aici.
Am mers împreună cu ea la recepție, unde o doamnă ne-a înmânat amândurora câte o foaie pe care erau scris sute de cuvinte, desigur că nu le-am citit, doar am semnat foaia. Era externarea mea.
Am ieșit pe ușă și m-am simțit liberă și calmă.
Aerul proaspăt mi-a invadat nările, vântul ce bătea peste fața mea, m-a împrospătat.Justina m-a dus la ea acasă, acolo i-am povestit toate cele întâmplate la spital. Ea mi-a spus că era necesar să-mi spună ceva.
Atunci mi-am auzit..viața. Mi-a povestit cum eu de fapt fusesem o fată de 20 de ani, a cărei mătușă dorea s-o omoare. Mi-a povestit cum m-am îndrăgostit de un băiat superb pe nume Raoul și mi-a povestit că spiritul mătușii mele ne-a ucis pe amândoi. Apoi spiritul meu și-a găsit o nouă gazdă.
Dacă nu aș mai fi trecut prin lucruri paranormale, nu aș fri crezut-o. Și chiar și așa, părea destul de greu de crezut. Părea aproape imposibil tot ce-mi povestise ea.


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeLun Apr 13, 2015 8:56 pm

Ai avut doar patru greseli, de ce?

Citat :
Întrebarea ea

Corect e Întrebarea ei.

Citat :
brațe/

Trebuia sa pui punct, nu bara.

Citat :
împrospătat.Justina

Trebuia spatiu dupa punct.

Citat :
fri

Corect e fi.

Imi place fetita-demon, am si eu in clasa. Doar ca e putin mai mare. Ador si partea asta, deci next si succes in continuare !
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 10:29 am

Oo domnisoara a bagat next. Asa mai vii de acasa.
Sus In jos
Anna1622
Membru
Membru
Anna1622

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1
Data de inscriere : 12/04/2015
Varsta : 24
Localizare : Romania

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 10:43 am

Foarte tare,scrii super fain!Astept next.
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 10:58 am

Inca nu am reusit sa citesc toate partile ,dar cred ca ai putea fi tu ,dar cineva posta compunerea asta pe fb! sper sa nu fie cineva care se lauda cu ceva care nu ii apartine!
Oricum e wow compunerea asta! frumoasa idee
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeMar Apr 14, 2015 11:04 am

Povestea este scrisă de mine, am scris-o prima dată pe pagina Horror Life când am fost admină și de atunci a început să fie copiată de mai multe pagini. La un moment dat o admină a șters toate albumele de pe pagină, inclusiv povestea mea. Am vrut să o postez din nou, țin să menționez că atunci când admina aceea a șters albumele, povestea o postasem deja pe Spectru. Și mno, a luat altă admină și a postat-o până la urmă. Apoi mi-a sărit lumea în cap că povestea e postată înainte pe pagina aia, bla bla bla. Le-am explicat, dar cum să creadă.
Și dacă n-a observat nimeni, peste tot povestea se oprește la un anumic capitol, eu am continuat-o. Este povestea mea, a fost furată de mai mult oameni.
Dar nu pot să fac nimic..


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeDum Apr 19, 2015 1:41 pm

Wow, dupa titlu credeam ca e ceva gen "Bla bla sunt nu stiu cine am murit ajung in iad reinviu gata", dar am ramas uimit. Si, daca cineva te copiaza, se vede ca esti speciala la scris. Oamenii nu copiaza pe oricine, ei copiaza doar ce e mai bun.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeDum Apr 19, 2015 9:55 pm

Aw, ce drăguț. Mulțumesc Alex :o3


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Dany12
Incepator
Incepator
Dany12

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 21
Data de inscriere : 03/05/2015

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitimeLun Mai 04, 2015 6:39 pm

NEXT NEXT NEXT AM RAMAS :affraid:
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 25 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Jurnalul de dinainte de moarte.
Sus 
Pagina 25 din 26
 Subiecte similare
-
» Jurnalul de dinainte de moarte.
» Dependență de moarte
» Pe viață și pe moarte
» Adevar...sau MOARTE
» Dincolo de moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: