Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Jurnalul de dinainte de moarte.

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3 ... 14 ... 26  Urmatorul
AutorMesaj
Mihai1999
Incepator
Incepator
Mihai1999

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 25/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Bucuresti , sector 5

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:25 pm

Suuper tare!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:30 pm

Multumesc Mihai Smile
Sus In jos
iStorm.
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1
Data de inscriere : 27/07/2013

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:31 pm

Comentariu eliminat!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:33 pm

Comentariu eliminat!
Sus In jos
NanoNitez
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 14
Data de inscriere : 08/07/2013
Varsta : 25
Localizare : Botosani

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:34 pm

:shock: MORE PLS:shock: 
Sus In jos
KatyThau
Membru
Membru
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 6
Data de inscriere : 06/08/2013

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:34 pm

Suuper tare Smile Astept next!
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:36 pm

Multumesc Katy!! Acum pun capitolul IV.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:38 pm

IStorm e pedofil , pervers, suge ceva ( nu-mi permit sa zic) si e si mare bou Smile
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:40 pm

Capitolul IV

Ziua 3.


Dragă jurnalule azi am cotrobăit prin lucrurile matusamii.. mă simt atât de ciudat când mă gândesc la ea,.. şi mă gândesc destul de des.. De ce eu? Ce i-am făcut?: |
Şi cum ziceam.. am cotrobăit.. prin lucrurile ei şi am găsit un medalion identic cu cel distrus în spiritism... hmm foarte ciudat. Apoi l-am studiat vreo 10 min şi dintrodată a început să strălucească... M-am speriat când a făcut asta.. şi l-am trântit jos... Şi a dispărut! Cum Dumnezeu s-a întâmplat asta?! Era chiar în faţa mea... nu se putea să dispară aşa...
Ştiţi ceva.. am obosit să mai gândesc raţional... Pur şi simplu trebuie să-mi accept soarta.. voi muri şi ştiu asta.. Dar mi-e aşa de frică... Deabia mă abţin să nu plâng în fiecare zi... E ceva groaznic..
După ce am căutat medalionul acela... tot nu l-am găsit..
Am deschis televizorul şi am dat la ştirile zilnice.
“Bună ziua doamnelor şi domnilor iată ştirile de seara.:
~ Un individ periculos a intrat într-un magazin înarmat... bla bla bla bla...
~ Tragedie în rândul doctorilor.. Doctorul de psihologie ^$^$#@%#^^@#^ a fost găsit dimineaţă cu un cuţit în gât. Anchetatori spun că ar fi vorba de o sinucidere.. Când a ajuns la spital încă mai era în viaţă.. acesta a spus doctorilor înainte să moară următoarele cuvinte «Eljövök, miután... fuss, amíg lehet...». Procurorii au tradus şi spun că vine din limba maghiară şi înseamnă «O să vină după tine... fugi cât mai poţi...». Un lucru destul de ciudat este faptul că nu au fost găsite amprente alte doctorului pe cuţit... iar ceea ce a spus nu are nici o relevanţă. «
Am închis televizorul plângând... Nu se poate... el era doctorul meu.. se pare că fiecare persoană care încearcă să mă ajute sfârşeşte mort... asta înseamnă că.. O nu! Domnul Wesler!
Am alergat într-un suflet la casa lui.. Uşa era întredeschisă... am intrat cu grijă... era beznă... am păşit încet.. încet.. în aer se simţea un miros ciudat..
Şi deodată o mână rece îmi atinge umărul.. Am îngheţat! Fiecare părticică din mine urlă» Fugi fugi» Dar picioarele nu se mişcau.. tot ce a putut să fac era să ţip!!
- AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!
- Ohohohohoh.. staiii!! Staii!!! Sunt eu! Wesler! Gata.. calm..
- O doamnee ce bine îmi pare să vă văd!!
Pf... am răsuflat uşurată!
- Ce s-a întâmplat..?
Păi.. ştiţi despre doctorul... Aaah... domnule Wesler... Ce e chestia aia de pe umărul dumneavoastră?!
Şi în secunda 2 Domnul Wesler a început să ţipe groaznic..
M-am panicat.. nu ştiam ce să mai fac..
Îl durea.. îl durea ceva..
- Lasaaaa-lllllll!!! Te roooggg: ((((((Te roogg lasă-l..
Mi-a paralizat gura.. nu ştiam ce să mai zic... şi am ţipat tare tare!!
- LASĂ-L!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Şi s-a oprit...
Am rămas înţepenită în faţa lui... nu ştiam nici cum să respir.. el se uită în ochii meii... şi nu spunea nimic.. nu schiţă nici o reacţie.. de parcă era.. mort.. dar respira.. şi nici n-am apucat să gândesc ce se întâmplă.. iar gâtul acestuia să frânt.. tăiat parcă de aer.. Nici acum nu mi-a dispărut faza aceea din minte... Am rămas şocată... nu ştiam ce să fac.. clar.. era mort.. şi dacă acel spirit venea după mine şi mă omora trebuia să fug. Dar nu puteam: (((((((((((
M-am lăsat lângă perete.. şi îmi strângem genunchii la piept.. şi am început să strig..
- Mătuşă! Ştiu că tu eşti! Te rog! Te implor... lasă-i pe cei care mă ajuta în pace! Te rog. Fie-ţi milă... mi-e frică.. te rog..
Şi s-a făcut rece în cameră.. aproape tremuram de frig decât de frică.. şi deodată uşa se deschide...
- Heyy.. vino repede trebuie să mergem.. haide..
Un băiat a venit şi m-a luat în braţe.. Nu mai ştiam nimic.. nu mai simţeam nimic.. am leşinat..
După ceva timp m-am trezit într-un pat,.cu un ceai fierbinte lângă mine.. Locul îmi era necunoscut..
- Ce bine că te-ai trezit!
M-am tras în spate..
- Nu-ţi fie frică.. vreau să te ajut.. Sunt Raoul. Tu cine eşti?
Cuvântul «ajut» mi-a trezit în mine un sentiment groaznic..
- Nu.. nu trebuie să mă ajuţi..
- Ba da..
- Ba nu.. nu trebuie.. vei muri... nu.. trebuie să plec..
Dar degeaba.. mă ţinea cu forţa.
- Sun la poliţie!
- Degeaba... sunt ocupaţi cu cazul «Wesler»
Hm...
- Ştii. Dacă nu te luăm de acolo.. acum eram la închisoare.. aşa că încearcă să fii înţelegătoare.. cum te numeşti?
- Eu.. eu sunt Patty...
M-am uitat în ochii lui... văii ce frumoşi erau 8->
- Ce nume frumos..! Ce ar fi să stai jos şi să-mi povesteşti despre tine..
- Stai! De unde ştiu dacă pot avea încredere în tine?
- Păi te-am salvat da?! Te-am ajutat.. te asigur eu că poţi avea încredere.
- Nu.. nu se poate.. m-ai ajutat... O să mori! Nu..
- Şi ce? Nu-mi pasă.. dacă mor mor alături de tine..
Waw!
Şi ne-am sărutat! Ştiu.. din prima aşa.. dar ceva din mine zicea că pot să am deplină încredere în el..
- Acum ai încredere?
S-a uitat la mine cu nişte ochi cutremurători.
- Cred că da...
Şi am rămas la el.. şi i-am povestit tot. El a rămas puţin şocat..
- E foarte interesant.. vreau să te ajut.. nu mă interesează ce păţesc... Voi fi alături de tine!
- Uf.. mercii..: |
Acum eu scriu în camera lui. Este plecat să facă cumpărături şi a zis că dacă ies din casa lui mă împuşca şi îi face pe plac şi matusamii! =]]
Cred că e ceva special la el: xxxxxxx
=================================================
==                    Topic editat de către: Admin                      
  ==         -<>-plasare diacritice(ă,î,ş,ţ,â);                             
==           -<>-corectare greşeli gramaticale/punctuaţie;        
=================================================
Sus In jos
alexx12
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 11
Data de inscriere : 30/07/2013

Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 06, 2013 2:42 pm

Super tare!!!pune next te rog!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Jurnalul de dinainte de moarte.   Jurnalul de dinainte de moarte. - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Jurnalul de dinainte de moarte.
Sus 
Pagina 2 din 26
 Subiecte similare
-
» Jurnalul de dinainte de moarte.
» Dincolo de moarte
» O moarte tragica
» Atelierul de croitorie
» Pe viață și pe moarte

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: