Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Nu te culca la 12 noaptea!

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul
AutorMesaj
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Apr 21, 2015 2:01 pm

Multumesc mult pentru toate pareriile, mai ales ca sunt 3 pareri la o singura parte. O sa incerc sa maresc zilele in care pun, cred ca o sa fie si joi.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Apr 27, 2015 6:00 pm

Partea V:

Mi-am dat seama ca... Era un vis! Cum nu m-am gandit mai devreme la asta? Daca era un vis ar fi trebuit sa pot sa fac ce vreau. Mi-am imaginat ca se face cald in hol, dar n-a mers. Am mai incercat din nou, dar nici de data asta n-a mers. Am mai incercat de mai multe ori, si la a 5-a incercare a mers.  Gheata s-a topit. Puteam merge pe usa, dar... Acea fata, si-a riscat viata pentru mine, nu o pot lasa aici, asa ca m-am dus sa o caut. Mergeam pe hol incercand sa o gasesc, dar mi-am dat seama ca Freedy ma vede, orice fac el vede, deci el ma vede chiar si acum. A vazut ca am evadat, si stie si ca vreau sa gasesc fata. Stau pe loc si ma gandesc ce sa fac, dar imi amintesc ca el poate sa faca ce vrea, dar si eu. Din cate am auzit cel putin, singura informatie care o stiu despre el: Daca te omoara in vis atunci mor si in realitate, deci ar trebui sa fie si invers, adica eu daca-l omor aici ar trebui sa moara si in realitate, cel putin asa credeam. Avantajul lui ar fi ca eu nu il pot vedea, dar el ma poate vedea pe mine. Dar ce sa fac? As putea murii, to... Stai? Ce stau sa ma plang? Se hraneste cu suferinta mea. El in fiecare secunda ma poate ucide, dar nu vrea, cel putin momentan. E clar ca face asta ca sa ma lase sa safur, si imediat cand nu voi mai suferii va incerca sa ma omoare, deci trebuia sa ma grabesc. Ma duc pe tot holul incercand sa caut ceva, dar nu am gasit din prima. M-am gandit sa ma iau dupa voce, si asta am facut. Ce voce? Ei bine din cam 5 in 5 minute se auzea un tipat, si am descis sa ma iau dupa acele tipete cand se auzeau. Am mers spre ele, acestea ducandu-ma la o camera numita " Camera realitatii". Langa usa era un semn pe care scria mic "Camera care a dus visele in realitate". Am intrat in ea si mi-am dat seama de ceva: Aveam dreptate, din camera aceea se auzeau zgomotele. Acolo observ o fata, era o fata nu inalta, dar nici chiar foarte inalta, fata era alba, avea buze rosii, ochii sai erau verzi ca niste smaralde si avea parul lung si blond. Purta  o bluza si niste pantaloni negri,mulati. Era destul de slaba. Dupa cum arata se dadea seama ca era afectoasa si nu se dadea batuta asa usor.  Bine, era logic ca nu se dadea batuta asa usor, nu era om, cel putin cred, arata ca o zana mai mult, deci stia ca poate evada oricand, dar ea a ramas  aici.

As fi continuat acum dar am ceva treaba. Nu stiu cand voi pune urmatorul next, nu am pus de mult timp dar miercuri n-am avut timp de la scoala joi n-am avut timp ca i-am imprumutat surorii mele laptop-ul vineri mi-a fost lene si asa a venit luni. O sa incerc sa pun cat mai des de acum inainte.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Mai 01, 2015 8:42 pm

Partea VI:

Am mers la ea. In gandul meu incepeam sa regret din ce in ce mai mult, in timp ce paseam catre locul unde era tinuta. Cand ma duc putin mai aproape observ ca e legata de un perete. Merg la ea grabit:
-Ci...Cine esti? zic eu cu teama, totusi, era un spirit, nu puteam avea incredere maxima ca e un spirit bun.
-Eu sunt Ella. Misiunea mea e sa il bat pe Freedy. Vezi tu, nu stiu daca pot sa iti zic, e un pic cam periculos si o sa te sperii tare daca auzi ce se intampla.
-Hai, ti-e frica oare sa-mi spui?
-Ok, dar aflii pe riscul tau: Freddy era candva bun, el a inventat visul. I se parea ca toate aceste informatii, trebuiau puse undeva. Asa ca a inventat acest "hol", iari oamenii isi pun informatiile aici, ca fiind niste vise. Tu cred ca ai vazut doar partea in care erau amintiri. Ei bine, la inceput era doar holul lui Also, dar el i-a dat o sansa lui Freedy si a impartit holul cu el. Defapt, e mai greu de explicat, hai mai bine sa-ti arat. Dintr-o data in fata mea a aparut o amintire... cel putin credeam ca e o amintire. In continuare, am vazut o persoana inalta, cu par negru si scund. "El e Also", am auzit o voce, cred ca era a zanei. Oricum, in continuare am vazut ca discutau:
-Ok, uite cum facem, momentan iti dau doar o parte din hol, nu ti-l dau pe tot, zise Also.
-Si...sigu... Bine, a zis Freedy parand furios. Urmatorul lucru pe care l-am vazut e ca a venit noaptea. Also dormea. Freedy s-a trezit si l-a omorat pe Also. Din Also au iesit mii de ingeri, care trebuiau sa apere lumea. "Asa s-a nascut binele si raul, nu cum cred oamenii normali." a zis Ella. Eu sunt fiica lui Also. M-am ascuns intr-o pestera, ca sa nu ma gaseasca Freedy. El stia ca la un moment dat trebuia sa visez, si atunci ma putea prinde. Din fericire, m-am putut controla si nu am visat deloc, pana acum cel putin. Ultima data am visat ca era o explozie gigantica in holul acesta. Freedy n-a luat-o pe zana, dar zana a intrat, fiindca stia ca deobicei zanele viseaza ceva ce e posibil, si a vrut sa intre sa se asigure ca va avea loc acea explozie.
-Ok, am aflat ce poate s-a intamplat, dar cum stiu ca esti un suflet bun, ci nu unul rau?
-Daca eram rea, as fi tipat noaptea de durere, si m-ar fi prins Freddy?
-Ai dreptate... Zic eu si ii deschid lacatele, cu o cheie de pe masa.
-Si acum? Intreb eu nedumerit.
-Acum trebuie sa gasim sursa puterii lui Freddy. Fara ea, Freedy n-are sanse. Hai, ce mai astepti?
Nu o aud, ma gandeam doar la cat de frumoasa e. Si e si de treaba... Stai?! Ce zic eu aici? Un om cu o zana? Nu, nu am sanse... Dar totusi, mai ales parul... Ok, trebuie sa ma concentrez. Degeaba imi fac sperante. Revin la realitate. O vad pe ea aproape de iesire. Eu nu eram atent ce a zis, nu stiu daca a zis ceva important, dar nu o pot intreba "Hei, scuze, ma gandeam ca te iubesc si nu am fost atent, ai zis cumva ceva important?".

Va urma...

Da, ma scuzati ca n-am pus de mult next, dar acum am pus si sper ca e totul bine. Si da, stiu o mare greseala facuta de mine:
Am inceput povestea la prezent si o termin la trecut, dar nu pot acum sa o fac de la capat, adica sa fie la prezent dupa trecut dupa prezent, mai bine o continui cu trecutul si gata.
P.S. Daca ar vrea cineva un personaj nu ma supar, defapt chiar am nevoie si am o imaginatie slaba:
Model:
Nume-
Creatura(vampir, fantoma etc)-
Putere in plus-
Frica-
Descriere morala-
Descriere fizica-
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeDum Mai 03, 2015 6:41 pm

Next-ul nu stiu cand o sa-l pun, dar nu renunt la poveste, ca sa stiti.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Mai 05, 2015 12:15 pm

Mai merita sa ma grabesc cu povestea? Mai citeste cineva?
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Mai 08, 2015 5:40 pm

Interesanta povestea , continua cu ea .
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Mai 08, 2015 7:08 pm

Ai o poveste super! Ar fi pacat sa nu o continui! Sper ca o sa pui next!
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Mai 08, 2015 7:15 pm

Multumesc mult pentru pareri, povestea cred ca va revenii sambata sau duminica, dar daca va fi, va fi o parte mica, de cam 10 randuri, fiindca sunt destul de ocupat.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mai 16, 2015 8:32 am

Partea VII-Camera puterii

-Buuunn... ai o harta sau ceva catre camera puterii? intreb eu.
-Camera puterii e fix camera de langa.
Ella ma conduce catre camera. Usa era normala, din lemn, dar avea un mic geam din cristal. O deschid, si vad niste scari.
-Deci, dupa aceste scari e puterea, nu? intreb eu.
-Da.
"Va fi usor", gandeam eu. Bine, gandeam, inainte sa vad cat de inalta era camera. Trebuia sa urc pe putin 100 de metrii. Dupa 50 de metrii de urcat, Ella ma opreste din mers.
-Fii atent. Aici sunt cateii lui Freddy.
"Catei, pe bune? Freddy e asa puternic si are catei?", gandeam eu.
-Eu prima. Ella urca, dar un catel ii sarii repede pe fata. Erau catei de foc. Aveau blana alba, ochi verzi, coada foarte scurta, si aveau foc pe ei.
-Ella, nu!
-Fugi! Eu nu pot murii, pe cand, tu poti!
Fug repede, si o las pe Ela singura. Ei bine, uite asa am ramas singur. Dupa ce ajung sus, observ ca e o camera mai mare decat imi puteam imagina. Totusi, vad ca nu s-au zgarcit la inaltimea tavanului. Vopsita in... nimic. Recunosc, stiam eu ca Freddy e bun la vise, dar nu stiam ca poate sa puna o culoare, si in acelasi timp sa n-o puna. Totusi, el ma aude, si ma poate oprii oricand, asa ca trebuia sa ma grabesc. Mi-am continuat drumul. Dupa ce merg 2 metrii, vad o sfera mov. Aud o voce:
-Nu poti.
-La pariu?
-Te credeam mai bun la inima... bine, fa ce trebuie sa faci. Dar sa stii ca voi exploda, impreuna cu mama ta.
O cusca apare in fata mea. Mai stiti cand v-am zis ca mama m-a invatat tot ce stiu despre vise? Ei bine, acum e logic. Mama mea a "murit", dar se pare ca nu a vrut sa mearga dincolo, ci sa ramana aici. Dar Freddy a tradat-o.
-Nu fa pe nestiutorul, stiu ca imi citesti ganduriile, am dreptate cu teoria mea?
-Spre uimire, da.
Ok, am mult timp sa ma gandesc. Cred, ar trebui sa fie asa. Dar oa... Iau cheia custii de pe masa si deschid cusca mamei mele.( Daca va intrebati de ce am pus acele "...", ei bine, am vrut sa il pacalesc pe Freddy, sa il fac sa creada ca ma gandesc, cand eu voiam sa ma misc, si cand nu se astepta am luat cheia).
-Ma descurc eu cu Freddy, mama, tu sparge sfera!
Mama fara sa stea la vorba, a spart sfera. Ea a fugit, dar eu nu am vrut. Intentionat am facut asta. Ultimul lucru pe care il fac inainte sa mor, e sa ma uit la mama mea. O stai, am uitat sa va zic cum arata? Ei bine, arata, exact, exact ca Ella. Cand s-a intors cu spatele la mine, observ ca avea aripi. Macar stiu ca Ella nu a fost omorata de lupi. Dar, nu mai pot sta cu ea. Deci, da... Asta e sfarsitul. Am uitat ceva... Nu v-am zis cum ma numesc. Ei bine, eu sunt...(Nu mai aveam timp sa va zic, dupa ce am zis sunt a venit si explozia.)

Sfarsitul Sezonului I-Riscul!

Partea asta stiu ca a fost scurta, dar am incercat sa fac tot ce pot ca sa ajung mai incet. Avand in vedere ca am avut de facut doar o chestie pana la sfarsit, eu zic ca m-am descurcat destul de ok. Sezonul II, inca de acum va zic, se va numii "Intoarcerea". P.S. Daca va intrebati, da stiu, puteam sa pun mult mai multa descriere si se faceau minim 800 de cuvinte( acum fiind doar 600), dar mi s-a stricat calculatorul, si pana il "repar" va fi mai greu.
Sus In jos
Andra.
Moderator
Moderator
Andra.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 105
Data de inscriere : 13/08/2014
Varsta : 24
Localizare : Alba

Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitimeSam Mai 16, 2015 8:47 am

A fost bun sfârşitul. Poate mă crezi sau nu, dar am râs la faza cu numele protagonistului; după mai bine de 6 părţi, 7 în total, când chiar puteam să aflăm cine este eroul... pauză. :suspect:
Pune sezonul doi! Este o poveste interesantă şi în acelaşi timp îţi dă de gândit.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Nu te culca la 12 noaptea!   Nu te culca la 12 noaptea! - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Nu te culca la 12 noaptea!
Sus 
Pagina 3 din 4
 Subiecte similare
-
» Noaptea Sfantului Andrei sau...Noaptea Strigoilor
» noaptea de groaza
» Nu cititi noaptea!
» Noaptea de Halloween
» In noaptea de Halloween.

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: