Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Blody Mary in scoala 13??

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Niko
Membru
Membru
Niko

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 7
Data de inscriere : 07/03/2015
Varsta : 23
Localizare : Pitesti

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 4:38 pm

Uneori mă gândesc ce viață ciudată am. După ce ca am avut o viață de teroare până la vârsta de 10 ani, în sfărșit a devenit una cât de cât normală. Am uitat să vă spun, numele meu este NIkolle, stau într-un bloc din centrul orașului Pitești și sunt la școala 13. Știu la ce vă gândiți, vai 13 număr cu ghinion. Așa am început să cred și eu din clasa a V-a, deoarece se spune că la noi în școală la subsol unde se afla sala de festivități este o cameră unde este o oglindă. Dacă te duci acolo la 00:00 noaptea și spui de 12 ori Blody Merry, aceasta iese din acea oglindă și te omoară. Niciodată nu am crezut asta, dar s-au întâmplat prea multe accidente care arată asta. Când mă duceam la baschet am văzut la unul din chioșcuri că o lumină era aprinsă. Când m-am apropiat era un bărbat alb fără ochi cu capul putrezit. Când m-a văzut a dispărut. I-am spus profesoarei de baschet ce am văzut iar ea m-ia spus că poate sunt prea obosită. După această oră am ajutat-o pe profa să ducă niște saltele vechi la subsol. Când m-am dus într-o parte a sălii de festivități am vazut o fată moartă și o femeie intrând într-o oglindă. Atunci am început să țip, iar profa mea a venit în fugă acolo. Am început să plâng, iar când a sosit ea numai era nimeni acolo. I-am explicat totul, dar am primit același răspuns " Ești prea obosită. Hai să te duc acasă" . De atunci totul a devenit din ce în ce mai ciudat. Acasă parcă eram torturată. Când mă sculam vedeam sute de fete și băieți în jurul patului meu printre care și acea fat pe care am văzut-o în acea cameră, toți fiind plini de sânge, dar dispăreau când începeam să mă rog. Când mă duceam la baie să mă spăl vedeam o femeie în spatele meu cu un cuțit punându-mi-l la gât, dar dispărea. La școală vedeam în pauze pe tablă scriind " Vei muri încurând dacă nu vei găsi cartea care iți va deschide calea". Cum la noi în școală în fiecare clasă sunt puse camere, m-am dus să văd ultimele înregistrări și ce să văd. În acel moment când am văzut acel mesaj pe tablă, îl scria o femeie îmbrăcată în alb făra ochi, plină de sânge. M-am speriat, dar nu a fost la fel ca în ultimele zile. Când mă apropiam de sala de festivități mă trecea un fior. Am jucat în multe piese de teatru, dar de atunci am mai jucat doar într-o piesă deoarece.....
Scuzati eventualele greseli. O sa pun celalalt capitol dupa cateva comentari. :SP:


- Topic corectat de Lucas.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 6:06 pm

sau
Corect: s-au*

basket
Având în vedere că suntem în România și povestea este în limba română, nu trebuie să scrii așa, poți scrie baschet, nu este greșit.

mam
Corect: m-am*
*Notă*: Greșeala a fost repetată de mai multe ori.

ma
Corect:m-a*
*Notă*: Greșeala a fost repetată de mai multe ori.

mia
Corect: mi-a*

esti prea obosita.
Început de propoziție/replică cu literă mare.

ince
Cuvintele se scriu dezlegat.

cutil
Corect:cuțit*

vei muri in curand
Literă mare.

Deci, sunt foarte multe greșeli legate și de semnele de punctuație și ortografie.
Ideea e banală, dar este ok.
Întâmplările se petrec cam repede.
Ai grijă la greșeli. Baftă!
Sus In jos
Lore.
Membru
Membru
Lore.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 3
Data de inscriere : 20/02/2015
Varsta : 22
Localizare : Acasă

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 8:17 pm

Prima parte e frumoasa,baga next!
Sus In jos
Anasy
Veteran
Veteran
Anasy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 212
Data de inscriere : 14/10/2014

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 8:53 pm

Da,e interesanta
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 9:31 pm

Poate ca Alle ti-a spus greselile, dar nu pe toate. A ratat cateva.

Citat :
numele meu este NIkolle stau

Virgula dupa NIkolle. Greseala asta s-a repetat de mai multe ori. De exemplu:

Citat :
o femeie imbracata in alb fara ochi plina de sange

Din asta se intelege ca are o rochie fara ochi, iar acestia erau plini de sange. Si suna aiurea.

Citat :
nr

Nu mai folosi prescurtari cand scri.

Citat :
noaptea spui

Corect noaptea si spui*.

Citat :
la unul din chioscuri o lumina era aprinsa

Corect e o lumina care era.

Citat :
capul putrezit

Cum adica capul putrezit? Adica ca ala de batran, zbarcit ?

Citat :
a sali

Se scrie cu doi i.

Citat :
punandu-mil

Se scrie punandu-mi-l.
Si incearca sa faci partile mai lungi.
Astea sunt restul de greseli pe care le-ai avut. Te rog, ca pe viitor sa ai mai mare grija la felul cum scri. Succes in continuare.
Sus In jos
xXDJMinerXx
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
xXDJMinerXx

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 305
Data de inscriere : 25/12/2014
Varsta : 23
Localizare : In spatele tau

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeSam Mar 07, 2015 10:56 pm

Pur si simplu: Genial
Sus In jos
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeDum Mar 08, 2015 10:03 am

Interesanta pentru inceput! Astept next!
Sus In jos
Bishamon
Spammer
Spammer
Bishamon

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1153
Data de inscriere : 03/01/2015
Varsta : 24

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeMar Apr 07, 2015 6:30 pm

Interesant si ce imi place cel mai mult ca desi incep la fel se termin diferit ,adica omul e o fiinta ce poate depasi imposibilul ! :affraid: :affraid:
Sus In jos
Ionella♥
Expert
Expert
Ionella♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 144
Data de inscriere : 27/06/2014
Varsta : 22
Localizare : Sarutandu-ma cu Enrique Iglesias. Is my love ♥

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeDum Apr 12, 2015 6:23 pm

Povestea imi place ai cateva greseli gramaticale, uite-le:
Sau
Era s-au
Basket
Puteai scrie baschiet si arata mult mai frumos.
Mia
Era mi-a.
esti obosita.
Se scrie cu litera mare, pentru ca ai inceput o noua propozitie.
Mam
Era m-am.
Cam atat am vazut, mai ai cateva greseli dar......ti le zic Critici. Bafta in continuare si astept Next!
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitimeDum Apr 12, 2015 6:47 pm

Ionella♥ a scris:
Povestea imi place ai cateva greseli gramaticale, uite-le:
Sau
Era s-au
Basket
Puteai scrie baschiet si arata mult mai frumos.
Mia
Era mi-a.
esti obosita.
Se scrie cu litera mare, pentru ca ai inceput o noua propozitie.
Mam
Era m-am.
Cam atat am vazut, mai ai cateva greseli dar......ti le zic Critici. Bafta in continuare si astept Next!

Mai intai, Critici (La povestea asta eu) si Alle, au criticat deja povestea, tu doar ai repetat ce am zis noi.

Apoi, doar pentru ca ai lasat cerere pentru a fi critic (A fost refuzata), asta nu te face unul. Te-as ruga sa nu mai spui tu de greselile din povesti, deoarece exista critici si corectori. Nu vreau cearta, dar exista membrii staff care se pot ocupa de povesti.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Blody Mary in scoala 13?? Empty
MesajSubiect: Re: Blody Mary in scoala 13??   Blody Mary in scoala 13?? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Blody Mary in scoala 13??
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Scoala Bantuita
» Școala ...
» O scoala din Japonia
» Scoala blestemata ...
»  Școală blestemată .

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: