Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Ioana si secretele ei...

In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
xFracturaMortalax3
Membru
Membru
xFracturaMortalax3

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1
Data de inscriere : 23/02/2015
Varsta : 21
Localizare : In cosmaruri

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 2:32 pm

Bun, deci eu sunt Ioana si am 16 ani & sunt din Bihor. Am doar o sora de 17 ani, cam enervanta, Elena. Pe mama noatsra o cheama Melinda si tata... Ei bine, sa spunem doar ca e intr-un loc mai buna acum! Si nu vorbesc deloc de vreo vacanta in insulele tropicale! x] So... Sa incepem! Familia mea e una de... Cum sa le zic eu.... Mini-Vampiri. Ma rog, mereu ne abtinem sa bem sange, eu cel mai des folosesc fructe rosii si sange fals de la matus' mea, Sorina... Nu e gustos, nici nu ma satisface, dar e tot ce am... Sa ma multumesc cu asta! Viata mea sociala...? Ei bine, de ieri am inceput sa numar minutele pana cand o sa inceapa, si vorbesc foarte (FOARTE!) serios! Deci eram azi la scoala (din nou...) si am fost chiar mai stranie decat de obicei. M-am mutat de vreo 5 luni la scoala asta si nu prea merge, ca sa fiu sincera. Prieteni? Gen, cine mai are nevoie de ei cand tu insuti stii ca esti pe jumatate un monstru si doar s-ar preface ca-ti sunt prieteni, iar dupa... Te-ar "injunghia pe la spate"! Mi-as fi dorit sa nu fi fost jumi-juma (om, dar si putin vampir), dar nu stiu de ce, nimeni nu vrea sa-mi zica! Si prin "nimeni", logic ca ma refer la mama! Uneori am senzatia ca felul in care Universul isi face treaba e COMPLET GRESIT! Uneori as vrea sa fi fost un zeu sau ceva, ca sa ii pot pune pe toti sa face chestii ultra-oribile, doar ca sa le para rau pentru ce mi-au facut in viata mea reala! Uneori, sincer mi se face rau cand ma gandesc la cat de GREATA imi e de lumea asta ingrata si nesuferita in care traim! A venit la noi verisoara mea, Karin, si nu era fericita. N-am intrebat-o de ce, pentru ca sincera sa fiu, nu-mi pasa absolut DELOC! Dar pun pariu ca si ea se gandea la lumea asta groaznica in ingrozitoare.


•Topic corectat de Lucas
Sus In jos
Dizzy
Designer
Designer
Dizzy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 25
Localizare : B-N

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 3:59 pm

Inteleg ca este prima postare, pe viitor te rog la categoria "Povesti de groaza", postarile sa aiba peste 15 randuri. Da ai trecut peste 15 cu 2 randuri, dar nu este destul. Exista un regulament si sper sa-l citesti Razz. Bine ai venit pe forum era sa uit Wink
NEXT !
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 7:02 pm

Pai hei! Bine ai venit pe spectru'!

Pai sa incepem:
1.Prea scurt,citeste regurile.
2.Prea multe greseli de tastare .
3.Ai trecut dintr-o data de la un subiect la altul (la sfarsit ma refer).


Pai ideea povesti,am inteleso catusi de putin...Si mda ,cam atat...

Drog terminat!
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeLun Feb 23, 2015 7:55 pm

Vampiri ! Cum eu cam iubesc vampirii, imi plac povestile cu ei. De greseli ti-a fost spus, nu mai repet, dar te rog nu mai folosi caps lock. Oricum, succes in continuare !
Sus In jos
Alex.
Administrator
Administrator
Alex.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.
10 ani
10 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1321
Data de inscriere : 26/07/2013
Varsta : 24
Localizare : Brasov

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMar Feb 24, 2015 9:42 pm

Începutul nu m-a impresionat deloc. Absolut tipic multor poveşti de aici.Aş fi dorit puţină descriere, care nu îmi ajunge. La fel, să adaugi pe viitor şi detalii. Să nu uiţi să faci părţile puţin mai lungi şi totul va fi ok. Îţi urez succes în continuare.


Do I contradict myself? Very well then I contradict myself,
I am large, I contain multitudes
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMar Feb 24, 2015 9:53 pm

Cateva greseli gramaticale,in fine sper ca pe data vitoare sa nu mai folosesti atatea prescurtari.Te sfatuiesc sa o faci mai lunga si mai multa descriere,caci descrierea asta....n-am inteles absolut nimic


Sunt Mort.
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 1:47 pm

Încep prin a-ți corecta greșelile.
noatsra
noastră(evident)

as vrea sa fi fost un zeu sau ceva
Povestea are ca protagonist un personaj de sex feminin, cred că ar fi trebuit să scrii zeiță.Mă rog..

Nu prea am mai găsit greșei în rest, ce pot spune..mi-a plăcut micul capitol reprezentat de un monolog, se putea scrie mai mult cum au spus și ceilalți. Dar din moment ce povestea are 15 rânduri și presupun că este pe capitole nu ar trebuii mutată la Povești Scurte.


They said: Don't do bad things  you'll go to hell.
But what if I'm alrdeay living in hell?✌️
Sus In jos
Lucas
Expert
Expert
Lucas

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 113
Data de inscriere : 07/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Craiova

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 3:13 pm

Prima greşeală am făcut-o eu din neatenţie.


Viața e ceea ce se întâmplă în timp ce planificăm viitorul.
Ioana si secretele ei... 16kdtvm
Sus In jos
♕ DramaQueen
Avansat
Avansat
♕ DramaQueen

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 93
Data de inscriere : 27/02/2014
Localizare : On a fucking rainbow seeing unicorns and smoking some weed :3

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 6:23 pm

Citat :
sunt Ioana si & sunt din Bihor
Eu cred ca primul "si" nici macar nu isi avea rostul acolo, in timp ce semnul acela pentru "and" avea acelasi scop ca si "si"-l de mai sus. Ai fi putut sa folosesti virgula prima data si aia a doua oara "si".

Citat :
sange fals de la matus' mea, Sorina.
Explica-mi si mie principiul asta, te rog. Matusa ta are cumva sange fals? Dar ce e ea? Robot? Trecand peste aceasta eroare, nu cred ca iti era tare greu sa mai scrii un "a" la "matus`" astfel incat sa fie forma corecta a cuvantului.

Citat :
vorbesc foarte (FOARTE!) serios!
Daca pui in paranteza si scrii cu majuscule, nu intaresti efectul cuvintelor. O virgula si litere minuscule era indeajuns.

Citat :
Viata mea sociala...? Ei bine, de ieri am inceput sa numar minutele pana cand o sa inceapa [...] Deci eram azi la scoala
In primul rand, "deci" se foloseste pentru o concluzie. Tu acolo nu ai nici o concluzie.
In al doilea rand, la ce te referi cand spui "pana cand o sa inceapa"? M-ai bagat in ceata cu asta.
In al treilea rand, nu stiu ce intelegi tu prin viata sociala, dar pana is mersul si participarea la cursuri poate sa fie numita viata sociala. Atat timp cat interactionezi cu alti oameni, alti elevi, pofesori, ai o viata sociala. Ca unii oameni nu o dezvoltata asa cum trebuie asta e partea a doua, dar intr-o mica masura ea exista.

Citat :
Mi-as fi dorit sa nu fi fost jumi-juma (om, dar si putin vampir)
In prima faza spui ca esti jumatate om, jumatate vampir. Pe langa faptul ca am inteles asta inca din primele randuri cand te hranesti cu "sange fals de la matus' ta", in a doua parte, in paranteze mai exact, te contraziti. Nu poti fi om si doar putin vampir. Ori esti om, ori esti ceea ce unii autori numesc "dhampiri" si se regaseste si in personajul tau, ori este vampir complet. Nu stiu, mi se pare putin cam anapoda exprimarea ta.

Citat :
chestii ultra-oribile,
What is that?!

Per ansamblu povestioara ta nu e cine stie ce reusita. Nu respecti deloc structura unei compuneri, din moment ce tu ai doar un singur paragraf, iar eu in timp ce citeam am putu sa indentific vreo patru locuri in care ai fi putut sa pui alineat. Treci foarte repede de la o actiune la alta, nu pricep de ce scrii unele cuvinte cu majuscule si faci frazele foarte lungi incat ajung sa ma plictisesc in timp ce le citesc.
Si... cam asta a fost tot :3.
Ceao :*


When the end is getting closer
And the earth has burned the sky
Now repent 'cause it's all over
Just let me die

Ioana si secretele ei... Tumblr_mwo4vzUO5Q1syshllo1_500
Sus In jos
Marius
Spammer
Spammer
Marius

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1043
Data de inscriere : 23/10/2013
Varsta : 27
Localizare : Romania

Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitimeMier Feb 25, 2015 7:55 pm

Povestea ta e scurta si putin ciudata,unele chestii nu au logica si nu inteleg prea mare lucru..multe greseli am observat si nu pot spune ca m.a atras povestea..daca repari ceea ce,ai gresit poate vei face o poveste frumoasa. Succes.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ioana si secretele ei... Empty
MesajSubiect: Re: Ioana si secretele ei...   Ioana si secretele ei... I_icon_minitime

Sus In jos
 
Ioana si secretele ei...
Sus 
Pagina 1 din 2
 Subiecte similare
-
» Somnul Demonului

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: