Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Zile de coșmar. I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Zile de coșmar. I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Zile de coșmar. I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Zile de coșmar. I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Zile de coșmar. I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Zile de coșmar. I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Zile de coșmar. I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Zile de coșmar. I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Zile de coșmar. I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Zile de coșmar.

In jos 
AutorMesaj
Vizitator
Vizitator
avatar



Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 9:29 pm

Prologue - Moarte iminentă.

Era noapte şi eram cu prieteni mei care râdeau până peste nas de mine. Eu i-am lăsat în pace şi am înaintat, am mers tot înainte până am ajuns la petrecere. Cu toţii erau bucuroşi că am venit, deoarece eu eram DJ-ul de azi, dar alţi nu au fost de acord, dar ce-l ce ţine petrecerea a fost de acord şi restu au tăcut din gură şi nu au mai zis nimic. Oricum toţi erau bucuroşi, puţin beţi şi cam drogaţii, dar neah tot petrecere era. Trece timpul şi mă uit cât e ceasul şi observ că era timpul să punem capăt petrecerii, dar din senin luminile se sting şi nu mai văd nimic, încerc să mă plimb prin camera până mă impiedic de un obiect, dar când l-am atins parcă era  viu. Luminie se aprind  şi lângă mine era organizatorul petrecerii fără cap şi se afla într-o baltă de sânge imensă. Toţi ne-am îngrozit de ce am văzut şi am încercat să ne luăm tălpăşiţa, dar uşile se închid forţat şi un glas ciudat se aude:
??? - Nu plecaţi nicăieri...
??? - Petrecerea asta este mormântul vostru....
??? - Cine pune mâna pe uşa rămâne fără mâna...
Cu toţi s-au îngrozit şi mai tare şi s-au îngrămădit să iasă pe uşa şi ce-i care s-au atins de uşa erau cu o mâna pe jos, îmi vinea să vomit la ce-am văzut, dar dintr-o dată sunt tras înapoi şi în faţă mea se închide o uşa. Eram într-un loc foarte întunecat, dar într-un colţ al camerei era o crăpătură în perete prin care părundea lumina de la petrecere, dar când să pun ochiul să văd un cuţit îmi străpunge ochiul, ţipăm de durere, dar parcă nu mă auzea nimeni, atunci încerc să deschid uşa, dar era blocată, mă uit prin jur să văd dacă găsesc ceva cu care să dărâm uşa, dar în zadar, camera era goală. Timpul trecea, iar în spatele zidului nu se mai auzea nimic, briza din gaură de perete era foarte puternică, iar în camera se făcuse foarte frig şi nu eram îmbrăcat foarte gros. Când credeam că nimeni nu vine să mă ajute, uşa se deschise, iar dincolo de ea erau  2 poliţişti.
??? - Ce s-a întâmplat aici?
Încerc să mă ridic şi să văd, dar poliţistul mă ameninţă cu pistolul să stau jos.
Eu - Nu ştiu ce s-a întâmplat...
??? - INTOARECETE ACUM! spuse cu o voce ameninţătoare
M-am întors şi atunci poliţistul îmi pune cătuşe şi mă ridică. Când am ieşit pe uşa nu m-ia venit să cred ce am văzut, corpurile tuturor erau sfâşiate, rupte în bucăţele, iar capetele erau la picioarele mele, atunci de la frică şi ce-am văzut mi se face rău şi cad pe jos inconştient....
Mă trezesc într-un pat de spital cu doi poliţişti lângă mine care imediat ce m-au văzut mi-au pus cătuşele şi m-au dus la secţie.
Acolo la secţie am fost interogat ore în şir, dar poliţiştii nu voiau să creadă  ce am zis aşa că m-au închis şi a două zi trebuia să mergem la judecător să dea verdictul  final. Când credeam că în sfârşit am scăpat, un glas îmi spune:
??? - Pregătit să mori?
Atunci corpul meu se izbeşte de gratii şi cad inconştient...
Uşor încep să deschid ochii, dar nu puteam să îi ţin mult timp şi mi se închid la loc, după câteva minute mi se deschid ochii din nou şi în faţă mea era un om cu o coasă în mâna, cu faţă cusută, fără ochii, de parcă era un zombi. Vroiam să cer îndurare, dar era în zadar, se cunoastea după faţă că nu era uman. În acel moment când am zis "Nu mă omorâ" capul meu zboară că o minge de bowling ce nimereşte popicele.


Scuzati pentru inceputul scurt, dar din timp o sa-l fac mai lung Very Happy  :SP:  :SP:  :SP:

===============================================
†Topic editat de către Alle
† Plasare diacritice (ă,â,î,ş,ţ)
† Corectare greşeli gramaticale/de exprimare/punctuaţie
Sus In jos
AlexReborn
Veteran
Veteran
AlexReborn

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 199
Data de inscriere : 12/09/2014
Varsta : 24
Localizare : salaj

Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 9:42 pm

Interesant foarte interesant ala pe mai final ela Ghost Reapper
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 10:24 pm

Maine pun next, sorry Very Happy
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeVin Feb 13, 2015 10:51 pm

Am găsit un număr măricel de greșeli,dar le-am corectat și sper că le-am corectat pe toate. Am găsit și câteva greșeli de exprimare care de asemenea au fost corectate,sper că nu te superi că ți-am corectat și repetițiile.(Știi tu,cuvintele acelea care sunt repetate în poveste de mai mult de trei ori,le-am înlocuit cu sinonime). Îdeea îmi place. Deșii mi se pare că de la partea în care protagonistul s-a trezit la spital,totul a început să se petreacă cam repede. În orice caz,aștept capitolul următor!


Ultima editare efectuata de catre Alle. in Dum Feb 15, 2015 5:24 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 4:43 pm

Azi era ziua fratelui meu, credeam că o să fie o zi specială pentru mine, dar nu putea fi. Fratele meu a dispărut acum 3 ani în caz misterios, ştiu doar că a fost acuzat de o crimă pe care nu a comis-o, dar a dispărut fără urmă. Eram afară în parc şi stăteam pe o băncuţă destul de veche, dar nu conta. Cerulul era de o culoare gri foarte închis, ceea ce însemna că trebuia să înceapă ploaia în curând. Cât timp mă gândeam la cer a început să plouă, iar prima picătură de ploaie îmi cade pe obrajii mei reci şi roşi, în acel moment tot ce mi-a mai rămas a fost să plâng. Am pierdut totul şi nu mai am absolut nimic, fratele meu a dispărut, mama şi tată au murit când aveam o vârstă fragedă, iar eu am rămas în grijă rudelor. Plângeam fără să mă opresc, dar în acel moment o fată misterioasă apare din senin şi se uită la mine cu acei ochii de parcă iar fi milă de mine, atunci întorc capul şi îmi pună mâna la ochii şi mă şterg, când dau mâna de la ochii ea era în faţă mea şi mă pupă în frunte fără motiv.
Eu - Pentru ce a fost? spun cu lacrimi în ochii
??? - Contează? spune cu un zâmbet pe faţă
Eu - Ce vrei de la mine?
??? - Să nu mori...
Atunci zâmbetul ei dispare şi de nicăieri îmi da una peste ceafă de mă lasă inconştient pe bancă. Încet încep să fiu conştient, dar ceafa mă durea îngrozitor, simţeam că mor. Mă ridic uşor şi încerc să îmi amintesc ce s-a întâmplat, dar totul era în ceaţă. Am încercat să trec peste asta şi m-am grăbit să mă duc acasă că deja se făcea târziu, mergeam eu, dar în faţă mea observ o persoană care merge foarte ciudat şi parcă se îndrepta spre mine, am încercat să mă întorc şi să o iau la fugă de frică, dar dau peste altă persona fără să vreau.
Eu - Scuzaţi-mă domnule, nu am vrut să dau peste dumneavoastră.
??? - Arrrrhhh.... cu un glas foarte ciudat
Eu - Domnule?
Atunci se întoarce şi îmi da un picior de mă aruncă printr-o băncuţă. Credeam că o să mor acolo, persoana se apropia de mine foarte ciudat şi în mâna parcă avea o coasă sau mâna lui era o coasă. Vroiam să mă ridic, dar nu puteam că mi-a rupt piciorul când m-a aruncat prin banca aia. Încerc să mă duc încet în spate târându-mă, dar se apropia foarte repede de mine. Din senin apare o lumina puternică şi mă orbeşte, nu mai vedeam nimic credeam că acolo voi muri, dar nu eram trist că muream, atunci stau nemişcat şi aştept să mor. Am aşteptat ceva timp, dar nu s-a întâmplat nimic. Încerc să deschid ochii şi văd două persoane care se apropie de mine şi mă apucă şi mă urcă într-o maşină.
Eu - Cine sunteţi voi?
??? - Oricum mulţumesc că m-ați salvat de acel monstru sau ce a fost ăla, eu sunt Dorian, voi?
??? - Eu sunt Cristina
Cristina - Ea este sora mea, Alexandra.
Alexandra - S..S..Salut.
Cristina - Scuze că se bâlbâie, aşa face când întâlneşte persoane noi.
Eu - Ce era acel monstru?
Cristina - Nu ştim, ştiu doar că am fost rugaţi de o fată să te salvăm.
Eu - O fată?
Atunci îmi amintesc tot ce s-a întâmplat când m-am trezit pe băncuţă, ştiu că plângeam şi o faţă a părut dintr-o dată şi mă sărutat pe frunte şi mi-a zis să nu mor, dar de ce mi-a zis asta?
Eu - Cumva fata era, cu părul şaten şi lung, ochii albaştri, într-o rochie neagră şi cu ghete cu cranii pe ele?
Cristina - Da, o ştii?
Eu - M-am întâlnit astăzi în parc cu ea
Cu toţii ne-am întrebat cine era fata, dar acum nu a mai contează, tot ce contează acum este să aflăm cine erau acei monştrii şi de ce m-am întâlnit cu ei.


Scuzati de greselii daca sunt Very Happy  :SP:  :SP:  :SP:

===============================================
†Topic editat de către Alle
† Plasare diacritice (ă,â,î,ş,ţ)
† Corectare greşeli gramaticale/de exprimare/punctuaţie
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeDum Feb 15, 2015 5:42 pm

Deci, nu am găsit foarte multe greșeli în acest capitol, doar câteva de tastare și unele probleme cu diacriticele, în rest totul mi se pare ok. Îmi place primul capitol, pare interesant. Apropo, și eu am ghete cu, cranii =)) Fata aia mi-o ciordit moda. =)). Da, revenind, ce pot să spun, nimic negativ în orice caz. Aștept capitolul următor!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeLun Feb 16, 2015 3:52 pm

Inca o parere, daca se poate Very Happy
Sus In jos
♥Mada♥
Incepator
Incepator
♥Mada♥

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 23
Data de inscriere : 09/02/2015
Varsta : 21
Localizare : Ai grija sunt peste tot cu un topor in mana...

Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitimeLun Feb 16, 2015 9:14 pm

Baga :SN: este interesanta
Sus In jos
Continut sponsorizat





Zile de coșmar. Empty
MesajSubiect: Re: Zile de coșmar.   Zile de coșmar. I_icon_minitime

Sus In jos
 
Zile de coșmar.
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» O viaţă de coșmar.
» O noapte de cosmar.
» B.U.G. Mafia-5000 De Zile
» B.U.G Mafia-5000 de zile
» Intre vis si cosmar

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: