Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Forbidden City-Orașul Interzis

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
|Andra|
Expert
Expert
|Andra|

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 119
Data de inscriere : 14/12/2014
Varsta : 24
Localizare : In sicriu

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 07, 2015 4:21 pm

:SN:
Sus In jos
Merilihya
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 26
Data de inscriere : 05/02/2015
Varsta : 27
Localizare : Hollywod

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 07, 2015 5:20 pm

NEXT
Sus In jos
Andrada.
Expert
Expert
Andrada.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 127
Data de inscriere : 31/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Smooch's planet.

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 07, 2015 7:35 pm

Alle, aştept next.Repet,next!:o3
Sus In jos
Merilihya
Incepator
Incepator
avatar

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 26
Data de inscriere : 05/02/2015
Varsta : 27
Localizare : Hollywod

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Feb 07, 2015 8:31 pm

NEXT
Sus In jos
Cioby
Expert
Expert
Cioby

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 140
Data de inscriere : 08/02/2015
Varsta : 25

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Feb 08, 2015 1:06 pm

Frummos. Next... !
Sus In jos
Dizzy
Designer
Designer
Dizzy

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 17/09/2014
Varsta : 25
Localizare : B-N

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Feb 09, 2015 12:19 am

Va atentionez ca mesajele "imi place, next etc" sau formate doar din emoticoane for vi sterse. Regula este noua asa ca deocamdata nu se sterge nimic dar pe viitor se vor pedepsi genul acesta de mesaje. Aceste reguli pot fi modificate asa ca va rog sa cititi regulamentul cat mai des posibil pentru a fi la curent cu noile modificari.
Multumesc.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator
avatar



Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Feb 11, 2015 1:40 pm

Haide Alle baga next mai repede Laughing abia astept sa apar si eu, voi fii un Tarzan de Romania=))
Sus In jos
Alle
Spammer
Spammer
Alle

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1329
Data de inscriere : 22/06/2013
Varsta : 23
Localizare : Pe Rahova

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 12, 2015 9:49 am

Capitolul II- Rouse Everdeen



-Alle,a trecut atâta timp.Treci peste!
-Ce vrei să spui?
-Du-te la iaz,va venii o zi în care vei regreta faptul că nu te-ai dus la iaz.
-Dar Alison..
-Mă iubești?Fă ce-ți spun.Nu vei regreta.


* 15 septembrie 2014*

Trrr...Trrr...Trrr...Trrr
,,Ceas idiot’’-mi-am spus în gând.Am ridicat capul și am întins mâna pentru a oprii soneria ceasului deșteptător dar spre fericirea mea am reușit să cad din pat și să dau puternic cu,capul de podea.
,,Oh no,fuck me please’’-am gândit eu.
M-am ridicat și am coborât la parter să-mi pregătesc micul dejun.Două ouă cu șuncă,ar fii minunat dacă aș mai lua masa cu cineva,dar cu cine?Nu am niciun prieten în afară de doamna de la biblioteca liceului meu și ce om și-ar dorii să mă aibă drept prietenă?O fată ciudată de clasa a 12-a care locuiește singură,a cărei mamă s-a sinucis,a cărei soră a dispărut,a cărei tată a părăsit-o.Nici eu nu m-aș împrietenii cu mine.
Mi-am luat telefonul de pe masă și am constatat că era 12:30.Omg,în 30 de minute trebuie să fiu la liceu și eu nici măcar nu am mâncat. Am început să devorez mânacarea cât de repede am putut,m-am grăbit să ajung la etaj să mă schimb,să-mi iau geanta și să plec la liceu.Atunci  am privit preț de câteva clipe pe geam,uitându-mă spre iaz și amintindu-mi de visul pe care l-am avut.
Alison mi-a zis să merg la iaz..dar de ce?A spus că nu voi regreta .
Ar trebuii să procesez în legătură cu asta,oare a fost un simplu vis,o viziune poate a fost chiar un semn,un semn că în sfârșit o voi găsii pe Alison.Dar dacă..nu are cum,în 10 ani nu am găsit nimic care să-mi indice locul unde se află ea și acum am un vis?Ce naiba..nu este posibil,a fost doar un vis.
Mi-am luat geanta și am plecat cât mai repede să prind autobuzul.


*La liceu*


-Hei fetelor,uitați-o pe ciudata aia!
Într-o zi,acele tipe vor plăti pentru fiecare moment când au râs de mine,o să regrete.Când am ajuns în clasa mea am observat apariția unei eleve noi. Era o adolescentă blondă,ochii săi erau albaștrii și arăta mai degrabă a fotomodel decât a elevă de liceu. Fata s-a așezat în banca mea,a scos din geantă o oglindă în care și-a retușat machiajul de  prințesă,și-a aruncat privirea prin clasă,m-a zărit pe mine stând în pragul ușii și a schițat un zâmbet inocent.
Am decis să mă așez în bancă și să încerc să o cunosc pe noua colegă,având în vedere că stă cu mine în bancă,nu cred că va fi ok să mă cert cu ea.Mi-am pus geanta în bancă și i-am făcut un gest de bună cu palma.Ea la rândul ei a făcut la fel apoi ca și cum s-ar fii intimidat a preferat să privească în jos.
-Ăă..eu sunt Alle.
-Rouse..
-Încântată,ce te aduce în acest liceu?
-Un nou început,a răspuns ea,o nouă viață...o nouă poveste de dragoste,s-a hilizit ea.
Am rânjit și mi-am scos caietele pe bancă,atunci a intrat profesorul  de matematică în clasă și a început să predea.
-Ce zici să plecăm după ora asta?Să te duc într-un loc care merită văzut.
-Ce fel de loc?
-Păi,aș prefera să vezi tu atunci.
-Oh,ok atunci.
Imediat după terminarea orei de matematică,eu și Rouse am tulit-o de la liceu. Am luat autobuzul și am ajuns la o intersecție aproape de casa mea,fata a luat-o printr-un gang,iar eu eram chiar în spatele ei. Gangul avea ieșire la o pădure,am început să mergem printre copaci până când Rouse s-a oprit și a spus că am ajuns.
Când am privit în jurul meu,nu-mi venea a crede ochilor,eram la iaz,era la fel ca acum 10 ani,aceeași frumusețe rară pe care a avut-o mereu.Blonda s-a apropiat de piatra de mormânt a surorii mele și a spus cu o voce răgușită:
-Mă întreb de când este aici..
Aș fii vrut să-i spun scurt și la obiect că era acolo de 10 ani,însă am preferat să las asta în ceață printre alte amintiri pe care mi-aș fii dorit să nu le fii avut vreodată.Atunci s-a apropiat și de mormântul mamei și a scos din geantă o lalea roșie pe care a așezat-o jos.
-Ce zici?Îți place?
Aveam un sentiment ce nu îmi dădea voie să scot vreun sunet,tot ce am putu face a fost să clatin din cap în semn pozitiv și să zâmbesc ca o tâmpită.
Eu și Blonda ne-am petrecut timpul împreună,stând pe stâncă și depănând amintiri,ca de obicei am evitat să povestesc ceva despre mama sau sora mea. Am decis să spun o poveste ceva mai drăguță decât cea a poveștii mele:Părinții mei s-au despărțit,sora mea s-a dus cu mama,eu am rămas cu tata,iar în momentul de față tata este plecat cu afaceri. Nu aș vrea să spun adevărata mea poveste..nu aș vrea să par o nebună în fața noii mele prietene,care chiar pare drăguță și frumoasă.Întodeauna mi-am imaginat o astfel de fată,perfectă,ca o figurantă cu mult tupeu,dar pot observa că Rouse nu este așa,este diferită față de restul arfistelor,care nu stau decât să bârfească.
Totuși,încă mă întreb la ce s-a referit când a zis că vrea un nou început,adică nu vreau să fiu rea..dar dacă ar fii fost cumva vreo crminală în serie,iar eu acum tocmai am cunoscut-o și petrec timpul cu ea,n-aș vrea să fiu aici.
Am stat la iaz până se înseră și la un moment dat am decis să plecăm,ne îndreptam ușor către casa mea,Rouse îmi propusese să-i arăt casa mea așa că eu am acceptat,sunetul pașilor noștri peste pământul umed răsuna în pădure,mergeam atât de repede că am ajuns să aud doar sunetul pașilor mei,m-am răsucit pe călcâie și simțit că am un moment de deja-viu,se întâmpla din nou,aceea creatură care a luat-o pe Alison cu 10 ani în urmă,a luat-o și pe Rouse. O puteam privii pe Rouse cum se zbătea în brațele acelei bestii.
Acum am decis să fac ce trebuia să fac acum 10 ani,să opresc monstrul.Am început să alerg sperând că voi ajunge la timp la Rouse,însă am simțit cum mă cuprinde o amețeală,am simțit și cum cineva mă apucă de șold,îmi pune mâna la gură și mă târăște în partea opusă. Am reușit cu greu să țin ochii deschiși și să fiu atentă la Rouse care obosise de la atâta zbătut. Am închis ochii și mi-am spus în gând ,,Game Over’’.


=============================================================

Topic editat de către Mițu .
Motiv : Corectarea greșelilor .
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 12, 2015 10:21 am

Povestea e superba, imi place mult ! Am vazut totusi o propozitie unde ai uitat sa ii pui punct, dar cred ca doar nu ai fost atenta.
Oricum, repede next, ca vreau sa vad ce se intampla in continuare !
Sus In jos
Raysa
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Raysa

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 332
Data de inscriere : 18/12/2013
Varsta : 23
Localizare : Acolo! nu , nu acolo. Aici.

Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Feb 12, 2015 2:06 pm

Povestea este incredibila , imi place mult.Are ceva al iei care ma surprins inca de cand am inceput sa o citesc.Continua tot asa , si NEXT mai repede.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Forbidden City-Orașul Interzis   Forbidden City-Orașul Interzis - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Forbidden City-Orașul Interzis
Sus 
Pagina 2 din 5
 Subiecte similare
-
» Forbidden City-Orașul Interzis- Personaje.
» Interzis copiilor
» Orasul de Cenusa
» orasul blestemat 1
» Drum interzis 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: