Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”
Spectrul Realității
Ne bucurăm că accesați forumul nostru, poveștile, membrii și multe altele vă așteaptă!

Se pare că o fantomă a detectat că nu sunteți înregistrat/logat!

Pentru a vă loga apăsați butonul ”CONECTARE”
Pentru a vă înregistra apăsați butonul ”ÎNREGISTRARE”
Dacă doriți să fiți vizitator apăsați butonul ”NU MAI AFISA”



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
• • Administratorii forumului vă invită să citiți regulamentul forumului cu un CLICK AICI . Crezi că îndeplinești toate criteriile vreunui grup? Vrei să faci parte din staff? Tot ce trebuie să faci, e să dai CLICK AICI și să faci o cerere și verifică dacă cerea ta îndeplinește cerințele cu un CLICK AICI. Mulțumesc pentru timpul acordat! • •
Cei mai activi postatori ai saptamanii
Niciun utilizator
Ultimele subiecte
» Cine este online?
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeSam Mar 16, 2024 2:39 am Scris de Mihai

» Funcția „Urmărește”
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeLun Sept 25, 2023 12:36 am Scris de Mihai

» Fiul meu a disparut si nimeni nu ma crede
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeSam Aug 26, 2023 6:43 pm Scris de DedeDali

» Actualizări Forum
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeVin Aug 25, 2023 9:01 pm Scris de Remor

» Short Horror Stories
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:08 pm Scris de DedeDali

» În Curând Voi Dispărea
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:05 pm Scris de DedeDali

» Mormintele Din Pădure
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 10:03 pm Scris de DedeDali

» Papagalul spune niste lucruri oribile
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Aug 17, 2023 9:59 pm Scris de DedeDali

» Cine sunt eu
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:35 pm Scris de Hanamura

» Poze care au surprins paranormalul
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:33 pm Scris de Hanamura

» Cronicarul
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeVin Iun 30, 2023 9:31 pm Scris de Hanamura

» Detalii despre mine
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Iun 29, 2023 5:02 pm Scris de Hanamura

» Deuces
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeMier Mai 31, 2023 4:22 pm Scris de AlessiaAny

» Cerere Designer
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeMier Apr 05, 2023 1:09 pm Scris de Remor

» Måneskin
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeDum Noi 27, 2022 5:40 pm Scris de Xiphion.

» [Portofoliu] Crystal Snow
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Oct 06, 2022 12:38 am Scris de Ambrose

» Ambulancia Fantasma
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Aug 11, 2022 9:45 pm Scris de Remor

» Spectrul Realitatii - 10 Ani
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeLun Dec 20, 2021 9:21 pm Scris de Remor

» Teddy Bear
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeMar Aug 03, 2021 10:10 pm Scris de AlessiaAny

» A Pizza Delivery
Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeJoi Iun 03, 2021 3:55 pm Scris de Hanamura

Recent Members
See more
Cont pierdut

Cont pierdut

// Dacă nu ai acces la cont

În cazul în care ești un membru vechi care și-a uitat parola, intră pe serverul de discord sau trimite un mesaj privat de pe un cont nou unui administrator.
Afilieri
RPG Anime Romania
Image hosting by giphy
Soricei de Biblioteca
Youtube
Instagram

 

 Reintoarcerea celor 4

In jos 
AutorMesaj
AndradaPitika
Membru
Membru
AndradaPitika

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 12/01/2015

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeLun Ian 12, 2015 2:39 am

Da deci inainte sa incep vreau sa va spun ca, caut personaje Nume/Bun/rau/Specie                                                             CAPITOLUL I-Intalnirea                                                        Hey. eu sunt Andra o fata de 15 ani nimic neobisnuit ca pot vedea viitorul Parinti mei au murit in accident de masina si stau cu Maxi iubitul meu ANDRA- par saten ochi albastri inaltuta si slabuta                               MAXI-par saten ochi caprui spre verzi slabut inalt si are 17 ani         Merg spre casa cu Maxi si ascultam muzica deodata se aude un raget ca de Varcolac. Deodata se aude un zgomot in tufis deodata sare o fetita din el intreb eu speriata : Ce ai patit fetita ?                                  ???- Ma urmareste ajutor scapatima de el vrea sa ma ucida                   A- Stai calma te ducem la noi                                                intre timp pe drum M- Cati ani ai? cum te numesti? si de ce nu esti langa parinti tai                                                                                                     ???-Ma numesc Sara am 8 ani si nu am parinti . VA URMA :SP:
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeLun Ian 12, 2015 10:25 am

Hei Andra.
Pentru început vreau să îți urez bun venit pe forum.

Din cauza aranjării în pagină nu am distins mare lucru. Acțiunea se petrece mult prea repede , să nu mai menționez că ai omis câteva semne de punctuație și nu ai articulat unele cuvinte.

În cazul în care nu ai citit regulamentul (pentru că ești nouă) , te-aș ruga să o faci : https://spectrulrealitatii.forumgratuit.ro/t770-reguli-generale

Mai exact,m-am referit la mărimea poveștii tale. O poveste postată la categoria aceasta trebuie să aibă minim 15-20 de rânduri, iar a ta nu are nici măcar 10. Deci te-aș ruga ca pe viitor ori să faci capitolele mai lungi,ori o să mut povestea la ”Povești de groază- Scurte”.

Spor la scris în continuare. Ele,terminat!


Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

                         
Reintoarcerea celor 4  2agp4l
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeLun Ian 12, 2015 10:44 am

Nu am inteles aproape nimic din cauza aranjarii in pagina.Cum a spus si Ele,ai uitat sa pui semnele de punctuatie,ceea ce nu e bine si cred ca si tu iti dai seama.Si e prea scurt,eu cred ca ar trebui mutata la categoria "Povesti de groaza scurte".Dar mai asteptam sa vedem ce o sa faci in urmatoarea parte.
Ich iti urea bine ai venit pe spectru'!Te pupa drog,sper sa ne intelegem bine ^.^ .
Sus In jos
AndradaPitika
Membru
Membru
AndradaPitika

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 2
Data de inscriere : 12/01/2015

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeLun Ian 12, 2015 11:18 am

CAPITOLU II

Aha deci Sara te cheama,spunand eu suspicioasa si sara am inca o intrebare de unde vi ?
S- Vin din centru dar parinti mei vitregi nu ma mai vor si acum numai am unde locui. Spuse ea cu lacrimi in ochi
M & A-Poti sta cu noi daca vrei oricum aveam un pat liber deci e bine.
Deodata in fata masini apare un demon si nu orice demon, Demonul focului interior incepe sa arunce cu Flacari in toate partile
A- Aha deci vrei sa ne omori a ? Stai calm de mine nu treci!
Incepe lupta imi aplica 1 pumn in spate si ma arunca intr-un copac la pamant. Dintr-o data ma ridic si incep sa misc din degete si se invartea in toate partile  WOW! Cred ca e o abilitate noua nu am folosit asta pana acum.
A-Acum demonule hai sa terminam  il ridic in sus si pregatita sa il izbesc de bordura . Intr-o secunda a disparut  .. Wow  nu stiam ca am abilitati  . Dar deodata apare un Inger .
???- Tu esti aleasa !!
A-OMG ce aleasa? ???-Aleasa .. Tu ai destinul de a triumfa intr-e dusmani tai mai sunt 3 dar inca nu i-am gasit
A- si ce abilitati noi ma asteapta ?
???- ohoo o sa ai multe abilitati dar deocamdata trebuie sa le antrenam pe cele care le ai !
A- Bine fie ...
VA URMA
Sus In jos
Drog
Nebun dupa forum
Nebun dupa forum
Drog

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 393
Data de inscriere : 07/11/2014
Varsta : 21
Localizare : Acasa.

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeLun Ian 12, 2015 1:24 pm

Aceasta poveste trebuie  mutata la categoria "Povesti de groaza scurte".
Pai,ai cateva greseli.
1.Cand incepi un dialog nu se pune "Initiala numelui - Replica",se pune astfel "-Replica si dupa dai numele personajului respectiv care a spus replica",desigur ca in loc de numele personajului poti pune un pronume.Linia de dialog "-,, , trebuie pusa prima la inceputul dialogului ,ca din cauza asta se numeste linie de dialog.
2.O propozitie mereu incepe cu litera mare,fie ca e substantiv comun ori fie ca e substantiv propriu.Si greseala ''ohoo o sa ai multe abilitati etc..'',acest enunt a inceput cu litera mica,de ce?
3.Substantivul propriu,fie ca e la mijlocul propozitiei,fie ca e la sfarsitul acesteia se scrie cu litera mare,deoarece defineste un nume de persoana,oras,tara etc..
4.Substantivul comun se scrie doar cu litera mica,dar la inceput de propozitie cu litera mare.Acesta defineste lucruri,fenomene ale naturii etc..Si greseala.."Deodata in fata masinii apare un demon si nu orice demon,Demonul focului interior incepe sa arunce cu Flacari in toate partile''.
5.Nu pui semne de punctuatie,ceea ce nu e bine.
6."Acum demonule hai sa terminam il ridic in sus si pregatita etc''.Pai in jos poti sa-l ridici?Pleonasm... Si nu ai scris bine,dupa ce termini replica si dupa ce pui personajul care a zis replica,cum ti-am aratat,nu mai ai treaba cu ea,nu trebuie sa combini actiunea cu dialogul.Dar daca scriai asa era mai bine''-Acum demonule,hai sa terminam!spun eu ridicandu-l etc.." Suna mai bine dupa parerea mea..
7.Si inainte de a posta o poveste,e foarte necesar sa iti recitesti povestea si in caz ca ai greseli si ti le observi ,corecteaza-le.

Recunosc si eu mai am greseli,cu toti avem! Mai ales incepatorii,ceea ce si tu esti,o incepatoare.
Sper ca o sa-ti fie de folos ce ti-am scris pana acum si nu te supara,asta e treaba mea de critic,sa critic din orice punct de vedere povestile altora.Desigur,in caz ca  nu exista greselii nu critic aiurea.Si eu am primit critici ,cred ca nu exista o persoana dupa forum care sa nu fi fost criticata.Tu acum trebuie sa te ambitionezi si sa ne demonstrezi ca tu chiar poti face povesti frumoase.Ce pot zice? E draguta imaginatia ta,next!

Peace! Drog terminat!
Sus In jos
Ana.
Spammer
Spammer
Ana.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 1334
Data de inscriere : 08/06/2014
Varsta : 21
Localizare : Canapea :)

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeMar Ian 13, 2015 11:57 am

Idee : Ideea e draguta , dar des intalnita , cu "Aleasa" . 8
Descriere&Exprimare : La pamant , nu te prea descurci , fara suparare . Si in plus , e prea scurt . 7
Acțiune : Se petrece mult prea repede , mai baga acriune . 6
Dialog : Asa si asa , e cam mult si e scris gresit . 6
Punctuație :Uiti sa pui unele semne , ceea ce nu e bine . 6
Eu ti-am spus pe scurt ce ai gresit , in mare ti-au spus Drog si Ele . Am vazut ca ceri personaje . Creeaza un topic la sectiunea "Altele" pentru asta .
Sper ca pe viitor sa ai mai putine greseli si succes in continuare !
Ana♥   terminat !
Sus In jos
Vixen.
Spammer
Spammer
Vixen.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 625
Data de inscriere : 04/07/2014
Varsta : 23
Localizare : Bacău

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeMar Ian 13, 2015 12:06 pm

Scuză-mă că te contrazic Ana,însă nu cred că îți mai amintești regulamentul. Cum Drog este deja un critic și s-a ocupat de criticarea acestei povești, nu e indicat să te apuci și tu de comentarea ei. Ar fi bine ca pe viitor să cauți povești pe la care nu a mai trecut alt critic.

O zi bună.


Baby, it's easy to fake a smile

When you've been doing it
for a while

                         
Reintoarcerea celor 4  2agp4l
Sus In jos
Sore
Avansat
Avansat
Sore

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 92
Data de inscriere : 06/08/2014
Varsta : 23
Localizare : Noaprea in camera ta!

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeDum Ian 25, 2015 12:59 am

:SN: :SL: :SD:


Oare cand fruturi se indragostesc, simt oameni in stomac?
Sus In jos
Andrada.
Expert
Expert
Andrada.

5 Ani
5 ani de la crearea contului.

Mesaje : 127
Data de inscriere : 31/12/2014
Varsta : 22
Localizare : Smooch's planet.

Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: ---   Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitimeSam Ian 31, 2015 10:18 am

Celelalte fete ţi-au spus tot ce ai greşit.Dar oricum,ai cam multe greşeli,ambiţionează-te!Tematica e cam comună,dar whoever.Aştept next,să văd cum te descurci.


Morți sunt cei muriți.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Reintoarcerea celor 4  Empty
MesajSubiect: Re: Reintoarcerea celor 4    Reintoarcerea celor 4  I_icon_minitime

Sus In jos
 
Reintoarcerea celor 4
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» ♥Moartea Celor 5♥
» Povestea celor 5
» ~Intoarecerea celor 5
» Lupta Celor Două Lumi
» Regatul celor buni

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Spectrul Realității :: ★ CATEGORIILE INIȚIALE ★ ::  Povești de groază-
Mergi direct la: